ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Пробудили се и Темеринци

Темеринска слога декласирала је екипу Сремца са– Сремац 4:1 (1:1).
1

Коначно су се пробудили стрелци Слоге, покретачка снага на средини терена, био је неуморни Стефан Бановић.

Први се уписао Никола Томић, из слободњака, искоса са 30 метара. Лопта је одскочила у казненом простору, нико од дефанзиваца гостију из Војке није реаговао, док је голман Савић погледом испратио мајсторију везисте домаћина. Неизвесност је краткотрајно унео Немања Бабић, преварио је двојицу чувара и нациљао доњи угао – 1:1.

Темеринци су додали гас у наставку, одигравши најбоље од почетка трке. Роберт Пастор, капитен црвено-белих, био је сигуран реализатор најстроже казне, пошто је претходно руком играо Бабић. Финиш је украсио победу чисту као суза.

Срђан Вукаљевић је крунисао дијагоналу Александра Ћука, а првенац је постигао Борислав Икрашев, уз асистенцију младог Јована Ђукића, после само 60 секунди на терену.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Ник. Томић у 14, Пастор (из пенала) у 48, Вукаљевић у 63. и Икрашев у 88. за Слогу, Бабић у 23. минуту за Сремац, жути картони: Ник. Томић, Пролић, Икрашев, Ергарац (Слога), Грујин, Бабић, Драгановић (Сремац).

СЛОГА (Т): Пушкић 7,5, Ћук 7,5, Нем. Томић 6,5 (Пролић 7), Зелић 8, Бановић 8,5, Вукаљевић 8 (Ергарац - ), Пастор 8, Ђекић 7,5, Ник. Томић 8 (Ђукић - ), Икрашев 8, Туцаков 7,5.

СРЕМАЦ: Савић 6, Спаловић 6, Кубуровић 6,5, Раковић 6,5, Драгановић 6,5, Грујин 7 (Рудић - ), Петрић 7, Бабић 7 (Морача - ), Петковић 6 (Штетић 6), Пејчић 6,5, Коларов 7.

Раднички (НП) - Борац 0:2 (0:1)

Подмлађена екипа Радничког играла је неорганизовано, покушавајући соло проодорима да угрози гол Борца. Међутим, чврста одбрана гостију није дозвољавала да се нападачи Радничког истакну.  Шајкашани су повели након грешке одбрае Радничког,а  Грковић је набачену лопту проследио у мрежу. И други гол гости су постигли у самом финишу меча. Станчевић је на ивици шеснаестерца преварио свог чувара и неометан послао лопту у небрањени део мреже.

Раднички током меча имао само полуприлику.

Ј. Вуковић

НОВА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца око 100, судија Стојић (Нови Сад), стрелци: Грковић у 28.  и Станчетић у 90. минуту за Борац. Жути картони: Зорић и Балешевић (Раднички), а , Грковић (Борац).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 6, Богдан 6, (Боснић -), Миросављевић 6, Комазец 6,  Бурсаћ 6,5 (Кнежевић), Балешевић 6, Шавија 6, Цветковић 6 (Петошевић-), Јосиповић 6, Ивановић 6, Зорић 6.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Ћук 6 (Радин), Макивић 7, Ђиванов 7, Станојев 7, Јовић 7, Станчетић 8, Рахић 7, Грковић 7(Зечевић), Ракић 7, Миловац 7.

Слога (Е) - Јадран 4:0 (1:0)

Заслужена победа играча Слоге.Али, прву праву прилику на утакмици имају гости. Видовић је за мало био непрецизан. Потом су непрецизни и Домчић и Вукановић. А онда је Цвијић постигао изванредан погодак. Голман Нешић је испуцао лопту, на њу је натрчао Цвијић и с 30 метара је послао у гостујућу мрежу. До краја полувремена у листу стрелаца могли су се уписати и Домчић и Стојшић.

Одмах на почетку другог полувремена Мачвански је пропустио две идеалне прилике. Онда су  гости престрого зауставили Мачванског у свом казненом простору. Стојшић је био сигуран са беле тачке. Након три минута игре и Вукановић је погодио гостујућу мрежу.

У наставку игре Стојшић се још једном уписао у листу стрелаца из шута са седам метара.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Цвијић у 21, Стојшић у 61. и 72. и Вукановић у 64. минуту. Жути картони: Барић (Слога), Вукчевић, Раденков (Јадран).

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 8, Вуковић 7, Домчић 7, Вукановић 8 (Бојанић), Стојшић 8, Цвијић 8, Мачвански 7, Ристић 7, Барић 7 (Бајуновић 7), Стојчић 8.

ЈАДРАН: Нешић 7, Живановић 6, Вукчевић 6, Денић 6, Ј. Којчиновић 6, Бајић 6, Видовић 7, Пекић 7, Марковић 7, Раденков 7, Наглић 6.

Хајдук (Д) - Црвена звезда 3:1 (0:0)

Дивошани су почели одлично, али, све до 62. минута гости из Новог Сада су све издржали, а онда је Мандић с 16 метара погодио рашље гостујућег гола.

