Војвођанска лига – југ: Темеринцима општински дерби

У општинском дербију, фудбалери Слоге, дошли су до вођства у 15. минуту, када се Драган Борић, момак из Бачког Јарка, ослободио Плавшића и распалио искоса са 35 метара, а лопта је незгодно одскочила на терену натопљеном кишом, завршивши путању у мрежи гостију.
М. Менићанин/ Клаић (Слога) и Ковачевић (Младост) у једном од дуела

Слога (Т) – Младост (БЈ) 5:1 (4:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 700, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Борић у 15, Пролић у 29, Зец (аутогол) у 36, Клаић у 40. и Паповић у 80. за Слогу, Марковић у 55. минуту за Младост, жути картони: Борић (Слога), Радовановић, Марковић, Зељковић (Младост), црвени картон: Папак (Младост) у 82. минуту.

СЛОГА: Војводић 7, Борић 8 (од 83. Полић - ), Пастор 7,5, Томић 8, Унгар 7,5 (од 46. Јаковљевић 7,5), Бановић 8, Милетић 8 (од 83. Радонић - ), Паповић 8, Пролић 8, Клаић 8,5 (од 50. Јакшић 7), Марјановић 7,5 (од 60. Буквић 7).

МЛАДОСТ: Ромић 6, Станић 6, Зец 6, Акик 6 (од 62. Антонић -), Остојић 6, Зељковић 6, Ковачевић 6, Радовановић 6 (од 46. Стојаковић 6,5), Марковић 7, Плавшић 6 (од 50. Папак 6), Митровић 7.

Пет минута касније, акцију је почео Милутин Милетић, наставио Филип Клаић, са неколико сјајних дриблинга, док је бонус Ђорђе Пролић смиреном реакцијом допринео дуплирању капитала.

На претходних пет мечева у првенству, Темеринци су постигли два гола, а норму су пребацили у 36. минуту, када је Клаић послао дијагоналу ка Ненаду Марјановићу. Уследио је ударац ка голу Младости, лопта је прошла испод Ромића, погодила Зеца и прешла преко гол линије. Полувреме за памћење, Темеринци су употпунили пред одлазак на одмор, пошто је Стефан Бановић убацио у ватру Филипа Клаића, који је побегао чуварима и нишанио изнад голмана – 4:0.  У наставку постигмнута су по два гола, један у сваку мрежу.

М. Менићанин

Славија - Раднички (Ш) 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, Гледалаца 120. Судија: Тепић (Нови Сад), стрелци: Асани 74. и Грубовић у 76. минуту. Жути картони: Кучевич, Жакула, Богојевић (Славија), а Стојшић, Дрча и Јовановић (Раднички).

СЛАВИЈА: Чавић 7, Заов 7, Жакула 8, Батинић 8, Јанић 8, Асани 8 ( Јашовић), Богојевић 7 (Убовић 7), Кучевић 8 (Тубић 7), Бркић 7, Поповић 8, Стојановић 7.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Радисављевић 7, Радић 6, Баштић 7, Рајшић 7, Дрча 7,  Стојшић 7, Јовановић 6, Смиљанић 6, Добројевић 6, Субић 6.

Играло се отворено, обе екипе су имали прилике, међутим стрелци нису успевали да савладају Чавића и Николића. Тек у наставку утакмице домаћи су успели да наметну своју игру , ређале су се шансе  пред голом Николића и Асани  је успео да пчогоди мрежу. Само два минута касније Грубовић је резантним ударцем успео да савлада Николића.

Сл. Симић

Хајдук (Д) - Дунав (СБ) 2:0 (1:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Градски стадион, гледалаца 250, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Игњић у 5. (из пенала) и Нађ у 88. минуту.Жути картони: Томић (Хајдук), Мирковић, Басрак, Бабић (Дунав).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Скопљак 7, Халиловић 7, Јевић 8, Крмар 7, Нађ 8, Игњић 7 (Н. Симић), Галић 8 (Савићевић), Томић 7, Ерак 7 (Мандић), Павловић 7 (А. Симић 7).

ДУНАВ: Јагодић 8, Цекић 7, Ђорђевски 7 (Басрак 7), Николић 7 (Радановић), Будимир 7 (Јанковић), Зоговић 7, Мирковић 7 (Бојић 7), Миловац 7, Сремчевић 7, Бабић 7, Бошњак 7.

