ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Важан бод Новосађана у Пазови

Младост је у Новој Пазови дошла до вредног бода ремијем са Радничким (1:1)
lopta_u_mrezi_1

Новосађани су кренули одлично и већ у 10 минуту Ренић је искористио повољну прилику и са десетак метара погодио мрежу.

Младост је играла организованије и по гол опасније у првом полувремену, али је ипак Сарачевић у 42 минуту успео да главом да пошаље лопту под пречку.

Други део почео је нападима Радничког.

Најзрелију прилику имао је Петошевић који је се неколико метара оштрим ударцем погодио пречку Слијепчевића. Лопта се одбила на неколико метара од гола, настала је гужва али играчи Радничког нису успели да је угурају у мрежу. До краја утакмице Раднички је извео још неколико брзих аккција, али без промене резултата.

Ј. Вуковић - М. Паприца

НОВА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца око 200, судија Чекичевић (Моровић), стрелци: Сарачевић у 42.за Раднички, а Ренић у 10.минуту за Младост. Жути картони:Керекеш (Младост).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 6. Богдан 7, Мемаровић 7, Миросављевић 6, Комазец 6, Бурсаћ 7,5, Балешевић 7, Сарачевић 8,5, Петошевић 7 (Шавија -), Јосиповић 6 (Кнежевић-), Ивановић 7.

МЛАДОСТ: Слијепчевић 6, Вукаљевић 7, Хајризи 7, Вујовић 6. Кнежевић 6, Докич 7, Керекеш 6 (Грујић-), Гојковић 6, Ђорђевић 6, Ренић 8, Милетић 6.

Јединство (СП) - Слобода 3:0 (3:0)

Играчи Јединства показали су у првих пола сата све шта знају и умеју. Повели су са 3:0, играли одлично у пољу и могли су и декласирати ривала. У наставку су играли више рутински, али, ни тада ривал  из Доњег Товарника није могао ништа учинити.

М. Бзовски

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија Митровић (Рума).Стрелци: Цветановић у 4, Пањак у 16. и М. Митровић у 30. минуту.  Жути картони: Гавриловић, Вујичић (Јединство), Рагастовац, Ђуричић, Ристић, Нинић (Слобода).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Пањак 8, Суботић 7, Цвијановић 7 (Милановић 7), Гавриловић 7, Ж. Митровић 7 (Вујичић), Качар 8 (Бртка), Играч 7, Цветановић 8, Миловчевић 8, М. Митровић 8.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 6, Кубуровић 6 (Зељко 6), Митровић 6 (Пецарски), Нинић 7, Ђуричић 6, Кордолуп 7, Вукасовић 6, Ристић 6 (Босиљков), Драгојевић 6, Радошевић 6.

Хајдук (Д) - Подунавац 2:0 ((0:0)

Домаћини почели добро. У првом полувремену пропустили неколико добрих прилика да дођу у вођство.

У наставку су били, још бољи ривал, и плод такве игре је два гола у мрежи голмана Младеновића.

И на крају сасвим заслужена победа. Халиловић је лобовао голмана Младеновића, са готово 40 метара, док је Трнинић био стрелац са десетак метара.Само је испратио  дивну акцију својих саиграча.

Р. Маричић

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин).Стрелци: Халиловић у 60. и Трнинић у 87. минуту. Жути картони: Бојић, Мандић, Пендо (Хајдук), Пејчиновић, Милош Живковић, Марко Живковић (Подунавац).

ХАЈДУК: Пезтровић 7, Симоновић 8 (Атић 7), Халиловић 8, Пендо 8, Мандић 7, Радман 8, Симић 7 (Марковић 7), Совиљ 7 (Михајловић 7), Стојановић 7, Трнинић 7, Бојић 7.

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 6, Добројевић 7, Јовановић 7, Гавриловић 6 (Пауновић), Марко Живковић 6, Ђуричић 6, Пејчиновић 7, Зоговић 7 (Ремић)), Анђелковић 7 (Мирић), Милош Живковић 7, М. С. Живковић 7.

