ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Сремцима дерби у Темерину

Слога (Т) – Доњи Срем 1:3 (0:2)
с

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 350, судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Грујић у 65. за Слогу, М. Перишић у 28, Штетић у 42. и Кокир у 90+5 за Доњи Срем, жути картони: резервни играч Ђурђевић, Вујовић, Бараћ (Слога), Зејић, Секулић, Јелача (Доњи Срем), искључења: тренер Медић (Слога) и представник клуба Кокар (Доњи Срем), обојица у 35. минуту.

СЛОГА: Војводић 6,5, Марковић 6,5 (од 78. Бараћ - ), Пастор 7, Томић 7, Краговић 7, Вујовић 7,5, Стојшић 6, Павићевић 6,5 (од 85. Ергарац - ), Дервиши 7, Грујић 7,5, Кочиш 6.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Јешић 6,5 (од 68. Конестабо - ), Зорић 7, Манце 7, Милош Перишић 8, Зејић 7 (од 88. Трифуновић - ), Штетић 7,5 (од 56. Пејчиновић 6,5), Петар Перишић 7, Кокир 7,5, Секулић 7,5, Љубојевић 7.

За вођство гостију из Пећинаца, у дербију кола, побринуо се штопер Милош Перишић, ударцем главом, после слободњака Душана Штетића. У тим тренуцима, спласнуо је почетни притисак Темеринаца, а пре поготка ривала, пропустили су две шансе, преко Стојшића и Краговића.

Акцију је, у 42. минуту, почео запажени Лука Секулић, проиграо Николу Кокира, чија позиција је била сумњива, при чему је помоћни судија Марко Пурић проценио да нема офсајда. Најистуренији играч гостију је изашао на голмана Војводића, храбрим падом у ноге је блокирао ударац, а лопта се одбила до усамљеног Душана Штетића, који је, са 25 метара, погодио празан гол.

Приметно је било да црвено-белима у одбрамбеној линији недостаје капитен Васо Зелић, нису могли да рачунају ни на офанзивца Бошка Паповића, чиме су доста ослабљени изашли на мегдан. Темеринци су оштећени за казнени ударац у 54. минуту, чак је и ТВ снимак потврдио да је лопта на линији погодила у руку Зејића, после шута Грујића.

Наставили су домаћини да стежу обруч, Итан Дервиши је одиграо улогу асистента, док је Дарко Грујић, водећи стрелац лиге, нанишанио доњи угао, постигавши 11. гол у првенству. У петом минуту надокнаде, Александар Љубојевић је снајперски прецизно пронашао Николу Кокира, топовски ударац под пречку, био је неодбрањив.

М. Менићанин

Дунав (СБ) - Нови Сад 0:2 (0:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 100, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Симић у 8. и Балабановић у 62.  минуту. Жути картон: Папак (Нови Сад).

ДУНАВ: Рајковиоћ 7, Росић 6, Субашић 6, Сремчевић 7, Жиловић 7, Суботић 6, Радовић 6, Милошевић 6, Милисављевић 7, Живковић 6 Басрак 6.

НОВИ САД: Ранђеловић 7, Бранковић 8, Кавчић 8 (Ковачевић), Сувајџић 7 (Ристић), Митровић 7, Симић 8 (Кулпинац), Ерак 7 (Кантарџић), Балабановић 8 (Папак), Зец 7, Вукаљевић 8, Бабић 8.

Новосађани су славили заслужено. Гости су дошли да стално нападају и то су демострирали целу утакмицу.А, домаћа одбрана, у тој формацију гостију тешко је одолевала, а домаћи стрелци су створили само једну праву шансу. А гости прву шансу одмах искористили. Кавчић је извео корнер, а највиши у букету играча пред голом домаћина је био Симић. И само је дотакао  лопту главом и спровео у мрежу. После тога, гости су имали мноштво шанси, али још је Балабановић био стрелац, и то из прцизног шута са неких 12 метара. А, Митровић је уздрмао стативу.

Б. Р.

Подунавац - Слога (Е) 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија Радић (Ириг). Стрелац: Балетић у 88. минуту.Жути картони: Бјелобрк, Живковић, Солдатовић (Подунавац), Yибрић, Раичевић (Слога). Црвени картони: Белић, Рукавина на загрејавању (Слога)

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Цветковић 7, Живковић 7, Јанковић 7, Балетић 8, Павловић 8 (Солдатовић), Сарачевић 7, Милетић 7, С. Зоговић 7, Кувекаловић 7 (Ковачевић), Бјелобрк 8.

СЛОГА: Веселиновић 7, Yибрић 6, Ивковић 7 (Ђуркић), Раичевић 7, Вујовић 6, Белић 6, Вујовић 7, Воларевић 6 (Стојчић), Угљешић 7 (Мачвански), Херцег 7, Ковачић 7, Вуковић 7.

У доста равноправној, правој првенственој утакмици, где се актери нису штедели до последњег судијиног звиждука славили су домаћини. Гледаоци су видели прегршт добрих и занимљивих акција, шутева, али и добрих одбрана.Када се чинило да ће се утакмица завршити без голова,после контре Бјелобркић је убацио високу лопту пред гол гостију, а највиши у скоку је био Балетић, и главом је послао лопту у гостујућу мрежу.

М. Градић

Раднички (Ш) - Раднички (НП) 1:0 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Јевић (Будисава).Стрелац: Аперлић у 12. минуту.Жути картони: Качар, Суботић (гости).

