ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Темеринци на лидерској позицији

Слога (Т) – Ветерник 1:0 (1:0)
с

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 300, судија: Скакавац (Рума), стрелац: Паповић у 42. минуту, жути картони: Павићевић, Вујовић, Дервиши, Бараћ (Слога), Китић, Чалија, Огњановић, Зекић, Ивић, Тубић, тренер Дашић (Ветерник), црвени картон: Китић (Ветерник) у 75. минуту.

СЛОГА: Војводић 7, Томић 7,5, Пастор 7, Зелић 8, Краговић 7,5, Вујовић 7, Павићевић 6,5 (од 75. Ергарац - ), Паповић 8, Дервиши 7 (од 85. Бараћ - ), Грујић 6,5, Кочиш 7 (од 53. Богавац 5,5).

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Зекић 6,5, Секулић 6,5, Швоња 7, Огњановић 7, Чалија 7 (од 88. Скоко - ), Турало 7,5, Тубић 6,5, Ушћумлић 6,5, Китић 7, Чичић 6,5 (од 79. Печић - ). Темеринци су прекинули неугодну традицију, јер седам година узастопно нису успели да два узастопна меча на домаћем терену украсе максималним учинком. Као и против Будућности, без тренера Душана Медића, кога је вирус одвојио од екипе, извојевали су минималну победу, вредну преузимања лидерске позиције. Пресудио је тренутак инспирације запаженог Бошка Паповића, уз упорност Срђана Кочиша, који је ситуацију већ виђену за гол-аут, претворио у асистенцију. Претходно су акцију по десној страни креирали Немања Томић и Марко Вујовић, док је приземан ударац офанзивца Слоге у даљи угао означио велику радост. Одбрану домаћина је носио капитен Васо Зелић, у тандему са Немањом Краговићем, имао је пуно посла. Гости имају за чим да жале. Горан Швоња је, у 58. минуту, после слободњака Бојана Китића, ударцем главом уздрмао пречку, потом је Михајло Тубић из чисте ситуације нишанио поред гола. Два минута пре краја, Алекса Бараћ је непрописно, са леђа, оборио Душана Печића, па је судија Скакавац оправдано досудио пенал за Ветерник. Бранко Чалија је, као најискуснији, преузео одговорност, али погодио је стативу, пропустивши најбољу шансу да крунише добру игру свог тима. Приметно је било да домаћинима недостаје глас тренера, али под скутима среће сачували су тешко стечени минималац.

М. Менићанин

Подунавац - Доњи Срем 2:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 300, судија Секулић (Нови Сад). Стрелац: Павловић у 12. и 77. минуту. Жути картони: Цветковић (Подунавац), Манце, Јуришић, Кокир, Љубојевић, Пејчиновић (Доњи Срем).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Цветковић 7, М. А. Живковић 8, Јанковић 7, Балетић 8, Павловић 8,5, Сарачевић 7 (Солдатовић), Милетић 7, С. Зоговић 7 (М. Зоговић), Кувекаловић 7 (Поповић), Бјелобрк 8.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Јешић 6, Манце 6, Јуришић 7, Николић 6, Кокир 6 (Конестабо), Пејчиновић 6 (Штетић), Вукмановић 7, Секулић 6 (Љубојевић), Вукосављевић 7, Зејић 6.

Нови тренер Марко С. Живковић, нова игра, и победа против фаворизованих Пећинчана. Расположени Павловић први гол је постигао после корнера.Сарачевић је највише скочио и главом је вратио лопту до Павловића коме није било тешко да са пет метара просто угура лопту у противничку мрежу. А, други гол је постигао после соло продора.Издриблао је поштено гостујућу одбрану.

М. Градић

Јединство (Р) – Цемент 1:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца: 150, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелац: Илић у 57. минуту, жути картони: Зирић (Јединство), Крстић, Јовишић (Цемент).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Берић 7 (од 70. Андесилић - ), Ђекић 7, Зирић 7, Кања 7,5, Гаyић 7, Радека 7, Батос 7 (од 78. Миленковић - ), Илић 8, Петровић 7 (од 84. Стојановић - ), Сендерак 7.

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 7, Унгар 6,5, Јовишић 6,5, Грујић 6,5 (од 64. Гргић - ), Мандић 7, Крстић 6,5, Поповић 7, Јевић 7, Јакшић 6 (од 62. Станковић - ), Вилотијевић 7 (од 66. Марјановић - ). Тражио је тренер Лазар Дабижљевић од играча да без калкулација уђу у окршај са чврстим Беочинцима, а нису га изневерили, јер су се лавовски борили и на крају освојили три бода за искорак ка средини табеле. Било је довољно барута у левици Страхиње Илића да једним потезом преломи меч. После асистенције Игора Кање, прихватио је лопту, ослободио се чувара и погодио ближи угао.

Током уводних 15 минута игре гости су јалово нападали, Грујић је са двадесетак метара пребацио гол, док је убачаје Јакшића и Пековића неутралисала одбрана Руменчана на челу са капитеном Ђекићем. Ударац Радеке је изблокиран, а Илићев хитац пре одлучујућег поготка осујетио је голман Мијановић уз помоћ стативе.

М. М.

