Војвођанска лига – југ: Новосађани убедљиви против имењака

На пролећној премијери са пола гаса претедент за највиши пласман савладао је убедљивим резултатом борбену екипу из Бачког Јарка.
Д. Иванић/ Асани постиже погодак за Новосађане

Младост ГАТ - Младост (БЈ) 5:1 (3:1)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Стојиљковић (Нови Сад), стрелци: Ренић у 8. (из пенала) и 74. Асани у 12. и 77. Вукаљевић у 30. за Младост ГАТ, Нинковић у 39. минуту за Младост (БЈ).

МЛАДОСТ ГАТ: Слијепчевић 7, Вукаљевић 8, Пастор 7,5, Вилотијевић 7, (Кнежевић 7), Бабић 7, Вујовић 7 (Смиљанић 7), Пејић 7,5, Гојковић 8, Томчић 7 (Поповић 7), Ренић 8, Асани 8.

МЛАДОСТ (БЈ): Тошић 6,5, Ђукић 6, Стојисављевић 6,5 (Антонић 6), Ђекић 6, Тодоровић 6, Боровница 6 (Кнежевић 6), Стојановић 6,5, Милош Ковачевић 6,5, Стојаковић 6,5, Нинковић 7 (Мрђеновић 6), Милан Ковачевић 6,5.

Већ у 8. минуту у казненом простору гостију Нинковић је оборио Вукајловића, а сигуран са пенала био је Марко Ренић. Расположени Дејан Вукајловић асистирао је Асанију код другог гола. До полувремена је након одличног простора Пастора, Дејан Вукајловић голом потврдио да је расположен за игру.

Успели су срчани гости голом Давида Нинковића да смање резултат. У наставку је праву мајсторију извео Марко Ренић. Из слободног ударца погодио је сами угао за коначан резултат се асистенциом потрудио Дејан Вукајловић, а Асанију није било тешко да по други пут савлада солидног голмана Тошића који је у неколико наврата, иако најмлађи на терену одличним интервенцијама спречио и већу катастрофу.

М. По.

Јединство - Црвена звезда 1:1 (1:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединство, гледалаца око 200,судија  Димоски (Нови Сад), стрелци: Лазић у 27. за Јединство, а Станковић у 4. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Николчић, Живановић, Суботић (Јединство), Вуковић, Поштић, Станковић (Црвена звезда. Црвени картони: Томић, Станковић Црвена звезда)

ЈЕДИНСТВО: А. Бртка 7,Лазић 7,Пањак 6(од 84.Вујчић-),Милованчевић 5,Кривокућа 5, Николчић 7, Гавриловић 5, Ђокић 5, Тошић 5 (од 54.Грубор 5),Делић-(од 27.Суботић 5),Живановић 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Томић 5, Јокић 5, Докић 6, Вуковић 7, Иван 5, Јовановић 5 (од 63. Адамек 5), Брборић 6, Миловановић 5, Поштић 5, Станковић 5.

Олако су фаворизовани и прилично самоуверени Старопазовчани ушли у меч са „дављеником”. Лежеран наступ у стилу ”лако ћемо” донео је брзу казну. Немања Станковић прихватио је клизаву лопту негде на половини терена, по левом боку лако претрчао свог чувара Гавриловића и одмереним ударцем погодио горњи угао гола талентованог Андреја Бртке.

Домаћи су се тргли из летаргије, али њихови атаци на гол борбеног ривала проткани су низом нетачних пасова, али су ипак донели поравнање. Страхиња Лазић се најбоље снашао у петерцу гостију после корнера просто угурао лопту у мрежу заклоњеног Душана Војводића,

У наставку иста прича са сиромашним садржајем чему су умногоме допринели анемични Сремци који су прописно изнервирали своје навијаче. У смирај сусрета гости су поново могли казнити за пуни плен успорену реакцију противничке одбране, али је Томић руком уместо главом захватио лепо набачену лопту и зарадио други жути за искључење. У надокнади нервозни Станковић је без икаквог повода покушао да насрне на главног судију и тиме оштетио свој тим.

М. Бзовски

Слобода - Борац (Ш) 0:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 150, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Миловац у 68.минуту.

СЛОБОДА: Опарница 8, Лазић 6, Јаворац 6, Јовичић 7, Јакшић 7, Драгојевић 6, Кочијашевић 7, Босиљков 6, Бојић 6 (Радошевић), Пазарски 6 (Алијагић), Ђуран 6 (Вукасовић).

БОРАЦ: Бузаџија 7, Тривуновић 6 (Грковић), Краговић 7, Суботин 6, Станојев 6, Јовић 6, Богданов 7( Мрђан), Ракић 7, Васин 6, Давидов 8, Миловац 8.

Без обзира на милимални пораз млади фудбалери Слободе оставили су сасвим солидан утисак против далеко искуснијих гостију из Шајкаша. Пре свега домаћинима се мора одати признање за исказану велику и пожвртвовану борбеност. Јунак утакмице био је голман Опарница, који је спречио три-четири сигурна гола када су у прилици били Јовић, два пута Давидов и Миловац да му затресу мрежу. У 68. минуту није могао да спречи лопту да се ушета у мрежу, после изванредног и прецизног шута Миловца из близине.

