Војвођанска лига – Југ: Терзић за радост Каћана

Југовић - Подриње 2:1 (1:1)
lsk

КАЋ: СЦ „Сигет”, гледалаца 500, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Терзић у 13. (из пенала) и 75. за Југовић, Мијајиловић у 35. минуту за Подруње. Црвени картон: Ћеран (Југовић).

ЈУГОВИЋ: Миладеновић 7, Вулетић 7, Ћеран 6, Вучковић 8, Рис 7, Антонић 7, Срдић 6 (Милојевић 7), Терзић 9 (Стојановић), Николић 7, Бубњевић 8, Павловић 7 (Јакшић 7).

ПОДРИЊЕ: Релић 5, Тодоровић 7 (Иванковић), Радовановић 6, Ђурђевић 7 (Ковачић 7), Живковић 6, Требовац 8 (Пршић 6), Чокањеловић 6, Пантић 6, Арсеновић 7, Ивић 7, Мијајиловић 7.

На пролећној премијери нова победа Каћана у режији најбољег актера Терзића. Оборен је нападач Југовића у казненом простору, а онда је сам Терзић прузео одговорност и прецизним ударцем савладао Релића. Након уигране акције навалног реда домаћина је голом „туширао” Мијајиловић.

У наставку је црвени картон добио Ћеран,  па су домаћи последњих 30 минута имали играча мање, али ни у тим тренуцијам није изостала жеља да се дође до победе. Петнаест минута пре краја поклон лопту од неопрезног Релића Терзић је претворио у погодак и за за велику радост.         М. Поповић

Татра - ЛСК  0:0

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 250, судија Самац (Футог), жути картони: Грлица, Апић, Мрђеновић (Татра) и Савић, Ненадовић ( ЛСК).

ТАТРА: Бузанџија 7, Убовић 6, Мрђеновић 6, Апић 7, Хорњик 6, Суботин 6, Лукић 6, Поштић 6, Грлица 6 (Мацановић 6), Граховац 7, Клаић 7

ЛСК: Сивољицки 7, Давогић 6, Ненадовић 6, Лађевац 6, Вулетић 7, Савић 7 (Сцурк 6), Босанчић 6, Вукић 6, Дроњић  6 (Врањешевић 6), Вуколић 6 и Плавшић 6.

Била је то слаба и незавимљива фудбалска представа, што сведочи и чињеница да за 90 минута ни једна екипа није упутила шут у оквир гола и озбиљније угрозила противничку мрежу. На крају сви су били задовољни са поделом плена.

П. Палик

Сремац (В) - Раднички (Ш) 0:1 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелац: Крајновић у 83. минуту. Жути картони: Бабић, Ћурчин (Сремац Војка).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 6, Милојевић 6 (Белак), Драгановић 6, Радивојевић 6, Спаловић 6, Бабић 6 (Шака), Марковић 6, Грујин 6, Ћурчин 6, Рајак 6.

РАДНИЧКИ: Илић 7, Мијатовић 6, Ј. Сарић 6 (Крајновић 7), Апрелић 6, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 7, Шуша 6 (Мирчетић 6), Матић 6, Н. Сарић 6, Перовић 6.

У Војки се играо добар и занимљив фудбал. Али, домаћини нису успели да реализују своје шансе. На другој страни гости из Шида играли су добро у одбрани и на крају су чак успели да постигну и гол за победу.

Л. Ковачевић

Први мај - Хајдук (Б) 5:0 (1:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 500, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Мачвански у 12. и 56, Тепић у 72, Ђокић у 80. и Бајић у 86. минуту. Жути картони: Ђокић, Бајић (Први мај), Чича (Хајдук).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Бајић 8, Станивуковић 7, Мачвански 9 (Остојић 7), Крстић 8, Тепић 8 (Добић 7), Радишић 8, Чупељић 9, Ђокић 8, Стојчић 8 (Ђукић 7), Зец 8.

ХАЈДУК: Благојевић 8, Суботин 7, Чича 6 (Миловчевић 6), Ђорђевић 6 (Јованов 6), Ж. Митровић 6, М. Гавриловић 6, М. Митровић 6, Н. Петровић 6 (Михајловић), Мачак 6, Орошић 6, Цураковић 6.