Хајдук (Д) - Слога (Е) 1:1 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Атић у 92. за Хајдук, Угљешић у 59. минуту за Слогу. Жути картони: Савиновић, Томић, Совиљ,  Делић (Хајдук), Ристић, Стојчић, Вујовић (Слога).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Симић 7, Савиновић 7, Халиловић 7, Делић 7, Станић 7 (Савићевић), Томић 7 (Шућак), Совиљ 7, Живковић 7 (Атић 8), Гуџић 7 (Стојковић), Перовић 7.

СЛОГА: Веселиновић 8, Yибрић 8, Белић 7 (Илић), Вујовић 7 (Ћирић), Раичевић 8, Ивковић 8, Воларевић 7 (Галечић), Угљешић 8, (Стајчић 7), Бајуновић 7, Мачванслки 7 (Ристић), Вуковић 7.

Мало је недостајало да гости однесу сва три бода у Ердевик. Онда се однекуд појавио пред голом гостију, Атић, у последњим секундама утакмице, поравнао резултат. Иначе, играо се доста добар фудбал.     А. К.

Слобода - Раднички (НП) 2:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Радановић (Беочин). Стрелци: Видић у 45. и Богдан у 86. минуту. Жути картони: Димић, Видић (Слобода), Миловчевић (Раднички).

СЛОБОДА: Јагодић 8, Глишић 7 (Мандић 7) Видић 8, Лазаревић 7, Стојадиновић 7 (Бојић ), Богдан 8, Димић 7, Мићић 7, Кубуровић 7, Јошић 7 (Петровић), Вујасиновић 7.

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Бртка 7, Суботић 7, Миловчевић 7, Грубјешић 6 (Кнержевић), Чортановачки 6 (Стикић 7), Лабовић 7, Шавија 7, Качар 7 (Коловакис), Симић 7, Лазић 6.

У Доњем Товарнику се играло се чврсто. Гости су од првог   минута, покушали да наметну своју игру, како би освојили макар и један бод. Издржали су све нападе домаћина све до 45. минута када је Видић коначно пронашао рупу у гостујућој мрежи.

У наставку игре, велике прилике пропустили су домаћи нападачи, а гости су понеки пут из контри тек покушавали да угрозе домаћу мрежу. И онда су опет у финишу утакмице примили гол. И Богдан је, тешком муком, пронашао рупу у гостујућој мрежи, али је лопта ипак некако ушла у мрежу.

С. Сарић

Будућност (СН) - Младост (БЈ) 3:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности гледалаца 200, судија Станић (Нови Сад). Стрелци: Рого у 37. и 75. и Милошевић у 66. минуту. Жути картони: А. Јанковић, М. Петровић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, А. Јанковић 8 (Станивуковић 7), Радосављевић 7, Јефтић 7, Милошевић 8 (М. Петровић 7), Ђукић 7, Рого 8, (Симовљевић 7), Пријић 7, Влаисављевић 7 (Чоњагић 7), Добо 7 (Симеуновић 7), Јошић 7.

МЛАДОСТ:  Ромић 7, Стојановић 6 (Васић 6), Кнежевић 6 (Ђукић 6), Бајић 6, Остојић 6, Дринић 6, Куртеши 6, Борић 6 (Антонић 6), Грковић 6 (Рађеновић 6), Зукић 6, Ковачевић 6.

Домаћин је славио заслужено. Домаћи стрелци, уз постигли три гола, али су промашили још неколико добрих шанси, у наставку утакмице, али је зато одбрана одиграла одлично и није дозволила никакво изненађење. Гости су били само борбени.

М. Симић

Дунав (СБ) - Индекс 0:3 (0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија Тодоровић (Вршац). Стрелци: Миловановић у 75, Самарyић у 77. и Плавшић у 90. минуту. Жути картони: Милошевић, Николић (Дунав), Стојановић, Вуковић (Индекс).

ДУНАВ: Поледица, Радановић, Сремчевић, Жиловић, Росић, Суботић, Радовић, Милошевић (Васиљевић), Милисављевић, Живковић (Басрак), Николић.

ИНДЕКС: Бузаџија, А. Ћук, Јокић, Вуковић, Иван, Поштић (Стојановић), Боровница (Плавшић), Бањац (Капларски), Самарyић (Миловановић), Гаћеша (Панић), Нађ.

Играчи Дунава одржавали су 0:0, све док у игру нису ушли резервисти гостију Миловановић и Плавшић, који су одмах направили разлику. з то постигкли су и голове.

Б. Р.

РУМЕНКА: Јединство -Цемент 1:0, ШИД: Раднички - Нови Сад 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Ветерник 1:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Младост (БЈ) 3:0, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Е) 1:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Доњи Срем 2:0, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Индекс 0:3, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Раднички (НП) 2:0.

1. Слога (Т)       12     8      2      2      19:11        26

2. Нови Сад       12     7      3      2      20:10        24

3. Доњи Срем    12     7      3      2      19:10        24

4. Хајдук (Д)     12     6      4      2      25:11        22

5. Слога (Е)       12     6      2      4      18:10        20

6. Раднич. (Ш)   12     6      1      5      19:13        19

7. Слобода        12     6      1      5      18:13        19

8. Индекс  12     6      1      5      20:16        19