Војвођанска лига – југ: Ковачевић дебитовао победом

Јарачани су се, предвођени новим тренером Савом Ковачевићем, радовали после осам кола, чиме су удахнули кисеоник у борби за опстанак.
М. Менићанин/ Дуел Дринића и Стјепановића (Младост) и Зорића (Доњи Срем)

Младост (БЈ) – Доњи Срем 1:0 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Кампић (Нови Сад), стрелац: Дринић у 37. минуту, жути картони: Зец, Ђукић, Стјепановић, Марковић (Младост), Милановић (Доњи Срем).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Ђукић 7, Остојић 7, Бајић 7, Бабић 8, Дринић 8, Стјепановић 7,5, Зец 7, Марковић 7,5, Дмичић 6,5 (од 46. Зукић 7), Папак 6,5 (од 87. Стојановић –).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 6, Јешић 6,5, Зорић 7, Радивојевић 7, Рудан 7,5, Зејић 6,5, Милановић 7, Радосављевић 6 (од 68. Љубојевић –), Марковић 7, Вукмановић 6,5, Секулић 7.

Храбро су плаво-бели ушли у меч, а другопласирани тим на табели, саплео је капитен Мирко Дринић. Одузео је лопту Зорану Зејићу и распалио са 25 метара, погодивши доњи угао, уз слабу реакцију голмана Драгише Ристића. Најбољу шансу да дуплира капитал, имао је штопер Бојан Бабић, у 58. минуту, када је ударцем главом, после корнера Тихомира Зеца, уздрмао пречку. Вања Марковић је асистирао Луки Секулићу за шут из чисте позиције, а голман Немања Ромић је храбром интервенцијом преусмерио лопту у корнер. Предраг Марковић, иако везиста, силом прилика, био је најистуренији у формацији домаћина и мало је недостајало да корнер Зеца крунише поготком. Велика три бода, остала су на кишом умивеној Ливадици.

М. Менићанин

Цемент - Нови Сад 0:3 (0:2)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 100, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Игњић у 19. Бањак у 24. и Балабановић у 78. минуту. Жути картони: Ковачевић (Цемент), Кавчић, Јелић, Бранковић (Нови Сад).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 6, Пековић 6 (Вуковић 6), Унгар 6, Вилотијевић 6 (Симић 6), Зелић 6, Батос 6, Н. Зељковић 6, Јањић 6, Грујић 6, Ковачевић 5 (Д. Зељковић 5), Поповић 6.

НОВИ САД: Ранђеловић 8, Бранковић 7 (Ковачевић 7), Штефек 8, Кавчић 8, Јелић 8, Игњић 8, Ивић 7, Бањак 7 (Куртиш 6), Балабановић 8, Вукојевић 7, Галић 7 (Гаyић 6).

Фудбалери Цемента пружили су бледу партију, што је знала да искористи екипа Новог Сада и да дође до убедљиве победе и бодова.

Серију голова отпочео је Игњић на ефектан начин из слободног ударца. Још једном у првом полувремену капиталурала је цементова одбрана, а стрелац је био Бањак.

У другом делу Цементаши имали инцијативу, али се истакао голман гостију Ранђеловић одличним одбранама. Тачку на фудбалску представу ставио је Балабановић пред сам крај уткамице лепим поготком.

Б. Старчевић

Раднички (Ш) - Дунав СБ) 0:2 (0:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Вукмановић  (Нови Сад). Стрелци: Миловац у 64. и Прошић у 77. минуту. Жути картони: Влаисављевић, Савић (Раднички), Бабић (Дунав).

РАДНИЧКИ: Николић 7, Васиљевић 6, Аперлић 7, Дрча 6,5, Стојшић 6,5, Смиљанић 7, Сарић 6,5, Влаисављевић 6 (Крајновић 6), Добројевић 6, Савић 5,5 (Пекић 6), Субић 6.

ДУНАВ: Јагодић 7, Милошевић 7, Радиновић 7, Миловац 8, Гуџић 7,5, Мирковић 7, Будимир 6,5 (Прошић 7,5), Кулић 7, Сремчевић 7,5, Бабић 7, Загорчић 7 (Басрак 7,5).

Очекивали су навијачи Радничког да ће њихови пулени већ у првом полувремену имати резултат који ће им омогућити освајањем сва три бода. Али, гости из Старих Бановаца су кренули ангажовано и играли чврсто у одбрани, тако да домаћини нису створили ни једну праву шансу да се матира гостујући голман Јагодић.

У наставку прву праву шансу гости су претворили у гол и вођство. Миловац је са ивице 16 метара прецизним шутем матирао Николића. После тога Шиђани су нападали, али нису успели да реализују неколико шанси. Зато су гости и своју другу праву шансу претворили у погодак. Миловац је протурио лопту до брзоногог Прошића, који је вешто послао лопту у небрањени део мреже.

