ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Руменчани изненадили „канаринце”

Јединство (Р) – Нови Сад 2:1 (1:1)
с

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца: 400, судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Тришић (из пенала) у 19. и Сендерак у 60. за Јединство, Кавчић у 2. за Нови Сад, жути картони: Ђекић, Јовишић (Јединство), Сувајџић, Игњић, Симић (Нови Сад).

ЈЕДИНСТВО: Видаковић 7,5, Попадић 7,5, Рац 7, Ђекић 7, Радека 7 (од 55. Кања 7), Самарџић 7 (од 90. Јелић –), Илић 7,5, Ивановић 7, Јовишић 7, Тришић 8 (од 80. Миловановић –), Сендерак 8.

НОВИ САД: Ранђеловић 6,5, Бранковић 7, Штефек 6,5, Кавчић 7 (од 62. Кантарyић –), Сувајџић 6,5, Игњић 6,5, Симић 6,5, Балабановић 7 (од 58. Ерак 6,5), Гаџић 6 (од 82. Митровић –), Вукаљевић 6 (од 62. Пањак –), Галић 6.

Упркос раном вођству комшија са Детелинаре, фудбалери Јединства, успели су да режирају преокрет и да гостима нанесу први пролећни пораз. Само што је казаљка на штоперици направила други круг, лидер је дошао у вођство, јер је Драган Кавчић, после убацивања из аута Александра Симића, погодио мрежу. Страхиња Илић је промешао одбрану гостију, непрописно га је зауставио голман Ранђеловић, а Милош Тришић је надмудрио имењака на голу Новосађана.  Пет минута касније, Војислав Балабановић је проиграо Младена Галића, али бонус Милан Видаковић је одлично реаговао и осујетио најбољу шансу Новосађана.

Кавчић је фаулирао расположеног Тришића, а слободњњак је извео Новак Попадић. Најбоље је реаговао Марко Сендерак и ударцем главом донео велику радост овог пролећа одличним Руменчанима.

М. М.

Цемент - Раднички (НП) 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Б. Грмуша (Петроварадин), стрелац: Јањић у 93. минуту. Жути картони: Јањић (Цемент), Шавија (Раднички).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Унгар 8, Вилотијевић 8, Зелић 7, Батос 7 (Мијајиловић 6), Н. Зељковић 7, Јањић 9, Грујић 8, Ковачевић 7 (Варга 6), Вуковић 7, Д. Зељковић 7.

РАДНИЧКИ (НП): Јовичић 7, Мрка 7, Суботић 7, Лабовић 7, Гавриловић 6 (Стикић), Јуришић 7, Балашевић 7, Шавија 7, Витас 6 (Кнежевић 6), Конеста 7 (Пејчиновић 6), Милошевић 7.

Врло важне бодове освојили су цементаши против екипе из Нове Пазове.   Играло се опрезно, поготову у првом полувремену. У другом делу цементаши су кренули нешто агреисивније, међутим, гости су се добро бранили и чинило се да ће се утакмица завршити без победника. А  је на сцену ступио Цементов капитен Марко Јањић који добијену лопту од Вучквоића са десне закуцао испод пречке. Тако су бодови, злата вредни остали у Беочину.

Б. Старчевић

Подунавац - Слога (Т) 1:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 150, судија Тепић (Нови Сад). Стрелац: Цветковић у 24.  минуту. Жути картони: Рогановић, Живковић (Подунавац), Ергарац, И. Кочиш, Јаковљевић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 8 (Весели), Живковић 8 (Солдатовић 7), Паповић 8 (Балетић), Бјелобрк 7, Стојисављевић 7, Сарачевић 7, С. Зоговић 7 (Качар), Златковић 8, Цветковић 8.

СЛОГА:  Војводић 7, Пастор 7 (Марковић), Томић 6, Јаковљевић 7, И. Кочиш 7, Ергарац 7, Авдаловић 7, Гргић 7, Дервиши 7 (Марјановић), Павићевић 7, С. Кочиш 7.

Домаћини су кренули ангажовано и играли чврсто у одбрани, тако да гости нису створили ни једну праву шансу да се матира поуздани голман Трифуновић. Створили су играчи Подунавца и више добрих шанси, али само се Цветковић уписао и листу стрелаца.

И, у наставку домаћин су били бољи и конкретнији, али стрелци су опет затајили, били су брзоплети, тако се на крају се испоставило да је тај гол Цветковића био довољан да Подунавац слави.

М. Градић

Слобода - Доњи Срем 4:2 (3:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Штумпф (Нови Сад).Стрелци: Павловић у 6, Ђорђевић у 7. и 9, и Матовић у 56. за Слободу, а Милановић у 41. и Кокир у 48. минуту за Доњи Срем.

СЛОБОДА: Кромпић, Глишић, Калајyић (Туран), Лазаревић, Ђуричић, Кобиљски (Матовић), Барић (Видић), Павловић, Ђорђевић (Степановић), Кубуровић (Ђорић), Димић.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Јешић, Радивојевић, В. Љубојевић, П. Перишић, Марковић (Адамовић), Кокир, Секулић, Радосављевић, Милановић, Зејић.

