Војвођанска лига – југ: Студенти зауставили Руменчане

Млади састав Индекса припредио прворазредно изненађење и голом Аљоше Зорића из слободног ударца скинуо са прве позиције Руменчане.
Д. Иванић/ Моменат са утакмице на Ђачком игралишту

ИндексЈединство  1:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште. Судија Петровић (Сремска Митровица). Стрелац. Зорић у 77. минуту. Жути картони. Субашић, Гаћеша, Нађ, Вујичић (Индекс). Мандић, Скоко, Заов,  и тренери Шпоња и Мектеровић (Јединство).

ИНДЕКС: Субашић 7, А.Ћук 7, Лулеџија 7,Вуковић 7,5, Зорић 8, Стојановић 7, (Адамек 7), Самарџић 7(Блешић), Гаћеша 7 (Вујичић), Каурин 7,5, Ј.Ћук 7, Нађ 7.

ЈЕДИНСТВО:  Мандић 6, Берић 6, Штефек 6, Ђекић 6,5, Кања 6 (Моравац 6), Гаџић 6,5 (Стојановић -), Веселиновић 6, Скоко 6, Тришић 6,5( Зељковић 6), Тепић 6, Заов 6.

Екипа Јединства није ни једног тренутка личила на водећу екипу првенства. Очито је да стратег гостију Владимир Шпоња није успео да реши кадровске проблеме. И студенти су у меч ушли ослабљени неиграњем Бањца, Клаића, Бараћа и Секицког, али су замене одлично обавиле задатак, хрбро се борили  укњижили вредне бодове.

Само у појединим тренуцима показали су гости дрчност створили две полуприлике преко Гаџића, шутирао је главом крај гола и Тришића који је погодио пречку. У наставку је Гаћеша након повратне лопте био непрецизан. Терен који у јако лошем стању више је одговарао домаћину који се боље сналазио. После једне акције Нађ је фаулиран на око 18 метара од гола. Слободан ударац прецизно је извео Аљоша Зорић, лопта је прошла поред живог зида и од стативе се одбила у мрежу.

До крај утакмице вредно помена је слободан ударац Богдана Тепића којин је завршио изнад пречке.

М. Ковачевић

Младост (БЈ) – Хајдук 3:0 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Ковачевић у 26, Вулетић у 50. и Шкавић у 75. минуту, жути картон: Малић (Хајдук).

МЛАДОСТ: Лолић 7, Вејин 7 (од 58. Куртиши 7), Ђукић 7,5, Вулетић 8, Стеванчевић 8, Дринић 7,5, Стојановић 7, Ковачевић 8,5, Вучковић 8 (од 86. Бешевић - ), Стојаковић 7,5, Шкавић 8 (од 79. Антонић - ).

ХАЈДУК: Ракић 6, Симић 6 (од 67. Денковић - ), Цветановић 6,5, Симикић 6,5, Балиновић 6, Цвијић 7, Тривуновић 7, Дерајић 6,5, Стојшић 6,5 (од 46. Атић 6,5), Совиљ 6,5, Живковић 6 (од 53. Малић 6).

Када је било најпотребније, фудбалери Младости, одиграли су најбољи пролећни меч, освојивши драгоцене бодове у двобоју са кандидатом за пласман у виши ранг. Оптерећени императивом победе, домаћини су отворених карата ушли у меч, па се прва шанса указала гостима из Дивоша, када је најистуренији играч Милош Дерајић, у 3. минуту, погодио пречку. Расположен је био Андреј Вучковић, проиграо је Милоша Ковачевића, а ударац у угао не би осујетила ни двојица чувара мреже.

Дисциплинована игра, красила је Јарачане, позиционо су беспрекорно покривали сваки педаљ терена и то је резултирало дуплирањем капитала. Милош Стојаковић, специјалиста за прекиде, извео је корнер, док је дефанзивац Милан Вулетић био највиши у скоку, продуживши лет лопте иза леђа голмана Марка Ракића. То је улило додатну енергију домаћину, на сцену је ступио бонус Станко Шкавић и ударцем главом крунисао центаршут најбољег појединца Милоша Ковачевића. Победа је могла да буде убедљивија, али Горан Стојановић је, у 72. минуту, уздрмао пречку.

