Војвођанска лига – југ: Одолео бункер Ердевичана

У првих пет минута игре Мачвански је два пута био у прилици да матира голмана гостију Петровића. Прво је тукао из полуволеја, али Петровић је одбранио ефектно шут.
Hajduk B-Tatra/P. Palik

Први мај - Слога (Е) 0:0

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 500, судија Пјевац (Темерин). Жути картони:  (Први мај),  (Слога).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Бајић 8, Стоисављевић 7, Станивуковић 7, Ристић 7, Мачвански 7 (Ђукић 7), Крстић 7, Тепић 7 (Добић 7), Радишић 8, Ђокић 7, Зец 7 (Чупељић 7).

СЛОГА: Петровић 7, Вучетић 7, Вуковић 7, Домчић 7 (Смиљанић 7), Кобиљски 7, Поважан 7 (Грковић 7), Стојшић 7, Бојић 7 ( Бојанић 7), Ристић 7, Ловрић 7, Цвијић 7.

Код другог шута Мачванског и Петровић је био савладан, али је лопта ипак завршила на стативи. А, гости су дошли са намером да, се само бране, и то су у првом полувремену и остварили.

И у наставку, домаћини су притискали, и опет је Мачвански био у прилици да савлада голмана Петровића, али и овога пута Петровић се није дао изненадити. И тако, су Ердевичани однели бод, који су и планирали, јер су баш добро одиграли у одбрани.

Ј. Ђорђевић

Сремац (В)- Јединство (СП) 0:1 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија Тошић (Нови Сад).Стрелац: Вукмировић у 70. минуту. Жути картони: Старчевић, Грујин, Боснић, Н. Радивојевић (Сремац), Лукач, Вукмировић (Јединство).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 6, шака 6, Милојевић 6, Драгановић 7, Грујин 6, Бабић 6, Боснић 6, Н. Радивојевић – (Грујић 6), Качар 6 (Рајак 6), Спаловић 6 (Ђурчин).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Тошић 6, Лукач 6, Грубор 7, Вукмировић 7, Играч 6 (Ђуран),  Живановић 6, Цветановић 7, Милановић 6 (Бојић), Михајловић 6 (Суботић), Делић 6.

Играо се борбен и динамичан фудбал.Војчани су стално нападали, а гости се успешно, и по који пут и срећно бранили.Једноставно лопта у мрежу гостију није хтела.

У наставку Старопазовчани су били нешто агилинији, и, плод такве игре је и гол. Вукмировић је искористио контру и тако су гости дошли до неочекиване, веома важне, у грчевитој борби за опстанак, али заслужене победе.

Л. Ковачевић

Хајдук (Б) - Татра 1:0 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 250, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Ђорђевић у 51. минуту. Жути картони: Јованов, Цураковић, Гавриловић, М. Митровић,  Миловчевић, Орошић (Хајдук), Мрђановић, Поштић (Татра).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Јованов 7, Суботин 8, Цураковић 8, Ђорђевић 7 (Чича), Ж. Митровић 8 (Михајловић), Гавриловић 7 (Свјетлоровић), М. Митровић 8, Миловчевић 7, Мачак 7, Орошић 7.

ТАТРА: Бузаyија 6, Зирић 6, Мрђановић 6, Апић 7, Суботин 7, Поштић 6, Сапунyић 5, Граховац –(Грлица 6), Барић 6, Клаић 6 (Мацановић), Убовић 6.

Бешчани, су надиграли госте, али се стрелци нису прославили. Ипак, у наставку, Ђорђевић је успео да постигне победоносни гол после успешне акције коју су припремили браћа Милан и Жељко Митровић. Ђорђевић је са око 12 метара лако савладо Бузаyију.После тога Бешчани су створили још четири пет изузетних прилика, и опет, су као у првом полувремену, стрелци затајили.У самом финишу гости су били нешто полетнији, али су очито били закаснили да нешто више учине.

М. Батало

Подунавац - Подриње 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Самац (Футог).Стрелац: Челар у 67. минуту. Жути картони: Ма. Живковић, Балешевић (Подунавац), Томић, Иванковић (Подриње).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Иванковић 7 (Шолаја), Ђурић 7, Пауновић 7, Тинтор 8, Петронијевић 8,  Зоговић 7, Ма. Живковић 7, Балешевић 8, Ми. Живковић 7,  Мандић 7 (Челар 8).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Ковачић 6, А. Радовановић 7, Пршић 6 (Чокањаловић 6), Рого 7 (Павловић 6), Владисављевић 6 (Живковић 6), Пантић 6, Томћ 6, Требовац 6, Иванковић 6, Ивић 6.

