Војвођанска лига – север: Градски дерби Старом граду

Гости су у вођство дошли у 9. минуту. Влајић је шутирао са преко двадесет метара, а лопта је завршила у доњем десном углу гола, голмана Дражића.
Радост фудбалера Старог града после поготка

Крила Крајине - Стари град 0:4 (0:1)

БАЧКА ПАЛАНКА:  Стадион УСР „Тиквара“, судија,Тановић (Суботица). Стрелци: Влајић у 7.и 66, Ковачевић у 74.  и Крајиновић у 88. минуту: Жути картони:  Гајдобрансли, Пандуров, Плавански (Крила Крајине), а Леђанац и Крајиновић (Стари град).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 5, Вигњевић 5,5, Ступар 5, Гајдобрански 5, Медан 5 (Стојановић од 67. минута 5,5), Зелинчевић 5, Чешљевић 5,5, Илић 6  (Дувњак од 60. минута 5,5),  Пандуров 5,5, Лончаревић 6, Грујић 5,5(Плавански од 77. минута 5,5)

СТАРИ ГРАД: Танкосић 8, Леђанац 7 (Радаковић од 78 минута -), Батиница 8, Текић 8,5, Влајић 8 (М. Глувић од 79. минута  -), Крајиновић 7,5, Радић 8, Б.Глувић 7, Субошић 7 (Новевски од 70.минута 8), Крстић 7,5, Ковачевић 8.

Влајић је покушао у 21. минуту, поново да затресе мрежу домаћих, Међутим, лопта узпућена са 13 – 14 метара удаљености од гола, завршила је у наручју голмана Дражића.

Крајиновић је у 31. минуту покушао главом, али није био довољно прецизан. Три минута касније покушао је Текић, са 25 метара, али је лопта поред гола отишла у гол – аут. Крстић је у 62, минуту био у прилици, да повиси вођство своје екипе на 2:0. Међутим, Дражић је крајњим напором избацио лопту корнер. Четири минута касније, Крстић је са свега неколико метара, погодио мрежу домаће екипе за вођство од 2:0. Ковачвић је у 84. минуту, сјајним шутем са петнаест метара, сместио лопту под пречку, за вођство од 3:0. Коначан резултат утакмице 0:4, поставио је Крајиновић у 88. минуту. Крајиновић је главом са свега три – четири метара, погодио мрежу домаћих.

М. Ђ. Кременовић

Текстилац - Бачка (П) 4:0 (3:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, играно  без гледалаца, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Симић у 30. и 33. (из пенала), Илић у 35. и Стокић у 87. минуту. Жути картони: Станчић (Бачка).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Рогановић 7, Стокић 8, Гостовић 8, Ђокић 7 (Р. Миленковић 7), Огњеновић 7,5, Илић 7,5 (Јовановић 7), Н. Миленковић 7,5, Стевановић 7,5, Симић 8,5, Кулић 7,5 (Станојковић 7).

БАЧКА: Станчић 6, Павичевић 6,5, Лебовић 6 (Иванишевић 7), Кујунџић 7, Колунџић 6 (Ружајић 6), Дондур 6, Кркајић 6, Пауновић 6, Лазаревић 6,5, Глоговац 7, Вујковић 7.

Екипа Текстилца је без већих потешкоћа остварила другу победу овог пролећа. Екипа из Оџака је за пет минута постигла три поготка, а од тога два с пенала. Оба прекршаја у казненом простору направио је голман екипе Бачке Филип Станчић и оба покушаја је успео да реализује Милан Симић коме је ово био деби у екипи Текстилца. Трећи погодак дело је младог Драгомира Илића који је из соло акције савладао противничког голмана.

У другом делу игре домаћи играчи који су били задовољни високом предношћу су били мало резервисани, тако да је било јако мало прилика за постизање поготка.

У 87. минуту млади Милан Стокић који се полако али сигурно намеће као узданица у екипи Текстилца је из соло акције успео да матира гостујућег голмана Станчића и донесе убедљиву победу екипи Текстилца.

С. Јовин

Бајша - Црвенка 1:1 (1:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академије фудбала, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Лекај у 44.  за Бајшу, Кривокапић у 50. минуту (аутогол) за Црвенку.

