Војвођанска лига – југ: Новосађани поново на врху

Новосађани  су играли одличан фудбал, али тек у другом полувремену.  Мада је кључ њихове победе у пеналу.
Д. Иванић/ Ренић из пенала постигао погодак у Војки

Сремац (В) - Младост (НС) 1:5 (0:2)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 100, судија Субашић (Ветерник). Стрелци: Давидовић у 87.  за Сремац, а Милетић у 5, Ренић у 37.  (из пенала) и 53, Каурин 49.  и Л.  Слијепчевић у 65.  минуту за Младост. :

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Богојевић 6, Кубуровић 6, Драгановић 6, Спалевић 6, Грујин 6 (Коларов 6), Шака 5, Бабић 5, Петковић 5, Давидовић 7 (Штетић 6), Морача 6 (Цоњенвски).

МЛАДОСТ: А.  Слијепчевић 8, Вукаљевић 8, Кнежевић 8, Л.  Слијепчевић 9, Вилотијевић 8, Вујовић 8 (Хајризи), Керекеш 8 (Каурин 8), Гојковић 8, Ренић 9, Милетић 8 (Николић), Фаћол 8.

Сматра се да је тај пенал за госте престрого досуђен, и да су после тога домаћи потпуно стали.

А, гости су у наставку постигли још три веома лепа гола и тако плански освојили сва три бода.  Са овом победом гости су избили на чело табеле.

М.  Инђић

Јадран - Подриње 1:1 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 400, судија Радић (Ириг). Стрелци: Грубор у 68.  за Јадран, а Требовац у 49.  минуту за Подриње.  Жути картони: Ј. Којчиновић, Видовић, Живановић, Лукач, Денић, Никшић (Јадан), Требовац, Пршић, Арсеновић (Подриње). Црвени картон: Ђуран, на клупи (Јадран).

ЈАДРАН: Нешић 8, Грубор 8, Лукач 8 (Вукчевић 8), Шестовић 8, Наглић 8, Вуколић 8, Ј.  Којчиновић 8, Живановић 8, Видовић 8 (Денић 8), Пекић 8 (С.  Ковачевић 8), Марковић 8.

ПОДРИЊЕ: Шарковић 7, Теодоровић 7, Савиновић 7, Пршић 7, Рого 7, Мијаиловић 7, Требовац 7, Пантић 7, Томић 7 (Живковић 7), Арсеновић 7 (Вукотић 7), Ивић 7 (Радуловић 7).

Гости из Мачванске Митровице, у првом полувремену, показали бољу игру.  Било је тешко играти, тада против њих, али домаћа одбрана, иако на великим мукама одржала је реми и није чак ни примила гол.  У наставку домаћи фудбалери много бољи.  Ипак гости су први повели.  И то су повели на неспортски начин.  Домаћи фудбалер је лежао на трави, тражио је помоћ, али гостујући тренер није дозволио својим играчима да избију лопту ван игралишта.  Игра је настављена, а Требовац је погодио домаћу мрежу.

То све није поколебало домаћине и кренули су после тога агилније и плод такве игре је изједначење.  Данило Матрковић је имао две изузетне шансе, али није погодио мрежу.   Тако су се гости провукли, и однели бод, који, у другом полувремену, по игри нису баш ни заслужили.

И.  Маленчић

Слога (Е) - Јединство (СП) 3:2 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Бајуновић у 27. и 48. и Дробац у 49. за Слогу, Ж.  Митровић у 55. и 69. за Јединство. Жути картони: Ђуркић, Домчић, Бојанић (Слога), Делић, Гавриловић, Пањак (Јединство). Црвени картон: Качар (Јединство).

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 8, Домчић 8, Стојшић 7, Томчић 7, Цвијић 7, Бајуновић 8, Дробац 7 (Барић 7), Мачвански 7 (Грубиша), Стојчић 7, Ристић 7 (Бојанић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Тошић 6 (Миловчевић 7), Делић 7, Цвијановић 6 (Играч 6), Пањак 7 (Милановић), Ж.  Митровић 7, Гаврловић 6, Цветановић 8, Живановић 7, Качар 5, М.  Митровић 7.

Дерби јесте опрадао очекивања.  Играо се доста добар фудбал.  Једини гол у првом полувремену постигнут је после корнера који је извео Стојшић.  Цвијић је вратио лопту, а Бајуновић је изванредним шутем  са 16 метара лако матирао Јовишића.