У 12. минути Мачвански је из полуволеја с 15 метра савладо изврсног голмана гостију Благојевића. До краја полувремена домаћини су покушавали на све начине да макар удвоструче вођство и за то су имали шансе, али су гости играли бобрено у одбрани.

У наставку јесењи прваци просто су растурили одбрану гостију. Предводник је био Мачвански. На набачену лопту Ђокића он је највише скочио у букету играча и главом је лопту спрове у мрежу. Вођство је повисио Тепић. А у финишу меча Румљани су постигли још два поготка. Врло леп је био погодак Бајића из слободног удаца са око 19 метара.

Ј. Ђорђевић

Јединство (СП) - Слога (Т) 0:0

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија Стојић (Нови Сад). Жути картони: Петровић (Јединство), Л. Тмић, Бановић (Слога).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Грубор 6, Петровић 7, Тошић 7 (Играч), Вукмировић 6, Цветановић 6, Бојић 6, Милановић 6 (Вујичић 6), Живановић 6, Зарић - (Шоботић 6), Бајић 6.

СЛОГА: Боројевић -, Д. Вукаљевић 6 (Л. Томић), Пастор 6, Немања Томић 6, Зелић 6, Бановић 6 (Ћук),  Никола Томић 6, Ђорђевић 6, С. Вукаљевић 6, Павловић 6 (Пролић), Туцаков 6.

У незанимљивом мечу није било победника. Домаћини јесу имали у првом полувремену две изгледне прлике и само су на томе остали. У наставку још слабија игра ривала, па се може слободно рећи да је овај сусрет за брзи заборав.

М. Бзовски

Слога (Е) - Борац (Ш) 4:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 300, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Стојшић 35. и 88. и Грковић у 47. и 79. минуту. Жути картони: Вуковић (Слога), Д. Рис, М. Ђурић, Живанов, Стојичић (Борац).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 8 (Грубиша), Вуковић 7 (Бојанић), Домчић 8, Кобиљски 7, Бојић 7 (Бајуновић), Грковић 8, Б. Поважан 8, Стојшић 8, Вучетић 7, Ловрић 8.

БОРАЦ: Војводић 7, Д. Рис 7, Макивић 7, Живанов 7, С. Зечевић 7, Н. Ђурић 7 (Радин), Ђаковић 7 (Ч. Веселиновић), Д.Зечевић 7, М. Ђурић 7 (Стојичић), С. Веселиновић 7, Панић 7.

Чврста и борбена утакмица у којој су Ердевичани били бољи ривал и заслужено су славили. Гости су у више наврата запретили у првом полувремену. Сјајно је шутирао Стево Веселиновић са неких 40 метара. У другом полувремену Чеда Веселиновић и Стојичић су закаснили за делић секунде да матирају домаћу одбрану.

Домаћини су повели у 35. минуту. Ђуркић је убацио лопту у противнички петерац где је Стојшић био бржи од комплетне гостујуће одбране. На 2:0, повисио је Грковић. Одличан центаршут Поважана, па повратна лопта Кобиљског и Грковић је без проблема послао лопту под пречку. Код трећег гола домаћина погрешио је голман Војводић. Напуцао је лопту из близине у главу Грковића и лопта је потом завршила у небрањем делу мреже. И на крају многобројни гледаоци су видели и извандредни гол Немање Стојшића из шута са око 30 метара.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Слога - Борац (Ш) 4:0, РУМА: Први мај - Хајдук (Б) 5:0, КАЋ: Југовић - Подриње 2:1, ЧУРУГ: Хајдук - Подунавц 0:3 (домаћини се нису појавили на терену), КИСАЧ: Татра - ЛСК 0:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство -Слога (Т) 0:0, ВОЈКА: Сремац - Раднички (Ш) 0:1. Хајдук из Дивоша је био слободан.

1. Први мај         15     12     0      3      35:14        36

2. Југовић           15     10     3      2      20:11        33

3. Подриње        15     8      4      3      23:8  28

4. Слога (Е)        15     8      3      4      29:16        27

5. Борац (Ш)      15     7      5      3      22:12        26

6. Сремац (В)     15     7      4      4      17:13        25

7. Хајдук (Д)       14     7      0      7      24:11        21

8. Татра              15     5      5      5      16:12        20