ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР: Чонопљани наставили серију

Слога - Младост (А) 3:1 (1:0)
fudbalska lopta

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, глдалаца 300, судија: Деспотовић (Огар), стрелци: Стевановић у 3. Рајчанин у 64. и Делија у 76. за Слогу, а Рапаић у 88. минуту за Младост. Црвени картон: Зорић (Слога).

СЛОГА: Зорић 7, Кемељ 7, Кнежевић 8, Стевановић 8 (Фуштар 6), Ребић 7 (Делија 7), Рајчанин 8, Вукас 7 (Олујић 6), Петровић 7, Матић 7, Крмар 7 (Чивчић 6), Нинковић 7, (Ђокић 6).

МЛАДОСТ: Марковић 6, Дулић 6, К. Јововић 7, Солаћ 6, Десница 7, Мајсторовић 7, Ђери 6, Милошевић 6, А. Јовановић 7, Рапаић 7, Живков 6.

Фудбалери Слоге а и даље настављају са победама,  ово је 11. у низу. Чонпљани су повели у трећем минуту преко Стевановића на асистенцију Нинковића. Пре краја првог полувремена искључен је голман Зорић тако да је Слога друго полувреме имала играча мање, али постигла је још два гола преко Рајчанина и Делије.

С. Ст.

ЧСК ПивараМладост 1:0 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца ;300, судија: Н. Васиљевић (Оџаци), стрелац: Поповић у 27. минуту, жути картони: Поповић, Панић, Сарачевић (ЧСК Пивара),  а Јакуш, Бојан Тројановић, В. Шпрох (Младост), црвени картони: Бојан Тројановић, Вучић, на клупи(Младост).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Ладишић, Ерор, Милојевић, Шовен, Цицмил (Крстановић), Новаковић (Антуновић), Поповић, Сарачевић, Кончаревић (Рађеновић), Панић.

МЛАДОСТ (БП): И. Лења, Ожват, Бероња, В. Шпрох, Брајковић, Стојисављевић (Ђокић), Шишљагић (Пожарев), Грковић, Бојан Тројановић, Јакуш, Икрашев.

Победили су челаревски фудбалери бољега ривала. Гол одлуке постигао је луцидни Вукан Поповић,који вешто искористио је грешку играча из најуже одбране Бачкопетровчана. После завршетка утакмице,било је посла и за полицију.

Ђ. Шт.

Крила КрајинеСтанишћић 2:1 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца 300, судија: Љ. Берењи (Суботица), стрелци: Кљајић у 18. и Будисављевић у 23. за Крила Крајине, а Пљошта у 87.минуту за Станишић, жути картони: Ђекић (Крила Крајине), а Митровић (Станишић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Бојанић, Абаyић (Панин), Петровић, Вујановић, Ђекић, Балиновић, Буквић, Будисављевић, Ивковић (Максић), Станић (Аћић), Кљајић.

СТАНИШИЋ: Д. Јеличић (С. Везмар), Басарић, Богуновић, Матијаш, Пљошта, Павић, Митровић, Асан, Ердеи, Вујин, Лазић.

Нови српсколигаш капитулирао је поред обале Дунава. Млађани Марко Кљајић начео је мрежу Станишићана. А,недуго после тога и искусни Радован Ивковић осигурао је домаћој екипи недостижну предност од два гола. Тек у финишу утакмице,фудбалери Станишића постигли су почасни погодак.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Младост 1:0 (0:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца 400, судија: Н, Шћепановић (Крушчић), стрелац: Сивчевић у 55. минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Јањић, В. Хрњез, Бајат, Хорватић, Зељић, Тешановић, Сивчевић( Добранић, Срданов), Шијаковић, Новчић, Радовић.

МЛАДОСТ (Т): А. Шмит, Мрђеновић, Петровић, Савин, Курјачки (Јовић), Синиша Гашић (Ефендић), Дамјан Губаш, Бубања (Вукадинов), Бајић (Зеремски), Срђан Гашић, Максимовић. Играло се  углавном  у простору између два шеснаестерца, а шансе и полуприлике могле би да се изброје на прсте једне руке. А,одлука о победнику пала је у почетку другог полувренена.Са позиције левог крила сјајан центаршуту срце казненог простора Младости упутио је маестрални Немања Тешановић. Тамо пронашао је искусног Марка Сивчевића, који је лопту необрањиво послао у леви горњи угао противничког гола.

