Војвођанска лига – југ: Невероватан преокрет на Клиси

У утакмици са два различита полувремена у којој је домаћин у првом био фуриозан, а у наставку гост неумољив бодови су припали лидеру.
Kabel-Sloga

Док су се гости пренули домаћи су за само 24 минута постигли три гола, а до полувремена се и Богавац уписао у стрелце,  па се на одмор отишло са убедљивом предношћу. Шта је тренер Милошевић рекао играчима у свлачионици остаће тајна, али је било евидентно да су се пренули и до краја приказали игру која им је донела убедљиву предност на путу ка Српској лиги. Резултат је  смањио голом Руњевац, а до краја су се у стрелце уписали Милановић, Тодоровић , Радојевић, за потпуни преокрет потру дио се другим поготком Милановић.

М. Поповић

Борац – Младост (БЈ) 4:5 (4:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 100. Судија: Грмуша (Нови Сад). Стрелци: Шкондрић у 3. Марић у 17. и 24. и Богавац у 42. за Борац, а Руњевац у 65. Милановић у 70. и 89. Тодоровић у 80. и Радојевић у 86. минуту  за Младост.

БОРАЦ: Антунић 7, Гаћеша 7, Патковић 7, Папрић 7, Чупић 7( Салић) 6, Јеринић 7  (Окиљевић) 6, Шкондрић 7, Добрињац 7, Марић 7 ( Јокић) 6, Гојковић 7, Богавац 7.

МЛАДОСТ: Лолић 6, Пантош 6 (Ковачевић) 7, Тодоровић 7, Дакић 7,   Ратић 7, Граховац 6 (Руњевац) 7, Косић 6(Радојевић) 7, Стојшић 7, Џепина7, Милановић 8.

Фудбалере Кабела делиле су секунде до освајања нова три бода што су по игри и пропуштеним шансама и заслужили, а онда је уследио шок. Резервиста Милош Теофиловић је у намери да центрира  изненадио је голмана Тарабића и лопта је искоса са десне стране од стативе одбила у мрежу за радост Ердевичана и велику тугу домаћина. У првом делу није било голова уз неколико прилика и погођену стативу Хађинца. И у наставку Хађинац је уздрмао оквир гола, а Вучковић главом пребацио пре чку.Ипак се мрежа гостију затресла у 62 минуту. Недић је у казненом простору пронашао Васића коме није било тешко да савлада Рошка.

М. По.

Извештаје са осталих утакмица можете прочитати у штампаном издању од 18. априла 2017.

Кабел – Слога 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 100. Судија:  Прашовић (Нови Сад) . Стрелци: Васић у 62. за Кабел , а Теофиловић у 90. минуту за Слогу. Жути картони: Тривуновић (Кабел). Џибрић, Микић, Ковачевић (Слога).

КАБЕЛ: Тарабић 6, Радиновић 7, Остојић 7, Томић 7 ( Васић) 7, Вучковић 7, Тополић 7, Тривуновић 8, Недић 7, Паповић 7 (Гогановић) -, Хађинац 7, Николић 7.

СЛОГА: Рошка 7, Џибрић 7 (Теофиловић) 8, Ковачевић 7, Цвијић 7, Глумчевић 7, Зазић 7 Халиловић 7, Смиљанић 7, Симеуновић 7 (Бертић)7, Микић 7, Бојанић 7.

НОВИ САД: Кабел - Слога1:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - ЖСК 3:0, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Хајдук (Ч) 1:3, КУПИНОВО: Купиново - Сремац 1:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Индекс 4:2, БЕШКА: Хајдук - Подунавац 1:1, НОВИ САД: Борац - Младост (БЈ) 4:5, Славија - Софекс 3:1.