ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Славље Беочинаца у Товарнику

Слобода - Цемент 0:1 (0:0)
с

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Кампић (Нови Сад). Стрелац: Грујић у 65. минуту.

СЛОБОДА: Бабић 6, Матић 6 (Глишић 7), Ђорић 6, Туран 6, Богићевић 6 (Калајyић 7), Видић 6 (Димић 7), Кобиљски 7, Барић 7, Павловић 6 (Кубуровић 7), Степановић 7, Лазаревић 7 (Ђуричић 7).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7 (Вуковић), Унгар 7, Вилотијевић 7, Зелић 7, Батос 7, Ћук 7 (Грујић 8), Д. Зељковић 7 (Варга), Јањић 7 (Поповић 7), Срдановић 7, Н. Зељковић 7.

Играло се отворено. Беочинци су још у првом полувремену могли обезбедили солидно вођсво.Ипак, у наставку Грујић је добру акцију је завршио голом.

С. С.

Дунав (СБ) - Доњи Срем 3:2 (2:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија Тодоровић (Вршац). Стрелци: Ивановић у 30, Гуyић у 33. и Николић у 83. за Дунав, а Кокир у 73. и 86. минуту за Доњи Срем. Жути картон: Јагодић (Дунав).

ДУНАВ: Јагодић 7, Ивановић 8 (Загорчић 7), Николић 8, Милошевић 7, Миловац 7, Гуџић 8 (Прошић 7), Јанковић 7 (Секулић 7) Мирковић 7, Жиловић 7 (Ердељан 7), Сремчевић 7, Бабић 7 (Радановић 7).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 6, Јешић 7, Радивојевић 7, В. Љубојевић 7 (А. Љубојевић 7), Марковић 7, Кокир 8, Секулић 7, Зорић 7, Радосављевић 7, Млановић 7, Адамовић 7.

Старобановчани су извојевали још једну вредну и значајну победу у жестокој борби за опстанак у лиги. Обе екипе су играле до последњег судијиног звиждука. На крају је победио спретнији и срећнији тим.  Б. Р.

Слога (Т) – Индекс 2:1 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Дервиши у 44. и Јакшић у 54. за Слогу, Маринковић у 61. минуту за Индекс, жути картони: Авдаловић, Томић, Пастор, И. Кочиш, тренер Давидовић (Слога), Боровница, Вукашиновић, Нађ, Батинић (Индекс).

СЛОГА: Војводић 8, Борић 7 (од 63. Марковић - ), Пастор 7,5, Томић 7, Јаковљевић 7, И. Кочиш 8, Авдаловић 7 (од 75. Павићевић - ), Пролић 7,5 (од 88. Бановић - ), Јакшић 8  (од 75. Гргић - ), Дервиши 8, С. Кочиш 6,5 (од 63. Ергарац - ).

ИНДЕКС: Субашић 7, Стојановић 6,5, Јокић 7,5, Вуковић 7, Иван 7, Боровница 7 (од 63. Блешић - ), Топић 5,5 (од 56. Батинић 7), Звекан 6,5 (од 84. Петровић - ), Маринковић 8, Нађ 7,5, Вукашиновић 6,5.

Двобој тимова са најмање бодова освојених у пролећном делу трке, окончан је победом фудбалера Слоге, наговештеном пред одлазак на одмор, када се бонус Итан Дервиши варком тела ослободио чувара и неометан, искоса са 8 метара, нациљао мету. Улогу асистента, одиграо је Ђорђе Пролић (17), док су претходно дупли пас разменили Вукашин Авдаловић и Зоран Јакшић.  Новосађани су, пре вођства домаћина, пропустили три одличне шансе, а у 49. минуту Пеђа Звекан је погодио стативу. Пет минута касније, Зоран Јакшић је из тешке позиције крунисао асистенцију запаженог Ивана Кочиша – 2:0.

У 57. минуту, после дуела капитена гостију Кристофера Нађа и Јована Јаковљевића, лопта је погодила у руку штопера Слоге, па је судија Кукуда досудио пенал за Индекс. Душан Војводић је сјајно реаговао и одбранио ударац Нађа у доњи угао. Вељко Маринковић (19), постигао је најлепши гол на мечу, пославши пројектил под пречку, уз асистенцију резервисте Синише Батинића. Из слободњака, у 68. минуту, леви бек Жељко Јокић, нанишанио је пречку, а у следећем нападу Немања Томић, усамљен код друге стативе, није успео да убаци лопту у мрежу гостију. Два минута пре краја, на терен се, после паузе од осам месеци и опоравка од повреде, вратио везиста Стефан Бановић, добивши аплауз подршке.

М. Менићанин

Подунавац - Нови Сад 3:1 (1:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Живковић у 29, Сарачевић у 47. и Грујић у 79. за Подунавац, а Митровић у 16. минуту за Нови Сад. Жути картони: Паповић, Сарачевић, Вујовић, Златрковић (Подунавац), Ерак, Галић (Нови Сад).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 7 (Весели), Вујовић 7, Живковић 8 (Бјелобрк), Паповић 7 (Поповић), Стојисављевић 7, Сарачевић 8, Зоговић 7, Златковић 8, Грујић 8, Цветковић 7.

НОВИ САД:  Ранђеловић 7, Штефек 7 (Кавчић), Јевић 6, Сувајyић 7, Симић 6 (Игњић), Ерак 7, Митровић 7, Пањак 6 (Балабановић), Вуковић 6 (Гаyић), Куртеши 7 (Ковачевић), Галић 7.

