Војвођанска лига – Југ: Руменчани поново на врху

Сремац (В) - Јединство (Р) 0:1 (0:1)
jedinstvo rumenka

ВОЈКА: Игралиште Сремца, судија Митровић (Рума). Стрелац: Гаџић у 21. минуту. Жути картони: Боснић, Антунов, Видовић, Коларов (Сремац), Влаисављевић, Тришић, Тепић (Јединство).

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 7, Станишљевић 7, Антунов 7, Маринковић 7, Грујин 7, Видовић 7, Ковачевић 7, Кнежевић 7, Боснић 7 (Грујић), Коларов 7 (Бежановић).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 8, Берић 7, Штефек 7, Кања 7, Гаџић 8, Веселиновић 7, Влаисављевић 7 (Моравац 7), Скоко 7 (Ђекић), Тришић 7 (Зељковић 7), Заов 7 (Стојановић).

Домаћини су имали и више шанси и више од игре, још у првом полувремену, али је голман гостију Костуранов  у више наврата одлично интервенисао. А, и домаћи стрелци су били мало брзоплети.Ипак на крају заслужена победа играча Јединства.

М. Инђић

Подунавац - Раднички (НП) 0:1 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Јевтић (Нови Сад). Стрелац: Бојић у 75. минуту (из пенала).

ПОДУНАВАЦ: Тарбук 7, Николић 6, Солдатовић 6, Милош Живковић 8, Чолаковић 7, Бјелобрк 6, Цверничанин 7, Зоговић 7 (М. С. Живковић), Јоксовић 7, Божиновић 6 (Цветковић), Стојановић 7.

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Новевски 7 (Суботић), Бртка 8, Зорић 7, Гвозденовић 7, Симић 7, Микић 7 (Стикић), Миловчевић 7, Бојић 7, Балешвић 7 (Васиљевић), Шавија 7 (Костић ).

Домаћини су играли боље али, нису успели да реализију ни једну шансу.А, гости су имали једну праву прилику за гол и то са пенала. И Бојић је био сигуран извођач најстроже казне. Бјелобрк је грубо стартовао на Симића у свом казненом простору.

М. Градић

Слобода - Будућност 2:1 (0:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Крампић (Нови Сад). Стрелци: Салкунић у 50. и Вукотић у 70. за Слободу, а Ђукић у 17. минуту (из пенала) за Будућност. Жути картони: Ђорић, Ђорђевић (Слобода), Ненад Грујић, Влаисављевић, Јошић (Будућност). Црвени картон: Јефтић (Будућност).

СЛОБОДА: Крампић 7, Стевић 7, Ђорић 7 (М. Симић 7), Мандић 7, Салкунић 7, Лазаревић 7, Вукотић 8,  Кубуровић 7, Ђорђевић 7, Мићић 7 (Димитрић), Нинић 7(Богдан).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Ненад Грујић 7 (Михаиловић), Радосављевић 7, Јефтић 5, Никола Грујић 7, Ђукић 8, Павловић 7, Влаисављевић 7 (Симовљевић 7), Станић 7 (Ђорђић), Добо 7, Јошић 7.

Играчи Слободе наставили су  са добрим играма и победама и као домаћини.Мада су и гости, стварно, играли добро, све до 50. минута када су примили први гол. После тога све је било у знаку домаћина.Салкунић и Вукотић су били стрелци после изваредних акција својих саиграча.       С. Сарић

Слога (Е) - Индекс 1:2 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Димитрије Воларевић у 81. за Слогу, а Нађ у 69. и Бањац у 90. минуту (из пенала ) за Индекс. Жути картони: Илић, Ивковић, Стојчић (Слога), Поповић, Лулеџија, Нађ, Гаћеша (Индекс).Црвени картон: Вуковић (Индекс).

СЛОГА: Илић 7, Рукавина 7, Вујовић 7, Ристић 7, Димитрије Воларевић 7 (Ивковић), Џибрић 7, Пендо 7 (Матић 7), Галечић 7, Белић 7, Стојчић 7, Ловрић 7 (Ковачић).

ИНДЕКС: Поповић 7, Ћук 7, Лулеџија 7, Вуковић 7, Гаћеша 7 (Кнежевић), Зорић 7 (Капларски), Стојановић 7, Самарџић 7, Бањац 7, Адамец 7, Нађ 8.

Утакмица са безброј прилика за ривале. Али, те прилике нису одлучивале победника, већ највише грешке у суђењу. Почело је са шансама Зорића, па Вуковића, затим неуспевају ни домаћи стрелци Џибрић и Стојчић. Голман домаћих Илић, брани изврстан шут Нађа. Пендо и Џибрић ни главом лопту изблизине не убацују у противничку мрежу.Следе затим шутеви прво Стојановића с 20 метара, па Матића с 25 метара. Голман гостију Поповић једну лопту, јева са гол линије избацује у поље.

У наставку прву праву прилику гости претварају у вођство. Изједначио је Воларевић са пенала, а пре тога баш њега су гости зауставили преоштро у свом казненом простору. И, онда лакрдија . Голман Илић је држао лопту у рукама у свом казненом простору, Капларски је налетео на њега, а судија Чекичевић је показао на пенал. Бањац је сигуран стрелац са пенала. Свестан  да је погрешио  судија Чекичевић је наставио утакмицу све до 98. минута, када је досудио пенал и за домаћине. Али Воларевић је био слаб извођач најстроже казне.