У другом полувремену, домаћини су кренули силовито и за два минута долазе до убедљивог вођства од 3:0. Прво је Бајуновић био стрелац, када је добио лопту на 30 метара, кренуо неколко метара, и онда снажно и прецизно шутирао. Голман Јовишић је био у раскораку и није могао спречити лопту да уђе у мрежу.  Минут касније и Дробац се уписао у листу стрелаца.  А онда, на сцену ступају  браћа Милан и Жељко Митровић.  Две астенције Милана и Жељко је постигао два евфектна гола. У 79. минути гости су чак и оштећени.  Поништен им је чист гол наводно због офсајд позиције.

А.  Кузмић

Хајдук (Д) - Раднички (НП) 2:1 (1:1)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Стојић (Нови Сад). Стрелци: Халиловић у 32. и Атић у 49. за Хајдук, Петошевић у 30. за Раднички. Жути картони: Совиљ (Хајдук), Комазец, Сарачевић, Мемаровић (Раднички).

ХАЈДУК: Петровић 7, Симоновић 7, Халиловић 8, Пендо 7, Мандић 7 (Марковић 7), Михајловић 7, Радман 7 (Симић 7), Совиљ 7, Стевић 7, Атић 7 (Савићевић 8), Ристић 7.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Мемаровић 6 (Симић 6), Милосављевић 6 (Цветковић 6), Бурсаћ 6, Шавија 7, Комазец 6, Сарачевић 7, Петошевић 7, Кнежевић 6, Ивановић 6, Зорић 6.

Ово је било пријатно изнанеђење за најверније домаће навијаче-домаћини су одиграли одлично иако су гости повели после грешке Пенда, када на време није избио лопту.  Петошевић је притрчао и довео госте у вођство.  Али, то вођство гостију трајало је непуних два минута.  Онда је на сцену ступио Халиловић.  Шутирао је јако лопту са око 20 метара као из праћке, и голман гостију Трифуновић није ни стигао да интервенише колико је лопта била брза.

У другом полувремену, домаћини су нападали као осице.  И онда је на сцену поново ступио Халиловић.  Преварио је гостујућу одбрану, потом је вратио лопту до Атића, који одмах шутирао и лопта се нашла у мрежи.  Гости су  имали и среће у наставку игре. Две идеалне прилике промашио је искусни Савићевић.

Р.  Маричић

Младост (БЈ) – Подунавац 0:1 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 100, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелац: Ђурић у 50.  минуту, жути картон: Живковић С.  Марко (Подунавац).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић - , Апић 6, Мрђеновић 6, Леђанац 6, Тодоровић 7, Боровница 7, Тривуновић 6, Милош Ковачевић 6 (Стојановић 6), Стојаковић 6 (Антонић 6), Нинковић 7, Милан Ковачевић 6 (Кнежевић - ).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Јовановић 6 (М.  Живковић - ), Ђуричић 6, Пауновић 6, Мандић 7, Анђелковић 6, Живковић А.  Марко 7, Качаревић 7, Живковић С.  Марко 7, Мирић 6, Ђурић 8 (Тинтор - ).  Потез какав се ретко виђа, повукао је, у 28.  минуту, Недељко Ђурић, пошто је судија Грмуша досудио пенал за Подунавац.  Офанзивац гостију из Белегиша је положио испит из фер-плеја, признао је да га Младен Апић није фаулирао, па је арбитар преиначио одлуку.  Из јединог шута у оквир гола, гости су, под скутима среће, однели плен.  Слободан ударац је, са 20 метара, извео Недељко Ђурић, пославши лопту поред живог зида у мрежу.   Јарачани су до краја меча играли на половини ривала, безуспешно тражећи пукотину у бедему.  Најбоље шансе, после асистенција Стојановића и Мрђеновића, имали су Милан Ковачевић и Алекса Кнежевић, али голман Страхиња Младеновић је био на висини задатка.

