Војвођанска лига – Југ: Товарничани изненадили Јарачане

Младост (БЈ) – Слобода 0:2 (0:1)
jarak

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија:Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Аћимовић у 41. и Вукотић у 60. минуту, жути картони: Милан Ковачевић, Стојановић, Ђукић (Младост), Драгојевић, Нинић, Радошевић, Штулић (Слобода).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 6,5, Милош Ковачевић 7, Стојисављевић 6,5, Кнежевић 6,5, Ђукић 7, Стојановић 6,5 (од 85. Марковић - ), Милан Ковачевић 7, Вукмановић 7,5 (од 88. Дринић - ), Вучковић 7, Зукић 6,5 (од 46. Јовановић 7,5), Ерак 6,5.шп

СЛОБОДА: Шивољицки 8, Стевић 7, Штулић 7, Симић 7 (од 86. Шобот - ), Лазаревић 7, Салкунић 7,5, Аћимовић 7,5 (од 80. Јакшић - ), Вукотић 7,5, Нинић 7,5, Драгојевић 6,5 (од 54. Радошевић 7), Ђорђевић 7.

Мрежа иза леђа Дејана Шивољицког, остала је нетакнута и после 360 минута. Голман гостију из Доњег Товарника, имао је пуне руке посла, па је већ у 3. минуту, падом у ноге, спречио погодак Немање Вукмановића. После слободњака Александра Ерака, из другог плана се убацио Зоран Зукић, распаливши без оклевања, али лопта је прохујала поред стативе. Ерак је, у 26. минуту, шутирао у голмана, уз утисак да је могао и јачим шутем да га стави на искушења, док је Милан Ковачевић, са 20 метара, циљао поред гола. Казна за промашаје, била је неминовна, а радост гостима донео је Урош Аћимовић (17), један од најмлађих на терену. Виктор Јовановић је унео живост у игру плаво-белих, само што је ушао у игру, гађао је под пречку, али Шивољицки је сјајно реаговао, преусмеривши лопту у корнер.

Пет минута касније, Вукмановић је, у слалому, нанизао четворицу, а голман Слободе је поново био непремостива препрека. У јеку налета домаћина, који су мирисали на изједначење, гости су дуплирали капитал. Слободан ударац је извео Милош Радошевић, док је спретно, у казненом простору, реаговао Славко Вукотић – 0:2. Било је евидентно да одбрамбеној линији домаћина недостаје искусни диригент одбране Ђуро Стеванчевић...

У 74. минуту, одличну прилику, имао је и Андреј Вучковић, а на другој страни Денис Салкунић је, после додавања Вукотића, погодио стативу.

М. Менићанин

ИндексБудућност  4:0 (2:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште. Судија: Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Недић у 7. (из пенала), Ћук у 32. Нађ у 53. и Кнежевић у 78. мионуту. Жути картони: Павловић, јефтић (Будућност).

ИНДЕКС: Субашић 7,5, Кнежевић 8, Бараћ 7,5, Вуковић 7, Вучковић 7 (Лаврек -), Ћук 8, Нађ 8, Недић 7 (Вукеља 7), Бањац 7 (Губеринић 7,5), Стојановић 7 (Самарџић 7), Клаић 7,5 (Целин 7).

БУДУЋНОСТ: Јокић 6,5 Станивуковић 6, Радосављевић 6, Јефтић 6 ( Михаиловић -), Д. Павловић 6 ( Марјановић 6), Ђукић 7, Синовљевић 6 (Симеуновић 6), М. Павловић 6 (Стојановић 6), Владисављевић 7 (Станић 6), Петровић 6,5, Добо 6.

Убедљивом победом над Будућности „студенти“ су са максималним учинком од 4 победе запосели лидерску позицију. Већ у 7 минуту судија Петровић је због повлачења у шеснаестерцу гостију показао на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Недић. Два минута касније нови казнени ударац за Индекс. Лопта је у руку погодила неког из одбране, али је намеру Клаића осујетио голман Јокић. Искупио се Клаић за промашај асистенцијом Ћуку, а овај повећао резултат.

И у наставку су домаћи диктирали темпо стварали прилике. Посебно је тон давао резервиста Губеринић. Уз две асистенције  утицао је да се још два пута затресе мрежа екипе из Салаша Ноћајског,

Што гости нису успели да постигну почасни погодак заслуге припадају искусном голману Субашићу.

