Војвођанска лига Север: Таванкућани промашивали

Домаћин је почео врло добро и повео је лепим голом Тимара у 9. минуту. У 20. минуту исти играч  је погодио пречку.
Fudbal

БСК - Таванкут 1:1 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Ковач (Врбас). Стрелци: Тимар у 9. за БСК, а Пољаковић у 37. минуту за Таванкут. Жути картони: Античевић, Станић, Тимар (БСК), а Балажић, Пољаковић (Таванкут). Црвени картон: Станић (БСК).

БСК: Дражић 7, Станић 6, Савић 7 (Ћуић), Античевић 7 (Трифуновић), Милошевић 7, Живкуцин 7, Агбаба 7, Тимар 8, Ранчић 7, Бојић 7, Милановић 7.

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 7, И. Скендеровић 7, Слобода 7, Годар 8, Балажић 7, Пољаковић 7, Сили 8, Гњатовић 6, Лебовић 6 (Бедековић 6), Н. Скендеровић 7 (Плетикосић), Војнић 7 (Визин).

Две прилике пропустили су Агбаба и Бојић, да би гости у првом нападом у 37. минуту поравнали резултат.

У другом делу гости су имали више лопту у поседу, али је домаћин створио три изузетно повољне прилике. Прво је Агбаба погодио стативу, затим је Ранчић погодио пречку и Милановић је шутирао из повољне прилике поред гола.

А. Чичић

Бачка - Будућност (Г) 4:2 (4:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Репчек (Врбас), стрелци: Миловановић у 13. и 30. Шотра у 33. и 40. за Бачку, а Ремић у 25. (из пенала) и Стојковић у 65. минуту за Будућност.

БАЧКА: Павасовић, Милес 7, Никшић 7, Бореновић 7, Балажевић 7, Потурица 7 (Пурић 6), Ћук 8, Шотра 8, Миловановић 8 (Стојковић 7), Бабић 7 (Ракић 7), Миличић 7.

БУДУЋНОСТ: Дубовски 6, Дугоњић 6, О. Штефек 6 (Грујић 6), Ковачевић 7, Гачеша 6, Рајевић 6, Н. Ковачевић 7, Виновић 6, Стојаковић 7, Ремић 7, Адамек 7 (Переза 6).

У 13. минуту  после прекршаја над  над Бабићем, слободан ударац је извео је Ћук,  у гужви најбоље је скочио Бојан Миловановић и послао у мрежу. У 25. минуту досуђен је пенал за госте када је неко од играча Бачке срушио Ремића. Сигуран са беле тачке био је Ремић.  Повели су домаћи после корнера. Шотра је додао лопту до Миловановића који је главом послао мрежу.

Погрешио је голман гостујућег тима, додао лопту до Шотре коме није било тешко да повиси резултат.

Пет минута пре краја првог полувремена Шотра се поново уписао у листу стрелаца, побегао је одбрани Будућности и пласирао лопту у мрежу. Госту су смањили на 2:4 преко Стојановића. Могли су гости да постигну нови погодак, али је Ремић са пенала шутирао преко гола.

С. Стојиљковић

Бачка (П) - Будућност (Г) 4:2, Младост (А) - Полет (К) 2:0, Младост (Т) - Текстилац 1:2, БСК - Таванкут 1:1, Србобран - Раднички (С) 5:0, Слога (Ч) - Тиса 1:2, Младост (БП) - Препород 4:2. Слободан је био Задругар.