Војвођанска лига – југ: Руменчани с играчем више само до бода

Није екипа тренера Владимира Шпоње успела да сломи чврст бедем испред гола одличног Тривуновића.
ФК Јединство/ Моменат са утакмице у Руменци

Јединство (Р) - Подунавац 1:1 (1:1)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, судија: Н. Кампић (Нови Сад), стрелци: Гаџић у 35. за Јединство, а Балетић у 13. минуту (из пенала) за Подунавац. Жути картони: Костуранов, Веселиновић (Јединство), Мар. Живковић, Бјелобрк, Сарачевић, Јоксовић, Хаска (Подунавац). Црвени картон: Мар. Живковић (Подунавац).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 6,5, Берић 7, Штефек 7, Ђекић 7,5, Кања 7, Гаџић 8, Влаисављевић 7 (Веселиновић 6,5), Скоко 7, Тепић 7, Заов 7, Стојановић 7 (Моравац 7).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Мар. Живковић 6,5, Шобот 7, Балетић 7,5 (Хаска), Бјелобрк 7 (Солдатовић), Секулић 7 (Ма. Живковић 7), Сарачевић 7, Зоговић 7, Јоксимовић 6,5, Божиновић 7,5 (Ми. Живковић), Цветковић 6,5.

Иако су цело друго полувреме имали играча више одиграли су Руменчани нервозно, имали су теренску иницијативу али не и неке опипљивије прилике да савладају екипу из Белегиша.

Неочекивано гости су дошли до предности. Неопрезно је у казненом простору Штефек је зауставио Марка Живковића, а судија Кампић је показао на белу тачку. Сигуран са беле тачке био је Феђа Балетић. Покушавали су домаћи да што пре дођу до изједначења. У 32. минуту након слободног ударца Заова, Гаџић је лопту захватио главом, али је погодио спољни део мреже. Три минута касније Руменчани су ипак изједначили. После одбијене лопте Гаџић је погодио мрежу. У последњем минуту првог полувремена Божиновић умало да казни слабу интервенцију Костуранова.

У наставку су домаћи су нападали, имали играча више али нису успели да постигну погодак.

М. По.

Слога (Т) – Сремац 3:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Грубовић у  4, Топић (из пенала) у 50. и Д. Грујић у 56. минуту, жути картони: Пастор, Мијаиловић (Слога), Ковачевић, Кубуровић, Станишљевић, Спаловић (Сремац).

СЛОГА: Ранков 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Зелић 7,5, Краговић 7, Мијић 8 (од 67. Марковић - ), Мијаиловић 7,5, Грубовић 8 (од 78. Никола Томић - ), Немања Грујић 7,5, Дарко Грујић 8, Топић 7,5 (од 78. Ђурђевић - ).

СРЕМАЦ: Травица 6, Кубуровић 6,5, Турчиновић 6 (од 69. Павковић - ), Радивојевић – (од 28. Маринковић 6), Шашић 6, Грујић 6, Видовић 6,5 (од 69. Станишљевић – ), Ковачевић 6 (од 58. Антунов 6), Кнежевић 6 (од 58. Коларов 6), Боснић 7, Спаловић 7. Лакше од очекиваног, Темеринци су, против директног конкурента, освојили важне бодове у борби за опстанак, а рано су повели, захваљујући четвртом пролећном голу Милана Грубовића, после слободњака Предрага Мијића. У 27. минуту, голман Травица, одбранио је ударац главом капитена Зелића са три метра, док је почетком другог полувремена бонус Урош Топић био сигуран реализатор најстроже казне – 2:0. Претходно је непрописно заустављен Грубовић. Потом су на сцену ступила браћа Грујић, старији Немања је одиграо улогу асистента, док је Дарко ставио тачку на одлично издање Слоге.

М. Менићанин

Црвена звезда - Индекс 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Стадион Црвене звезде, судија: Н. Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Ћелић у 26. за Црвену звезду, А. Ћук у 44. и Бањац у 66. минуту за Индекс. Жути картони: Ненезић (Црвена звезда), Бањац, Гаћеша, Кнежевић (Индекс). Црвени картони: Докић (Црвена звезда), Клајић и тренер Вулетић (Индекс).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Кисић 6,5, Јокић 7, Ерор 7, Ненезић 7, Докић 6,5, Хајризи 7 (Бабић), Боговац (Ћелић 7), Марић 7, Станковић 6,5, Звекан 6,5 (Тубић 6,5).

