Војвођанска лига–југ: Вучковић одлучио градски дерби

​​​​​​​Индекс - Кабел 0:1 (0:1)
guzva pred golom indeksa

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: 300, судија: Чапо (Суботица), стрелац: Вучковић у 40. минуту. Жути картони: Станковић, Зирић (Индекс), Тривуновић, Сакић (Кабел).

ИНДЕКС: Опарница 7, Ковачевић 6, Мрђеновић 7, Прентовић 6 (Урошевић 6), Сендерак 7, Ђекић 6, Кисић 5, Зирић 6 (Златковић 6), Станковић 5 (Стојановић 6), Варга 5, Спасојевић 6.

КАБЕЛ: Сакић 7, Тривуновић 7, Зорић 8, Вучковић 8, Тополић 7, Клаић 7, Недић 7 (Шијан), Граховац 7 (Попадић 6), Богданић 7, Ђурић 8 (Остојић 7), Ђулић 7.

Победио је искуснији тим Кабела, створио је више шанси и имао иницијативу током целог меча. Голман Индекса Опарница зауставио је неколико одличних шутева гостију у првом делу меча. У 25. минуту шут Клаића, а потом и у 39. минуту истог играча главом. Пре тога, одбранио је и слободњак Ђулића у 39. минуту. Само минут касније напад гостију ишао је са леве стране након прекида,  лопта је набачена на другу стативу где ју је главом захватио Вучковић, Опарница је био на лопти али је она завршила у мрежи.

Индекс је покушавао контранападима али су били неуспешни неколико пута на ивици казненог простора Кабела, без шута или макар центаршута ка голу. У другом делу Граховац, Богданић и Клаић имали су добре прилике које нису искористили , док је Индекс у 83. минуту припретио преко Златковића али непрецизно је шутирао.

М. Ковачевић

Борац (НС) - Јединство (СП) 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Дикић (Зрењанин), стрелац: Стојановић у 51. минуту. Жути картони: Јовановић (Борац), Матовић (Јединство).

БОРАЦ: Ралић 8, Јовановић 7 (Растовић 7), Окиљевић 7, Самарџија 7, Томић 7, Кнежевић 7 (Ђукановић 7), Богавац 7, Вујовић 7, Крајновић 7 (Блажић 7), Салић 7, Субашић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 7, Ребић 7, Јеловић 8, Матовић 7, Миленковић 7 (Ђорђевић 7), Вуковић 7, Стојановић 8 (Цвејић 7), Стојаковић 8, Атанацковић 7, Зарић 7.

Пружио је млади комбиновани састав Бораца жесток отпор лидеру. Великом борбеношћу, залагањем и одличним одбранама голмана Ђорђа Ралића успешно је одолео у првом полувремену.

У наставку је био довољан тренутак неопрезности да искусна екипа из Старе Пазове дође до гола предности и однесе бодове у Стару Пазову. После центаршута са леве стране агилног Стојаковића на супротној стативи био је Ненад Стојановић за коначан епилог.

М. По.

Борац (Ш) - Славија 3:1 (1:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Ранисавић (Сремска Митровица), стрелци: Попин у 28. (из пенала) и 58. Божић у 47. за Борац, а Асани у 80. минуту за Славију.

БОРАЦ: Субашић 7, Јашић 7, С. Зечевић 7, Живанов 7 (Кованушић 7), Б. Зечевић 7, Проданов 8, Божић 8, Јанков 7 (Игњић 7), Попин 8, Сувајџић 7, Миловац 7 (Ђурић 7).

СЛАВИЈА: Мандић 7, Чича 6, Стојановић 6, Марков 6 (Петровић 7), Рис 8, А. Ушћумлић 6, Стојчић 6 (Асани 7), Терзић 6 (М. Ушћумлић 6), Секулић 6, Бубњевић 7, Радовановић 6.

Екипа из Шајкаша победом против солидне Славије наставила неизвесну трку за виши ранг. У 28. минуту у казненом простору оборен је Попин, а исти играч је реализовао казнени ударац, па се на одмор отишло са голом предности. У наставку је млади Божић ефектним ударцем удвостручио предност. Код трећег гола за убедљиво вођство Попину је асистирао Миловац. Успели су гости да постигну почасни погодак, Рис је у простор убацио лопту за Асанија а овај маниром расног стрелца савладао је Субашића.

М. По.

Слога (Т) – Хајдук (Д) 2:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 300, судија: Илић (Нова Пазова), стрелци: Росић у 77. (из пенала) и 89. за Слогу, Савићевић у 85. минуту за Хајдук.

СЛОГА (Т): Зукић 8, Радаковић 6, Пастор 7, Немања Томић 7, Зелић 7, Панић 6 (Вукаљевић - ), Мијаиловић 7, Никола Томић 7 (Ловрић – ), Ђорђевић 7, Свитић 7, Росић 8 (Бајић - ).

ХАЈДУК (Д): Д. Петровић 6, Симић – (Сремац 6), Шућак 7, Јефтић 7, М. Петровић 7, Ристић 7, Ветеха 6, Савићевић 7, Којић 6 (Ковачевић - ), Совиљ 7, Савић 7.

У одсуству повређеног голмана Радета Станивука, мрежу домаћина је чувао помоћни тренер Дејан Зукић (39), подсетивши на старе дане. Узбуђења су се ређала као на траци, мирисало је на реми у мечу без оштријег старта и жутих картона, крупном залогају несигурном судији Дејану Илићу. Топовским ударцем са 25 метара, Никола Томић је уздрмао пречку, док је Владимир Савићевић погодио стативу. Најбољу шансу, прокоцкао је Владимир Ветеха, изашао је испред Дејана Зукића и са пар метара послао лопту поред стативе.

