Војвођанска лига – југ: Румљани чувају врх

Боља игра домаћина у току целе утакмице, гости су само у неколико наврата запретили и постигли два гола.
Detalj s meca u Kisacu/P. Palik

Први мај - Борац (Ш) 5:2 (3:1)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 300, судија Субашић (Ветерник).  Стрелци: Ђукић у 2.  и 31, Остојић у 36, Мачвански у 74. и Тепић у 85.  за Први мај, а Стојичић у 45.  (из пенала) и 50. за Борац.  Жути картони: Радишић, Мачвански, Чупељић (Први мај).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 8, Бајић 7, Мачвански 8 (Иванковић), Ђокић 8, Тепић 8, Радишић 7, Остојић 8 (Стоисављевић), Чупељић 8, Ђукић 8 (Поповић), Стојчић 7, Зец 7.

БОРАЦ: Војводић 6, Ђаковић 7, Макивић 6, Цвијић 7, Д.  Зечевић 6, Н.  Ђурић 6, Проданов 7 (Милановић), Станковић 7, Панић 6, Стојичић 7, М.  Ђурић 6.

Најбољи појединац меча био је Јеленко Чупељић, који је екипу предводио на најбољи начин до убедљиве победе, која је могла бити и већа.  И морају се поменути три гола домаћина. Остојић засигурно није мислио да ће пуцати лопту на гол гостију директно. Више је лопту центрирао и она је завршила, на чудан начин у неком ефеју, иза леђа голмана Војводића.  Мачвански је одбијену лопту, после слободног ударца Стојчића с 25 метара од голмана Војводића, само подметнуо ногу и лопта се закопрцала у мрежи. После повратне лопте Стојчића, Тепић је с 17 метара просто пробушио мрежу гостију.

Ј.  Ђорђевић

Хајдук (Б) - ЛСК 4:1 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 120, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Гавриловић у 50, 65.  и 85.  и Чича у 78.  за Хајдук, а Радић у 89.  минуту за ЛСК.  Жути картони: Јованов (Хајдук), Овшек, Вуколић (ЛСК).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Суботин 8, Чича 7, Орошић 7 (Свјетловић), Ђорђевић 7, Ж.  Митровић 8, М.  Гавриловић 9, М.  Митровић 7, Петровић 7 (Ранђеловић), Милованчевић 7, Јованов 7.

ЛСК: Овшек 6, Дронић 6, Вуколић 6, Врањешевић 7, Радић 7, Лађевац 6, Вукотић 7, Драгишић 6, Савић 6, Писаревић 6 (Костадиновић 6), Оyаклић 6.

Добра игра у Бешки.  Ривали су играли отворено и то је највећа драж ове утакмице.  Два пута је промашио зицер шансе М.  Митровић, и по једном Гавриловић и Ж.  Митровић. Али,  у наставку видели смо три изузетна гола Гавриловића.  Скоро сва три са 15 метара из прецизних шутева после израђених акција браће Милана и Жељка Митровића.  Чича се први пут уписао у листу стрелаца после добре и брзе контре.  А у финишу игре, гости су преко одличног Радића, постигли почасни гол.

М. Батало

Татра - Слога (Е) 1:1 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 200, судија,Самац(Футог).  Жути картони: Убовић, Апић, Бузаyија, Грлица (Татра), Грубиша, Бојанић, Домчић(Слога).

ТАТРА: Бузаyија 7, Зирић 6, Мрђеновић 6, Апић 7, Боровница 6, Поштић 6 (Грлица 6), Сапунyић 6, (Суботин 6), Барић 7, Клаић 6, Настић 6(Хорњик 6), Убовић 7.

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 6, Вуковић 6 (Бојанић 6), Домчић 6, Кобиљски 6(Поважан 7), Смиљанић 7, Грковић 7, Цвијић 7, Грубиша 6, Ристић 6, Стојшић 7.

Била је то лепа и до краја резултатски неизвесна фудбалска представа.  Током целе утакмице играло се брзо,технички лепо и равравноправно и коректно.  Обе екипе су промашиле бар по један зицер.  На крају када се све сабере нерешен резултат је ипак најреалнији.

П. Палик

Сремац (В) - Подриње 0:0

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 300, судија Ранковић (Јарак). Жути картони: Спаловић, Белак, Драгановић, Травица (Сремац), Томић, Чокањаловић, Требовац, Ђурђевић, Ковачић (Подриње). Црвени картон: Павковић (Сремац).

СРЕМАЦ: Старчевић 6 (Травица), Кубуровић 6, Белак 6, Милојевић 6, Драгановић 6, Грујин 6, Бабић 6 (Марковић 6), Грујић 6, Спаловић 6, Коларов 6, Павковић 6.

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Теодоровић 6, Радовановић 6 (Пршић 6), Рого 6, Ђурђевић 6, Требовац 6 (Живковић 6),  Чокањаловић 6, Пантић 6, Томић 6 (Ковачић 6), Ивић 6, Мијаиловић 6.