Била је то доста тврда игра ривала, али и веома занимљива у неким тренуцима.Имали су и домаћини предност у игри, али ни гости нису играли слабо.Све се сводило, на добру тактику. Ни брзо вођство фаворизованих домаћина ни мало није омело госте у својој игри. Покушавали су на све начине да поравнају резултат. Али, одбрана Дивошана је одиграла главну улогу.

И када су сви очеивали да ће домаћини славити минималним резултатом, у финишу утакмице, после изванредне акције домаћина, Нађ је акцију завршио голом и поставио коначан резултат.

Б. Р.

Раднички (НП) - Јединство (Р) 1:0 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија О. Митровић (Рума).Стрелац: Јаворац у 81. минуту. Жути картони: Јовишић, Јаворац, Бјелобрк, Балешевић, Суботић, Шавија (Раднички), Јелић, Јањић, Сендарак (Јединство).

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Суботић 7 (Перовић 7), Јаворац 8, Конестабо 7 (Стевановић 7), Кркобабић 7 (Делић 7), Бјелобрк 7, Дујић 7 (Смиљанић 7), Зорић 7, Балешевић 7, Шавија 7, Беадер 7 (Николчић 7).

ЈЕДИНСТВО: М. Марковић 7, Ђекић 7 (Мрђеновић 7), Јелић 7, Пантић 7 (Зирић 7), Самарџић 7, Петровић 7 (Ковачевић 7), Јањић 7, Иван 7, Јовишић 7 (Рац 7), Тришић 7 (О. Марковић 7), Сендерак 7.

Домаћини могу да жале за неколико пропуштених шанси, мада су и гости, неколико пута опасно угрозили гол домаћина. И све до 81. минута све је мирисало да ће се утакмкица завршити без голова. а Онда су гости погрешили у одбрани, и Јаворац је успео да угура лопту у противничку мрежу. До краја утакмице, домаћин се бранио, а гост покушавао да поравна резултат. Али, домаћа одбрана, је била на висини задатка.

Б. Р.

Словен - Слобода 5:2 (2:2)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 350, судија Неговановић (Стремска Митровица).Стреаци: Јандрић у 21. и 80. и Цвијић у 34, 71. и 92. за Словен, а Лазаребић у 29. и Ђуричићу 38. минуту за Слободу. Жути картони: Батало (Словен), Кубуровић, Јосимов, А. Павловић (Слобода).

СЛОВЕН: Шегавац 8, Симић 8 (Маловић 8), Савиновић 8 (Мандић 8), Јовановић 8, Јандрић 8, Пузић 8,  Б. Илић 8 (Ступар 8), Живковић 8 (Видовић 8), Стојисављевић 8, Батало 8, Цвијић 9.

СЛОБОДА:  Петровић 6, Глишић 6, Кубуровић 6, Јосимов 6, Терзић 6, Антић 6 (Ђорић 6), Кобиљски 6,  Ђуричић 6, Вукотић 6 (Пилиповић 6), Лазаревић 7 (Миленовић 6), А. Павловић 6 (Драгојевић 6).

У изванредној Румљани су по великој киши, где је и пола терена било у води, су заслужено славили са 5:2. Повели су домаћини, брзо, после центаршута Живковића, Јандрић је највише скочио у казненом простору гостију и главом сместио лопту иза леђа голмана Петровића. Гости се нису предавали  и успели су да парирају.

Потом Живковић је поново упутио центаршут у казнени простор гостију. Јандрић је прихватио лопту, пронашао Цвијића, који је онако из прве лопту послао ебрањени део мреже. Али, гости се непредају.После центаршута Вукотића, Ђуричић се нашао сам, на првој стативи, и лако је био матиран Шегавац.

У наставку, Румљани, се боље снашли, на још већој киши. и са три гола решили меч.

Д. Ивошевић

Ветерник - Индекс 1:1 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија Крампић (Нови Сад).Стрелци: Китић у 69. за Ветерник, а Стојановић у 48. минуту за Индекс. Жути картони: Грујић (Ветерник), Секицки, Новенски, Гајић (Индекс).

