Војвођанска лига – Север: Градиштанци срушили Челаревце

Војводина (БГ) – ЧСК 2:0 (1:0)
gradiste

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Судија: Предраг Мрђеновић (Врбас). Срелци: Б. Јелић у 19. и Дабижљевић у 55. минуту за Војводину. Жути картони: Виновић, Ђекић, Б. Јелић и Б. Ћулум (Војводина), а Јованић, Котараш и Н. Радаковић (ЧСК).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Б. Ћулум 7, Д. Јелић 7,5 (од 87. Марковић -),  Билбија 7, Прерадов 7, Ђекић 7,5 (од 87. Месарошки -), Дабижљевић 8, Виновић 7,5 (од 80. Пеленгић -), Врањеш 6,5 (од 71. Стефанов -), Б. Јелић 8,  Живановић 6 (од 46. Н. Ћулум 7)

ЧСК: Влајић 7, Зирић 6, Н. Радаковић 6 (од 83. Стевић -), Јованић 6,5, Б. Плавшић 6, Ракић 6,5 (од 87. Николаш -), Котараш 7, Јованов 6 (од 46. В. Радаковић 6), Поткозарац 7, Тасић 6,5, И. Плавшић 6,5 (од 83. Симовић -).

Дерби војвођанског севера“заслужено је припао Бачкоградиштанцима. Челаревци су парирали доста добро у пољу, али су били безопасни у нападу. Братислав Јелић је довео домаћине у вођство у 19. минуту, пошто је био највиши у скоку после ударца из угла Виновића и главом послао лопту у мрежу. У 27. минуту Виновић се лепо ослободио пратиоца у казненом простору, али је упутио благ ударац ка голу са 14 метара и био је то лак плен за Влајића.

Наставили су Градиштанци и у наставку да атакују ка голу гостију, али је у 49. минуту голман Влајић био бржи од Братисалава Јелића и отклонио опасност. Славољуб Дабижљевић, поставио је коначних 2:0 већ у 55. минуту, пошто је прецизним шутем са ивице казненог простора материјализовао успешну акцију саиграча. Дабижљевић је одлично проиграо Бојана Ћулума у 62. минуту, али је овај шутирао право у истрчалог голмана. Гости су једину праву прилику имали у 73. минуту, али је шут главом Јованића Милованов одбранио.

В. Јанков

Обилић - Његош  5:0 (4:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, без гледалаца. Судија:  Шипош (Врбас). Стрелци: Красин у 9, 35. и 37, и Дражић у 43. и 62. минуту. Жути картони: Ранков, Пантелин (Обилић), Савановић (Његош).

ОБИЛИЋ: Панић 8, Ал Сади 8, Момчилов 8, Терзин 8, Ђукић 8, Красин 9 (Шибул -), Дражић 8,5, Глоговац 8, Ранков 8 (Божанин -), Пантелин 7,5 (Савић 7,5), Мијић 8.

ЊЕГОШ: Маровић 6, Савановић 5,5 (Богавац 6), Вујошевић 6, Ковачевић 6, Кочиш 6,5 Тешановић 7, Никић 6, Варга 5,5 (Буганик -), Миљеновић 6, Бичкеји 5,5 (Дабановић -), Жмукић 6.

После три пораза на старту првенства, повратници у покрајински ранг такмичења, новокнежевачки “витезови”, осетили су прву сласт победе, убедљиво надигравши ривала из Ловћенца. За противничку одбрану незадржив је био троструки стрелац Андреја Красин, који је мрежу гостију начео у 9.минуту после центаршута Љубомира Ђукића, а удвостручио вођство у 35.минуту из гужве. Није требало дуго чекати на трећи погодак Красина, опет на асистенцију Ђукића. Серију је пред одлазак на одмор наставио Александар Дражић из соло продора, а у 62.минуту исти играч је потврдио убедљиво заслужену победу Новокнежевчана.

М. Митровић

Бајша - Младост (БП) 2:0 (1:0)

БАЈША: Игралиште Бајше, судија:  Вукановић (Суботица).  Стрелац: Тресиглавић у 17. и  48. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7, Тресиглавић 8, Калуђеровић 7, Манојловић, Лекај 7, Марјановић 7 (Борош), Жембери 7 (Рахић), Кривокапић 7,5, Стојановић 7 (Рушак), Батори 7, Иванов 7.

МЛАДОСТ (БП): Лења 7, Берања 6,5 (Бабјак 6,5), Спрох 7, Станић 6,5, Ђоковић 6,5 (Зорић 6,5) Кања 7, Иветић 6,5 (Фабри 6,5), Станковић 6,5 (Стојаковић 6,5), Кавчић 6,5, Јакуш 6,5 (Стојаковић 6,5), Кавчић 6,5, Јакуш 6,5, Петељ 6,5 (Ожвалт 6,5).

Прву шансу имали су домаћини преко Манојловића, али је шутирао е поред стативе. Калуђеровић је мало касније добро центрирао најбоље се снашао Немања Тресиглавић  и погодио мрежу..

Само што је почело друго полувреме, Тресиглавић је постигао други гол, после корнера Батора.

С. Ст.

Србобран - Раднички (С) 1:2 (1:0)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Ћерановићч (Ловћенац). Стрелци: Марјанов у 23 за Србобран, а Ожеговић у 68. (из пенала) и Кнежевић у 73. минуту за Раднички.

СРБОБРАН: Бабин 7, Зељић 7, Петровић 6,5 (Милосављевић), Гленџа 6, Јовановић 6,5, Клипић 6,5, Кењи 6, Радојковић 7, Тешановић 7 (Арђељан), Марјанов 7, Павићевић 7,5 (Хађинац).