Јадран - Борац (Ш) 0:1 (0:0)

У првом полувремену домаћин је и могао да се носи са одличним ривалом из Шајкаша, али зато у другом полувремену, гости су потпуно диктирали и темпо и игру, и на крају голом Миловца, после центаршута Живанова, заслужено славили.

И. Маленчић

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 300, судија Тодић (Врдник).Стрелац: Миловац у 87. минуту. Жути картони: Вуколић, Марковић (Јадран), Станчетић, Миловац (Борац).

ЈАДРАН: Нешић 7, Грубор 7, Булатовић 7, Лукач 7, Ј. Којчиновић 7, Видовић 7, Пекић 7, Марковић 7, Живановић 7, Наглић 7, Вуколић 7.

БОРАЦ: Бузаyија 7, Ћук 7, Макивић 7, Живанов 7, Станојев 7, Краговић 7 (Веселиновић 7), Станчетић 7, Васин 7, Грковић 8 (Варга), Ракић 7 (Зечевић), Миловац 8.

Слога (Е) - Младост (БЈ) 4:1 (2:1)

Прву прилику на утакмици су имали гости, али је Боровица за мало закаснио.

Онда је Барић пропустио још бољу прилику за домаћине. У наставку игре гости непрописно заустављају Мачванског у свом казненом  простору. Цвијић је сигуран реализатор са беле тачке.

Нешто касније Мачвански је припремио лепу прилику Вукановићу, који из петерца матира Лолића. Гости се нису предавали и после центаршута Милана Ковачевића, Веселиновић је смањио резултат.Барић је потом могао да повиси резултат, али и Боровица да поравна.

У наставку прву шансу домаћини користе. Вуковић је снажно шутирао с 18 метара.

Гости су успели само на кратко да одбију лопту, а на њу је налетео Стојшић и резантим ударцем погодио мрежу.Онда је на сцену ступио Мачвански.Искористио је  дубинску лопту  и чпостигасо погодак.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Димоски (Нови Сад).Стрелци: Цвијић у 25. (из пенала), Вукановић у 28, Стојшић у 62.и Мачвански у 67.за Слогу, Веселиновић у 32. минуту за Младост. Жути картони: Домчић, Стојшић, Вуковић, Мачвански (Слога), Стојисављевић, Марцикић (Младост).

СЛОГА: Илић 7, Ђуркић 8, Вуковић 7, Домчић 7, Вукановић 8 (Бојанић), Цвијић 8, Бајуновић 7 (Поважан), Дробац 8, Мачвански 8, Барић 7 (Стојшић 7), Стојчић 7.

МЛАДОСТ: Лолић 6, Милош Ковачевић 7 (Стојисављевић), Апић 7, Леђанац 6, Тодоровић 7, Боровица 7, Тривуновић 7, Милан Ковачевић 6 (Марић), Стојаковић 7, Нинковић 7, Веселиновић 8 (Марцикић).

Слога (Т) – Цемент 0:0

Двобој некадашњих српсколигаша, окончан је ремијем, јер није било играча расположеног да скрене пажњу реализаторским учинком. Најближи поготку био је Никола Томић, везиста Слоге, када је у 23. минуту, из слободног ударца погодио пречку.

Десет минута пре краја, у казненом простору гостију, пао је Боро Пролић, а судија Субашић је досудио пенал. Беочинци су бурно реаговали, опколили су арбитра и у гужви зарадили два жута картона. После краћег прекида, главни судија се консултовао са помоћницима и поништио првобитну одлуку, изазвавши неверицу у редовима домаћина.

М. М.

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Субашић (Ветерник), жути картони: Нем. Томић, Марковић, резервни голман Шовљански, Зелић (Слога), Томић, Унгар, Зоговић, Балетић (Цемент).