ИНДЕКС: Субашић 7, А. Ћук 7,5, Вуковић 7, Зорић 7, Бањац 7, Клајић 6,5, Нађ 6,5, Лулеџија 6,5 (Кнежевић), Самарџић 7(Адамек), Гаћеша 7, Ј. Ћук 7.

Деби на клупи тренера Дејана Вулетића био је успешан, па су студенти у градском дербију на Најлону савладали Црвену звезду. Прва се затресла мрежа иза леђа голмана Субашића. Кисић је асистирао Ћелићу који се искрао одбрани и погодио мрежу. Потом су фудбалери Индекса преузели инцијативу, прилике су имали Нађ и Клајић, да би Александар Ћук после корнера  Самарџића закуцао лопту под пречку. И у наставку се водила жестока борба у којој су „студенти”  успели да постигну гол вредан победе. У гужви пред голом Војводића најбоље се снашао Петар Бањац, шутирао је, а лопта је закачила неког из одбране и завршила у мрежи. У 85. минуту сукобили су се Докић и Клајић. У намери да их раздвоји у терен је утрчао тренер Вулетић, а судија је свој тројици показао црвене картоне. У последњим тренуцима меча голман Субашић је храбром интервенцијом спречио погодак.

М. По.

Будућност - Младост (БЈ) 2:1 (1:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Граовац (Рума).Стрелци: Ненад Грујић у 35. и Рого у 71. за Будућност, Стојаковић у 19. минуту за Младост.Жути картони: Ненад Грујић, Павловић (Будућност), Шкавић, Ђукић (Младост). Црвени картон: Ловре (Младост).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Ненад Грујић 8 (Михаиловић 7), Радосављвић 8, Јефић 8, Ђукић 8, Никола Грујић 8, Симовљевић 7 (Влаисављевић 7), Рого 8, Павловић 8 (Станић 7), Добо 7 (Маријановић 7), Јошић 7.

МЛАДОСТ: Лолић 8, Вејин 7, Ђукић 7, Стеванчевић 8, Ловре 7, Дринић 7 (Вулетић 7), Ковачевић 7, Куртеши 7 (Вучковић 7), Миловановић 7 (Шкавић 7), Стојаковић, 8, Антонић 7.

Домаћи су играли боље и имали још неколико лепих прилика. Били су, кокретнији, и када су гости играли у пуном саставу, а поготово када су гости остали са десет играча, пошто је Ловре добио црвени картон. Стојаковић је довео госте у вођство из шута са око 16 метара. Ненад Грујић је поравнао резултат после скраћеног корнера. А, Рого је избио сам испред голмана Лолића, и онда прецизним шутем са око 16 метара погодио мрежу.

М. Симић

Борац (Ш) - Слога (Е) 2:0 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, судија: Б. Радић (Ириг), стрелац: Миловац у 62. и 80. минуту.

БОРАЦ: Студен 7,5, Станковић 7,5 (Бановић 7,5), Тошић 7,5, Милетић 7,5 (Ђаковић), С. Гавриловић 7,5, Гргић 7,5 (Рис), Миловац 8,5 (Ђурић), Кованушић 7,5 (М. Гавриловић 7,5), Зечевић 7,5, Митровић 7,5, Божић 7,5.

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 7, Пендо 7, Воларевић 7, Рукавина 7, Галетић 7, Угљешић 7, Белић 7, Стојчић 7, Ристић 7, Вујовић 7.

Изванредна фудбалска представа у Шајкашу. Домаћини су имали иницијативу и прилике, гости из Ердевика су се умешно бранили, а истицао се голман Тојагић. У 62. минуту  после центаршута са леве стране, лопта је одбијена, а спретни марко Миловац зналачки је погодио мрежу за вођство. Одличан центаршут Милетића искористио је Миловац и главом увећао вођство и поставио коначан резултат.

Т. Р.

Хајдук (Д) - Подриње 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Деспотовић (Огар). Стрелац: Живковић у 62. минуту.Жути картони: Халиловић, Савићевић  (Хајдук), Мартиновић (Подриње).

