ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Каћани изједначили у финишу

НОВИ САД: Каћани су и уз реми са Хајдуком задржали прву позицију.
lopta_u_mrezi_1

Хајдук (Б) - Југовић 2:2 (1:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 450, судија Пјевац (Темерин).Стрелци: Миловчевић у 44. и Ђорђевић у 55.за Хајдук, а Николић у 39. и Срдић у 78. минуту за Југовић. Жути картони: Чича, Цураковић, Ђорђевић, Петровић (Хајдук), Павловић, Вулетић (Југовић).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Суботин 8, Чича 7, Цураковић 8, Ђорђевић 8, Ж. Митровић 8, М. Митровић 8, Петровић 7, Миловчевић 7(Сич), Мачак 7, Орошић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Бабић 6 (Стојановић), Макевић 6 (Антонић), Ћеран 7, Вучковић 7, Павловић 6 (Срдић 7), Вулетић 6, Јакшић 7, Терзић 6, Николић 7, Плавшић 7.

Већ, у првих двадест минута игре браћа Жељко и Милан Митровић су имали зицер прилике да доведу Бешчане у вођство. Онда су те промашаје казнили вешти гости.Извели су брзу контру и дошли у вођство. Ипак, у самом финишу полувремена домаћини су успели да поравнају резултат, такође после брзе контре.

У наставку, повели, су Бешчани.Ђорђевић је шутирао с 18 метара, и голман Младеновић је био немоћан.После тога домаћини су имајли још три велике прилике. И, опет, се све понавља, домаћини, су непрецизни, то опрет кажњавају гости.

ЛСК – Подунавац 0:1 (0:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник).Стрелац: Петронијевић у 50. минуту. Жути картони: Ненадовић, Максимовић, Вулетић (ЛСК), Петронијевић, Живковић, Ђурић (Подунавац).

ЛСК: Овшек 7, Давогић 7 (Шћурк 7), Дронић 7 (Врањешевић), Максимовић 7, Ненадовић 7, Лађевац 7, Вуколић 7, Вулетић 7,  Савић 7, Радић 7 (Писаревић 7), Вукотић 7.

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Ђурић 7, Вујасиновић 7 (Зоговић 7), Пауновић 7 (Гавриловић 7), Живановић 7, Тинтор 7, Пејчиновић 7, Качаревић 7, Иванишевић 7 (Петронијевић 8), М. С. Живковић 7, Мандић 7.

Нешто бољу игру гостију Петронијевић је претворио у гол. Међутим у финишу утакмице, као, и у првом полувремену, домаћини, су имали своје прилике за гол, али су акције у финишу завршавали брзоплето. М. Плавшић

Сремац - Татра 1:1 (0:1)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија Стојић (Нови Сад).Стрелци: Кубуровић у 64.за Сремац, Настић у 44.за Татру.Жути картони: Спаловић, Качар), Марковић (Сремац), Барић, Грлица (Татра).Црвени картон: Мрђановић (Татра).

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 7 (Шака 7), Спаловић 6, Милојевић 6, Драгановић 6, Грујин 7, Грујић 6,  Бабић 7 (Марковић), Рајак 6 (Боснић 6), Радивојевић 7, Качар 6.

ТАТРА: Бузаyија 8, Зирић 6, Мрђановић 6, Апић 7 (Хорњак), Суботион 6, Поштић 6, Сапунyић 7 (Грлица), Барић 6, Клаић 6, Настић 6, Убовић 6.

Домаћини су имали више прилика да дођу до победе.Играли су боље од ривала, али то није било довољно и за освајање сва три бода.На другој страни гости су први повели, и у наставку, су покушавали, и да сачувају, то вођство.И, на крају, су ипак, освојил драгоцен бод у борби за опстанак. Л. Ковачевић

Јединство (СП) - Слога (Е) 2:1 (1:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Бојић у 8. и Вукмировић у 75. за Јединство, Вуковић у 47. минуту за Слогу. Жути картони: Живановић, Милановић (Јединство). Црвени картон: Вуковић (Слога).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Тошић 7 (Денић), Лукач 8 (Грубор), Суботић 7, Вукмировић 8, Играч 7,  Живановић 7, Цветановић 8, Милановић 7, Бојић 8, Делић 7.

СЛОГА: Петровић 7, Вучетић 7 (Ранкић), Ђуркић 8, Вуковић 7, Домчић 8, Стојшић 7 (Бојанић), Смиљанић 7 (Поважан), Грковић 8, Грубиша 7, Ловрић 7, Цвијић 7.