ВЕТЕРНИК: Ивић 8, Кисић 7, Швоња 7, Радаковић 7 (Миловановић 7), Китић 8, Грујић 7, Ушћумлић 7, Вуковић 7, Бањац 7 (Чичић 7), Вилотијевић 7, Лепојевић 7 (Печић 7), Секулић 7.

ИНДЕКС: Секицки 7 (Бузаџија), Новевски 7, Качавенда 7, Кнежевић 7, Бабић 7, Гајић 7 (Вукашиновић 7), Стојановић 7 (Маринковић 7), Ивеља 7, Ренић 7, Илић 7, Топић 7 (Радмиловић 7).

Отворена игра ривала,а у тој игри, фаворизовани гост није се снашао. Домаћини су после поравнања резултата, кренули нешто затворенију игру, и плод такве игре је на крају освајање бода.

Б. Р.

Доњи Срем - Железничар 1:3 (1:2)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 350, судија Вукмановић (Нови Сад).Стрелци: В. Љубојевић у 37. за Доњи Срем, Вучковић у 12. и Каурин у 28. и 49. минуту за Железничар. Жути картони: Омега, Перишић, Крнета (Доњи Срем), Трбовић (Железничар).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Крнета 7, Перишић 7 (Јуришић 7), Кокир 7 (А. Љубојевић 7), Ђурић 7, Јешић 7 (Владисављевић 7), Максимовић 7, В. Љубојевић 7, Вукмановић 7, Омега 7, Рудан 7 (Марковић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 7, Грковић 7, Боснић 8 (Умчевић 7), Бранковић 8, Радишић 7, Осман 7, Миливојевић 7, Трбовић 7, Каурин 9 (Соколовић 7), Суџум 7, Вучковић 8 (Десанчић 7).

Домаћини су почели добро. Вукмановић и Ђурић су имали изванредне шансе, али су били непрецизни. То је казнио Вучковић, сам себи је припремио шансу, и онако у трку шутирао и лопта је завршила иза леђа голмана Јелаче. Када је Каурин, из изненадног шута удвостручио вођство гостију, већ се назирало, славље железничара. Малу наду домаћинима, да ће моћи нешто више учинити, дао је Вук Љубојевић, када је наскочио одбрану гостију, и главом послао лопту поред голмана Петковића.

Али у наставку Каурин је опет искористио грешку домаће одбране и постигао још један гол.

М.  Гмизић

Слога (Е) - Шајкаш 3:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Ћирић у 35, Живковић у 70. и Воларевић у 87. минуту.

СЛОГА: Веселиновић 7, Рукавина 7 (Утвић), Крстић 7, Томац 7, Раичевић 7 (Ђуркић), Стојшић 7, Воларевић 7, Ћирић 7 (Живковић 8), Угљешић 7, Херцег 7, Барић 8 (Стојчић).

ШАЈКАШ: Глишић 7, Гојков 6, Павлов 6, Алемпић 7, Карас 6, Поповић 6, Станковић 6 (Давушић), Моравац 7, Ковачевић 6 (Шепа), Малешевић 6 (Живанов), Котуљан 6 (Стојановић).

У 17. минуту Ердевичани су могли водити. После лепе акције,  Стојшић се није најбоље снашао. Ипак у 35. минуту после контре, Ћирић је изванредно шутирао, лопта је погодила стативу, одбила се поново до њега ,а овог пута Ћирић је био много прецизнији.

У наставку Ћирића мења Живковић, који је одмах погодио мрежу. Био је то изванредан шут са око 16 метара.У финишу утакмице, лепо убацивање Живковића, искористио је  Воларевић.

У надокнади времена гости су имали прилику да смање резултат.Шепа је био у лепој прилици, али је голман домаћих Веселиновић на време успешно интервенисао.

А. Кузмић

Резултати:

ЕРДЕВИК: Слога - Шајкаш 3:0, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Индекс 1:1, ТЕМЕРИН: Слога - Младост (БЈ) 5:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Јединство (Р) 1:0, РУМА: Словен - Слобода 5:2, НОВИ САД: Славија - Раднички (Ш) 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Железничар 1:3, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Хајдук -Дунав (СБ) 2:0.