Војвођанска лига – Север: Градиштанци силни у наставку

Војводина (БГ) – Бачка (С) 3:0 (0:0)
nenad kudric

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“: Гледалаца: 200. Судија: Крнета (Бачка Паланка). Стрелци: Проданов у 55. и 82. и Солдат у 68. минуту. Жути картони: Стјепановић (Војводина), а Мезеи и Рајковача (Бачка).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Хасичић 7, Наранчић 7 (од 70. М. Јелић -), Петровић 7, Савин 7,5, Д. Јелић 7,5, Јанковић 7,5, Солдат 7,5 (од 82. Раковац -), Стјепановић 7 (од 53. Проданов 8), Кудрић 8 (од 82. Лукач -), Топић 7 (од 70. Пеленгић -).

БАЧКА: Студен 7, Павић 5,5 (од 65. Симић -), Ђуровић 6, Киш 6, Пауновић 5,5, Жижа 6, Рајковача 6, Анђић 6, Војнић – (од 25. Маленчић 5,5, од 70. Ненадовић -), Глишовић 5,5, Мезеи 6.

Не само да су заслужено победили, него су Градиштанци и после 270 минута сачували своју мрежу. Тријумф би био убедљивији да на голу Суботичана није био солидни Никола Студен, који је у неколико наврата спасавао своју мрежу.

Студен је на маестралан начин зауставио шутеве Топића, па Кудрића у акцији из 54. минута, а али није успео у следећем минуту када је одбијену лопту из казненог простора Суботичана прихватио тек ушли Александар Проданов и са двадесетак метара искоса са леве стране погодио супротан горњи угао овог пута немоћног Студена. То је био додатни стимуланс за домаће да наставе са атацима, а у 68. минуту Ненад Кудрић се изборио за лопту на левом боку, надмудрио пратиоца и када је ушао у казнени простор несебично је додао Данијелу Солдату, који је с лакоћом проследио у мрежу. У 82. минуту је, опет, Кудрић све урадио и као „на тацни“ послужио Проданова, који је постигао свој други гол на утакмици и поставио коначних 3:0.

В. Јанков

Бачка (П) - Сента 0:4 (0:2)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 100, сдуија: Шипош (Србобран), стрелци: Мандић у 8. Живковић у 28. Б. Ћулум у 48. и Вулетић у 92. минуту.

БАЧКА: Славнић 6, Величковић 6 (Бакић 6), Гаврић 6, Панић 6, Нагрин 6, Калуђеровић 6, Кокјевци 6 (Кркљајић 6), Ђуровић 6 (Јекнић), Шицар 6, Шијачић 6 (Дондур), Милијашевић 6 (Козомора).

СЕНТА: Шмит 7, Н. Ћулум 7, Б. Ћулум 7 (Матић 7), Батаји 7, Татић 8, Радуловић 8, Симић 8 (Димић), Мандић 9 (Вулетић), Фодор 7, Кораћ 7, Живковић 8.

Фудбалери Бачке су одиграли слабу утакмицу овог пута против расположених Сенћана. Сента је током целе утакмице била боља и победили су заслужено са лепим головима све са удаљености око 20 метара. Нарочито леп гол је био Живковића у 28. минуту игре. Домаћа је била слаба и без идеје и завршница, трудили су се, али је Сента била боља и у првом и другом полувремену и заслужено однела три бода.

С. Стојиљковић

Крила Крајине - Херцеговац 3:0 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СЦ Тиквара, гледалаца: 300, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Марко Гајдобрански у 29. и Ивковић у 36 и 55. минуту, жути картон: В. Хрњез (Херцеговац).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија, Марко Гајдобрански, Ступар (Абаџић), Ђекић (Аћић), Балиновић, Зелинчевић, Батиница, Буквић (Будисављевић), Ивковић (Немет), Станић, Вујановић (Гостовић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Хорватић, Добранић, Зеленак, В. Хрњез, Бајат, Р. Тривуновић, Бјелогрлић, Пејак,Татић, Јанковић, С. Хрњез.

У окршају за бодове између општинских ривала,фудбалери Крила Крајине, у потпуности,оправдали су улогу фаворита. Имали су Бачкопаланчани теренску иницијативу у већем делу утакмице, а створили су и шест веома повољних шанси. Првотимцима домаће екипе, у многоме, посао олакшало је то, што су Гајдобрани допутовали само са једанаесторицом играча.

Мрежу гостију чувао је искусни нападач Млађан Хорватић, који је већ ушао је у пету деценију живота. Победника су одлучили ветерани Марко Гајдобрански и Радован Ивковић.

Ђ. Шт.

Таванкут - Младост (Т) 0:2 (0:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 250, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелци: Васић у 75. и Ефендић у 80. минуту.

ТАВАНКУТ: Тасић 8, Славуљ, А. Вујић 7, Н. Вујић 6,5 (Хуберт 6), Бореновић 7 (М. Кујунџић 6,5), Скендеровић 7, Пејић 7, Б. Кујунџић 7, Гњатовић 7,5, Тумбас 6,5 (Шимић 7), Спремо 7, Бедековић 7.

МЛАДОСТ: Јовичић 7, Мрђеновић 7, Петровић 6,5 (Ефендић 8), Ивановић 7, Курјачки 6,5, Бубањ 7, Миловановић 7,5, Васић 8, Новичевић 7, Јовић 6,5 (Маријанов 7).

Таванкућани су запретили већ у 5. минуту преко Спрема када је са осам метара шутирао, а голман Јовичић је лопту избацио у корнер. У 10. минуту судија је досудио пенал за домаћина, неко од играча гостију је играо руком. Гњатовић је слабо извео најстрожу казну , шутирао је  преко пречке.

У 75. минуту Мрђеновић је добро центрирао до Васића који је главом лопту послао у мрежу. У 80. минуту Маријанов је пронашао Ефендића који је погодио небрањени угао.

Бачка (П) - Сента 0:4, Таванкут - Младост (Т) 0:2, Младост (А) - Младост (БП) 1:2, Војводина (БГ) - Бачка 3:1, Станишић - ЧСК Пивара 5:1, Крила Крајине - Херцеговац 3:0, Бајша - Његош 2:2, Слога - Препород 1:1.

1. Станишић       3      3      0      0      11:1  9

2. Сента    3      2      1      0      8:1    7

3. Војводина (БГ)       3      2      1      0      6:1    7

4. Кр. Крајине    3      2      1      0      5:1    7

5. Младост (Т)    3      1      2      0      3:1    5

6. Бајша    3      1      1      1      15:5  4

7. Бачка    3      1      1      1      5:4    4

8. Препород       3      1      1      1      4:4    4