ХАЈДУК: Ракић 7, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 7, Симикић 7, Балиновић 7, Цвијић 7, Тривуновић 7, Дерајић 7 (Савићевић 7), Совиљ 7 (Атић 7), Живковић 8 (Босанчић 7).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Мартиновић 7, Јанковић 7 (Миражић 7), Ђурђевић 7, Лацковић 7 Делић 7, Мијаиловић 7 (Ћирић 7), Арсеновић 7 (Лукић 7), Томић 7, Ивић 7.

У Дивошу се играо допадљив фудбал. Гости су се определили да бране своју мрежу. И то им је замало успело. Али, један опасан напад домаћина нису могли да спрече у 62. минуту. Оклевали су Митровчани, нису знали шта ће са лоптом, то је искористио Живковић и постигао победоносни погодак.

Р. Маричић

Јадран - Цемент 2:3 (2:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште  Јадрана, судија Грмуша (Петроварадин).Стрелци: Пекић у 34. и Марковић у 38. за Јадран, Вукашиновић у 75. и 88. и Мандић у 86. минуту за Цемент.Жути картон: Унгар (Цемент).

ЈАДРАН: Мартиновић 7, Јакшић 7 (М. Којчиновић 7), Димић 7, Шестовић 7, Јуришић 7, Пекић 7, Марковић 7, Наглић 7 (Ђорђевић 7), Вуколић 7 (Вучковић 7), Вукасовић 7, Булатовић 7.

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 7, Унгар 7, Маријановић 7, Мандић 6 (Стојановић), Јакшић 7, Крстић 7, Јевић 6, Вилотијевић 7, Лаковић 7 (Вукашиновић 8), Јовишић 7 (Буквић 6).

Веома добра утакмица с прергшт шанси и промашаја. Играчи Јадрана били су много бољи ривал све до финиша меча, када су гости били много срећнији и прецизнији.Уствари, гости су из три веома повољне шансе постигли три гола и освојили сва три бода.

И. Маленчић

Курћубић поднео оставку

Нови Сад - Слобода 1:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: А. Граховац (Нови Сад), стрелци: Грковић у 9. за Нови Сад, а Јошић у 28. минуту за Слободу. Жути картони: Кавчић, Митровић, Вукобратовић, Кантарџић (Нови Сад), Лазаревић, Симић, Пармаковић, Вукотић, Кубуровић (Слобода).

НОВИ САД: Ромић 5,5, Кавчић 6, Иван 7, Игњић 7, Симић 7(Пекић 6,5), Смиљанић 6,5, Митровић 6, Леђанац 7, Вукобратовић 7,5, Кантарџић 6,5 (Станчетић 6), Грковић 7.

СЛОБОДА: Опарница 7, Стевић 6,5, Ђорић 6,5, Мандић 7, Лазаревић 7,5, Симић 5 (Мићић), Димитрић 7 (Богдан 7), Пармаковић 7,5 (Савкунић), Вукотић 7, Јошић 7 (Кубуровић 6,5), Нинић 6,5.

Још један неуспео лет „канаринаца” на Детелинари проузроковао је да после меча тренер Петар Курћубић поднесе оставку. Нису „жути” лоше отворили меч, пре водећег гола Грковића прописно су се испромашивали, али је све на своје место ставио Александар Грковић након паса са Кантарџићем. У 28. минуту хладан туш, када је Јошић директно из корнера ухватио на спавању слабо постављеног Ромића.

У наставку су домаћи кренули у офанзиву али гости предвођени Лазаревићем и осталим играчима успели су да одоле и однесе бод са Детелинаре. Након меча на рачун неодлучног судије Граховца из оба табора упутили су жестоке примедбе.

М. По.

Резултати:

РУМЕНКА: Јединство - Подунавац 1:1, НОВИ САД: Црвена звезда -Индекс 1:2, ШАЈКАШ: Борац - Слога (Е) 2:0, ТЕМЕРИН: Слога - Сремац (В) 3:0, ДИВОШ: Хајдук - Подриње 1:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Младост (БЈ) 2:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран  -Цемент 2:3, НОВА ПАЗОВА: Раднички -Југовић 4:1, НОВИ САД: Нови Сад - Слобода 1:1.