На почетку утакмице, домаћини су честитали Новосађанима улазак у виши ранг. Потом су изабраници Марка Живковића, потпуно надиграли, најбољу екипу лиге.Уствари оно што је виђено на овој утакмици, може се слободно рећи, да су се састале две најбоље екипе.

Иако су “канаринци” први повели, домаћинима је то само дало крила, и до краја утакмице, свих 70. минута игре доминирали су и стварали шансе.Три су и искористили.Ж ивковић је наскочио гостујућу одбрану и главом послао лопту у небрањени део мреже.

У наставку, одмах на почетку, после корнера, лопта је прелетела гостујућу одбрану, дошла на другу стативу до Сарачевића, који је лопту главом спровео у гостујућу мрежу. А, Грујић је својим голом потврдио заслужену победу.

Р. Градић

Будућност - Ветерник 4:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелци: Јанковић у 32, Милошевић у 49, Симовљевић у 84. и Никола Грујић у 88. за Будућност, Китић у 63. минуту за Ветерник.Жути картон: Симовљевић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: С. Јефтић 7, Станивуковић 7, Чоњагић 7, Радосављевић 7, Никола Грујић 8, Милошевић 8,  Рого 7, Пријић 7 (Симовљевић 8), Јанковић 7 (Владисављевић 7, Добо 7, Малиновић 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 6, Кисић 7 (Чичић), Швоња 7, Печић 6, Ушћумлић 6, Китић 7, Скоко 7, Мандић 6, Зекић 7 (Тубић), Секулић 6, Турало 7.

Гости из Ветерника, могу да буду задовољан коначним резултатом. Домаћи стрелци, су промашили још низ повољних прилика.

М. Симић

Раднички (Ш) - Слога (Е) 2:0 (1:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Граовац (Рума).Стрелци: Јовановић у 39. и Крајновић у 50. минуту. Жути картони: Стојшић, Јовановић (Раднички), Стојшић, Стојчић (Слога).

РАДНИЧКИ: Николић 7,5, Аперлић 7,5, Аперлић 7,5, Драча 7,5, Павловић 6,5 (Добријевић 7),  Стојшић 8, Јовановић 8, Смиљанић 8, Крајновић 8, Сарић 7,5, Савић 7,5, Субић 7,5.

СЛОГА: Веселиновић 6,5, Ђуркић 7, Крстић 5,5 (Вујовић 6), Стојшић 6 (Вуковић 6), Воларевић 6, Утвић 6,5, Бајуновић 6, Херцег 6 (Мачвански 5,5), Угљешић 7, Ћирић 5 (Белић 5,5).

У општинском дербију екипа Радничког у свему је надиграла госте из Ердевика. Шиђани су стварали добре шансе преко Јовановића и Аперлића. Крајновић је у 39. минуту после продора Смиљанића по левој страни одлично је упосло Јовановића, који је мајсторски, изблизине прецизним шутем савладао гостујућег голмана.  Као и у првом полувремеу, тако и на почетку другог полувремена, домаћини, опет стварали шансе. Са жељом да што пре постигну још који гол. И после корнера, Савића, Добријевић главом пребацио лопту у у срце казненог пропстора гостију, где се најбоље снашао Крајновић, и главом погодионебрањени део гостујуће мреже.

Д. Крмар

Хајдук (Д) - Раднички (НП) 1:2 (0:1)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Радиновић (Беочин). Стрелци: Савићевић у 82. за Хајдук, а Шавија у 7. и Коста у 53. минуту за Раднички. Жути картони: Вукобратовић, Томић (Хајдук), Шавија (Раднички).

ХАЈДУК: Тркуља 6, Симеуновић 6, Савиновић 7, Халиловић 7, Делић 6, Цвијић 7 (Н. Симић), Вукобратовић 7, Совиљ 7, Томић 6, Живковић 7 (Лазић), Шућак 7 (Атић), Перовић 6 (Савићевић 7).

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Јаворац 7, Николић 7 (Смиљанић 7), Гавриловић 7, Балешевић 7, Шавија 8, Витас 7, Конестабо 7 (Кнежевић 7), Коста 8 (Мандић), Стикић 7, Миловчевић 7.

Диван амбијент у Дивошу.Домаћи навијачи су прижељкивали убедљиву победу свог тима.А, онда шок, већ на почетку утакмице. Шавија се ослободио својих пратилаца и вешто постигао гол. До краја полувремена домаћини су нападали, желећи да макар брзо поравнају резултат.Али одбрана гостију је одолела свим притисцима.

У наставку и други шок, за домаћине.После тога, домаћини крећу жешће, али  само је резервиста Савићевић успео да затресе гостујућу мрежу и то је било све од Дивошана.

Р. М.

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Ветерник 4:1, ТЕМЕРИН: Слога -Индекс 2:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Доњи Срем 3:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Нови Сад 3:1, ШИД: Раднички - Слога (Е) 2:0, ДИВОШ: Хајдук - Раднички (НП) 1:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Цемент 0:1, РУМЕНКА: Јединство -Младост (БЈ) 1:2.

1. Нови Сад       28     17     7      4      46:21        58

2. Хајдук (Д)     28     13     10     5      50:25        49

3. Подунавац     28     14     6      8      28:20        48

4. Доњи Срем    28     14     4      10     41:32        46

5. Слога (Е)       28     12     8      8      40:26        44

6. Радн. (Ш)      28     12     6      10     38:29        42

7. Слога (Т)       28     11     5      12     34:43        38

8. Слобода        28     11     4      13     45:40        37