Играо се, борбен и динамичан фудбал. Гости из Ердевика су оставили добар утисак на пробивљиву домаћу публику. Имали су на почетку и два велика зицера, али, је голман Јовишић сигурно интервенисао. Онда је Бојић је био бржи од одбране гостију.за вођство Старопазовчана. Одмах после тога Грубор је био у прилици да удвостручи вођство свог тима али је промашио зицер шансу.

И, у наставку гости игрују као и у првом делу. И из прве зицер шансе поравнавају резултат. Потом, бране се добро и играју на контре и имају још две прилике да дођу у вођство. А, домаћини, после тога, нешто агилинији, и, плод такве игре је и гол. Вукмировић је искористио контру и тако су домаћини дошли до дуго очекиване победе.     М. Бзовски

Хајдук (Д) - Подриње 0:2 (0:2)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелци: Мијаиловић (из пенала) и Требовац.

ХАЈДУК: Радић 7, Лукић 7, Совиљ 7, Пендо 7, (Бојић 7), Халиловић 7, Шућак 7, Скорупан 7, Миленковић 7, Савићевић 7 (Вељковић 7), Млојевић 7, Бајат 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Ковачић 6, Н. Радовановић 7, Пршић 8. Рого 7 (Брус 6), Требовац 6 (Ђурђевић 6), Чокањаловић 7, Пантић 6 (Павловић 6), Владисављевић 6, Ивић 7, Мијаиловић 7.

После низа неуспеха, у гостима, у наставку првенства, играчи Подриња, као да су превазишли кризу, у овом мечу, и нанели заслужено пораз домаћој екипи, од које се, много  више очекивало.

Р. Маричић

Раднички (Ш) - Хајдук (Ч) 9:0 (4:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Крајновић у 4, 44.и 78, Бошњаковић у 14, Мирчетић у 22, Теофиловић у 61.и Шуша у 63, 78. и 87. минуту.

РАДНИЧКИ: Илић 7, Ј. Сарић 7, Аперлић 7, Бошњаковић 7, Васић 7, Стојшић 7 (Теофиловић 7), Крајновић 7, Мирчетић 7, Матић 7 (Шуша 7), Н. Сарић 7, Перовић 7.

ХАЈДУК: П. Сладојевић 6, Шарић 6, Лазић 6, Мајски 6, П. Самоловац 6, Срећков 6, Вујичић 6, Д. Сладојевић 6, Р. Самоловац 6, Његован 6, Поповић 6.

Млађани домаћини славили су убедљиво против, такође, млађаних гостију из Чуруга.

Л. П.

Слога (Т) – Борац (Ш) 2:1 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Н. Томић у 4. и Ђорђевић (из пенала) у 13. за Слогу, Стојичић у 89. минуту за Борац, жути картони: Цвијић, Станковић (Борац).

СЛОГА (Т): Боројевић 7, Пастор 8, Н. Томић 8, Зелић 7, Бановић 7, Д. Вукаљевић 7, Марковић 8, С. Вукаљевић 7 (Л. Томић - ), Ђорђевић 8, Пролић 7 (Свитић 7), Туцаков 7.

БОРАЦ (Ш): Војводић 7, Ђаковић 6, Макивић 7, Зечевић 7, Б. Рис 7, Н. Ђурић – (Цвијић 6, Станковић - ), Ч. Веселиновић 7, Радин 7, Панић 7, Стојичић 7, М. Ђурић 6 (Милановић - ).

На клизавом терену, по киши, у уводу динамичног меча, боље су се снашли домаћини, притиснути императивом победе, па је, после корнера капитена Роберта Пастора, на другој стативи, највиши у скоку био бонус Немања Томић . У казненом простору гостију из Шајкаша, оборен је Дејан Вукаљевић, одговорност је преузео Немања Ђорђевић, пославши лопту и младог голмана Душана Војводића на различите стране.

У 74. минуту, Чедомир Веселиновић је оштро шутирао искоса, уклизао је пожртвовани штопер Васо Зелић, а лопта је погодила стативу. Данијел Панић, некадашњи играч Слоге, прошао је по левој страни, док је искусни Бојан Стојичић, из другог покушаја, убацио лопту у мрежу и поставио коначан резултат.

М. Менићанин

СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Слога (Е) 2:1, ВОЈКА: Сремац - Татра 1:1, ШИД: Раднички - Хајдук (Ч) 9:0, БЕШКА: Хајдук - Југовић 2:2, ТЕМЕРИН: Слога - Борац (Ш) 2:1, ДИВОШ: Хајдук - Подриње 0:2, ЛАЋАРАК: ЛСК -Подунавац 0:1.Први мај из Руме је био слободан.