Војвођанска лига – југ: Новајлија запосео врх

​​​​​​​Младост (НС) - Подунавац 3:0 (2:0)
mladost - podunavac

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник). Стрелци: Ђорђевић у 13. Ренић у 45. и 67. минуту  (из пенала). Жути картони: Вујасиновић и Петронијевић (Подунавац).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Хајризи 8, Л. Слипечевић 8, Вилотијевић 7, Вујовић 7 (Кнежевић 7), Керекеш 8 (Јанковић), Гојковић 8, Ђорђевић 8 (Фаћол) Ренић 9, Милетић 7, Вукаљевић 8.

ПОДУНАВАЦ: Млађеновић 6, Јовановић 6, Вујасиновић 7, Пауновић 7, Ђурић 6, Петронијевић 6, Анђелковић 7, Качаревић 6, Ђуричић 6, Мирић 7 (Живковић 6) Мандић 7.

Домаћини су  били спретнији. У 13. минуту Ђорђевић је искоса са десне стране са око 25 метара скинуо паучину из десног горњег угла.

До краја полувремена и поред шанси на обе стране мреже су мировале до последњег минута. Пре судијског звиждања агилни Керекеш упослио је Ренића, овај је са десетак метара сместио лопту у мрежу поред леве стативе. У наставку било је шанси на обе стране. У 60. минуту после корнера Петронијевића, Качаревић је са пет-шест метара главом шутирао неколико сантиметара преко пречке. Неколико минута касније исти играч је срушио Ренића у шеснаестерцу, Судија Субашић показао је на белу тачку, а сигуран са 11 метара био је играч утакмице Марко Ренић.

Д. Иванић

Југовић - Цемент 0:1 (0:0)

КАЋ: Стадион Југовића, гледалаца око 150, судија: Стојић (Нови Сад). Стрелац: Секулић у 63. минуту. Жути картони: Унгар, Зоговић, Ивановић (Цемент).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Томић 7, Вулетић 7, Вучковић 6, Блажић 7 (Карас 6), Савић 6 (Дракулић 6), Јакшић 7, Терзић 6, Николић 6, Поповић 6, Милојевић 6.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Бајић 6 (Васић 6), Унгар 7, Ивановић 7, Павловић 7 (Маријановић 6), Вујошевић 7, Балетић 7, Секулић 8, Јовшић 8, Зоговић 8, Томић 7.

Добром поставком тренера Мирослава Горданића цементаши су дошли до три бода. Од самог старта кренули су озбиљно и агресивно и плод тога је било неколико прилика, али се истакао голман Југовића Младеновић. У другом делу цементаши су преузели иницијативу а плод тога је и погодак Страхиње Секулића.

Б. Старчевић

Слога (Т) – Јадран 0:0

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 250, судија: Гаћиновић (Нови Сад), жути картони: Туцаков, Ник. Томић, Зелић (Слога), Раденков, Видовић, Милаковић (Јадран).

СЛОГА (Т): Пушкић 7,5, Пастор 7, Нем. Томић 7, Зелић 7,5, Бановић 7, Свитић 7 (Ђекић - ), Марковић 6,5 (Пролић - ), Вукаљевић 6,5 (Ђукић 6,5), Икрашев 7, Ник. Томић 6,5, Туцаков 7.

ЈАДРАН: Нешић 7,5, Вукчевић 6,5, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 6,5, Милаковић 7,5, Видовић 6,5, Пекић 7, Раденков 7, Наглић 6,5, Бранковић 7, М. Којчиновић 6,5.

Други меч узастопно, Темеринци су у ветар бацили пенал, јер је Никола Томић у 79. минуту, промашио цео гол. Претходно је у казненом простору фаулиран штопер Бранислав Туцаков. Срећа је била савезник некомплетних гостију из Голубинаца, средином првог полувремена, када је Борислав Икрашев погодио стативу, а четири минута касније уздрмао пречку, пропустивши прилику да постане јунак двобоја.  Најбољу шансу, новајлија у лиги из сремске равнице, имао је у 3. минуту: капитен Дејан Пекић је топовски распалио са дистанце, али млади голман Ранко Пушкић (18) сјајном реакцијом је преусмерио лопту у корнер.

М. Менићанин

Подриње - Борац (Ш) 0:0

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 200, судија Џомбић (Стара Пазова). Жути картони:  Рого, Радуловић, Теодоровић, Мијаиловић, Требовац (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић -, Петрић 7, Станић 7, Теодоровић 7, Савановић 7 (Ђурђевић), Радовановић 7 (Радуловић), Џибрић 7, Рого 7 (Томић), Требовац 7, Ивић 7, Мијаиловић 7.

БОРАЦ: Бузаџија 8, Ћук 7, Макивић 7, Станојев 7, Јовић 7, Станчетић 7, Рахић 6, Грковић 7, Ракић 6, Миловац 7.

У првом полувремену добра игра. Ривали су играли отворено. Домаћи гледаоци ипак су били ускраћени да виде који гол својих љубимаца, иако је било шанси.

Домаћинима је и понишен погодак наводно због офсајда. А гости нису извели ни једну контру, једноставно су само бранили своју мрежу.У наставку Мачвани покушавају да дођу у вођство, и опет, пропуштају неке шансе.Требовац и Џибрић нису били прецизни за мало. У 82.Мијаиловић није искористио ни пенал.Голман Бузаџија је одбранио  траљав шут.

М. Дрмановић

Хајдук (Д) - Слога (Е) 0:3 (0:2)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 350, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Мачвански у 2.и 11.и Стојшић у 48.минуту. Жути картони: Совиљ, Пендо, Лукић (Хајдук), Вуковић, Томчић (Слога).

