Војвођанска лига – север: Финиш дело краси

Иако су на терен у Врбари истрчали без кажњених Радаковића и Прелића, гости из Раткова су од почетка заиграли нападачки.
Победоносни гол Божовића у Врбари

Младост (БП) – Раднички (Р) 2:1 (0:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250. Судија: Радуловић (Црвенка). Стрелци: Шпрох у 78., Божовић у 84. за Младост, а Недељковић у 53. минуту (из једанаестерца) за Раднички. Жути картони: Шпрох, Ожват, Куртиши (Младост), Гламочанин, Црњански (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења, Штефек, Шпрох, Брајковић, Стојисављевић (Ожват), Лаћарак, Грковић (Пожарев), Кања (Божовић), Јакуш (Фабри), Страцински (Куртиши), Сердар.

РАДНИЧКИ: Вучетић, Алексић, Гламочанин, Петковић, Стојановић (Гуглета – Филиповић), Ђокић (Милуновић), Божичић (Црњански), Агбаба, Недељковић, Дакић, Новаковић (Трифуновић).

Лепе акције креирао је пре свих одлични Недељковић, но домаћа одбрана је успешно одолевала уз помоћ сигурног голмана Лење. У 35. минуту Штефек је слева центрирао, Сердар на супротној страни захватио волеј, али је лопта погодила стативу и од ноге голмана Калинића одбила се у корнер. У 47. минуту Недељковић је оштро шутирао под пречку, но Лења је лопту избоксовао испод саме пречке. Шест минута касније исти играч је донео радост солидном броју навијача Радничког. Прихватио је лопту на половини игралишта претрчао с њом левом страном чак до шеснаестерца где га је саплео штопер Шпрох. Најстрожу казну Недељковић је сигурно реализовао.

Освежен максималним бројем измена тим Младости се није предавао. После бега у 60. минуту Божовића су гости срушили у казненом простору, али је шут Лаћарка са беле тачке голман Калинић одбранио. Пулени тренера Илића ни тада нису губили наду. Центрирану лопту Сердара из корнера на другој стативи прихватио је Шпрох и са 2-3 метра је ћушнуо у незаштићен угао. Коначно у 84. минуту Божовић је опет побегао одбрани и искоса са десне стране савладао Калинића. Вредну победу домаћих сачувао је у 88. минуту голман Лења, када је бравурозно избоксовао лопту из горњег десног угла.

Ј. Пуцовски

ВрбасОбилић 3:2 (3:0)

ВРБАС: Стадион Шлајз, гледалаца: 300. Судија: Филиповић (Суботица)  Стрелци: Јелић у 24. и 25. и 40. за Врбас, а Шафрањ (аутогол) у 88. и Живкуцин (аутогол) у 90. минуту.

ВРБАС: Бабин 7 (од 46. Дамјановић 7), Радојковић 7, Јушковић 7, Воргучин 7, Јовановић 7 (од 46. Ђурковић 7), Калуђеровић 7, Јелић 8 (од 46. Клисарић 7), Живкуцин 7, Бичкеји 7, Срдановић 7 (од 46. Шафрањ 7) , Краиновић 7 (од 46. Ковачевић 7)

ОБИЛИЋ: Субашић 6, Мирковић 6, Шмит 6, Ћетковић 6, Перуновић 6, Павићевић 6, Узелац 6, Марковић 6, Пилиповић 6, Поповић 6, Пековић 6.

У комшијском дербију између домаћег  Врбаса и гостију из Змајева, Обилића, свих пет голова постигли су Врбашани и на крају славили са минималним резултатом – 3:2 (3:0)

Све је било одлучено у првом делу када је Братислав Јелић хет-триком обележио тај период игре. Водећи гол уз асистенцију Краиновића за 1:0, потом исти играч повећао вођство сјајним голом после центаршута Калуђеровића. Трећи погодак уследио је после центаршута Средановића када је Јелић главом послао лопту у „рашље“. Два минута пре краја Обилић је смањио вођство домаћих аутоголовима Шафрања и Живкуцина.

М. Ј.

Братство 2019 – Младост (Т) 4:0 (2:0)

ПРИГРЕВИЦА: Игралиште Братства, гледалаца 200. Судија: Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Вемић у 9, Вуковић у 44, Влајић у 52, Макар у 62. минут. Жути картони: Крстић (Братство), Шијачић, Савин (Младост).

БРАТСТВО: Пехиљ 7, Балиновић 7, Тасић 7 (од 50. Јапунџић 7), Вуковић 8,5 (од 81. Поповић -), Вемић 7,5 (од 50. Макар 7), Глувић 7,5, Вукадиновић 6,5 (од 46. Десница 7), Крстић 7, Влајић 7,5, Швељо 8, Дрвар 7 (од 46. Штрбац 7 ).

