Војвођанска лига – југ: Сада Ердевичани коло воде

Играчи, Подунавца, нису успели да парирају разиграним гостима из Ердевика. Додуше, када је Јакшић поравнао резултат, домаћи навијачи су помислили да се ривал може и изненадити.
Sloga Erdevik

Подунавац - Слога (Е) 1:4 (1:2)

БЕЛЕГИШ:  Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Панчић (Каравуково).Стрелци: Јакшић у 21.за Подунавац, Цвијић у 15.и 77, Симеуновић у 27.и Џибрић у 87. минуту за Слогу. Жути картони: Балешевић (Подунавац), Ђуркић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 5 Вујасиновић 6, Јакшић 6, Јефтић 5, Балешевић 6 (Пунишић 6), Пауновић 7 (Поповић 6), Милановић 5, Травица 7, Неоричић 6, Паклар 5, Мандић 7 (Каназир).

СЛОГА: Николић 8, Ђуркић 7, Вуковић 7, Џибрић 8, Халиловић 6 (Ђурић 7), Грковић 7, Цвијић 9, Симеуновић 7 (Ковачевић), Ловрић 7, Докнић 7 (Шарић 8).

Али, од тога није било ништа. Напротив све до краја утакмице било је у знаку гостију. Најбољи појединац утакмице био је двостуки стрелац Слоге Стефан Цвијић. Оба пута био је стрелац из шута с 16 метара. Лопте су само фијукнуле у домаћу мрежу.

М. Радаковић

Хајдук (Б) - Слога (Т) 2:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 50, судија Кеџа (Нови Сад).Стрелци: Цураковић у 32. (из пенала) и Ж. Митровић у 76.минуту.

ХАЈДУК: Шовљански 8, Блануша 8 (Петровић 7), Суботин 8,  М. Гавриловић 7, Ж. Митровић 8, М. Митровић 8 (Шапоња), Мутић 8, Живановић 8, Мачак 7, Цураковић 8, С. Гавриловић 8.

СЛОГА: Зукић 7, Вукаљевић 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Зелић 7, Ловрић 7, Мијаиловић 7 (Никола Томић 7), Ђорђевић 7, Росић 7, Свитић 7, Павловић 7 (Бајић).

Могла је победа, Бешчана, бити још убедљивија.Осим два постигнута гола, имали су домаћини још  неколико изузетних прилика.  А, Мутић, Живановић и Ж. Митровић су били носиоци игре домаћина. Играли су одлично домаћини и у одбрани и у нападу.

М. Батало

Јединство (СП) - Купиново 1:1 (0:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединство, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Мрдаковић у 91.за Јединство, Вујчић у 12. минуту за Купиново. Жути картони: Васиљевић, Јовишић (Јединство), Јеремић, Ђуричић (Купиново).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Живковић 6 (Ивковић 6), Јеловић 7, Зарић 7, Миленковић 7, Вуковић 6, Стојановић 7 (Мрдаковић 7), Васиљевић 7, Ђорђевић 6 (Цвејић), Атанацковић 6, Беговић 7.

КУПИНОВО: Адровић 8, Ристивојевић 7, Јеремић 8, Боснић 8, Ђуричић 7, Најдановић 7, Јерковић 8 (Живановић), Ванић 7, Драча 7, Вујчић 7 (Лекић), Ољача 7.

У дуелу, Старопазовчана и Купинчана виђен је динамичан и борбен фудбал.А, гости су угасили донекле фењер на табели, освојивши можда и бод спаса.А, домаћини су упалили звона за узбуну, ако, се жели поново доћи до водеће позиције. Иначе, гости су кренули од првог минута агресивно, опседајући домаћи гол и брзо су повели гости.Јеремић и Вујичић су измењали дупле пасове,а Вујичић је на крају послао лопту у мрежу.

У наставку игре, домаћи су кренули да обезбеде победу.Али, лопта није хтела у мрежу гостију.Три пута је лопта завршила у пречки.У последњим секундама игре сви играчи домаћих, па и голман Јовишић, су се преселили пред гол гостију. И после корнера, у великој гужви, најприсебнији и најбржи је био Мрдаковић. Коначно је голман Адровић био савладан.

М. Бзовски

Хајдук (Д) - ЛСК 4:2 (2:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Совиљ у 17. и 22, Новаковић у 65. и Мићуновић у 67. за Хајдук, а Рокса у 54. и Ђукић у 75. минуту за ЛСК. Жути картони: Мићуновић, Новаковић (Хајдук), Дронић, Босанчић (ЛСК).

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, Мандић 7, Јефтић 7, М. Петровић 7, Ветеха 7 (Лакић), Савићевић 7 (Дармановић), Новаковић 7, Совиљ 8, Савић 7, Којић 7, Мићуновић 7.

ЛСК: Овшек 8, Босанчић 7, Бараћ 7, Трубић 7, Радуловић 7, Рокса 7, Бојић 7, Ђукић 7, Вукотић 7 (Дронић), Опарушић 7, Стојчић 7 (Давугић).

Дивошани у току целе утакмице бољи ривал. А, гости из Лаћарка само су покушали да пруже достојан отпор фаворизованим домаћинима. А, други гол Душана Совиља је за памћење.Лопту је шутирао левом ногом с 25 метара, а одлични голман гостију Овшек, није ништа могао учинити.Шут је био и прецизан и јак, па је лопта само фијукнула у мрежу.