Чудан ток имала је утакмица клубова из пећиначке општине.Одиграна је на освеженом терену, продуженом и проширеном у Доњем Товарнику.

После дестак минута игре Слобода је головима Павловића и Ђорђевића, постигао два гола, поведла са 3:0.Тада се чинило да је Доњи Срем пред убедљивим поразом. Ипак част гостију одбранио је прелепим голом из шута, Милановић, неколико минута пре краја првог полувремена.

Голгетер Пећинчана Никола Кокир је у наставку утакмице постигао гол и општински дерби постаје далеко неизвеснији. Ипак, све дилеме око победника отконио је Матовић за коначних 4:2.

Ж. Р.

Раднички (Ш) - Ветерник 3:0 (1:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Крајновић у 39, Јовановић у 49. и Смиљанић у 88. минуту.Жути картон: Смиљанић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Николић 7, Аперлић 7 (Васиљевић 7), Дрча 7, Стојшић 7, Јовановић 7,5, Смиљанић 8, Крајновић 7,5, Сарић 7, Влаисављевић 7, Савић 7, Субић 7 .

ВЕТЕРНИК: Ивић 6, Швоња 6, Огњановић 6, Чалија 6, Печић 6,5, Ушћумлић 6, Тубић 6,5, Миловановић 6, Мандић 6 (Ђурић), Зекић 6, Секулић 6 (Скоко 6,5).

Шиђани заслужено славили. После неколико пропушених прилика и неуспелих напада Јовановић је убацио лопту пред казнени простор гостију. Крајновић је примио лопту, неометан мало се наместио па онда прецизним шутем с 16 метара послао лопту испод саме пречке.

Одмах у наставку Смиљанић је изванредно послужио Јовановића, као на тацни, на неких седам метара испред гола гостију. Јовановић није ништа чекао већ онако из прве ударио по лопти и она је завршила у небрањеном делу мреже.

У самом фиунишу Јовановић је снажно шутирао, голман гостију Ивић је успео само да одбије лопту, коју је сачекао на десетак метара Смиљанић и само је вратио у гостујућу мрежу.

А. Ћосић

Хајдук (Д) - Индекс 0:0

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Секулић (Футог). Жути картони: Н. Симић (Хајдук), Вуковић (Индекс).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Д. Симић 7 (Атић 7), Томић 7 (Живковић 7), Делић 7, Николић 7, Цвијић 7 (Шућак 7), Лазић 7 (Н. Симић), Симеуновић 7, Совиљ 7, Требовац 7, Перовић 7.

ИНДЕКС: Субашић 8, Гаћеша 7 (Звекан 7), Јокић 7, Вуковић 7, Иван 7, Боровница 7, Стојановић 7 (Топић 7), Нађ 7 (Капларски 7), Бањац 7 (Батинић 7), Вукашиновић 7, Клаић 7.

Била је то добра утакмица и поред тога што није било голова. Дивошани су имали више добрих шанси, али гостујућа одбрана је све издржала. И на крају играчи Индекса су освојили велики бод у игри са апсолутним фаворитом.

А. М.

Будућност - Дунав (СБ) 2:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Станивуковић у 14. и Пријић у 60. минуту.Жути картони: Чупић, Јефтић, Ненад Грујић, Добо (Будућност), Будимр, Жиловић, Милошевић (Дунав).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 8, Чоњагић 8 (Радосављевић), Јефтић 8, Ненад Грујић 7, Милошевић 7 (Симовљевић), Рого 7, Пријић 7 (Никола Грујић), Јанковић 8 (Владисављевић), Добо 8, Малиновић 8.

ДУНАВ: Јагодић 8, Ивановић 6 (Николић), Милошевић 6, Миловац 7, Мирковић 6 (Басрак 6), Будимир 6, Жиловић 6, Ердељан 6 (Радиновић), Сремчевић 6, Бабић 6, Чолић 6.

Да су домаћи стрелци били мало прецизнији, гости би примили и двоцифрен број голова.

М. Симић

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност-Дунав 2:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац-Слога (Т) 1:0, ШИД: Раднички-Ветерник 3:0, ДИВОШ: Хајдук-Индекс 0:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода-Доњи Срем 4:2, РУМЕНКА: Јединство -Нови Сад 2:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост-Слога (Е) 2:1, БЕОЧИН: Цемент-Раднички (НП) 1:0.

1. Нови Сад       24     14     7      3      39:16        49

2. Хајдук (Д)     24     11     10     3      46:17        43

3. Доњи Срем    24     13     4      7      36:25        43

4. Слога (Е)       24     11     7      6      36:22        40

5. Подунавац     24     11     6      7      21:17        39

6. Слобода        24     11     4      9      43:31        37

7. Раднички (Ш) 24     10     6      8      33:26        36

8. Слога (Т)       24     10     4      10     27:34        34