ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Елемирци зауставили Кикинђане

Нафтагас из Елемира савладао је као домаћин Кикинду са 1:0 (0:0).
fudbalska lopta

Једини погодак у овом сусрету домаћин је постигао голом из пенала и то у 61. минуту.

У казненом простору Кикинде набачена лопта је по мишљењу судије Бунчића из Панчева ударила у руку неког од играча гостујуће екипе и он је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Радован Дабић. До краја сусрета гости из Кикинде настојали су да изједначе, али у томе нису успели.

М. С.

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца око 100, судија: Бунчић (Панчево). Стрелац: Дабић у 61. минуту (из пенала).

НАФТАГАС: Баћан 8, Штрбац 7, Барањи 7, Дабић 8, Петров 8, Бакош 7, Красић 7 (Ратковић), Панић 8, Самарyић 7, Аћимов 7 (Голијанин 7), Степанов 8.

КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7, Крyалин 7, Илић 8, Утржен 7 (В. Китановић), Кресоја 7, Рељић 8, Детари 7 (Красин 7), Ђукић 7, Лаништанин (Важић 7), Д. Вукобрат 7.

Слобода - Младост (О) 1:0 (1:0)

Гостујући тим имао је на почетку овог сусрета теренску иницијативу, стварао прилике, али је голман домаћина Живков био у одличној форми и успевао их неутралише.

У 43. минуту било је 1:0 за домаћине. Лопту је набацио најистакнутији играч у екипи домаћина Ћулибрк, а новом члану плавих из Нових Козараца Дејану Рељићу није било тешко да погоди мрежу голмана гостију.

Могли су у наставку игре играчи Слободе да постигну још убедљивији резултат али ударце Јовандића и два пута Марка Спахића одлично је одбрани сигуран голман гостију Луковић.

М. С.

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелац: Рељић у 43. минуту.

СЛОБОДА: Живков 7, Ратко 7 (Богојевић), Штеванов 7, Јовандић 8, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 8, М. Спахић 7 (Малбашић), Н. Гавриловић 7 (М. Зечевић 7), Рељић 8, Ћосић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 8, Целин 7, Павловић 7, Савков 6, Гиговић 7 (Савић), Пештерац 7, Јуриша 7, Граовац 7, Симуновић 6, Лазаревић 6 (Јавор 7), Петровић 7.

Црвена звезда - Банат 4:2 (2:1)

Тим гостију је дошао у вођство већ у самом почетку сусрета, а стрелац је био Добрић. Настојања домаћина да  поравнавају резултат онемогућавао је одличан голман Савков.

То што они нису успели пошло је за ногом његовом суиграчу Јоцићу који је неспретно интервенисао и погодио своју мрежу. И док је судија Кристијан Ковач намеравао да одсвира крај првог дела игре искусни Томин је из слободног ударца постигао ефектан погодак.

Већ у првом минуту наставка гости из Ченте преко Милића поравнали су резултат. Њихова радост трајало је до 52. минута када је Раденковић успео да постигне трећи погодак и вођство своје екипе, а исти играч десетак минута касније још једном се уписао у листу стрелаца.

М. С.

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Јоцић у 35. (аутогол), Томин у 45. Раденковић у 52. и 62. за Црвену звезду, Добрић у 5. Милић у 46. минуту за Банат.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 8, Томас 7, Станојевић 7, Ђорђевић 7 (Лончарски), Раденковић 8, Кубуровић 8, Јефтенић 7, Поповић 8 (Ђуричин), Шаренац 8, Бојанић 7 (Вукоје).

БАНАТ: Савков 8, Ракетић 7, Марковић 7, Милић 7, Цукић 6, Ескић 7 (Радовановић), Бајкин 7, Добрић 8, Дивљачки 6 (Јовановић), Максимовић 6, Јоцић 6 (Ковач).

Будућност - Слога 1:0 (1:0)

Црњани су постигли своју трећу победу. Једини погодак у овом сусрету постигао је у 11. минуту Стојичић. Н

абачену лопту је успео да убаци иза леђа голмана гостију.

Могли су домаћини да обезбеде и убедљивију победу, али Аранитовић, Прокин и Ковачевић нису успели да савладају солидног голмана гостију Стевановића.

М. С.

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 200, судија: Цвитак (Панчево). Стрелац: Стојичић у 11. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић, Васиљевић 8, Ђурковић 7, Прокин 7, Аранитовић 8, Татић 8, Перин 8 (Манојловић), Ковачевић 7, Јовандић 7, Прпа 7, Стојичић 8.