РАДНИЧКИ (С): Зорић 7, Тевановић 7, Мазињанин 7, Коларић 6 (Јосић 7), Кнежевић 7,5, Чуљак 6,5 (Радека), Ожеговић 7,5, Ђукановић 7, Лучић 7,5, Крунић 6,5 (Мијовић), Жежељ 7 (Зорица).

Одлично су домаћини ушли у меч са жељом да улепшају деби тренера Душана Медића, а плод офанзиве био је погодак Александра Марјанова, после асистенције Игора Павићевића. До одласка на одмор, Марјанов је пропустио да постигне још неколико поготка.

Слика се променила у наставку, јер су гости из Сомбора казнили пад у игри домаћина. Сигуран реализатор најстроже казне, био је Стефан Ожеговић, док је пет минута касније мрежа иза леђа Боривоја Бабина погодио Никола Кнежевић, спретном реакцијом на другој стативи.

У 90. минуту, шансу за бод, пропустио је млади Милосављевић, закаснивши да лопту убаци у празан гол.

М. Мен.

Црвенка - Таванкут 0:0

ЦРВЕНКА: Стадион “Милорад Џомба”,  судија: Латиновић (Бачка Паланка).

ЦРВЕНКА: Јокић 8, Бошковић 7, Ивић 6, Ј. Суботић 6, Зелић 7, Кончар 6 (Јавор), Шакић 6, М. Суботић 6 (Божичић), Бешић 6, Керекеш 6, Бабић 6.

ТАВАНКУТ: Лебовић, Бурсаћ 7, Куктин 7, Масалушић 7, Скендеровић 7, Гњатовић 7, Вујић 7 (Тумбас 7), Визин 7, Пејић Тукуљац 7 (Шаулић), Шимић 7, Слобода 7.

Захваљујући одличном голману Јокићу Црвенчани су стигли до бода иако су гости из Таванкута били и бољи и све време утакмице надмоћнији. Напада Црвенчана према голу Лебовића и није било, а најбоља илустрација тога је да је он остао и неоцењен. Имали су гости неколико прилика да крунишу свој квалитет и своју надмоћност, али је најиделанија била прилика коју је у 73. минуту имао Тумбас, након свега три минута, пошто је заменио Вујића.

Т. Јововић

Херцеговац Крила Крајине 0:2 (0:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, судија Шћепановић (Крушчић) 7, стрелци, Лончаревић у 77. и Чешљевић у 90. минуту. Црвени картон, Стеаван Рачић (Херцеговац). Жути картони: Дујаковић, Новчић, Смајић (Херцеговац), а Чешљевић и Лончаревић (Крила Крајине).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Дујјаковић 6, Бајић 6, В. Хрњез 6, Вукосав 6, Бајат 7, Андесилић 6,5, (Миловић 6,5), Ивеља 8, Рачић 8, Новчић 5, Илеш 6 (Дмитровић 6).

КРИЛА КРАЈИНЕ:  Лугоња 7,5, Вигњевић 7,5, Медан 7,5, Мркаић 7,5, Јефтић 8, Дино Гајдобрански 7,5 (Лончаревић 8,5), Марко Гајдобранаки 7,5, (Чешљевић 8), Сердар 8, Плавански 7 (Париповић -), Барић 7,5.

Барић је покушао у 6. минуту са 17 – 18 метара, али без успеха. Осам минута касније Плаванмски је прошао по левој страни, упутио ударац ка голу, али се Лукач није дао изненадити. Играо се 36. минут, Дујаковић је прошао по десној страни, убацио лопту у шеснаестерац гостију, покушаио је главом Рачић, али је лопта изнад гола, отишла у гол - аут.

Утакмица је  решена у другом полувременау, када су постигнута оба гола. У 77. минуту Лончаревић је извео слободан ударац са 25 метара, а лопта је завршила у левом горњем углу голмана Лукача. Коначан резултат  поставио је Чешљевић у 90. минуту.

М. Ђ. Кременовић

Бачка (П) - Младост (Т) 2:0 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке,  судија: Људови (Гложане). Стрелци: Милијашевић у 38. и Кујунџић у 55. минуту.

БАЧКА: Сабо 8, Драшковић 7 (Д. Кркљајић), Кујунџић 8, Панић 7,5 (Бакић), Чабрило 7,5, Колунџић 7,5, Иванишевић 7,5 (Дондур), Ђурановић 7,5, С. Кркљајић 7,5 (Прекпалај), Сичаћић 7,5, Милијашевић 8 (Лукић).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Гајић 6,5, Адамовић 6,5, Радуловић 7,5, Гашић 6,5 (Миловановић 6), Губаш 6,5, Срданов 7,5, Васић 7 (Тривић), Кашић 6,5 (Јовић 6), Икрашев 7, Комљенић 6,5.

Ст. Стојиљковић

Обилић - Његош 5:0, Бачка (П) - Младост (Т) 2:0, Херцеговац - Крила Крајине 0:2, Бајша - Младост (БП) 2:0, Војводина (Т) - Текстилац 1:1, ОФК Врбас - Младост (А) 0:1, Црвенка - Таванкут 0:0, Војводина (БГ) - ЧСК Пивара - 2:0, Србобран - Раднички (С) 1:2

1. Војводина (БГ)       4      4      0      0      11:2  12

2. Младост (А)   4      3      1      0      7:1    10

3. ЧСК Пивара    4      3      0      1      8:4    9

4. Младост (Т)    4      3      0      1      7:4    9

5. Таванкут       4      2      2      0      4:1    8

6. Младост (БП) 4      2      1      1      10:4  7

7. Кр. Крајине    4      2      0      2      7:7    6

8. Бачка (П)       4      2      0      2      7:8    6