ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Чонопљани лако у Змајеву

Обилић - Слога 0:3 (0:1)
с

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреативном центру,судија: Вукановић (Суботица), гледалаца око 100, стрелци: Митровић у 24. Вукас у 80. Павић у 90. минуту. Жути картони: Дивјак, Пековић, Живојнов, М. Кобиларов (Обилић), Бајић (Слога).

ОБИЛИЋ: Калинић, Шмит, М. Кобиларов, Н. Кобиларов, Узелац, Марковић, Пилиповић (Дивјак), Живојнов, Пековић, Лиценбергер, Ивошев (Јанковић).

СЛОГА: Зорић, Кемењ, Видовић, Милошевић, Јапунyић (Видаковић), Вукас (Мазањанин), Шевић (Матић), Митровић, Пав. Зорић (Павић), Пурић, Бајић (Фуштар).

Заслужена победа гостију који су били бољи, нарочито у другом полувремену. Змајевчани су само у првих 24 минута успевали да одрже равнотежу. У 24 минуту одлично је проигран Митровић који је снажним шутем савладао Калинића.

У првом полувремену обе екипе су имале по неколико прилика и  пречкуа, а у наставку Чонопљани су доминирали и у финишу постигли два поготка.

Л. Киш

Крила Крајине - Бачка (С) 3:2 (1:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште СРЦ Тиквара, гледалаца: 300, судија: Б. Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Ивковић у 33. и у 85. и Радић у 87. за Крила Крајине, а Манојловић у 17. и Анђић у 82. минуту за Бачку, жути картони: Вујић, Пушкар (Крила Крајине), а Симић (Бачка), црвени картон: Манојловић(Бачка) у 69. минуту.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Бојанић, Вујић, Будисављевић (Миланов), Ђекић, Радић, Ступар, Пушкар, Вујановић (Максић), Ивковић, Станић (Медан), Кљајић (Панин).

БАЧКА: П. Шепић, Ђуровић, Симић, Маленчић (Ненадовић), Анђић, Војнић (Врана), Киш, Манојловић, Милијашевић, Шијачић, Пантелић (Душанић).

У два наврата фудбалери Крила Крајине имали су заостатак, али  бурној и узбудљјивој завршници изабраници тренера Милана Бељанског стигли су до преокрета.

Минималну,али сасвим заслужену победу Бачкопаланчанима донео је искусни штопер Марко Радић, који је крунисао један од својих ретких улазака у шеснаестерац Суботичана.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Војводина 3:2 (2:2)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 300, судија: Десница (Апатин), стрелци: Божичић у 15. и 69. Новаковић у 22. (из пенала) за Раднички, а Божић у 11. Савков у 16. минуту за Војводину. Жути картони: Новаковић (Раднички), Тешановић, Тешић, Калаковић, Пеленгић, Михајловић, Драшко (Војводина). Црвени картон: Милојевић (Раднички)

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 7, Алексић 7, Ћеран 7, Кесић 7, В. Ђокић 8, Божичић 8 ( Гуглета), Филиповић 7 (Црњански 7), Милојевић 7, Дакић 7 (Кардинал 8). Новаковић 7 (Лазаревић 7).

ВОЈВОДИНА: Тешић 6, Рајачић 7, Тешановић 6 (Михајловић 6), Свилар 7, Савков 5 (Новаковић), Киш 6 (Калаковић 6), Пеленгић 7, Божић 7 (Миладинов), Илић 6 (Тубић), Проданов 7, Драшко 6.

Ратковачни су победили, тешко али заслужено. Гостујућа екипа показала се као добра екипа, чији су се играчи истицали некоректношћу и прљавом игром. Ову утакмицу одлучио је одлични Божичић који је постигао два гола и јако добро је одиграо.

А. Чичић

Раднички (Б) - Братство 0:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 400, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелац, Вуковић у 60. (из пенала) минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Маревић 7, Д. Тосенб ергер 7, Олах 7, Ћурић 6,5 (Ф. Тосенбергер 6,5), Стојановић 7, Л. Лебовић 7, Љубојчић 6,5 (Глоговац 6,5), Пилић 6,5 (Орчић 7), Вукелић 7, Маринковић 7 (Митић 6,5).

БРАТСТВО:  Нићитовић 7, Лазић 7 (Балиновић 6,5), М. Вемић 7,5 (Вукадиновић 6), Вуковић 8, Н. Вемић 7,5, Н. Макар 7, Веиновић 7, Стојаковић 8 (Бачић 6,5), Крстић 7, Штрбац 7, Швељо 8.

Била је то добра утакмица, гости су имали прилику преко Огњена Ввеље који је шутирао али је лопта прошла поред гола. Неколико минута касније домаћи су били у шанси.  Здравко Маровић је тукао али је голман одбранио.

У другом делу Бајмочани су били нешто агилнији, али је судија Крнета јдосудио пенал за госте, који је по процени свих да није постојао. и Пригревичани су повели.

Могли су Бајмочани да изједначе, велику прилику имао је Филип Тосенбергер када је био очи у очи са голманом Нићитовићем, али није био довољно спретан.

ССт.

Препород - Бајша 2:2 (0:2)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 200, судија: Бећановић (Сомбор), стрелци: Гњатовић у 75. (из пенала), Облаковић у 94. за Препород, а Моровић у 10. (из пенала) и Лекај у 30.минуту за Бајшу.

ПРЕПОРОД: Вуковић 6 (Бурсаћ 7,5), Дослов 6,5, Мијић 6,5 (Чапић 6,5), Облаковић 8, Д. Бурсаћ 7, Чабрило 7, Гњатовић 7, Шашић 7,5, Умбар 7 (Копоња 7), Ковач 7, Тодић 7,5.

БАЈША: Дамјановић 7,5, Нађ 7, Кривокапић 7, Месарош 7,5, Милошевић 7, Варга 7, Авдаловић 7,5, Рахић 7 (Пејовић), Тресиглавић 8 (Симовић), Лекаји 7,5 (Дер), Моровић 7.

Права првенствена утакмица са доста шанси. Гости су са пенала повели у 10. минуту,  а реализатор је био Моровић. Могли су домаћи да изједначе преко Ковача, али је шутирао преко гола. У 30. минуту гости су после брзе акције удвостручили предност.

У другом делу екипа Бајше је била боља и успела у надокнади да изједначи резултат.

С. Стојиљковић

Обилић - Слога 0:3, Младост (Т) - Сента 4:3, Херцеговац - Врбас 1:0, Раднички (Б) - Братство 0:1, Препород - Бајша 2:2, Раднички (Р) - Војводина 3:2, Крила Крајине - Бачка (С) 3:2, Младост(А ) - Младост (БП) 3:4.

1. Братство       5      5      0      0      14:1  15

2. Слога    5      4      0      1      12:5  12

3. Препород      5      3      2      0      8:3   11

4.  Врбас   5      3      1      1      11:4  10

5. Раднички (Р)  5      3      0      2      13:9  9

6. Младост (БП) 5      2      2      1      11:10        8

7. Бајша    5      2      1      2      12:8  7

8. Младост (Т)   5      2      1      2      10:11        7