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 7, Стефановски 6, Олђа 7, Недимовић 6, Цветићанин 6 (Зоретић), Спремо 6, Црногорац 6, Радин 7, Коруга 7, Кнежевић 6 (Савков 7).

ЖАК - Јединство (НБ) 0:2 (0:1)

Домаћи су имали теренску инцијативу у самом почетку сусрета али без праве завршници.

У 15. минуту погрешили су играчи „железничара”, лопта је дошла до Александра Киурског коме није било тешко да изблиза погоди мрежу младог голмана Николе Томашевића. Настојања екипе домаћина да поравна резултат била су неорганизована и без правог ударца упућена према голу гостујућег голмана.

У 67. минуту гости су повели са 2:0 а стрелац је поново био Киурски. Набачена лопта у казнени простор а поменути стрелац је страховитим шутем погодио мрежу. До краја меча настојања кикиндских „жутих мрава” да бар ублаже пораз нису се остварила. Вредно је истаћи да је у 83. минуту млади голман домаћих Томашевић је повредио руку па је морао у свлачионицу.

М. Секулић

КИКИНДА: Игралиште Вашариште, гледалаца 250, судија: Попов (Зрењанин), стрелац: Киурски у 15. и 67. минуту. Жути картони: Јанков (ЖАК), Н. Пецарски (Јединство).

ЖАК: Томашевић 6 (Гајинов), Лолић 5, Ратко 5 (Гавранов), Јанков 6, Кочиш 5, Коцкар 5, Радивојац 5, Ђорђевић 5, Фућак 5 (Крнић 5), Латковић 5, Врбашки 6.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци, Њагрић (Јосовић 7), Лалић 6 (Врањеш 7), Матић 7, Киурски 8, Малеш 7, Н. Пецарски 7, Докман 7, Станковић 7, Ћулум 7 (Месарошки), Видић 7.

Раднички (С) - Бегеј 3:2 (2:2)

У лепој и динамичној борби домаћин је остварио прву победу пред својим навијачима против борбене екипе Бегеја. Мрежу гостујућег голмана Тривуновића начео је већ у 3. минуту Ненад Магочевић, а гости су у 14. минуту преко О.

Умичевића поравнали на 1:1. У 30. минуту радовали су се гостујући играчи, пошто је Ристић савладао домаћег голмана Стаменковића - 1:2. Непуних четири минута пре краја искусни Бранислав Росић постигао је ефектан погодак.

У 51. минуту домаћини су постигли и трећи погодак и то преко Маркова. У 77. минуту Н. Магочевић непотребно је у свом казненом простору срушио једног гостујућег играча и судија је показао на белу тачку. Страхиња Умичевић је с линије пенала погодио пречку.

М. С.

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, гледалаца 150, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Н. Магочевић у 3. Б. Росић у 41. и Марков у 51. за Раднички, а О. Умичевић у 14. и Ристић у 30. минуту за Бегеј.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Марков 8, Кнежевић 8, Н. Магочевић 7, Огњеновић 7, Б. Росић 8 (Чонтош), Унгур 7 (Пурић), Радуновић 7 (Милош 7), Дубљевић 7, Козић 7, М. Магочевић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Наранyић 6 (Нинић 7), Ј. Мијатовић 7, Д. Мијатовић 7, Ђукић 6 (Тројановић), Цвјетка 7, Барочевић 7, Ристић 7, Прошић 7, С. Умичевић 7, О. Умичевић 7 (Смајловић 7).

Црвена звезда (ВС) - Банат (Ч) 4:2, Слобода - Младост (О) 1:0, Раднички (С) - Бегеј 3:2, Будућност - Слога 1:0, Пролетер (БК) - Јединство (БК) 1:1, ЖАК - Јединство (НБ) 0:2, Борац (Ст) - Крајина 0:1, Нафтагас - Кикинда 1:0.

1. Једин. (БК)     8      6      2      0      14:6          20

2. Слобода         8      5      2      1      22:8          17

3. Нафтагас       8      5      2      1      20:8          17

4. Кикинда         8      5      0      3      22:10         15

5. Крајина         8      4      2      2      17:13         14

6. Прол. (БК)     8      4      2      2      13:12         14

7. Младост (О)   8      3      3      2      14:9          12

8. Ц. звезда (ВС) 8      4      0      4      12:19       12