Војвођанска лига – југ: Златни бодови Беочинаца

Важну победу остварили су Цементаши против врло добре екипе Хајдука. Од самог почетка кренули су агресивно и ангажовано, плод тога је вођство већ у 8. минуту из брзе акције стрелац је био млади Јањић.
lopta1

Цемент - Хајдук 2:0 (2:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 200, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Јањић у 8. и Грујић 44. минуту. Жути картони: Пековић (Цемент), а Вукобратовић, Савиновић, Цвијић (Хајдук).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Пековић 8, Вилотијевић 8, Зелић 8, Мијановић 7 (Батос), Јањић 8 (Срдановић), Грујић 8 (Симић), Зељковић 7, Поповић 7, Вуковић 7, Н. Зељковић 7 (Ћук 6,5).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Д. Симић 6 (Мартиновић 6), Савиновић 7, Халиловић 7, Вукобратовић 7, Симеуновић 7, Совиљ 7, Шушак 6 (Делић 6), Н. Симић 7, Цвијановић 6, Антић 7 (Требовац 7), Пековић 7 (Маричић).

Истим темпом наставили су Цементаши. У 44. минуту најлепша акција на утакмици, лопта је дошла до искусног Грујића који на ефектан начин постигао погодак.

У другом делу гости су успоставили  равнотежу, имали неколико брзих акција, међутим чврста одбрана Беочинаца је била сигурна.

Б. Старчевић

Индекс - Ветерник 1:3 (0:3)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око: 200, судија: Бојан Граовац (Рума), стрелци: Капларски у 75. минуту (Индекс),  Китић у 26. и 30, Ушћумлић у 43. минуту (Ветерник).  Жути картони: Бањац (Индекс), Чичић (Ветерник).

ИНДЕКС: Субашић, Стојановић, Јокић (Кисић), Иван, Боровница, Топић (Капларски), Блешић (Малешевић), Маринковић (Батинић), Бањац, Лукић (Звекан), Вуковић.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Швања, Огњановић, Печић (Миловановић), Ушлумлић, Китић (Ђурић), Мандић, Зекић (Тубић), Секулић, Чичић (Кисић), Турало.

Студенти су сами себе довели у опасну зону.  Без готово пола тима, оних играча који су сезону започели, нису могли озбиљније да се супротставе комшијама са Ветерника.

Индекс ће у последњем колу у Салашу Ноћајском покушати изборити опстанак у војвођанском рангу такмичења јер им само победа то гарантује.

М. Ковачевић

Канаринцимауручен пехар за прво место

Нови Сад – Дунав  2:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100, судија Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Галић у 2. и Пањак у 89. минуту за Нови Сад. Жути картони: Митровић, Ерак, Балабановић, Пањак (Нови Сад), Бабић, Миловац (Дунав).

НОВИ САД: Хромиш 7,5, Бранковић 8, Штефек 7,5, Сувајдћжић 8, Игњић 8(Ковачевић), Симић 8 (Куртиши), Митровић 7,5(Пањак 8), Балабановић 8(Кавчић), Кантарџић 7,5 (Ерак), Вукаљевић 7,5, Галић 8.

ДУНАВ: Јагодић 6 , Жиловић 6,5, Ивановић 6, Бабић 6(Милошевић), Николић 6, Будимир 6,5, Миловац 7, Јанковић 6(Секулић), Ердељан 6, Мирковић 7(Загорчић), Сремчевић 6,5.

Слику опроштаја од домаће публике на војвођанском југу  фудбалери Новог Сада употпунили су пехаром који је капитену Срђану Сувајџићу уручио потпредседник Фудбалског савеза Војводина Драгољуб Самарџић. Титулу и пласман у Српску лигу „канаринци“ су и теоретски обезбедили још у претходном колу, али су коло пре краја новом победом од 2:0, овога пута у сусрету са Дунавом из Старих Бановаца, потврдили утисак о квалитету и о спремности да се представе и супарницима у трећем степену фудбалског такмичења.

Нови, 18. по реду такмичарски тријумф најавио је још на самом почетку утакмице Галић, да би Пањак у финишу меча дуплирао вођство и поставио коначан резултат утакмице у којој су и гости, којима је нерешен резултат императивно увећавао шансу за опстанак у лиги, имали реалне прилике за гол. Једанпут су и затресли мрежу 10-ак минујта пре краја, али су због офсајд-позиције остали без учинка на Детелинари.

Л. Б-з

Младост (БЈ) – Слобода 2:0 (2:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 250, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Ђукић у 22. и Стјепановић у 28. минуту.

МЛАДОСТ: Ромић 7, Ђукић 7,5 (од 68. Странић - ), Остојић 7, Бабић 7,5, Бајић 7,5, Дринић 7,5, Стјепановић 8 (од 60. Стојановић - ), Зец 7, Папак 7 (од 46. Радонић 7), Зукић 8, Шкавић 7 (од 60. Дмичић - ).

СЛОБОДА: Радосављевић 6,5, Кубуровић 7, Лазаревић 6,5 (од 58. Глишић 6,5), Богићевић 7, Стојадиновић 6 (од 46. Барић 7), Ђорђевић 6,5 (од 58. Калајџић 6,5), Видић 6 (од 46. Димић 7), Павловић 7, Степановић 6 (од 46. Кобиљски 7), Ђуричић 7, Матић 7.