Ђ. Шт.

Бајша - Војводина (БГ) 3:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 300, судија: Дубок (Гложан), стрелци: Шевић у 25. Симовић у 74. Д. Рахић у 84. минуту. Црвени картон: Хасичић (Војводина).

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 7 (Јовановић), Шевић 8, Варга 7 Д. Рахић 8 (Ленардо), Марјановић 8, Жембери 8, Симовић 8 (Шарић), Доганyија 7 (Дер), Кривокапић 7, Батори 7.

ВОЈВОДИНА: Бабин 6, Малић 6 (Татић), Илић 6 (Рондовић), Солдат 6 (Новаковић), Б. Јелић 7, Пеленгић 6, М. Јелић 7, Радојковић 6, Д. Јелић 7, Хасичић 6, Проданов 6.

Фудбалери Бајше били су бољи, играли су отворено и брзо. Лепа комбинација виђена је у 25. минуту, а Јован Шевић, на асистенцију Марјановића погодио је за вођство.

Гости су имали прилику у 30. минуту преко Д. Јелића, са 18 метара опалио је на гол, а Дамјановић с напором избацио лопту у корнер. У другом делу Бајша је појачала ритам. У 61. минуту Војводина је остала са десеторицом, јер је Хасичић зарадио искључење. У финишу Бајша је постигла још два гола преко младог Симовића и Д. Рахића.

С. Ст.

Његош - Бачка (П) 2:2 (2:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 100, сдуија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Савовић у 16. Миловановић у 35. за Његош, а Плавшић у 51. и Панић у 75. минуту (из пенала) за Бачку.

ЊЕГОШ: Прибић 7, Теофиловић 7, Савковић 8, Тешановић 7, Траиловић 7, Козомора 7 (Дашић 7), Миловановић 7, Пејовић 7, Којчић 7, Новичевић 7, Перуновић 7.

БАЧКА: Славнић 6, Бакић 6,5, Гаврић 7, Панић 8, Којунyић 6, Њагрин 6, Цурновић 6 (Д. Ккљајић 6) Д. Кокљевац 7, Милијашевић 7, Плавшић 8, Шицар 7.

Савовић је у 15. минуту погодио мрежу, а Миловановић је удвостручио предност. Гости су у другом делу постигли два гола преко Плавшића и Панића.

С. Ст.

Препород - Таванкут 1:3 (0:2)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: Врана (Суботица), стрелци: Бурсаћ у 50. за Препород, а Милетић у 37. Бореновић у 41. и Тумбас у 54. минуту за Таванкут.

ПРЕПОРОД: Вуковић 6, (Грбић 6), Чакић 6, Мијић 6, Ташић 6, Шишић 7 (Николаш 7), Ковач 7, Тодић 6 (Терзија 6), Богојевић 7, Кулунyић 7, Дамњановић 7, Бурсаћ 8.

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 8, Перић 7, Вујић 7, Гњатовић 7, Скендеровић 7, Дондур 6 (Тодоровић 6), Тумбас 8 (Јухас 6), Пољаковић 7, Бореновић 8 (Бедековић 6), Милетић 8 (Пејић 6), Темуновић 7.

Гости су повели у 37. минуту голом младог Милетића, да би Бореновић повисио резултат. Домаћини су у другом делу кренули агресивније и стварали шансе преко Дамњановића и Бурсаћа, али чврста одбрана Таванкућана увек је била на месту. У 50. минуту после грешке одбране, Бурсаћ се најбоље снашао и постигао гол, али Тумбас је у 54. минуту ставио тачку на ову утакмицу.

С. Ст.

Бачка 1901 - Сента 3:2, ЧСК Пивара - Младост (БП) 1:0, Херцеговац - Младост (Т) 1:0, Његош - Бачка (П) 2:2, Препород - Таванкут 1:3, Слога - Младост АПА 3:1, Бајша - Војводина (БГ) 3:0, Крила Крајине - Станишић 2:1.

1. Станишић      27     21     0      6      64:33        63

2. Бачка (С)      27     16     5      6      59:34        53

3. Младост (Т)   27     13     7      7      36:19        46

4. Бајша    27     13     5      9      58:31        44

5. Сента    27     12     6      9      48:28        42

6. Младост (БП) 27     12     6      9      41:27        42

7. Војводина (БГ)       27     13     3      11     46:39        42

8. К. Крајине     27     10     8      9      34:37        38