Клупко је почело да се одмотава тек у финишу. Миодраг Сремац је у казненом простору непрописно зауставио Немању Ђорђевића, а Срђан Росић је хладнокрвно реализовао најстрожу казну, иако је Драгослав Петровић имао лопту на руци. Гости из Дивоша се нису предавали, капитен Владимир Савићевић је одлично реаговао на додавање Борка Шућака и приземним ударцем краткотрајно унео дозу неизвесности. Потпис на победнички сценарио, ставио је расположени Росић, ударцем главом, после центаршута Николе Свитића.

М. Менићанин

Слога (Е) - Хајдук (Б) 4:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Гњатовић (Нови Сад). Стрелци: Халиловић у 32. (из пенала), Џибрић у 53. и 75. и Грковић у 88. минуту. Жути картони: Смиљанић (Слога), Блануша (Хајдук).

СЛОГА: Николић -, Ђуркић 7, Вуковић 8, Ловрић 8, Џибрић 8, Бојанић 7, Халиловић 7, Поважан –(Грковић 8), Цвијић 8, Симеуновић 7 (Ђурић), Шарић 7 (Смиљанић).

ХАЈДУК: Шовљански 7, Блануша 7, Суботин 7, Петровић 6,  Ж. Митровић 6, Шапоња 6 (Николић), М. Митровић 6, Звекан 7 (М. Гавриловић), Живановић 7, Мачак 6, С. Гавриловић 6 (Георгијев).

Могла је победа, Ердевичана, бити још убедљивија.Осмим четири постигнута гола, имали су још шест изузетних прилика.Уз то поништена су им и два гола због офсајд позиција. А, домаћи су дошли у вођство са пенала.Суботин је Цвијића зауставио непрописним стартом у свом казненом простору. У наставку утакмице Џибрић је два пута био стрелац. Први пут је искористио идеално додавање Симеуновића, а други гол је постигао из шута с 18 метара.

У наставку утакмице блистао је голман гостију Шовљански.Неколико је пута изврсно интервенисао и тако спсавао своју мрежу од сигурних голова. И на крају у листу стрелаца се уписао и Грковић. Искористио је једну дубинску лопту Смиљанића. У трку је заобишао двојицу противничких играча, а потом, је уследио прецизан шут и то је било 4:0. А. Кузмић

Сремац (В) - Купиново 1:1 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Матић (Нови Сад). Стрелци: Рачић у 52. за Сремац, Боснић у 88. за Купиново. Жути картон: Белек, Драгановић, Рачић (Сремац), Јуришић, Ољача (Купиново). Црвени картон: Боснић (Купиново).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 6, Белак 7, Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 6, Поповић 7 (Штетић), Владисављевић 6, Бабић 6, Матић 6 (Радивојевић), Рачић 7.

КУПИНОВО: Саџак 7, Јеремић 6, Боснић 6, Ђуричић 6 (Лекић), Најдановић 6, Јерковић 6, Јуришић 6, Рашковић 6, Драча 6, Ољача 6 (Ванић), Матић 6 (Живановић).

Гости су нападали и у првом  полувремену, али нису имали, баш, праве шансе да угрозе гол домаћина. Ипак, су били бољи ривал.У другом полувремену, домаћи, кренули агресивније.Створили су две лепе прилике и гостујућа одбрана је била немоћна. Рачић је изненадио голмана СаЏака из шута са око 30 метара. У самом финишу сусрета створила се велика гужва пред домаћим голом. Лопта се неколико пута одбијала од одбране домаћих, а онда је на крају дошла до Боснића, који је само вратио лопту у мрежу домаћина.

Л. Ковачевић

ЛСК - Подунавац 2:2 (2:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 250, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Ђукић у 16. и Опарушић у 27. за ЛСК, А Поповић у 47. и Пауновић у 82. минуту за Подунавац.

ЛСК: Овшек 7, Босанчић 7, Трубић 7, Бојић 7, Рокса 7, Морак 7, Ђукић 7, Вукотић 7 (Бараћ), Опарушић 7, Стојчић 7 (Дронић), Давогић 7 (Вулетић).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 7, Шолаја 8, Васиљевић 7, Пунишић 8, Јакшић 8 (Б. Радаковић), Балешевић 7 (Пауновић 7), Поповић 7, Неоричић 7, Паклар 7, Вукмировић 7, Мандић 7 (Милановић).

Играчи ЛСК-а били су бољи ривал у првом полувремену баш за два гола. Ђукић је постигао гол после израђене акције. Изашао је сам испред Ћирковића и лако га матирао. Опарушић је био стрелац после корнера. Пред голом гостију створила се велика гужва, а најприсебији је био Опарушић и лако је убацио лопту у мрежу. Гости су у наставку били много бољи ривал. И после два изванредна центаршута Поповић и Пауновић су поравнали резултат за коначних 2:2.

Л. Милојевић

ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Д) 2:1, ВОЈКА: Сремац - Купиново 1:1, НОВИ САД: Борац - Јединство 0:1, ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Б) 4:0, НОВИ САД: Индекс - Кабел 0:1, ШАЈКАШ: Борац - Славија 3:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Подунавац 2:2, КАЋ: Југовић - Хајдук (Ч) 2:1.

1. Јединст.(СП)              21     13     8      0      45:12        47

2. Слога (Е)                    21     14     5      2      39:10        47

3. Борац (Ш)                  21     13     6      2      46:25        45

4. Кабел                         21     13     5      3      37:20        44

5. Слога (Т)                    21     11     4      6      28:26        37

6. Подунавац                 21     8      5      8      35:31        29

7. Хајдук (Д)                  21     8      5      8      25:26        29

8. Хајдук (Ч)                  21     8      4      9      33:29        28