ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Темеринцима пријао матине

Славија – ТСК 1:2 (0:0)
2

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 200, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Ферати у 82. за Славију, Стјепановић у 59. и Радичић у 95. минуту за ТСК, жути картони: Ферати, Тришић, Жакула (Славија), тренер Козомора, Радичић, Стјепановић, Јовановић, Илеш, Ергарац, Предраг Марковић (ТСК), искључење: помоћни тренер Томић (ТСК) у 54. минуту.

СЛАВИЈА: Завиш 7, Вучковић 7 (од 79. Ђурић - ), Ерор 6,5 (од 60. Жакула - ), Убовић 7, Гајић 7, Дражић 7, Ђаковић 7, Малеш 6,5 (од 60. Миљковић-), Ферати 7, Миловац 7, Тришић 7,5.

ТСК: Недељковић 7,5, Петар Марковић 7, Влаисављевић 7, Остојић 7,5, Радичић 8, Свитић 7,5, Стјепановић 7 (од 65. Ергарац - ), Илеш 7, Јовановић 7 (од 62. Предраг Марковић - ), Пуповац 7, Илић 7.

Матине је пријао Темеринцима, издржали су током првог полувремена неколико опасних налета домаћина, преко Милоша Тришића и Марка Миловца, а онда се радовали када је Страхиња Илић под фаулом проиграо Благоја Стјепановића. Крилни нападач гостију, као метак, улетео је у празан простор и подесио нишан – 0:1. Растко Недељковић, бонус на голу гостију, од почетка је уливао сигурност. Четири минута после вођства, парадом је спречио Милоша Тришића да из слободног ударца погоди мрежу некадашњег клуба.

Тришић је био у центру пажње и у 72. минуту. Акцију је започео капитен Урош Дражић, сви су видели лопту преко линије, чак је и голман био савладан, али завршила је поред стативе. Одбрани гостију, попустила је концентрација у 82. минуту, то је искористио Марко Ђаковић, док је Един Ферати био сналажљив код прве стативе.

Домаћини су појачали притисак, надајући се да ће до краја успети да преокрену резултат, али у петом минуту надокнаде уследио је хладан туш у режији двојице штопера гостију. Владимир Остојић је извео корнер, а Душко Радичић био највиши у скоку и ударцем главом изазвао ерупцију радости саиграча. Чим је лопта кренула са центра, судија је означио крај.

М. Менићанин

Слобода - Индекс 2:1 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца око100, судија: Јована Шијан (Нови Сад), Стрелци: Ђурић у 25. (аутогол) и Вукотић у 60. за Слободу), аЂурић у 39. минуту за Индекс. Жути картон: Перовић (Слобода). Црвени картони: Вукотић (Слобода), Ђурић (Индекс).

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Кубуровић (М. Јанковић), Јосимовић, Степановић, Барић, Вукотић, Л. Јанковић (Пилиповић), Ђорђевић (Петровић), Ђуричић, Петровић.

ИНДЕКС: Бузаџија, Рађеновић, Качавенда (Живановић), Акик (Грубовић), Стојановић (Варга), Радмиловић, Вујић (Клаић), Ђурић, Балетић, Зоговић, Марић (Стојаковић).

После корнера у 25. минуту са леве стране, Ђурић је неспретно реаговао главом на првој стативи и погодио сопствену мрежу. У 39. минуту Ђурић се искупио за грешку. Извео је слободан ударац са око 25 метараи  лопта је по земљи прошла кроз живи зид и закуцала се у угао гола Јагодића.

У 60. минуту  домаћини су извели леп напад по левој страни, Кубуровић је центрирао лопту а највиши у скоку био је Вукотић и главом погодио мрежу.

М. Ковачевић

Цемент - Раднички (НП) 1:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: А. Скакавац (Рума), стрелац: Вучковић у 40. минуту. Жути картони: Солдат, Каписода, Лукаја, Мијајиловић, Божић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Божић 7, Пековић 7 (Боројевић 6), Мијајиловић 8, Јеремић 8, Зелић 7, Солдат 7 (Н. Сапунџић 7), Клицков 7 (Лукаја 6), Вучковић 9 (Ружин 6), Вуколић 7, Вукобратовић 7, Хорват 7 (Бакош 6).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Витас 7 (Милошевић 6), Ромац 6 (Миловановић 6), Живковић 7, Вуксановић 7, Шормаз 7, Маришевћ 7 (Ђорђијевски 6), Костић 7, Бошњак 6 (Цветковић 6), Бјелобрк 7.

Врло добра утакмица за тимове из доњег дела табеле, а како не би била када су се сусрели стари ривали. Цементови играчи показали су нову слику, велику борбеност и жељу за победом. Обе екипе су играле отворено, једини погодак постигнут је  40. минуту, а стрелац је био Вучковић.

У другом полувремену играчи Радничког су кренули агресивно, желели су да изједначе резултат. али се истакла Цементова одбрана.

Пред сам крај утакмице било је шансе са једне и друге стране, али су голмани били на висини задатка. Тако су фудбалери Цементапрекинули пост.