СЛОГА (Т): Пушкић 7, Ћук 7 (Мијаиловић - ), Нем. Томић 7, Зелић 7, Бановић 7, Марковић 6, Икрашев 6, Ђекић 6 (Пастор - ), Ник. Томић 7, Пролић 6, Туцаков 6.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Томић 7, Ивановић 7, Бајић 6 (Хорњик - ), Вујошевић 6, Балетић 7, Јовишић 6, Васић 7 (Скоко - ), Унгар 7, Зоговић 7.

Црвена звезда - Сремац 0:2 (0:1)

Искористила је одлично припремљена екипа Сремца најслабију партију ове јесени момака тренера Шипке и заслужено однела цео плен. Кренули су домаћи са правом успаванком, што су гости обилато користили, одлично се бранили и контрама покушавали да угрозе Митровића. Предност Сремцима донео је из слободног ударца Коларов. Искусна екипа из Војке зналачки је потом утакмицу водила ка победи, а гол Спаловића био је епилог боље и ефикасније игре.

Домаћи су упутили доста жустрих речи судији Петровићу када је у казненом простору оборен Сапунyић, али је главни делилац правде само одмахнуо руком да се игра настави.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Коларов у 18. Спаловић у 54. минуту. Жути картони: Вуковић, В. Костић, Караћ, Мастило, Радаковић (Црвена звезда), Морача, Раковић (Сремац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 6, Караћ 6,5, (Л. Костић), Радаковић 6, В. Костић 6, Черњак 6 (Берић), Мастило 6, Матић 6, Милић 6, Вуковић 6, Кисић 6,5, Пурић 6, Сапунyић 6.

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Бабић 7, Кубуровић 7, Драгановић 7, Спаловић 8, Рудић 7, Петковић 7 (Грујин 7), Давидовић 7 (Раковић 7), Морача 7, Штетић 7 (Капуран), Коларов 8.

Југовић - Подриње 1:4 (0:1)

Гости су силовито кренули и већ у 10. минуту постигли гол. Домаћин се борио и стварао шансе, али без реализације. Казна је стигла почетком другог полувремена, у 47. минуту Станић је повисио на 2:0, да би хет-триком решио питање победника. Југовић је из казненог ударца смањио голом Терзића над којим је и направљен прекршај.

С. Ж.

КАЋ: Игралише Југовића, гледалаца 100, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Терзић у 87. (из пенала) за Југовић, а Станић у 10. 47. и 61. Живковић у 84. минуту за Подриње. Црвени картон: Ћеран (Југовић).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Карас 6, Вулетић 7, Ћеран 6, Вучковић 7, Блажић 6, Јакшић 6, Николић 6, Поповић 6 (Терзић 7), Милојевић 6 (Дракулић 7), Ђаковић 7 (Рис 6).

ПОДРИЊЕ: Росић 7, Петрић 7, Станић 9 (Живковић), Теодоровић 7, Савиновић 7, Радовановић 8, Пршић 8 (Yибрић 7), Требовац 7 (Ђурђевић 7), Томић 7, Ивић 7, Мијаиловић 8.

КАЋ: Југовић - Подриње 0:4, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Слобода 3:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Младост (НС) 1:1, ТЕМЕРИН: Слога - Цемент 0:0, ДИВОШ: Хајдук - Подунавац 2:0, ЕРДЕВИК: Слога - Младост (БЈ) 4:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Борац (Ш) 0:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Сремац (В) 0:2.

1. Подриње                8      6      1      1      22:5  19

2. Слога (Е)               8      6      1      1      16:6  19

3. Хајдук (Д)              8      6      0      2      14:9  18

4. Борац (Ш)              8      5      2      1      13:2  17

5. Младост (НС)         8      5      2      1      16:6  17

6. Јединство (СП)       8      5      2      1      13:7  17

7. Раднички (НП)        8      3      2      3      10:9  11

8. Слога (Т)                 8      2      3      3      8:7    9