Војвођанска лига – југ: Руменчани силни на старту

Сав посао око питање победника екипа из Руменке урадила је у првих 45. минута.
Д. Иванић/ Голман Руменчана Глишић зауставља напад фудбалера Црвене звезде

Црвена звезда - Јединство 1:3 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Ранковић (Сремска Митровица), стрелаци: Тубић у 60. за Црвену звезду, Грубовић у 4. Стојановић у 24. и Митровић у 33. минуту за Јединство. Жути картон: Тубић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6,5, Попадић 6 (Вучичевић 7), Јокић 7, Томић 6,5, Докић 6,5, Попов 6,5 (Ерор 6), Миловановић 6,5, Зекић 6,5 (Марић), Тубић 7, Поштић 7 (Адамек 7), Станковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 8, Берић 7, Стојановић 8 (Ђанковић 7), Гаџић 7,5, Грубовић 8, Рајак 7, Митровић 8 (Зирић), Сиљановски 7, Скоко 7, Тришић 7, Тепић 7,5 (Радин), Заов 7.

Већ у 4. минуту на центаршут Сиљановског, Грубовић је погодио сами угао. Два минута касније Никола Стојановић је уздрмао оквир гола црвено-белих. Исти играч се после продора Митровића ослободио чувара и ударцем повећао резултат. Код трећег гола стрелцу Митровићу асистирао је Богдан Тепић.

Задовољни убедљивим вођством Руменчани су иницијативу препустили домаћину који је покушавао да дође до смањења резултата. У 56. минуту су имали идеалну прилику да се беле тачке, које је претходила рука Заова то учине, али је голман Глишић успео да прозре намеру Станковића. Срећа је пригрлила госте, јер је ударац Јокића завршио на пречки. Труд изабраника тренера Дејана Вулетића да постигну бар почасни гол исплатио се у 60. минуту. Адамек је центрирао а Тубић захватио главом и савладао Глишића за коначан резултат.

Д. Иванић

Нови Сад - Југовић 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: Бошковић (Сремска Митровић), стрелци: Симић у 5. Кантарџић у 60. за Нови Сад, а Пекез у 90. минуту за Југовић. Жути картон: Кантарџић (Нови Сад).

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7, Илић 7, Сувајџић 7,5, Симић 7,5 (Стојак 7), Пекић 7, Вујовић 7 (Адамек 7), Леђанац 7,5, Вукобратовић 7, Кантарџић 8.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7,5, Чупић (Алексић 6,5), Вулетић 6,5 (Бабић 7), Зечевић 7, Вучковић 7, Шепа 7, Поповић 7, Рис 7, Јакшић 7, Пекез 7,5, Срдић 7 (Николић 6,5).

Пружила је екипа Југовића жесток отпор домаћину који је у раној фази стигао до предности. Продор и центаршут Илића испратио је Симић, погодио је ближи угао. Истакао се голман Каћана Младнеовић зтауставио је ударац Бранковића. Каћани су се умешно бранили и из контранапада покушавали да изједначе. Из једне такве акције указала се прилика Мирко Пекезу. Избио је сам испред гола, шутирао, лопта је погодила Ромића, али је Бранковић у последњем тренутку спречио да лопта пређе гол линију.

У наставку после лепе акције и центаршута Пекића, најбољи актер меча Немања Кантарџић је повећао резултат. Трнер Раичевић је у последих 20. минуту шансу пружио талентованом Марку Стојаку, а он је заједно са Адамеком припремио идеалну шансу Пекићу, који је шутирао поред гола.

У последњем минуту регуларног дела да голом Мирка Пекеза ублаже пораз.

М. По.

Будућност (СН) - Подриње 1:2 (1:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште  Будућности, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелци: Симовљевић у 4. за Будућност, Арсеновић у 28. и Ђурђевић у 68. минуту за Подриње.Жути картони: Д. Павловић, Добо (Будућност), Делић (Подриње).Црвени картон: Рого (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Станивуковић 6, Радосављевић 6, Јефтић 6, Д. Павловић 6, Ђукић 6 (Станић 6), Симовљевић 7, Владисављевић 6 (М. Павловић 6), Рого, Петровић 6 (Грујић 6), Добо 6 (Ђорђић 6).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодороивић 7, Пршић 7, Ђурђевић 7, Делић 7, Јанковић 7, Мијаиловић 7 (Кабошај 7), Арсеновић 7, Томић 7, Ивић 7, Петровић 7. Мачвански дерби је опрадао очекивања,  а победу гостима је донела спретност стрелаца Арсеновића и Ђурђевића.

М. Симић

Јадран - Младост (БЈ) 1:1 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште  Јадрана, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Марковић у 25. (из пенала) за Јадран, Вукмановић у 40.за Младост.Жути картон: Марковић (Јадран).

ЈАДРАН: Антић 6 (Дудић), Шестовић 6, Тривић 6 (Којчиновић 6), Стојисављевић 6, Иванчевић 6, Кошутић 7, Грубор 6 (Марковић), Вучковић 6 (Наглић), Ђорђевић 6, Булатовић 6, Малчић 6.