ХАЈДУК: Петровић 5, Халиловић 6, Пендо 6, Мандић 6, Марковић 6, Михајловић 6 (Стојановић), Радман 6, Симић 6 (Савићевић 6), Совиљ 6, Лукић 6, Требовац 6 (Давогић).

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 7, Вуковић 7, Домчић 7, Вукановић 7, Стојшић 7 (Бојанић), Томчић 7, Цвијић 7 (Барић), Мачвански 7 (Бајуновић), Ристић 7, Стојчић 7.

Ердевичани су почели одлично и већ у 11. минуту водили су са 2:0.Оба гола постигао је спретни Мачвански. И имали су још неколико зрелих прилика до краја полувремена. У наставку, домаћа публика је очивала преокрет. Онда је на сцену ступио Стојшић. Постигао је гол, одмах на почетку другог полувремена, поред успаване домаће одбране. Домаћини су били немоћни да било шта учине. Гости нису дозволили домаћинима ни почасни гол.

Р. Маричић

Слобода - Младост (БЈ) 2:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 250, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Нинић у 66. и Вукасовић у 85. за Слободу, а Стојаковић у 62. минуту (из пенала) за Младост. Жути картони: Кубуровић, Ђуричић, Босиљков, Ристић, Кордолупо и тренер Будимировић (Слобода), Мрђеновић, Стојановић и помоћни тренер Вигњевић (Младост).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Митровић 7, Нинић 7, Кордолуп 7, Гаћеша 7, Ристић 7, Кубуровић 7, Мркајић 7, Јерковић 7, Драгојевић 7.

МЛАДОСТ: Лолић 7, Стеванчевић 7, Мрђеновић 7, Апић 7, Леђанац 7, Милош Ковачевић 7, Стојисављевић 7, Стојановић 7, Нинковић 7, Милан Ковачевић 7.

Историјска утакмица домаћина. Прва победа у новом рангу.Утакмица са доста лепих акција и гол шанси. А, гости никад слабији.

Најзанимљивије је било, ипак, у последњих 30. минута. Гости су повели са пенала. Драгојевић је је зауставио Нинковића недозвољеним стартом у свом казненом простору. Вођство гостију трајало је свега четири минута. Најспретни пред голом гостију био је Нинић. У самом финишу домаћини су постигли нови погодак. Опет је пред голом гостију Нинић био најспретнији. Лопта је већ прошла голмана Лолића, а Вукасовић је само потврдио гол.

С. С.-Ж. Р.

Јединство (СП) - Сремац (В) 2:0 (2:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 600, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Живановић у 13. (из пенала) и М. Митровић у 45. минуту. Жути картони: Живановић, Гавриловић (Јединство), Спаловић (Сремац).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Суботић 6, Делић 6, Цвијановић 7, Љубеновић 7, Ж. Митровић 8, М. Митровић 7, Тошић 6 (Бртка 7), Живановић 8 (Гавриловић 7), Милановић 7, Качар 7 (Вујичић 7).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Богојевић 6, Кубуровић 6, Спаловић 7, Драгановић 7, Рудић 6, Бабић 6, Морача 6 (Коларов 6), Штетић 6 (Грујин), Петковић 6, Шака 6 (Давидовић 6).

Старопазовчани су у првом полувремену имали бар пет заиста лепих прилика. Постигли су само два гола. Али, и Војчани су опасно запретили после вођства домаћина из пенала. Петковић је био са голманом Јовишићем „очи у очи“ али је Јовишић изблокирао ударац избилизине.У наставку гости су имали већу иницијативу , али све је то биле некако јалово, па је домаћа одбрана лако излазила на крај са гостујућим акцијама. У надкнади времена домаћини су имали последњи напад и он је  мирисао на прекршај за најстрожу казну, али је судија Неговановић, уместо пенала, свирао крај утакмице.

М. Бзовски

Раднички (НП) - Црвена звезда 0:0

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7 (Фишић 7), Богдан 6, Миросављевић 6, Бурсаћ 8 (Кнежевић 7), Стојановић 7, Комазец 6, Балешевић 6, Сарачевић 7, Цветковић 7 (Шавија 6, Ивановић 5, Зорић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 8, Караћ 7, Радаковић 8, Черњак 7 (Фернаус 7), Вуковић 8, Томић 8, Сапунџић 7, Мастило 7 (Бургић 6), Митић 8, Новаковић 6, Костић 7.

На примијери пред домаћом публиком, Новопазовчани нису оверили бодове на страни у првом колу у Голубинцима.У обострано скоомном првом полувреме ну, домаћини су имали привидну иницијативу, без праве шансе за гол.У наставку гости су заиграли конкретније и имали су једну праву шансу.Али, лопту је Матић послао само у стативу.

Б. Р.-Ј. В.

НОВИ САД: Младост - Подунавац 3:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Борац (Ш) 0:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Црвена звезда 0:0, ТЕМЕРИН: Слога - Јадран 0:0, КАЋ: Југовић - Цемент 0:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Младост (БЈ) 2:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Сремац (В) 2:0, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Е) 0:3.

1. Младост (НС)     2      2      0      0      5:0    6

2. Слога (Е)            2      2      0      0      4:0    6

3. Раднич. (НП)      2      1      1      0      4:1    4

4. Подриње            2      1      1      0      3:0    4

5. Једин. (СП)        2      1      1      0      5:3    4

6. Борац (Ш)          2      1      1      0      3:1    4

7.  Хајдук (Д)         2      1      0      1      4:4    3

8. Подунавац        2      1      0      1      3:3    3