А. Кузмић

Нови Сад - Јадран 5:1 (2:0)

НОВИ САД: Стадион Детелинара. Судија:Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Станчетић у 18. Пекић у 35. Кантарџић у 57. Митровић у 59. и Грковић у 75.за Нови Сад, а Марковић у 83. минуту за Јадран.Жути картони: Марковић и Вуколић (Јадран).

НОВИ САД: Ромић 7 (Ранђеловић 7), Бранковић 7,5, Качавенда 7,5, Иван 7, Сувајџић 7 (Кантарџић 7,5), Игњић 7, Пекић 7,5 (Грковић 7,5), Митровић 8, Леђанац 7, Вукобратовић 7, Станчетић 8 (Илијин 7).

ЈАДРАН: Мартиновић 6, Драгановић 6, Јакшић 7, Којчиновић 6, Шестовић 6, Пекић 6, Марковић 7, Наглић 6, Комненовић 6,Вуколић 6,5, Димић 6.

Оправдали су Новосађани  улогу фаворита и у једној од бољих игара овога пролећа убедљивим резултатом савладали отписани Јадран. Кренули су Новосађани од првог минута у офанзиву али је до 18 минута голман Мартиновић одолевао., а онда после аситенције Пекића Станчетић је откључао браву Голубинчана. До полувремена Станчетић је вратио асистенцију Пекићу.

У наставку је нови стратег “канаринаца” Мирослав Горданић дао је прилику  талентованим голману Ранђеловићу, Кантарџићу, Илијину, искусном Грковићу па су уз препознатљив цвркут „канаринци“ још три пута полетели. Након класичне контре Кантарџић је био неумољив, а соло продор са своје половине голом је крунисао Митровић. Да је врстан стрелац потврдио је пројектилом Грковић. Кратко опушатање домаћина казнио је почасним голом Марковић.

М. По.

Цемент - Слога (Т) 1:2 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Крстић у 92. (из пенала) за Цемент, а Топић у 11. (из пенала), Грујић у 90. минуту за Слогу.

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Јелић 7, Стојановић 6, Мандић 6, Јакшић 7, Крстић 7, Вукашиновић 6 (Буквић 6), Вилотијевић 7, Лаковић 6 (Маријановић 6), Попадић 6, Бајић 7 (Јовишић 6).

СЛОГА: Глиши 7, Марковић 7 (Туцаков 6), Пастор 7, Ергерац 7 (Грујић 7), Зелић 7, Краговић 8, Вукеаловић 6 (Пролић 6), Мијајиловић 7, Грубовић 7 (Томи 6), Грујић 6, Топић 7 (Ђурђевић 6).

Слабу партију пружили су Цементаши на свом терену, што је знала да искористи искусна екипа из Темерина и сасвим заслужено однела  бодове.  Гости су повели већ у 11. минуту преко Топића из казненог ударца. У другом делу Цементаши су кренули агилније, чврста одбрана Слоге предвођена искусним Краговићем је издржала све налете.

Још једном је капитулирала одбрана Цемента у 90. минуту, а стрелац је био Грујић. Цементаши успели су у надокнади времена да ублаже пораз преко Крстића из казненог ударца.

Б. Старчевић

ЈуговићХајдук  2:4 (1:2)

КАЋ: СЦ“Сигет“, судија: Ивановић (Сренска Митровица). Стрелци: Николић у 1. и 90. за Југовић, а Совиљ у 8. (из пенала), Тривуновић у 25. Живковић у 66. и Босанчић у 87. минуту за Хајдук. Жути картони: Свитић, Макивић, Милетић, Николић (Југовић)

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Милетић 7, Макивић 6, Срдић 6, Томић 7, Бабић 7, Николић 8, Вукелић 6 (Јелић 6) Ђекић 6, Свитић 6 (Самарџија -), Дакић 6.

ХАЈДУК: Ракић 6,5, Симић 7, Халиловић  8, Симикић 7,5, Балиновић 6,5 (Атић 7), Цвијић 8 Тривуновић 8, Савићевић 7,5 (Денковић 7) Стојшић 7,5 (Ристић 6), Совиљ 8, Живковић 7 (Босанчић 7).

Екипа Југовића пружила је у првом делу солидан отпор претенденту за највиши пласман. Сасвим неочекивано Каћани су у 30 секунди дошли до вођства. Повратну лопту ка штоперу гостију пресекао је Милош Николић и погодио мрежу. Од тог момента гости су преузели иницијативу и до полувремена су најпре голом  из опрадано досуђеног једанаестерца изједначили, а касније преко  Весељка Тривуновића дошли до предности. У наставку је Живковић савладао солидног Младеновића. Тек што је ушао у игру Босанчић је из соло продора повећао резултат.

У последњем минуту регуларног дела Николић је нартчао на одбијену лопту и по други пут савладао Ракића и ублажио пораз.

М. По.

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Раднички (НП) 0:1, НОВИ САД: Нови Сад -Јадран 5:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Будућност (СН) 2:1, КАЋ: Југовић -Хајдук (Д) 2:4, БЕОЧИН: Цемент - Слога (Т) 1:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Борац (Ш) 4:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Црвена звезда 4:2, ВОЈКА: Сремац - Јединство (Р) 0:1, ЕРДЕВИК: Слога - Индекс 1:2.

1. Јединство (Р) 28     18     6      4      49:19        60

2. Борац (Ш)      28     18     4      6      57:27        58

3.  Хајдук (Д)     28     19     1      8      56:28        58

4.  Нови Сад      28     15     9      4      48:28        54

5. Слобода 28     16     3      9      40:26        51

6.  Цемент 28     14     6      8      45:32        48

7.  Индекс 28     12     5      11     43:39        41

8.  Подунавац    28     11     7      10     33:33        40