Војвођанска лига – север: Бабин одбранио и поновљен пенал

Фудбалери Младости су од самог почетка  имали су посед, играли офанзивније, док су гости из Србобрана вешто постављеном одбраном парирали и шансу тражили у контранападима.
Стрелац  јединог поготка Младости Марко Бероња и Игор Кања (слева)

Младост (Т) – Србобран 3:1 (2:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Мартиновић (Сомбор). Стрелци: Миловановић  30, Икрашев 37, Тривић 80. за Младост, а Губаш (аутогол) у 48. минуту за Србобран. Жути картони: Срданов (Младост). Бабин (Србобран). Црвени картони: Јоргић  и Петровић (Србобран).

МЛАДОСТ: Ађански, Гајић, Адамовић, Радуловић, Гашић, Губаш, Јовић (Тривић), Срданов (Рељић), Миловановић (Хађинац), Икрашев, Комленић (Тот).

СРБОБРАН: Бабин, Јоргић, Видаковић, Петровић, Кењи, Зељић (Дукић), Живановић, Клипић,  Тешановић, Марјанов, Павићевић.

У 17. минуту након једног старта одбране гостију у углу шеснаестерца, судија је показао на белу тачку. Следе протести двојице фудбалера Србобрана да би се који трен касније цела екипа сјатила око судије, који показао црвене картоне Петровићу и Јоргићу. Ударац Срданова с беле тачке је голман Бабин одбранио, али је судија поновио извођење пенала.

Гости су револтирани напустили терен, али после неколико минута  је ипак меч настављен, а одлични голман гостију, млађани Бабин је одбранио и  нови ударац Срданова, али и он због неспортског понашања добио жути картон.

Након тога је тренер Србобранаца Душан Медић,  напао помоћног судију, па је и он морао у свлачионицу. У 30. минуту брзоноги Икрашев прошао по левој страни и иделним центаршутем погодио у главу високог Миловановића који је у таквим ситуацијама неумољив.  Недуго затим  Икрашев је волејом погодиоо рашље голмана Бабина. У наставку гости су успели да смање, а дилеме је решио резервиста Тривић.

Ср. Светозар

Младост (БП) – ЧСК Пивара 1:0 (1:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; судија: Рауковић (Суботица). Стрелац: Бероња у 42. минуту. Жути картони: Иветић (Младост), Плавшић, Јаковљевић, Облаковић (ЧСК Пивара). Црвени картон: Давид Симовић у 43. минуту.

МЛАДОСТ (БП): Лења, Кавчић, Јакуш, Шпрох, Бероња, Брајковић (Ђоковић), Ожват, Стојаковић (Стојисављевић), Кања, Зорић (Плавшић), Иветић (Фабри).

ЧСК ПИВАРА: Вујасиновић, Плавшић, Котараш, Облаковић, Симовић, Миланов (Крстановић), Андрић (Јевић), Тасић, Ракић, Шакић, Јововић (Јаковљевић).

Дуго очекивани комшијски дерби донео је добар фудбал. У почетку утакмице доминирали су гости из Челарева, а у 14. минуту истакао се голман Лења. У 40. минуту Ожват је тукао изнад пречке гола доброг голмана Вујасиновића.

У 42. минуту Иветић је извео корнер, пред голом је највиши био штопер Младости Марко Бероња и главом погодио мрежу. Већ у следећем минуту халф гостију Симовић је у изгледној прилици зауставио Стојаковића, а судија Рауковић га је заслужено искључио из игре.

Иако ослабљени челаревски „црно-бели“ друго полувреме су почели одлучно са намером да изједначе. Све акције су градили преко врло доброг Ракића и веома опасног резервисте Крстановића. У 90. минуту домаћи играч Ђаковић такође није био прецизан.

С. Медвеђ

Резултати:

Младост (А) - Обилић 4:2, Текстилац - Таванкут 2:0, Младост (БП) - ЧСК Пивара 1:0, Крила Крајине - Раднички (С) 4:1, Младост (Т) - Србобран 3:1, Његош - Војводина (БГ) 1:1, Бачка (П) - Црвенка 1:0, Херцеговац - Врбас 1:1, Бајша - Војводина (Т) 1:0.