МЛАДОСТ: Родић 7, Ђукић 7 (Стојановић), Стојисављевић 7, Кнежевић 7, Вејин 7, Милош Ковачевић 7, Милан Ковачевић 7, Вукмановић 7 (Саво Ковачевић), Вучковић 7, Зукић 7 (Јовановић), Ерак 7.

Голубинчани могу бити и задовољни коначним резулатром, јер су откинули бод, други у првенству одличном ривалу из Бачког Јарка.

Б. Илић

Слобода - Подунавац 2:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Штумпф (Нови Сад).Стрелци: Шобот у 19. и Драгојевић у 90. минуту. Жути картони: А. Симић, Салкунић, Нинић (Слобода), Филиповић (Подунавац) .

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, А. Симић 7, М. Симић 7, Лазаревић 7, Салкунић 7, Ђорић 7 (Радошевић 7), Нинић 7, Шобот 8, Драгојевић 8, Штулић 7.

ПОДУНАВАЦ: Марић 6, Филиповић 7, Пауновић 6 (Павловић), Мирчетић 7 (Пејчиновић 7), Хаска 6 (Солдатовић), Добријевић 6, Јовановић 7, Марко Живковић 6, Милош Живковић 6, Лабовић 7, Зоговић 7.

Прво полувреме је протекло у скоро изједначеној игри. Домаћини су повели преко брзог.Шобота који  је одбијену лопту од одбране гостију прецизним шутем вратио у мрежу. А у наставку гости су покушавали да макар поравнају резултат, али одбрана домаћих, није дозволила никакво изненађење. Све акције гостију зауставлане су далеко од мреже поузданог Шивољицког.И онда у последњим секундама утакмице на сцену је ступио Драгојевић  с 30 метара је погодио мрежу изненађеног голмана Марића.

С. Сарић

Хајдук (Д)  - Сремац (В) 4:0 (2:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Совиљ у 24. (из пенала), Савићевић у 36. и 58. и Н. Симикић у 90. минуту.Жути картони: Халиловић, Радууловић (Хајдук).

ХАЈДУК: Лековић 7, Цветановић 7, Радуловић 7, Халиловић 7, Ђ. Сиимикић 7 (Н. Симикић 7), Балиновић 7 (Дерајић 7), Савићевић 8, Живковић 7 (Јеремић), Ивковић 7 (Деспотовић), Совиљ 8, Тривуновић 7 (Михајловић).

СРЕМАЦ: Мартиновић 6, Кубуровић 6, Турчиновић 6, Спаловић 6, Шашић 6, Грујин 6, Божиновић 6 (Аврамовић), Вукасовић 6 (Карна), Боснић 6 (Кнежевић), Станишљевић 6.

Домаћи тим је одлично играо, а гости из Војке потпуно су подбацили. Код првог поготка саплетен је Совиљ у казненом простору гостију.Совиљ је затим био сигуран извођач најстроже казне.После тога домаћини су пропустили   три прилике. Други погодак постигао је Савићевић, а у наставку мрежа гостију се затресла још два пута.

Р. Маричић

Слога (Т) – Слога (Е) 0:3 (0:2)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Мачвански у 10, Угљешић у 31. и Белић у 75. минуту, жути картони: Туцаков, Мијаиловић (Слога, Темерин).

СЛОГА (Т): Боројевић 5,5, Обрадовић 6 (од 77. Теофиловић - ), Пастор 5,5, Немања Томић 5,5, Зелић 6,5, Мијаиловић 5,5, Свитић 5,5, Грујић 5,5, Ђорђевић 5,5, Никола Томић 5,5 (од 75. Пролић – ), Туцаков 5,5 (од 42. Ковачевић 5,5).

СЛОГА (Е): Тојагић 8, Дробац 7 (од 56. Воларевић 7), Ђуркић 8, Домчић 7, Бојанић 7,5, Џибрић 7,5, Угљешић 8 (од 67. Белић 7), Мачвански 8, Ристић 7,5 (од 77. Пендо - ), Херцег 7,5, Стојчић 7. Рачунајући и прошло првенство, Темеринци нису осетили сласт победе 12 мечева, а гол им је мисаона именица 540 минута. Без жара и борбености, обрукали су се у двобоју са гостима из Ердевика, чији тријумф је најавио Миша Мачвански, нациљавши горњи угао, после акције Бојанића и асистента Угљешића. Два минута касније, Бранислав Угљешић је, на додавање Херцега, погодио стативу, али нишан је подесио из слободњака, са 18 метара, када је лопта прошла испод руке голману Боројевићу.  Врхунац немоћи црвено-белих, виђен је у 33. минуту: у казненом простору гостију, непрописно је заустављен Васо Зелић, док је голман Александар Тојагић одбранио пенал Немањи Ђорђевићу. Завесу је спустио Марко Белић, један од најмлађих на терену, за разлику од играча домаћина, било му је довољно само осам минута у игри да реши ребус пред голом и крунише асистенцију Воларевића.

М. Менићанин

Резултати:

ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Подунавац 2:0, НОВИ САД: Нови Сад -Југовић 2:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички  – Цемент 3:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Младост (БЈ) 1:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Подриње 1:2, ДИВОШ: Хајдук - Сремац (В) 4:0, ТЕМЕРИН: Слога - Слога (Е) 0:3, ШАЈКАШ: Борац -Индекс 1:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Јединство (Р) 1:3.