Р. Маричић

Хајдук (Ч) - Индекс 2:1 (1:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица), стрелци: Кобиљски у 30. и Радановић 80. за Хајдук, а Кисић у 50. за Индекс. Жути картони: Јовановић, Докић, Бубања  (Хајдук), Кисић (Индекс).

ХАЈДУК: Племић 7, Паповић 7, М. Марков 7, Бубања 7, Докић 7, Бајат 8, Јовић 7 (Вујчић), Дејановић 7 (Радановић 8), Јовановић 7, Кобиљски 7, Марић 7 (Д. Марков 7).

ИНДЕКС: Секицки 7, Ковачевић 7, Мрђеновић 7 (Пешевић), Урошевић 7 (Станковић), Сендерак 7, Ђекић 7, Божић 7, Покрајац 7, Варга 7, Златковић 7 (Радаковић), Кисић 7.

У обострано врло доброј и отвореној игри, на крају су се заслужено радовали Чуружани. Храбро су гости одиграли цео сусрет и ни једног момента нису били у подређеном положају. Марко Варга је први био у изгледној прилици да гостима донесе предност, али се није дао савладати голман домаћих Никола Племић.

Жаре Кобиљски након пола сата игре, шутем са око 25 метара успео да донесе предност домаћину. На самом почетку другог дела игре, један од најистакнутијих у тиму гостију, Немања Кисић, је успео да поравна резултат, који је био на снази све до уласка у игру председника Милоша Радановића који је у једном од напада домаћина прелепим шутем донео нову предност домаћину.

П. Бундало

Славија – Борац (НС) 5:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 100. Судија:  Арсић (Нови Сад). Стрелци: Стојичић у 38, 55. и 80. (из једанаестерца) и 84. и Марков у 75. минуту. Жути картони: Чичић, Марков, Јашовић (Славија), Вујовић, Ђукановић, Кнежевић, Папрић (Борац).

СЛАВИЈА: Мандић 7, Чичић 7 (Асани 7), Петровић 7, Марковић 7, Јашовић 8, Марковић 8 (Кизић –), Стојичић 9 (Божић -), Терзић 7, Секулић 7, Бубњевић 8, Радовановић 7.

БОРАЦ: Ралић 6, Ћук 6 (Малетић -), Кнежевић 6, Папрић 6, Томић 6, Салић 6 (Растовић -), Вујовић 7, Крајновић 6, Блажић 6, Ђукановић 6 (Стојановић 6), Богавац 6,5.

У градском дербију екипа Славије дошла је до вредних бодова у борби за опстанак, посебно је за игру био расположен капитен Бојан Стојичић мада је учинак Владе Бубњевића и осталих био поготово у наставку изнад свих очекивања.

У првом полувремену, после лепе акције Стојичић је пласирао лопту у мрежу. У наставку је после ударца из угла Марковића Стојичић други пут био неумољив. И трећи гол домаћина пао је после ударца из угла Чичића, уз стрелца Маркова. Судија Драган Арсић је у 80. минуту, после прекршаја над Асанијем, показао на белу тачку, а сигуран реализатор био је Стојичић. Да је ово био његов дан потврдио је Стојичић кад је после соло продора четврти пут приморао Ралића на капитулацију.

М. П.

Кабел – Сремац 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца: 150. Судија:  Делибашић (Врбас). Стрелци: Богданић у 40. и 48. за Кабел, Поповић у 8. (из једанаестерца) за Сремац. Жути картони: Зорић, Тривуновић, Тополић, Недић (Кабел).

КАБЕЛ: Сакић 6, Остојић 7, Зорић 7 (Шијан 7), Бараћ 7, Тополић 8, Тривуновић 7, Недић 7, Граховац 7, Богданић 8, Ђурић 7 (Попадић 7), Ђулић 7 (Тадић 7).

СРЕМАЦ: Узелац 6 (Старчевић 6), Антунов 6, Милојевић 7, Вукосављевић 6, Бабић 6, Поповић 7, Радивојевић 7, Штетић 6 (Грујић 6), Ковачевић 7, Драгановић 6, Боснић 7 (Рачић 6).

Теже него што се очекивало фудбалери Кабела су победом наставили трку за највиши пласман. У 8. минуту неопрезно је стартовао на противничког нападача голман Никола Сакић, па је судија Делибашић показао на белу тачку. Сигуран са пенала био је Бојан Поповић. Кренули су домаћини у офанзиву која је уродила плодом, Никола Богданић прихватио је лопту на ивици казненог простора и маниром стрелца пронашао пут ка мрежи. Исти играч је после лепе акције навалног реда искористио прилику да други пут савлада Владимира Узелца. До краја меча два пута је после удараца Богданића и Остојића пречка била савезник Сремаца, а и још неколико прилика отишло је у неповрат.

П. М.

ДИВОШ: Хајдук-ЛСК 4:2, КАЋ: Југовић-Борац (Ш) 0:1, ЧУРУГ: Хајдук-Индекс 2:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац-Слога (Е) 1:4, НОВИ САД: Славија-Борац (НС) 5:0, Кабел-Сремац (В) 2:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Хајдук-Слога (Т) 2:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство-Купиново 1:1.