РАДНИЧКИ (Ш): Тојагић 7,5, Утвић 7,5, Аперлић 8, Павловић 7, Стојшић 7,5, Шуша 6,5, Сарић 6,5 (Старовлас 6), Грумић 7,5, Влаисављевић 7 (Мијатовић 6), Добројевић 6 (Бастић 6,5), Субић 7,5.

РАДНИЧКИ (НП): А, Бртка 7, Странић 6, Б. Бртка 6 (Грубјешић 6,5), Суботић 6,5, Стикић 5 (Миловчевић 6,5), Дујић 5,5 (Јаворац 6), Симић 6,5, Чортановачки 7, Цоневски 7, Лазић 7, Коланвакис 7.  Шиђани су заслужили и убедљивију победу.Праве шансе су пропустили Шуша два пута, Влаисављевић, Павловић и Грумић, а гости су имали само једну изгледну шансу преко Лазића. Иначе, утакмица је била права првенствена занимљива и веома жива.А, победу домаћину је донео Аперлић. Лопта се у казненом простору гостију одбијала од играча до играча, анда је лопта дошла до Аперлића.Потом је Аперлић  изблизине матирао голмана гостију А. Бртку.

Д. Крмар

Хајдук - Цемент 4:1 (2:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Николић у 39, Перовић у 44, Живковић у 57. и Гуyић у 83. за Хајдук, а Гргић у 68. минуту за Цемент. Жути картон: Јевић (Цемент).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Симић 7 (Делић 7), Симеуновић 7, Савиновић 7, Николић 8, Халиловић 7, Станић 7 (Атић 8), Ташић 7 (Шућак 7), Требовац 7 (Савићевић), Живковић 7 (Гуџић 8), Перовић 8.

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 7, Унгар 7, Јовишић 7, Јевић 7, Маријановић 7, Мандић 7, Станковић 7 (Роксандић), Поповић 7, Вилотијевић 7, Мијаиловић 7 (Гргић).

Гости су у првом делу  играли добро и организовано,. Ипак у  финишу првог полувремена,  мрежа Беочинаца се затресла и то два пута. Прво је у једној гужви Николић био најсналажљивији. Потом је Перовић изванредним шутем послао лопту у небрањени део мреже.

У наставку још два пута је одбрана гостију погрешила и то је било довољно да Дивошани славе убедљивим резултатом.

Б. Р. М.

Слобода - Младост (БЈ) 3:1 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 150, судиуја Кукуда (Петровардин). Стрелци: Глишић у 17, Видић у 44. и Богдан у 52. за Слободу, Грковић у 65. минуту за Младост.Жути картони: Кубуровић, Мандић, Глишић, Бојић (Слобода), Ромић, Остојић, Милан Ковачевић, Антонић, Родић (Младост).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Глишић 8, Видић 8 (Мандић 7), Лазаревић 7, Мићић 7 (Бојић), Стојадиновић 7, Богдан 8 (Степановић), Димић 7, КубуровићЈошић 7, Вујасиновић 7.

МЛАДОСТ: Ромић 7, Рађеновић 7, Васић 7, Б. Бајић 7, Остојић 7, Кнежевић 7 (Бешевић), Милан Ковачевић 7 (Антонић), Стојановић 7 (Р. Бајић), Грковић 7, Зукић 7 (Милош Ковачевић), Куртиши 7 (Родић).

Само на тренутке гости су били бољи ривал. Све остало је било у знаку домаћих играча. Лако су домаћини повели са 3:0, онда се мало опустили, задовољни високим вођством, то одмах користи искусни Грковић и само смањује високо вођство доимаћина.

С. Сарић

Будућност (СН) - Јединство (Р) 2:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Пријић у 40. и Рого у 86. за Будућност, а Илић у 62. минуту за Јединство. Жути картони: Ђукић, А. Јанковић (Будућност), Милиновић (Јединство).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Чоњагић 7, Радосављевић 8, Јефтић 7, Милошевић 7, Ђукић 7, Рого 8, Пријић 8 (Јошић), Пармаковић 7 (Владисављевић), Добо 7 (Симовљевић), А. Јанковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Штефек 6, Стојановић 6, Ђекић 7, Зирић 6, Гаyић 6, Радека 7, Батос 6, Илић 7, Петровић 7 (Тепић 7), Сендерак 7 (Милиновић 7).

Важни бодови за домаћине. За славље играча Будућности потрудили су се Пријић, које је ефектно шутирао с 16 метара, тако да је голман гостију Костуранов, остао укопан на месту, није успео ни мало да интервенише.Илић је у наставку успео да поравна резултат, после лепе и течне акције. А, у финишу сусрета, једну добру контру домаћина искористио  је Рого, и тако донео домаћину заслужено славље.

М. Симић

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Јединство (Р) 2:1, ПЕЋИНЦИ: Слобода - Младост (БЈ) 3:1, ДИВОШ: Хајдук - Цемент 4:1, ШИД: Раднички -Раднички (НП) 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Е) 1:0, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Нови Сад 0:2, ТЕМЕРИН: Слога - Доњи Срем 1:3, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Индекс 2:2.

1. Нови Сад       14     9      3      2      23:10        30

2. Доњи Срем    14     9      3      2      23:11        30

3. Хајдук (Д)     14     8      4      2      31:13        28

4. Слога (Т)       14     8      2      4      20:16        26

5. Хајдук (Д)     14     8      1      5      22:14        25

6. Слога (Е)       14     7      2      5      20:12        23

7. Индекс  14     7      2      5      24:18        23

8. Раднички (Ш) 14     7      1      6      21:15        22