Свесни да им само победа продужава наду у опстанак, фудбалери Младости, одлично су ушли у меч са гостима из Доњег Товарника, трасиравши пут ка циљу за шест минута. Горан Ђукић је најспретније реаговао на одбитак и из гужве, са десетак метара, погодио мрежу. Претходно је ка голу распалио Стјепановић, а голман Радосављевић само привремено отклонио опасност. Зоран Зукић, са капитенском траком, поново је мајсторски предводио саиграче, сервирао је лопту као на тацни, док је Благоје Стјепановић пребацио голмана – 2:0. До краја меча, било је шанси на обе стране. Гости су покушали да увођењем у игру Кобиљског и Барића, поправе утисак на офанзивном плану, али одбрана домаћина, предвођена штоперима Бабићем и Бајићем, уз сигурног Ромића, није дозволила ризичне ситуације.

М. Менићанин

Доњи Срем - Слога (Т) 3:0 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалаца 150, судија Секулић (Футог). Стрелци: Адамовић у 19. и Кокир у 42. и 84. минуту. Жути картон: Рудан (Доњи Срем).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, А. Љубојевић 7 (Милановић 7), Кокир 8, Перишић 7 (Радосављевић 7), Марковић 7, Секулић 7, Зорић 7, Рудан 7, Јешић 7, Адамовић 7, В. Љубојевић 7 (Радивојевић 7).

СЛОГА: Ранков 6, Марковић 6, Пастор 7, Јаковљевић 7, И. Кочиш 7 (Марјанвић 6), Авдаловић 7, Дервиши 6, Гргић 7 (Едгарац 6), С. Кочиш 7, Борић 6, Пролић 6.

Пећинчани су извојевали још једну вредну и значајну победу у борби за сам горњи део табеле. Домаћини су диктирали темпо игре целу утакмицу, постигли три гола, могли постићи још који, али и гости се нису бранили. Једноставно обе екипе су играле овај првенстрвени меч до последњег судијиног звиждука.На крају је победио баш много бољи тим.

М. Гмизић

Слога (Е) - Подунавац 0:3 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 250, судија Радиновић (Беочин). Стрелци: Бјелобрк у 46, Милош Живковић у 60. (из пенала) и Грујић у 84. минуту.

СЛОГА: Илић 6, Ђуркић 7, Крстић 7, Белић 6, Стојшић 7, Утвић 6, Бајуновић 7, Херцег 6, Воларевић 7, Ћирић 7,  Угљешић 7.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Марко Живковић 6, Милош Живковић 7, Стојисављевић 7, Сарачевић 7, Зоговић 8, Златковић 7, Грујић 8, Бјелобрк 7, Весели 7, Цветковић 7.

Прво полувреме обележиле су велике тензије и лоше суђење. Судија Радиновић је имао прилику да покаже пет црвених картона, а можда и више.

У наставку гости се боље сналазе. Видело се по њиховој тркачкој игри, да су боље физички припремљени. Након слободног ударца, гостију, у 46. минуту, у петерцу домаћих, најбоље се снашао Бјелобрк, и прецизним шутем лако је савладао голмана Илића. Домаћи играчи сигнализирали су офсајд позицију, али пиштаљка судије Радиновића је остала нема. Милош Живковић је повисио резултат на 2:0 из најстроже казне.

Трећи гол за госте постигао је Грујућ.После контре, он је стигао, лопту пре голмана Илића, и послао је у небрањени део мреже.

А. Кузмић

Раднички (НП) - Раднички (Ш) 5:4 (3:3)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Јелена Тминић (Футог). Стрелци: Конестабо у 4. и Лабовић у 15, 44, 51. и 74. за домаће, а Сарић у 8, Јовановић у 29. и 52. и Крајновић у 33. минуту за госте. Жути картон: Конестабо (домаћи).

РАДНИЧКИ (НП): Којадинвић 7, Кнежевић 7, Суботић 7, Јаворац 7, Лабовић 9, Гавриловић 7, Витас 7, Конестабо 7, Коста 7 (Мандић), Стикић 7 (Смиљанић), Миловчевић 7.

РАДНИЧКИ (Ш): Б. Добројевић 6, Аперлић 7, Аперлић 7, Драча 7, Павловић 6, Јовановић 7, Крајновић 7, Сарић 7, М. Добројевић 7, Савић 7, Субић 7.

У дербију имењака, екипа домаћег Радничког, славила је спретно и срећно. А, за то се највише потрудио Лабовић, који је имао безбој шанси, а само је четири претворио у голове. Шиђани су од првог минута играли отворено. Стварали су, осим четири постигнута гола, још неколико добрих шанси, али спортска срећа није била на њиховој страни.

Б. Р.

Резултати:

РУМЕНКА: Јединство - Будућност 3:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост -Слобода 2:0, БЕОЧИН: Цемент - Хајдук (Д) 2:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички -Раднички (Ш) 5:4, ЕРДЕВИК: Слога - Подунавац 0:3, НОВИ САД: Нови Сад -Дунав 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Слога (Т) 3:0, НОВИ САД: Индекс -Ветерник 1:3.