Д. Крмар

Хајдук (Д) - Слога (Т) 3:1 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Радуновић (Беочин).Стрелци: Требоивац у 13, Николић у 62. и Перовић у 87. за Хајдук, Дервиши у 48. минуту за Слогу.Жути картони: Требовац, Перовић (Хајдук), Томић, Ергарац (Слога).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Томић 7, Н. Симић 7 (Савићевић), Делић 7, Николић 8, Вукобратовић 7, Лазић 7 (Атић 7), Симеуновић 7 (Живковић 7), Требовац 8 (Цвијић), Перовић 8.

СЛОГА: Војводић 7, Марковић 7, Пастор 7, Томић 7, И. Кочиш 7, Ергарац 7, Авдаловић 7 (Гргић), Дервиши 7, Јакшић 7, Павићевић 7, С. Кочиш 7 (Борић).

Гости су се углавном бранили и чували своју мрежу. Међутим, домаћини, нису имали неки већи респект, према таквом ривалу. Играли су чврсто, борбено, и чекали да гости погреше. И то им је на крају и успело. И то три пута. Од гостију се много више очекивало.

А. М.

Слобода - Ветерник 2:3 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалаца 150, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Павловић у 23. и Секулић у 90. (аутогол) за Слободу,  аКитић у 46, Печић у 53. и Секулић у 64. минуту за Ветерник. Жути картони: Кобиљски, Видић (Слобода), Кисић, Томић на клупи (Ветерник).

СЛОБОДА: Кромић, Матић (Глишић), Богићевић, Лазаревић, Стојадиновић, Кобиљски, Барић, Павловић, Ђорђевић (Милетић), Кубуровић, Јошић (Видић).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Кисић, Швоња, Огњановић, Печић, Ушћумлић (Миловановић), Китић (Скоко), Мандић,  Зекић (Ђукић), Секулић, Турало.

Важност утакмице  је била велика. На крају су гости из Ветерника освојили сва три бода. Играо се и добар фудбал. Али, славио је ипак бољи тим. У својим редовима је имао и три расоположена стрелца Китића, Печића и Секулића, што је било довољно да се радује и слави.

С. Р.

Раднички (НП) - Слога (Е) 0:2 (0:1)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Херцег у 29. и Воларевић у 93. минуту. Жути картони: Јовишић, Лабовић, Гавриловић (Раднички), Белић, Стојчић, Вујовић (Слога).

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Суботић 7, Јаворац 7, Лабовић 7, Гавриловић 7 (Пејчиновић), Јуришић 7, Балешевић 7, Шавија 7, Витас 7, Коста 7, Миловчевић 6 (Николић 6).

СЛОГА: Веселиновић 7, Раичевић 7, Белић 7 (Мачвански), Стојшић 7, Воларевић 8 (Ширадовић 7), Бајуновић 7 (Ћирић 7), Херцег 8, Стојчић 7, Вуковић 7, Угљешић 7.

Веома интресантна утакмица, у којој су домаћини покушали све како би први повели, али су гости осујетили све домаће нападе затим су брзим контрама угрожавали домаћу мрежу. У ствари гости из Ердевика су искористили две грешке домаће одбране, и на крају заслужено однели сва три бода.

Б. Р.

Будућност (СН) - Подунавац 0:1 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија (Граовац, Рума).Стрелац: Стојисављевић у 75. минуту. Жути картони: Јефтић, Симовљевић (Будућност), Трифуновић, Паповић, Бјелобрк, Цветковић, Вујовић, Качар (Подунавац).

БУДУЋНОСТ: Чупић 6, Радосављевић 6 (Добо 6), Јефтић 6, Никола Грујић  (Ненад Грујић 6), Ђукић 6, Симовљевић 6, Рого 6 (Пријић 6), Јанковић 6, Милошевић 6, Владисављевић 6, Малиновић 6.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 7, Живковић 7, Вујовић 7 (Солдатовић 7), Паповић 7, Балетић 7 (Бјелобрк), Стојисављевић 7, Зоговић 7 (Качар), Сарачевић 7, Златковић 7 (Весели 7), Цветковић 7.

Ривали су од првог минута играли отворено, без икаквих калкулација. Играчи  Будућности су играли борбено, али нису имали нимало спортске среће  Када је изгледало да ће се утакмица завршити непопуларним резултатом, без голова,  гости су постигли погодак и однели бодове.

М. Симић

Резултати:

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Подунавац 0:1, ШИД: Раднички -Дунав (СБ) 0:2, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Т) 3:1, ПЕЋИНЦИ: Слобода - Ветерник 2:3, РУМЕНКА: Јединство - Индекс 3:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост -Доњи Срем 1:0, БЕОЧИН: Цемент - Нови Сад 0:3, НОВА ПАЗОВА: Раднички -Слога (Е) 0:2.