МЛАДОСТ (Т): Миладинов 6, Јокић 6, Шијачић 6, Тешановић 6,5, Марковић 6,5, Гашић 6,5 (од 81. Кисић -), Папак 6, Васић 7,5 Курјачки 6 , Никола Кисић 6 (од 80. Гашић 6), Васић 6 (од 75. Душан Кисић -), Савин 6,5.

Пригревчани су наставили са серијом победа, бодове су освојили против Туријаца који су у већем делу сусрета били у подређеном положају. Први је мрежу погодио Вемић, на додавање Швеља није му било тешко да савлада голмана. Минут пре краја првог дела Срђан Вуковић удвостручио је предност, шутем са десет метара.

Тасић је прошао је по десној страни и упослио Влајића који прецизним ударцем увећава предност. Десет минута касније постављен је коначни резултат: Швељо је добро центрирао а на месту се нашао Макар – 4:0.

Р. М.

Слога - Сента 3:0 (2:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Печановић (Сомбор), стрелци:  Рајчањи у 21. Милошевић у 45. Павић у 62. минуту.

СЛОГА: Зорић 7, Кемењи 7, Милошевић 8, Рајчањи 8 (Дејановић), Вукас 7, Павић 8 (Михајловић 7), Митровић 7 (Лакић 7), Карталија 7, Видовић 7 (Сапученко 7), Коњовић 7, Крмар 7 (Михајловић 7).

СЕНТА: Томашев 6, Ђери 6 (Мијић 6), Нађпа 6, Мандић 6, Баук 6, Атић 6, Живковић 6, Каса 6 (Јелић 6), Жмукић 6,5, Крмар 6, Којић 6 (Вулетић 6).

Фудбалери Слоге су наставили са добрим играма. Први гол је постигао Рајчанин, а минут пре краја полувремена капитен Милошевић, одбијену лопту од голмана је повисио резултат. У 62. минуту коначан резултат је поставио Павић на асистенцију Вукаса.

С. Ст.

Бачка (С) - Препород 1:2 (1:1)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 300, судије: Земко (Бачка Топола), стрелци: Чакић у 29. (аутогол) за Бачку, Н. Бурсаћ у 13. и 85. минуту за Препород. Жути картони: Клибарда, Глишовић (Бачка), Гњтовић, Чабрило (Препород).

БАЧКА: Вуковић 6,5, Маленчић 7, Мезеи 7, Килибарда 7, Киш 7, Шијачић 7, Илијашевић 7, Војнић 7, Темуновић 7 (Ђуровић 7), Аџић 7, Глишовић 7.

ПРЕПОРОД: Н. Бурсаћ 7, Дослов 7, Слобода 7, Гњатовић 7, Чакић 7, Шашић (Лакета 6, Копоња 6), Чабрило 7, Николаш, Ковач 7, Мијић 7, Караклајић 7, Не. Бурсаћ 8.

Уз два гола Немање Бурсаћа некадашњењг играча Бачке у локалном дербију Препород из Новог Жедника је победио Суботичане. Уз жутри почетак меча назирало се да ће домаћи први до победе, шансе су имали Војнић, Глишовић, а Бачка је деловала опасније, али је Препород повео.

Лопта је стигла до Бурсаћа који је зналачки погодио мрежу.  Бачка је нападала и успела да изједначи. Мезеи је прошао по десној страни, и заврно лопту, а Чакић је неспретно погодио своју мрежу. У наставку домаћи су имали шансу када је Војнић погодио стативу. Победу гостима донео је Н. Бурсаћ у 85. минуту.

С. Ст.

Бајша - Херцеговац 3:0 (1:0)

БАЈША: Игралиште Бајше, гледалаца 200, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Симовић у 8. Батори у 55. и Лекај у 65. минуту.

БАЈША: Дамњановић 7, Тресиглавић 7 (Д. Рахић 7), Моровић 7, Лекај 8 (Варга 7), Марјановић 7,5, Симовић 8 (Шарић 7), Кривокапић 7,5, Врањеш 8, Батори 8 (Дер 7), Авдаловић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 6,5, Бајић 6,5, Бајат 6,5, Андесилић 6,5, Адамовић 6,5, Рачић 6,5, Срданов 7, Катанић 6,5, Лакић 6,5, Сакач 6 (Поповић 6), Радовић 7.

Фудбалери Бајше, после два пораза вратили су се победом против Херцеговца . Симовић је на асистенцију Кривокапића погодио за вођство, гости су имали шансу да изједначе преко Срдановића, али није био прецизан.

Бајша је у другом делу играла још боље и постигла два гола преко Батора и Лекаја.

С. Ст.

Резултати и табела:

Слога - Сента 3:0, Врбас - Обилић 3:2, Братство - Младост (Т) 4:0, Бајша - Херцеговац 3:0, Војводина - Раднички (Б) 2:0, Бачка - Препород 1:2, Младост (БП) - Раднички (Р) 2:1, Младост (А) - Крила Крајине 2:2.