Једноставно главни судија Ранковић као да је имао жељу да се овај сусрет, прави првенствени, заврши без голова. Уз то је показао девет жутих и један црвени картон, не баш за неке праве кажњиве стартове. А, када су баш стартови постојали код оба ривала није их санкционисао картонима.

Л.  Ковачевић

Раднички (Ш) - Подунавац 3:1 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија Р.  Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Дерајић у 24.  и 75.  и Крајновић у 49.  за Раднички, а Челар у 84.  минуту за Подунавац.  Жути картони: Теофиловић, Мирчетић, Дерајић, Аперлић (Раднички), Балешевић, Мандић, М.  А.  Живковић (Подунавац).

РАДНИЧКИ: Илић 7, Мијатовић 7 (Шуша 7), Аперлић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 7, Крајновић 7 (Бошњаковић), Мирчетић 7 (Ј.  Сарић), Н.  Сарић 7, Теофиловић 7.

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 6, Ђурић 7, Вујасиновић 7, М.  Живковић 7 (Ма.  Живковић), Пејчиновић 7 (Челар 7), Петронијевић 7, Зоговић 7, Балешевић 7, Иванковић 6 (Тинтор 6), М.  А.  Живковић 7, Мандић 7.

И поред победе домаћина, Белегшани се нису ни мало обрукали. У првом полувремену одиграли су нешто слабије, али у наставку играли су одлично, иако су изгубили утакмицу. Али у домаћем тиму блистао  је расположени двоструки стрелац Дерајић и Крајновић, који су однели превагу за коначну победу домаћина.

Л. П.

Јединство (СП) - Југовић 1:1 (1:1)

СТАРА ПАЗОВА: Игралиште Јединства, гледалаца 250, судија Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Бојић у 23. за Јединство, Јакшић у 37. за Југовић. Жути картон: Стојановић (Југовић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Тошић 7 (Михајловић), Суботић 6, Лукач 6 (Играч 6), Грубор 6 (Ђуран ),  Вукмировић 6, Цветановић 7, Милановић 7, Живановић 6, Бојић 7, Делић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Макевић 6 (Пиљак 6), Вучковић 7, Вулетић 6, Павловић 6, Рис 7 (Срдић), Јакшић 8, Николић 6, Бубњевић 6, Милојевић 6 (Ђаковић), Стојановић 6.

Каћани ни у овом мечу нису показали игром, ни доказали да су екипа која се бори за улазак у виши ранг, бод су освојили захваљујући компликованој игри домаћина.

Старопазовчани су повели. Бојић је искористио смушеност у гостујућој целој одбрани и лако је изблизине матирао голмана Младеновића.  Изједначио је Јакшић, после, контре гостију. До краја полувремена домаћини су могли доћи поново у вођство.

У наставку, игра Старопазовчана, пресликана као из првог полувремена. Мада су били много бољи ривал и били су ближи победи.

М. Бзовски

Слога (Т) – Хајдук (Д) 2:1 (2:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 10. и Ник. Томић у 19. за Слогу, Мандић у 21. минуту за Хајдук. Жути картони: Нем. Томић, Ник. Томић, Зелић (Слога), Мандић, Стевић, А. Симић (Хајдук), црвени картон: Нем. Томић (Слога) у 32. минуту.

СЛОГА (Т): Боројевић 7, Пастор 8, Нем. Томић - , Зелић 8, Бановић 8, Марковић 7, Ђорђевић 8, С. Вукаљевић 7, Ник. Томић 8 (Ћук - ), Пролић 7 (Д. Вукаљевић - ), Туцаков 7.

ХАЈДУК (Д): Радић 7, А. Симић 6, Стевић 7, Мандић 7, Лукић 6, Бојић 7, Шућак 7, Миленковић 6 (Д. Симић - ), Савићевић 7, Вељковић 6 (Драгојевић - ), Совиљ 7. Победом у двобоју са гостима из Дивоша, фудбалери Слоге, наставили су успешан пролећни низ, па су већ премашили број бодова освојен у јесењем делу трке. За девет минута виђени су сви голови у режији најбољег стрелца Немање Ђорђевића, после слалома кроз одбрану Срђана Вукаљевића и прецизним ударцем с 20 метара Николе Томића, док је на другој страни, након корнера, Милан Мандић био највиши у скоку – 2:1. Од 32. минута Темеринци су остали са играчем мање, јер је Немања Томић брзо зарадио две јавне опомене, али бројчано ослабљени успели су да сачувају стечени капитал и мирније улазе у завршницу првенства.

М. Мен.

КИСАЧ: Татра - Слога (Е) 1:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Југовић 1:1, РУМА: Први мај - Борац (Ш) 5:2, ВОЈКА: Сремац - Подриње 0:0, ШИД: Раднички - Подунавац 3:1, БЕШКА: Хајдук - ЛСК 4:1 ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Д) 2:1.Хајдук из Чуруга је био слободан.