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 6, Мајкић 6, Кривокапић 6, Марјановић 6, Борош 6 (Батори 7), Лачак 7, Стојановић 7 (Михалец 6), Балинд 6, Лекај 7, Рахић 6 (Боговац 6).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ивић 6,5, Ј. Субашић 7, Делић 7, Шакић 6,5, М. Суботић 7, Керкеш 6,5, Бобић 6,5, Божичић 6,5 (Трифуновић 6), БОшковић 7, Бешић 6,5 (Вујнић 6).

Бајша је повела минут пре краја првог полувремена, Лекај је повео акцију и са 16 метара матирао голмана. После корнера Бошковић је шутирао, лопта се одбила од Кривокапића и преварила голмана Дамјановића  за 1:1.

С. Ст.

Младост (А) - Младост (БП) 3:1 (0:1)

АПАТИН: Стадион Младости, судија: М. Нешић (Суботица), стрелци: Рапаић у 65. (из пенала), Мишковић у 72. и Басарић у 88. за Младост (А), а Плавшић у 28. минуту за Младост. Црвени картон: Грлица (Младост БП).

МЛАДОСТ (А): Јеличић 8, К. Јововић 8, Бурсаћ 8 (Кнежевић 7,5), А. Јововић 8 (Ожеговић), Пешић 7,5, Рапаић 7,5, Златковић 8,5, Вујин 7,5, Митровић 7,5, Ђери 7 (Басарић 7,5), Мишковић 8.

МЛАДОСТ (БП): Лења 7, Ожват 6,5 (Стоисављевић 7), Бероња 6,5, Плавшић 8, Вукановић 7,5, Кања 8, Иветић 7,5, Фабри 7 (Грлица 6,5), Загорчић 7 (Шпрох), Јакуш 7. Лешков 7,5.

Плавшић је лепим ударцем у 28. минуту довео госте у вођство. Апатинци су имали иницијативу у другом делу и изједначили из оправдано досуђеног казненог ударца, а голови Мишковића и Басарића круна су сјајне игре.

С. Р.

Младост - Слога (Ч) 0:1 (0:1)

ТУРИЈА: Стадион Младости, судија: Кузмановић (Кула), стрелац: Вуковић у 23. минуту. Жути картони: Адамовић, Срданов, Икрашев (Младост), Гргић, Матијевић, Пурић, Видовић (Слога). Црвени картони: Васић (Младост) Гргић (Слога).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Комленић 7 (Иван, Гашић), Гајић 7, Адамовић 7, Губаш 7, Радуловић 8, Икрашев 7, Васић, Миловановић 7, Срданов 8, Грубовић 7.

СЛОГА: Буловић, Гргић 7, Бојић 7,5, Матијевић 7 (Макар 7), Цветковић 7,5, Вуковић 8, Нинковић 7 (Бајчев 7,5), Видовић 7,5, Пурић 7, Ранчић 8, Стојаковић 7,5.

У утакмици без шанси, али борбеној, што показују два црвена и седам жутих картона, победника је одлучио Вуковић, сјајним ударцем са 25 метара под пречку.

С. Р.

Таванкут - Раднички 4:0 (2:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, без гледалаца, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Војнић у 7. и 78. Шимић у 6. Пејић у 85. за Таванкут. Жути картони: Н. Скендеровић (Таванкут), Митровић, Ердеи, Стевановић, Милетић (Раднички). Црвени картон: Н. Тевановић.

ТАВАНКУТ: Габрић 7, Б. Кујунџић 7, Слобода 7, Облаковић 7, И. СКендеровић 7, Куктин 8, Спремо 8 (Годар), Гњатовић 7, Н. Скендеровић 7 (Пејић 7), Шимић 8, Војнић 8 (А. Кујунџић).

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Мазињанин 6 (М. Милетић), С. Тевановић 6, Ердељи 6, Павин 6, Сапониченко 6 (Миловић), Лучић 6, Ресановић 6, Дмитровић 6, Н. Тевановић 6, Жежељ 6, Петковић 6.

Фудбалери Таванкута убедљивим резултатом су савладали Сомборце. У првом полувремену су постигли два лепа погодка преко Војнића и Шимића.

У другом делу утакмице су наставили са головима и у 78. минуту Војнић је постигао погодак за 3:0, а у финишу Пејић поставио коначан резултат.

С. Стојиљковић

Текстилац - Бачка 4:0, Крила Крајине - Стари град 0:4, Бајша - Црвенка 1:1, Таванкут - Раднички 4:0, Младост (Т)- Слога 0:1, ЧСК Пивара - Војводина 1:2, Тиса - Врбас 5:1, Младост (А) - Младост (БП) 3:1.