У финишу утакмице Радман је још два пута матирао  Митровића, после изванредних акција, и тако су Дивошани дошли до заслужених бодова.

Р. Маричић

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Чекићевић (Моровић).Стрелци: Мандић у 62. и Радман у 67. и 90. за Хајдук, а Матић у 84. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Михајловић, Лукић (Хајдук), Мастило, Радаковић, Ракичевић (Црвена звезда).

ХАЈДУК: Петровић 7, Лукић 8 (Атић), Халиловић 8, Пендо 8, Мандић 8, Марковић 7 (Михајловић),  Радман 8, Симић 7, Совиљ 8, Стојановић 7 (Трнић), Требовац 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 6, Караћ 6, Радаковић 6, Косић 6 (Милић 6), Томић 6 (Пурић 6), Кисић 6 Мастило 6, Матић 7, Новаковић 6 (Сапунџић 6), Ракичевић 6, Вуковић 6.

Подриње - Подунавац 4:1 (2:1)

Утакмица са доста лепих акција и шанси. Али, играчи Подриња тек су у последњих десетак минута дошли до убедљиве победе. Гости су играли солидно, али нису имали баш неке повољне шансе.

М. КовачМАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Тодић (Врдник).Стрелци: Требовац, Вукотић, Станић и А. Радовановић за Подриње, Мирић за Подунавац.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Вукотић 6, Савановић 6 (Станић 7), А. Радовановић 7, Пршић 6, Рого 6, Ђурђевић 6, Требовац 8 (Томић 6), Џибрић 6, Арсеновић 6, Мијаиловић 7 (Живковић).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Гавриловић 6, Вујасиновић 6, Пауновић 6, Н. Ђурић 6, Петронијевић 7, Зоговић 6, Ђуричић 6, Милош Живковић 6, Мирић 6, Мандић 6.

Слобода - Цемент 2:3 (0:3)

Беочинци су освојили очекиване бодове.У првом полувремену били много бољи ривал. И повели су после изванредних акције са 3:0.Балетић два пута и Секулић су само акције својих саиграча завршили головима.

У наставку играчи Слободе, били су много бољи ривал, али, нису успели да преокрену резултат, имали су за то доста прилика, а постигли су само два гола.

Ж. Р. - С. С.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиштре Слободе, гледалаца 200, судија Субашић (Ветерник).Стрелци: Гаћеша у 70. и Вукасовић у 88. за Слободу, Балетић у 21. и 38. и Секулић у 26. минуиту за Цемент. Жути картони: Мркајић, Драгојевић (Слобода), Ивановић (Цемент).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7 (Митровић 7), Ристић 7, Нинић 7, Кордолуп 7, Божиновић 7 (Гаћеша 7), Кубуровић 7, Мркајић 7 (Вукасовић 7), Јерковић 7, Драгојевић 7.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Унгар 7, Томић 7 (Марјановић), Зоговић 7, Ивановић 7, Бајић 7 (Васић), Јовишић 7, Балетић 8, Секулић 7 (Скоко), Вујошевић 7.

Јединство (СП) - Младост (БЈ) 1:0 (1:0)

Гости су од првог минута кренули агресивно, покушавали да што пре савладају искусног Јовишића. Он је два пута одбранио опасне шутеве гостију. И онда су гости играли руком у свом казненом простору, а Живановић је био сигуран с линије пенала.

У наставку гости настављају да играју још агресивније и опет је био на удару голман Јовишић, који се опет у неколко наврата истакао.

М. Бзовски

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Митровић (Рума).Стрелац: Живановић у 35. минуту (из пенала).Жути картони: Љубеновић, Качар (Јединство),Тривуновић, Боровица,  Нинковић (Младост).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Суботић 7, Делић 7, Цвијановић 7 (Пањак 7), Љубеновић 7, Ж. Митровић 7, Гавриловић 7, Цветковић 7, М. Митровић 7, Живановић 7, (Милановић), Качар 7 (Играч).

МЛАДОСТ: Лолић 7, Апић 7, Леђанац 7, Тодоровић 6, Стојановић 7 (Марић), Тривуновић 7 (Мрђеновић), Милош Ковачевић 7, Стојаковић 7, Боровница 7, Нинковић 7, Милан Ковачевић 7 (Мацикић).

КАЋ: Југовић-Младост (НС) 0:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Цемент 2:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Подунавац 4:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Младост (БЈ) 1:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Борац (Ш) 0:2, ТЕМЕРИН: Слога - Сремац (В) 4:1, ДИВОШ: Хајдук - Црвена звезда 3:1, ЕРДЕВИК: Слога - Јадран 4:0.

1. Слога (Е)       4      4      0      0      11:1  12

2. Млад. (НС)     4      3      1      0      8:1    10

3. Јединство      4      3      1      0      7:3    10

4. Хајдук (Д)      4      3      0      1      9:6    9

5. Подриње        4      2      1      1      9:4    7

6. Борац (Ш)      4      2      1      1      5:2    7

7. Цемент         4      2      1      1      5:6    7

8. Подунавац     4      2      0      2      7:7    6