М.  Менићанин

Црвена звезда - Слобода 1:2 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Радић (Инђија), стрелци: Пурић у 69.  за Црвену звезду, а Мркајић у 5.  и 38.  минуту за Слободу.  Жути картони: Берић, Сапунyић (Црвена звезда), Митровић, Пазарски, Мркајић (Слобода).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пећанац 6, Караћ 6 (Костић 6,5), Радаковић 6,5, Берић 6, Томић 6, Пурић 6,5, Мастило 6, Матић 7, Милић 6, Сапунyић 6 (Бургић), Вуковић 6.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Кумуровић 7, Митровић 7, Нинић 8, Ђуричић 7, Кордолуп 7 (Рагастовац), Гаћеша 7, Пазарски 7, Мркајић 8 (Ашћерић), Ристић 7 (Радошевић), Драгојевић 7.

Дерби зачеља заслужено је припао екипи из Доњег Товарника.  Већ у 5.  минуту након центаршута са десне стране Ристића, конфузију одбране домаћих на прави начин искористио је Немања Мркајић.  Прихватио је лопту и прецизним ударцем погодио сами угао.  Да повећа резултат шансу је имао Никола Пазарски, али је његов ударац погодио стативу.  Имао је прилику и Кордолуп, али је Радаковић са саме гол линије избио лопту у поље.  Најбољи актер меча Немања Мркајић другим голом запечатио је судбину домаћих који су током 90.  минута само једном припретили, а уједно из тог напада на асистенцију Срђана Матића, Миле Пурић је постигао почасни гол.

М.  По.

Југовић - Слога (Т) 2:1 (2:0)

КАЋ: Игралиште Југовића, гледалаца 100, судија: Самац (Футог), стрелци: Терзић у 16.  (из пенала), Јакшић у 34.  за Југовић, Икрашев у 52.  минуту за Слогу.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Вулетић 7, Вучковић 7, Рис 6,5 (Николић 6,5), Блажић 6,5 (Срдић 7), Јакшић 8, Терзић 7,5, Пиљак 7, Поповић 7, Милојевић 7, Вујадиновић 6 (Карас 6,5).

СЛОГА: Пушкарић 6,5, Ћук 6, Пастор 7, Нем.  Томић 6,5, Зелић 7, Бановић 7, Мијаиловић 7, Ергарац 6,5, Икрашев 7, Л.  Томић 6, Туцаков 7.

Слободан Терзић, најбољи стрелац Југовића с пенала је откључао браву ослабљених Темеринаца.  После неуспеле офсајд замке Зоран Јакшић је дуплирао вођство, најавивши да ће домаћин остварити циљ и освојити драгоцене бодове.  Почетак другог полувремена, Борислав Икрашев је ударцем са ивице казненог простора крунисао асистенцију Стефана Бановића, а до краја меча, уз јак ветар, резултат се више није мењао.

С.  Ж.

Изненађење у Шајкашу

Борац (Ш) - Цемент 1:3 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Миловац у 75.  за Борац, а Ивановић у 4.  а Балетић у 52.  и 63.  минуту за Цемент.

БОРАЦ: Бузаyија 5, Краговић 5, Макивић 5, Ћук 5, Станојев 5, Зечевић 5 (Веселиновић 5), Јовић 5, Рахић 5, Грковић 5 (Варга 5), Ракић 5 (Лазић 5), Миловац 5,5.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Стојановић 7, Унгар 7, Томић 7, Ивановић 8, Скоко 8, Бајић 7 (Павловић), Васић 7, Балетић 8 (Зоговић), Секулић 7,5 (Хорњак), Јовишић 7.

Екипа из Шајкаша у најслабијем издању ове јесени разочарала је навијаче.  Неочекивано Борац се оклизнуо против одлично организоване екипе тренера Мирослава Горданића.  Већ у 4.  минуту након корнера, голман Бузаyија је испустио лопту, а лукави Ивановић је проследио у мрежу.  Уместо да након примљеног гола покушају да дођу до изједначења, домаћи су одиграли без идеје и растрзано, па се на одмор отишло са голом предности за екипу из Беочина.

У наставку је расположени Балетић са два гола „зацементирао” победу за велико изненађење, а једино што су домаћи успели је почасни гол искусног Миловца, па су лидерску позицију препустили новосадској Младости.

М.  По.

Резултати:

КАЋ: Југовић - Слога (Т) 2:1, ДИВОШ: Хајдук -  Раднички (НП) 2:1, ЕРДЕВИК: Слога - Јединство (СП) 3:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Подриње 1:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Слобода 1:2, ВОЈКА: Сремац - Младост (НС) 1:5, ШАЈКАШ: Борац - Цемент 1:3, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Подунавац 0:1.