М. Ковачевић

ЈединствоХајдук (Д)  3:1 (1:1)

РУМЕНКА:  Игралиште Јединства. Судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Петровић у 5, Тепић у 74. (из пенала) и Зирић у 88. за Јединство, а Ивковић у 16. минмуту за Хајдук. Жути картони: Штефек, Зирић (Јединство), Ристић, Совиљ, Михајловић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Берић 8, Штефек 7, Ђекић 7, Гаџић 8, Петровић 7 (Митровић 7,5), Скоко 7, Тришић 7,5 (Зирић 7),Тепић 8 (Илијин -), Заов 7,5, Ђанковић 7 (Стојановић 7).

ХАЈДУК: Лековић 6,5, Симић 7, Цветановић 6,5, Халиловић 6,5, Ђ. Симикић 6,5, Ристић 6,5 (Савићевић -), Н. Симикић 7 (Михајловић -) Дерајић 6,5 (Живковић 6,5), Ивковић 7 (Деспотовић -),Совиљ 7, Тривуновић 7,5.

Од почетка меча домаћи су нападали и већ у уводним минутима имали прилику да поведу. Неопрезном Халиловићу лопту је одузео Тепић, додао Берић, а овај идеално упослио Ђанковића, али је овај био непрецизан. Готово на истоветан начин Берић је одузео лопту Ђорђу Сикимићу, упослио је на десној страни Тепића, а искусни нападач прецизним центаршутем на супротној страни погодио млађаног Петровића који је опогодио мрежу.

Искусни гости предвођени Веселком Тривуновићем успели су да изједначе резултат. Ударац Тривуновића одбио се од стативе, а Ивковић био најсналажљивији да прецизним ударцем погоди мрежу

У 74. минуту лопта је у казненом простору у руку ударила Ристића, а Тепић са беле тачке б ио неумољив. Најбољи актер мечаБогдан Тепић заслужан је и код трећег гола који је распршио наде екипе из Дивоша  идеално је упослио резервисту Дејана Зирића и мрежа се по трећу пут затресла.

М. Поповић.

Подунавац - Борац (Ш) 0:2 (0:1)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, без гледалаца, судија: Штрумпф (Нови Сад). Стрелци: Миловац у 35. и Грковић у 81.минуту.

ПОДУНАВАЦ: Илиевски 6, Филиповић 6, Павловић 6, Солдатовић 6 (Пауновић 6), Хаска 6, Љубевић 6 (Рауковић 6), Живковић 7, Зоговић 6, Јовановић 6, Мирчетић 7 (Добријевић 6), Лабовић 7.

БОРАЦ (Ш): Студен 8, Ђаковић 8, Краговић 8, Ђурић 8, Топић 8, Бановић 8, Мијић 8,5, Гргић 8, Давидов 8,5, Миловац 8 (Грковић 8), Беатовић 8 (Варга 8).

Гости из Шајкаша су заслужено победили.

С. Р.

Цемент - Југовић 7:1 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента,  судија: Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Балетић у 20. 48. (из пенала) и 77. Јовишић у 62. и 85. Секулић у 50. Миликић у 82. за Цемент, а Јакшић у 67. минуту за Југовић. Жути картони: Макиљевић (Југовић).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин, Пековић 7, Томић 7 (Миликић 7), Јелић 7, Лаковић 7, Балетић 9, Секулић 7, Зељковић 7 (Марјановић 7), Благојевић 7 (Јовишић 8), Вилотијевић 8, Зоговић 8, Бајић 7 (Стојановић 7).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 5, Срдић 5, Милојевић 5, Зечевић 6, Макијевић 6, Шевић 6 (Банда 6), Поповић 5, Рис 5 (Бранковић 5), Пекез 5, Свитић 5 (Лакић 5).

Фудбалери Југовића само у првом полувремену успели су да парирају разиграним цементашима. У другом делу домаћи стрелци су се распуцали, па је било питање са колико ће голова Каћани бити испраћени.

Серију је отворио голгетер Феђа Балетић, да би се исти играч уписао у листу стрелаца још два пута. Голови су се ређали као на траци, а стрелци су се надметали ко ће постићи лепши погодак.

Б. Старчевић

Црвена звезда Слога (Т) 0:0

НОВИ САД: Игралиште на Видовданском насељу, судија: Гаћиновић (Нови Сад), жути картони: Кисић, Томић, Јокић, Апић (Црвена звезда), Свитић, Н. Томић, Теофиловић, Зелић, Марковић, Туцаков (Слога), црвени картони: Теофиловић у 90. и Марковић у 93. минуту (обојица Слога).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Кисић 6,5, Јокић 7, Апић 7, Докић 7, Попадић 7, Звекан 6 (од 74. Богданов - ), Зекић 6 (од 54. Адамек 6), Бабић 6,5, Поштић 6 (од 46. Тубић 7), Томић 6,5 (од 85. Берић - ).