М. Менићанин

Цемент - Будућност (СН) 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Деспотовић (Огар), стрелац: Крстић у 64. минуту. Жути картон: Маријановић (Будућност).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 8, Јовишић 7 (Маријановић 6), Јелић 7 (Буквић 7), Скендерак 7, Мандић 7, Крстић 8 (Косјер), Вукашиновић 7 (Сапунџић), Стојановић 7, Вилотијевић 7, Лаковић 7.

БУДУЋНОСТ: Ћупић 7, Михајловић 7 (Маријановић 6), Радосављевић 7, Јефтић 7, Грујић 7, Ђукић 7, Симовљевић 6 (Тришић), Јошић 6, Владисављевић 6 (Ђорђић), Станић 6, Петровић 6.

Фудбалери Цемента наставили су серију добрих игара, остварили су и шесту победу заредом. Гости су играли добро, одлично се бранили све до 64. минуту, када је први стрелац  Цемента Немања  Крстић погодио мрежу после лепе акције.

Б. Старчевић

ЈуговићЈадран 3:1 (1.0)

КАЋ: Спортски центар Сигет. Судија : Штумпф (Нови Сад). Стрелци: Срдић у 18. Ђекић у 52. и Мил. Николић у 68. за Југовић, а Вукасовић у 62. минуту за Јадран.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 8, Милетић 7,5, Самарџија 7 (Ма. Николић), Макивић 7 (Дакић 7), Срдић 8, Томић 7,5, Лакић 7(Јелић 7), Бабић 7,5, Мил. Николић 7,5 (Мрђеновић), Вукелић 8, Ђекић 7,5 (Свитић).

ЈАДРАН: Мартиновић 6, Драгановић 6, Јакшић 7, Којчиновић 7, Шестовић 6 (Вучковић 6), Јуришић 6(Ђорђевић 6), Пекић 6 (Ковачевић -),Димић 7, Наглић 6, Вуколић 6,5, Вукасовић 6,5.

Дерби зачеља заслужено је припао Каћанима. Било је евидентно код момака тренера Владимира Тодорића да су жељни победе.  После дуплог  паса са Бабићем Срђан Срдић  је погодио мрежу.

У наставку је Вукелић упутио центаршут а Ђекић био на правом месту. Мало опуштање Каћана донело је промену резултата. Након ударца из угла Вукасовић је успео да савлада одличног Младеновића. Међутим, Каћани су  из контре сатигли до недостижне предности.

М. По.

Подунавац - Нови Сад 0:0

БЕЛЕГИШ: Игралиште  Подунавца, судија Ранковић (Јарак). Жути картони: Милош Живковић (Подунавац), Сувајџић, Смиљанић (Нови Сад).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Шобот 7 (Солдатовић), Балетић 6 (Пејовић), Хаска 7, Секулић 7, Сарачевић 7 (Милош Живковић), Зоговић 7, М. С. Живковић 7, Јоксовић 6, Божиновић 6, Цветковић 7.

НОВИ САД: Ромић 7, Кавчић 7, Ивин 6, Сувајџић 7, Игњић 7, Смиљанић 7, Митровић 6, Леђанац 6, Катарџић 6 (Бранковић), Грковић 7, Станчетић 7 (Пекић).

Домаћини су били бољи, али, као и гости нису имали ни једну прилику за гол. Играло се углавном између два шеснаестерца, и то је све што се може да каже са ове утакмице.

М. Гледић

Подриње - Слога (Т) 0:1 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Митровић (Рума).Стрелац: Зелић у 82.  минуту. Жути картони: Теодоровић, Мијаиловић, Арсеновић, Томић, Милошевић, Миражић (Подриње), Мијић, Пролић (Слога).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Милошевић 7, Мартиновић 7 (Јанковић), Миражић 7, Ђурђевић 7 (Лацковић 7), Делић 7, Мијаиловић 7 (Ћирић 7), Арсеновић 7 (Лукић 7), Томић 7 (Петровић), Ивић 7.

СЛОГА: Ранков 7, Петар Марковић 7, Топић 7 /(Ергарац), Томић 7, Зелић 8, Краговић 7, Мијић 7 (Пролић), Кувекаловић 7 (Туцаков), Грубовић 7, Предраг Марковић 7, Д. Грујић 8.

