Војвођанска лига – југ: Пазовчани однели бодове

Старопазовчани, су, били бољи ривал, онолико колико им је било потребно за победу. На другој страни, домаћини су пружили, најслабију партију у првенству.
Pokrajac (levo Indeks-Hajduk B)

Слога (Е) - Јединство (СП) 0:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Ивковић у 90. минуту. Жути картони: Матић, Микић, Смиљанић, Докнић (Слога), Јеловић, Зарић, Милаковић (Јединство).

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 6, Матић 6 (Ковачевић), Микић 7, Халиловић 6, Смиљанић 6, Грковић6 (Пендо), Цвијић 7, Симеуновић 7, Вуковић 6, Докнић 6.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 7, Јеловић 7, Бођковић 7, Миленковић 7, Кнежевић 6 (Рајић), Димитрић 6 (Ивковић 8), Бајић 6 (Бојбаша), Милаковић 6, Галић 6.,

Већ, на самом почетку меча, Кнежевић, изашао сам, испред голмана Илића који му је падом у ноге одузео лопту. У 6. минуту Симеуновић је из слободног ударца погодио пречку.

У наставку гости су пропустили две одличне прилике. Прву Димитрић.Тукао је лопту тик поред леве голманове стативе. Другу Бојбаша, једноставно лопта није хтела у мрежу.Шетала је по гол линији, а онда су је домаћини избили у поље.У наставку, акције, у контри, домаћини су погодили пречку. Микић је за мало био непрецизан.

У 62. минуту Миленковић је шутира оштро, али, лопта је прошла  преко пречке. И Кнежевић је опробао свој шут, али, и он је за мало непрецизан. Потом се истакао и голман гостију Јовишић. Снажан шут Смиљанића, једва је зауставио лопту.У финишу сусрета Симеуновић је снажно шутирао  с 20 метара, али, је лопта, отишла, за мало, преко пречке.И онда је на сцену ступио резрвиста гостију Душан Ивковић. Из два шута, ипак, је погодио домаћу мрежу.

Б. Рокнић

Индекс - Хајдук (Б) 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелац: Бањац у 65. минуту. Жути картони: Вукадиновић, Ђекић, Косец, Поштић (Индекс), С. Гавриловић, Јањуз (Хајдук). Црвени картони: Вукадиновић (Индекс), С. Гавриловић (Хајдук).

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 7, Мрђеновић 6, Ђекић 7, Бараћ 7, Покрајац 6 (Поштић 7), Божић 7, Вукадиновић 6, Бањац 7, Кисић 6 (Зирић), Златковић 5 (Варга 6).

ХАЈДУК (Б): Благојевић 7, Суботин 7, Цураковић 6, Митровић 7, Мутић 7, Звекан 6, М. Гавриловић 6, С. Гавриловић 5, Живановић 7 (Јањуз), Мачак 6, Орошић 7 (Маровић).

Бешчани су били бољи ривал у првом делу утакмице. У 14. минуту С. Гавриловић је прошао по левој страни и тукао по земљи али је лопта прошла поред гола. Индекс је имао лепу контру у 25. минуту али је Вукадиновић био неспретан, није додао лопту на време. У 28. минуту леп дупли пас играча Хајдука, Живановић је ушао у шеснаест метара и погодио стативу.

Потом је Хајдук припретио из слободњака.  А онда су „студенти“ преко  Косеца и Бањца имали две прилике, али је Благојевић био на месту.

Једини гол постигнут је у 65. минуту. Дубинску лопту по левој страни прихватио је резервиста Поштић, лепо је ушао у шеснаестерац и послао лопту по земљи, акцију је испратио Бањац и погодио мрежу.

М. Ковачевић

ЧУРУГ: Хајдук - Хајдук (Д) 2:2, КАЋ: Југовић - Подунавац 0:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Славија 2:3, ШАЈКАШ: Борац - Кабел 4:2, НОВИ САД: Индекс - Хајдук (Б) 1:0, ЕРДЕВИК: Слога - Јединство (СП) 0:1, НОВИ САД: Борац - Купиново 2:0, ВОЈКА: Сремац - Слога (Т) 1:1.