СЛОГА (Т): Боројевић 7,5, Обрадовић 6 (од 46. Пожарев 6), Пастор 6,5, Н. Томић 7, Зелић 7, Марковић 7, Мијаиловић 7, Свитић 6,5, Ђорђевић 6, Грујић 7 (од 85. Теофиловић - ), Туцаков 6,5.

У мечу са 10 жутих и два црвена картона, некадашњи српсколигаши, поделили су плен. Најбољу шансу, домаћини су бацили у ветар у 4. минуту, пошто је голман Светозар Боројевић одбранио пенал Новаку Попадићу. Темеринци су опасно запретили десет минута касније, преко Немање Грујића, пошто је, са 20 метара, уздрмао пречку.  Доста нервозе и прекида, било је у наставку, а у надокнади времена, Марковић и Теофиловић су упарили картоне, па су гости меч завршили са деветорицом.

М. М.

Слога (Е) - Јадран 2:0 (2:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Релић (Мартинци).Стрелци: Пендо у 9. и Воларевић у 33. минуту.

СЛОГА: Илић 7, Дробац 7 (Мишчевић 7, Пендо 8, Џибрић 7, Воларевић 7, Бајуновић 7 (Стојчић), Матић 7 (Белић), Мачвански 7, Ристић 8, Угљешић 7, Херцег 7 (Бојанић).

ЈАДРАН: Антић 7, Дрљача 6, Дудић 6, Шестовић 7, Булатовић 6, Тривић 6, Којчиновић 7, Иванчевић 6, Грубор 7, Марковић 6, Вучковић 7 (Наглић), Крунић 6 (Кошутић).

Већ на почетку утакмице Мачвански, Дробац и Воларевић су прокоцкали сјајне шансе. У 9. минуту добра комбинација Угљешића и Херцега. Херцег у наставку акције изврсно центрира, на другој стативи нашао се Пендо сам, и главом је спровео лопту у небрањенио део гостујуће мреже.

Потом су шансе пропусткили  Мачванси и Воларевић. А, онда и гости су створили  прву прилику. Којчиновић је снажно шутирао с 17 метара, али голман Илић сигиуран. У 33. минуту Дробац је лепо заврнуо лопту пред гол гостију, Воларевић је само рутиунски из близине послао лопту у мрежу.

У финишу полувремена Херцег је изврсно шутирао ка голу гостију са неких 18 метара, али лопта је завршила само на пречки.

А. Кузмић

Сремац (В) - Раднички (НП) 1:1 (0:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, судија Мијановић (Адашевци).Стрелци: Вујасиновић у 65. за Сремац, а Балешевић у 55. (из пенала)  минуту за Раднички. Жути картони: Вукасовић (Сремац), Драганић, Балешевић, Цветковић, Зорић (Раднички).

СРЕМАЦ: Мартиновић 7, Кубуровић 8, Турчиновић 7, Вујасиновић 7, Шашић 7, Грујин 8, Божиновић 8, Аврамовић 7 (Кнежевић 7), Вукасовић 6 (Басрак), Боснић 8 (Ијачић), Станишљевић 7.

РАДНИЧКИ: Коковић 8, Девић 7, Драганић 7, Бјелобрк 6, Комазец 7, Јовановић 7 (Богдан 6), Цветковић 6 (Каламбура 6), Балешевић 7, Сарачевић 8, Зорић 7 (Шавија 6), Кубуровић 6.

Војчани су у били бољи ривал у току целе утакмице, имали су и  иницијативу. И да није Вујасиновић несмотрено играо лопту руком у свом казненом простору, када су гостиу повели, ко зна како би прошли гости, јер до тог тренутка само су домаћини имали прилике. Војчанима није помогао ни Дејан Грујин који је био најбољи  појединац сусрета.

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Борац (Ш) 0:2, НОВИ САД: Црвена звезда -Слога (Т) 0:0, РУМЕНКА: Јединство - Хајдук (Д), 3:1, НОВИ САД: Индекс -Будућност (СН) 4:0, ЕРДЕВИК: Слога - Јадран 2:0, ВОЈКА: Сремац - Раднички (НП) 1:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Нови Сад 0:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Слобода 0:2, БЕОЧИН: Цемент - Југовић 7:1.

1. Индекс  4      4      0      0      16:5  12

2. Слобода 4      4      0      0      9:0    12

3. Младост (БЈ)  4      3      0      1      13:4  9

4. Цемент  4      3      0      1      13:6  9

5. Јединство      4      3      0      1      8:3    9

6. Хајдук (Д)      4      3      0      1      7:4    9

7. Слога (Е)       4      3      0      1      5:2    9

8. Црвена з.       4      1      2      1      5:4    5