С. Сарић

Подриње - Сремац (В) 5:0 (4:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 250, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Требовац у 2, Мијаиловић у 12. (из пенала), Вукотић у 15.и 60.и Куборовић у 32. минуту (аутогол). Жути картони: Васиљевић, Јерковић (Сремац).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодоровић 8, Савиновић 8, Бачањац 8, Максимовић 8, Вукотић 9, Мијаиловић 8 (Пршић 7), Требовац 8 (Ивић 7), Томић 8 (Пантић 7), Џибрић 8, Станић 8.

СРЕМАЦ: Ковачевић 6, Кубуровић 6, Турчиновић 6, Башанин 6, Вујасимновић 6, Грујин 6, Цоњевски 6, Мишић 6 (Смиљановић 6), Јерковић 6 (Медић 6), Васиљевић 6 (Шашић).

Гости из Војке најављивали су чак и изненађење против лидера на табели. Било је у опцији да се домаћин може и победити, јер су гостима бодови били веома важни у тешкој борби за опстанак у лиги. А онда шок за Војчане већ у 2. минуту. Требовац је био у изванредном продору, на крају акције уследио је његов прецизан шут, и голман гостију Ковачевић је био приморан да капитулира.

Гости су покушали да одговоре са неколико напада, али без резултата. Гости су скривили и најстрожу казну. После гола Мијаиловића са беле тачке, гости су се скоро предали. Њихов елан да нешто више учине у овом мечу је потпуно стао. Уследио је потом и изванредан гол Вукотића, најбољег појединца сусрета. Кубуровић је неспретно интервенисао и погодио своју мрежу. На крају полувремена било је 4:0, што је било и реално према ономе што се дешавало у полувремену.

У наставку као да је у домаћем тиму на терен истрчала нека друга екипа. Домаћини су играли више тактички и рутински, и као да више нису желели да решетају гостујућу мрежу. Само је још једном Вукотић приморао Ковачевића да вади лопту из мреже.

М. Ковач

Цемент - Подунавац Ђ 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 150, судија: Митровић (Рума), стрелац: Секулић у 77. минуту. Жути картони: Балетић, Ђурикин, Стојановић, Пековић (Цемент), Тинтор (Подунавац). Црвени картони: Јовановић, Пејчиновић, Живковић, Тарбук (Подунавац).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин, Пековић 7 (Стојановић 7), Јелић 8, Томић 7, Балетић 7, Секулић 8, Јовишић 7 (Тепић, Јанковић), Ивановић 7, Зоговић 8, Зељковић 7, Унгар 7.

ПОДУНАВАЦ: Марић 8, Добријевић 7, Јовановић 7, Пауновић 7, Живковић 6, Тинтор 7, Анђелковић 6, Живковић 7, Пејчиновић 7, С. Живковић 6, Јоргић 7.

Фудбалери Цемента дошли су до победе и бодова сасвим заслужено против чврсте екипе из Белегиша која је дошла да се брани како би остварила што бољи резултат и није бирала средства, па је судија  искључио чак четири фудбалера Подунавца.

Цемент је имао инцијативу од самог почетка, а гол одлуке постигнут је  у 77. минуту, стрелац је био Страхиња Секулић, који је на на ефектан начин погодио мрежу.   Што голова није било више у противничкој мрежи главни кривац је искусни голман Марић, који је одбранио неколико врло тешких удараца. Треба истаћи младог судију Митровића из Руме који је врло добро водио меч.

Б. Старчевић

Слога (Т) – Слога (Е) 1:1 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Тодић (Врдник), стрелци: Зелић у 86. за Слогу (Т), Дробац у 17. за Слогу (Е), жути картони: Марковић, Попин, Мијаиловић (Слога, Т), Ђуркић, Ивановић (Слога, Е).

СЛОГА (Т): Шовљански 7,5, Теофиловић 7,5, Нем. Томић 7, Туцаков 7, Зелић 8, Бановић – (од 21. Л. Томић 6,5), Мијаиловић 7, Свитић 8, Попин 6,5, Марковић 7 (од 76. Ник. Томић - ), Пожарев 7.

СЛОГА (Е): Тојагић 7, Ристић 7, Стојшић 7, Ђуркић 7,5, Ивановић 7, Барић 6,5, Стојчић 6,5, Бајуновић 7, Мачвански 7, Дробац 6,5 (од 67. Микић - ), Угљешић 8. Праведан исход скројио је штопер Васо Зелић ударцем главом, пошто је у раскораку ухватио голмана Алексу Тојагића и крунисао дијагоналу пожртвованог Милоша Теофиловића. На блатњавом терену највише проблема домаћину задао је офанзивац гостију Бранислав Угљешић, новајлија из Мачве. Кумовао је вођству Ердевичана, јер је као брзи воз улетео у казнени простор, пославши лопту у даљи угао, док је бонус Срђан Дробац, на линији само подметнуо ногу и потврдио погодак.

Без рано повређеног Стефана Бановића (задња ложа) домаћини су после примљеног гола имали већи посед лопте. У узбудљивом финишу храбро су се испрсили против кандидата за највиши пласман, чије је две одличне шансе, преко Немање Стојшића и Петра Барића, у 80. и 83. минуту, осујетио голман Душан Шовљански, пославши ветар у једра саиграчима.

М. Менићанин

КАЋ: Југовић-Хајдук (Д) 1:1, ТЕМЕРИН: Слога-Слога (Е) 1:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички-Јадран 1:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство-Црвена звезда 1:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње-Сремац (В) 5:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода-Борац (Ш) 0:1, НОВИ САД: Младост-Младост (БЈ) 5:1, БЕОЧИН: Цемент-Подунавац 1:0.