Лепа и отворена утакмица. А, прве две прилике за гол, имали су гости. Потом, полако, али, сигурно домаћини су преузели иницијативу и притискали госте. У другом полувремено то је било већ видљиво.

Након контре Петронијевић је пронашао усамљеног Челара на неких дестак метара испред гола. Уследио је оштар шут и голман Релић је био матиран. До краја утакмице домаћини су имали још неколико лепих прилика.

М. Радаковић

ЛСК - Борац (Ш) 2:0 (0:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник).Стрелци: Максимовић у 52.и Вукотић у 69. минуту. Жути картони: Шћурк (ЛСК), Радин (Борац).

ЛСК: Овшек 7, Давогић 7, Милошевић – (Дронић 7), Ненадовић 7 (Босанчић), Максимовић 7, Вуколић 7, Плавшић 7,  Радић 7, Шћурк 7, Вулетић 7, Вукотић 7.

БОРАЦ: Војводић 7, Ђаковић 7, Лазић 7, Д. Зечевић 7, Рис 7, Н. Ђурић 7, Стојичић 7 (Ч. Веселиновић), Радин 7, С. Веселиновић 7, Панић 7, М. Ђурић 7.

У првом полувремену играо се изједначен фудбал. Неизменично су нападали прво домаћини, па гости узвраћали, и било је неколико нерелизованих шанси на обе стране.

У наставку домаћин и из прве шансе повео. После идеалног  центаршута Плавишића на правом месту је био Максимовић. А, Вукотић, је после соло продора, само шутнуо лопту, поред Војводића.

М. Плавшић

Хајдук (Д) - Југовић 0:2 (0:2)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 450, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Плавшић у 19.и Терзић у 38. минуту. Жути картони: Шућак, Бојић (Хајдук), Плавшић, Ћеран, Миладиновић, Бубњевић (Југовић). Црвени картон: Вучковић (Југовић).

ХАЈДУК: Радић 6, Несторовић 6, Халиловић 6 (Вељковић 6, Вујановић 6, Бајат 6, Скорупан 7, Шућак 7, Миленковић 6, Бојић 6, Пендо 8 (Совиљ 6). Милојевић 6.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Бабић 6, Ћеран 6, Вучковић 6, Рис 6 (Стојановић), Срдић 6 (Јакшић 6), Терзић 7, Николић 6, Бубњевић 6, Плавшић 7 (Макивић 6), Вулетић 6.

У Дивошу, диван амбијент. Скупло се више од 450 људи да гледа дерби кола. И, могли, су да виде, сталне нападе домаћина. Просто су атаковали ка голу гостију. Створили су више од 15 изузетних прилика и исто толико промашили. Док, су гости, створили само две у првом полувремену и обе претворили у голове. После слободног ударца са око 40 метара гости су лопту убацили на пеналтик, ту, се нашао Плавшић, и маниром искусног стрелца, поред голмана Радића послао лопту у мрежу. Искусни стрелац Терзић је искористио контру да удвостручи вођство свог тима.

У наставку домаћини стално нападају, али гости се организовано и зналачки бранили.

Р. Маричић

Слога (Т) – Хајдук (Ч) 4:0 (3:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 150, судија: Зорана Стоиљковић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 16, С. Вукаљевић у 23, Ник. Томић у 41. и Д. Вукаљевић у 77. минуту.

СЛОГА (Т): Боројевић - , Пастор 7 (Марковић 7), Нем. Томић 7, Зелић 7, Бановић 8, Д. Вукаљевић 8, Свитић 7, Ник. Томић 8, Ђорђевић 8 (Пролић 7), С. Вукаљевић 8 (Л. Томић 7), Туцаков 8.

ХАЈДУК (Ч): П. Сладојевић 6, Лазић 6, Срећков 6, Мајски 6, Станковић 6, Максимовић 6, Нађалин 6 (С. Шарић - ), Р. Самоловац 6, Д. Сладојевић 6 (Поповић 6), Вујичић 6 (Његован - ), П. Самоловац 6. Пролећну жетву бодова, уз 270 минута мирну мрежу иза леђа голмана Светозара Боројевића, некадашњи српсколигаш је наставио у двобоју са Чуружанима.

М. М.

РУМА: Први мај - Слога (Е) 0:0, ВОЈКА: Сремац - Јединство (СП) 0:1, БЕШКА: Хајдук - Татра 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Ч) 2:0, ДИВОШ: Хајдук -Југовић 0:2, ЛАЋАРАК: ЛСК - Борац (Ш) 2:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Подриње 1:0. Раднички из Шида је био слободан.