Б. Старчевић

Хајдук (Б) - Ветерник 2:1 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 250, судија: У. Радиновић (Беочин), стрелци: Вујновић у 60. (из пенала) и Мандић у 83. за Хајдук, а Грујић у 66.минуту за Ветерник.

ХАЈДУК: Слепчевић 7, М. Гавриловић 7, С. Гавриловић 7 (Прица 7), Милосављевић 7, Вујовић 7,5, Јокић 7 (Грубјешић 7), Митровић 7, Смиљанић 7,5, Десанчић 7 (Марковић 7), Новевски 7 (Мандић 7,5), Татић 7 (Дрљача).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 6,5, Кисић 7, Швоња 7, Зличић 6,5, Чалија 6,5, Ристић 6,5 (Лепојевић 7), Печић 7, Галић 7, Грујић 7,5, Вуковић 7 (Андрић), Турало 7.

Први део прошао је у испитивању снага противника. Вујић је лепо шутирао, али је за мало промашио, да би исто учинио и Марковић.

У 60. минуту оборен је Смиљанић, а сигуран са беле тачке био је Марко Вујовић. Немања Грујић је центрирао, а лопта никог није дотакла и завршила је у мрежи за изједначење.

У 83. минуту, после корнера, лопта се нашла крај друге стативе, Милан Мандић се спетљао али и успео лопту да убаци у мрежу ои да донесе Бешчанима победу.

И. Б.

Јединство - Раднички 5:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Јањић у 36. Паповић у 48. и 88. Самарџић у 75. и Јелић у 85. минуту. Жути картони: Шуша, Матић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учућр (Балаж), Шавија (Тепић), Јелић, Паповић, Самарџић (Малиновић), Јањић, Иван, Бошњак, Деспотовић (Ђарић), Странић (Трпчевић).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Пурић, Мијатовић, Шуша, Влаисављевић (Казан), М. Субић, Малић, Сорочка (С. Субић).

Млади састав Руменчана наставили су са сјаним партијама, победили су Шиђане и тако остали на врху табеле. Додуше, гости су све до 36. минута одолевали а онда је Марко Јањић постигао погодак. У наставку сусрета домаћи фудбалери били бољи имали иницијатива и још четири пута погодили мрежу младог Алекса Новаковића.

Г. К.

Младост (БЈ) – Дунав 1:2 (0:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 250, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Ердељан у 84. за Младост, Павловић у 34. и 88. (из пенала) за Дунав, жути картони: Јаковљевић, Кнежевић, Милан Ковачевић, Вукмановић, Антонић, Станић (Младост), М. Николић, Марковић, Р. Николић, М. Петровић, Мирковић (Дунав).

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Милош Ковачевић 7 (од 70. Митровић - ), Јокић 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7, Дринић 7 (од 82. Каран - ), Милан Ковачевић 6,5 (од 90. Антонић - ), Малбаша 6,5 (од 46. Вукмановић 6,5), Ердељан 7, Ерак 7, Станић 7.

ДУНАВ: В. Петровић 7,5, Марковић 7 (од 63. Милетић - ), Рађеновић 6,5 (од 52. Флоричеловић 6,5), Р. Николић 7, Загорац 7, М. Николић 7 (од 77. Мирковић - ), Пердув 7, Мачинковић 7,5, Лабовић 7, Павловић 8, Карић 6,5 (од 77. М. Петровић - ).

Јарачани су после три победе на домаћем терену, прижељкивали наставак низа, а да неће бити лако видело се у 34. минуту, када је акцију гостију из Старих Бановаца, по левој страни, започео запажени Борис Мачинковић.

Лопту је потом прихватио Марко Николић, са капитенском траком у одсуству поцрвенелогАлександра Ивановића, док је све будно испратио Небојша Павловић – 0:1. Минут пред одлазак на одмор, напад домаћина, покренуо је Жељко Јокић, комбиновали су Александар Ерак и Илија Ердељан, при чему је Милан Станић из добре позиције промашио изједначење. Вељко Петровић је поставио рампу у 49. минуту, пребацивши лопту преко пречке у корнер, после покушаја левог бека Јокића, са 20 метара. Голман гостију, саиграчима је улио поверење и падом у ноге Милану Станићу, кога је, у 62. минуту, проиграо Милош Ковачевић.

Последњих пола сата одиграно је по јаком пљуску, али навијачи се нису разбежали, јер се борба распламсала о чему сведочи 11 жутих картона. Илија Ердељан је два пута био у прилици да затресе мрежу, а погодио је из треће шансе, уписавши првенац у дресу Младости, док је улогу асистента одиграо Милан Станић. Домаћини су све карте бацили на офанзиву и то је ‘’аласима‘’ оставило простор за контранападе. У једној таквој ситуацији, Бориса Мачинковића је сустигао и непрописно зауставио Милан Ковачевић, па је судија Бошковић досудио пенал. Небојша Павловић је сачувао концентарцију и погодио за три бода, иако је бонус Немања Пајфер добро проценио страну.