Домаћин је играо допадљив фудбал у првом полувремену када је и створио више шанси од ривала. Темеринци су се определили да бране своју мрежу и на контре. Једини чпогодк постигнут је у финишу.  После фаула домаће одбране гости су упутили висок центаршут, највиши је у казненом простору домаћих био Зелић, и главом је спровео лопту у мрежу.

Л. Крсмановић

Слобода - Раднички (НП) 1:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Чекичевић (Моровић).Стрелац: Јошић у 50. минуту за.Жути картон: Крампић, Мандић, Радошевић (Слобода), Бртка, Костић (Раднички).

СЛОБОДА: Крампић, Стевић, А. Симић, Мандић (Мићић), Лазарвић, М. Симић, Димитрић (Богдан), Салкунић (Радошвић), Јошић, Нинић.

РАДНИЧКИ: Танасић, Бртка, Зорић, Пауновић, Девић (Гвозденовић), Симић (Шавија), Цоневски, Моловчевић (Ђуран), Бојић, Балешевић, Костић.

Домаћини су били много бољи ривал све до финиша меча, мада су и гости имали неколико шанси. Миочиновић, је извео, мјсторски слободан ударц, али се прославио и домаћи голман Крампић, још бољом интервенцијом. А, победоносни гол постигао је Јошић после убацивање лопте са стране. .Јошић је из прве  с 14 метара је пласирао у празан део гостујуће мреже.

С. Сарић

Слога (Е) - Црвена звезда 2:2 (0:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште  Слоге, судија Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Галечић у 47. и Пендо у 92. за Слогу, а Тубић у 26. и 58. минуту за Црвену звезду.

СЛОГА: Тојагић 7, Ристић 7, Ђуркић 7, Белић 6, Џибрић 7, Матић 7 (Пендо 7), Вујовић 6, Стојчић 6, Галечић 7, Воларевић 7, Угљешић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 8, Ђелић 6, Јокић 6 (Крповић), Ерор 7, Ненезић 7, Хајризи 6, Кисић 6, Тубић 8 (Јеремић), Марић 7, Станковић 7, Звекан 7 (Бабић),

Десткованио домаћини имали су више од игре, али, гости су стално вребали из контри. И после прве праве контре повели су.Станковић је упутио центаршут, Звекан, је вратио до Тубића, који је успео само мало главом да скрене лопту у домаћу мрежу.Два минута касније, после прекшаја над Воларевићем, Угљешић је извео пенал, али је погодио у стативу.

Одмах у наставку Галечић је у паду главом лопту послао иза леђа Војводића.

И другу праву контру гости су претворили у погодак И опетје  контру искористи Тубић. У последњим секундама надокнадеЕрдевичани су успели  да изједначе. Белић је центрирао, а Пендо је главом послао лопту у незаштићени део мреже.

А. Кузмић

Сремац (В) - Борац (Ш) 0:5 (0:2)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, судија Граовац (Рума).Стрелци: Миловац у 2, Гргић у 28. (из пенала), Божић у 64, Милетић у 80. и М. Ђурић у 87.минуту. Жути картони: Радивојевић, Антунов (Сремац), Божић (Борац).

СРЕМАЦ: Травица 6, Кубуровић 6, Турчиновић 5, Радивојевић 5 (Коларов), Шашић 5 (Антунов 5), Грујин 6 (Грујић 5), Видовић 5, Маринковић 5 (Станишљевић 6), Кнежевић 6, Боснић 6, Спаловић 5.

БОРАЦ: Студен 7, М. Гавриловић 7, Топић 8, Бановић 8, Милетић 7 (Станковић 7), С. Гавриловић 7 (Рис 7), Гргић 8, Миловац 8 (Цвијић 7), Кованџић 7 (Митровић 8), Зечевић 8 (М. Ђурић 8), Божић 7.

Већ у 2. минути гости су повели веома лепим голом Миловца. Убачену лопту дочекао је на пет метера.Уследио је прецизан шут и голман Травица је био лако савладан.

М. Инђић

Резултати:

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Нови Сад 0:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Раднички (НП) 1:0, КАЋ: Југовић - Јадран 3:1, БЕОЧИН: Цемент - Будућност 1:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Хајдук (Д) 3:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Слога (Т) 0:1, ВОЈКА: Сремац - Борац (Ш) 0:5, ЕРДЕВИК: Слога -Црвена звезда 2:2, НОВИ САД: Индекс - Јединство (Р) 1:0.