Војвођанска лига – север: Изненађење у Чонопљи

​​​​​​​Слога - Тиса 0:2 (0:1)
fudbalska lopta

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Крнета (Бачка Планака), стрелац: Живковић у 31. и 55. минуту.

СЛОГА: Лапчић 6, Кемењ 6, Гргић 6, Банић 6, Секулић 6, Бојић 6, Пурић 7, Ковачевић 6, Рајчанин 6, Вемић 7, Стојишић 6.

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 7 (Прикапић 6), Бјелобрк 7, Киш 8, Шицар 8, Жмукић 7, Живковић 8, Арежина 7, Дуроњић 7 (Панић 6), Нађ 7, Шијачић 7 (Мандић 7).

Фудбалери Слоге су претпели први пораз у овом првенство. Чонопљани су играли слабо, што су гости искористили и дошли до победе. У 31. минуту Живковић је преварио одбрану гостију и постигао погодак. До другог гола се није чекало дуго, опет је Живковић био најприсебнији и тако су Адорјанци приредили највеће изненађење првенства.

С. Ст.

Црвенка - Младост (Т) 2:4 (1:1)

ЦРВЕНКА: Стадион Црвенке, гледалаца око 30, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Бабић у 17. Костић у 66. за Црвенку, а Дукић у 22. Комленић у 73. и 84. и Стајки у 89. минуту за Младост. Црвени картон: Латиновић (Црвенка).

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Ивић 5, Ј. Суботић 5, Костић 7, Шакић 6, М. Суботић 5, Бошковић 5, Бабић 6, Шумар 7, Петрић 5 (Трифуновић 5), Латиновић 5.

МЛАДОСТ: Ађански 7, Живановић 7, Икрашев 7 (Плазачић 7), Гашић 7, Мрђан 8, Цигановић 7, Комленић 8, Адамовић 7, Тривић 7 (Лаушев 7), Срданов 8, Дукић 7 (Стајки 7).

Црвенчани су дошли у вођство у 17. минуту када је након ударца Шакића голман Ађански одбио лопту, а Бабић био најприсебнији и из близине послао у мрежу. Изгледало је у том тренутку да је пут домаће екипе ка победи широм отворен, али је већ након пет минута доведен у питање, јер су гости изједначили голом Дукића. Нову наду донео је најбољи играч Црвенке у овом сусрету Лука Костић голом у 66. минуту, на асистенцију такође доброг Шумара. Међутим, и она је убрзо угашена, јер бледо издање домаћина није могло да одоли одличној игри Туринаца коју су у завршници сусрета крунисали головима Комленића у 73. и 84. минуту и Стајкија у 89. и тако неочекивано, али потпуно заслужено однели бодове.

Т. Јововић

Раднички (С) - ЧСК Пивара 0:3 (0:1)

СОМБОР: Стадион Радничког, гледалаца 50, судија: Рауковић (Суботица), стрелци: Тасић у 6. 84. и Илеш у 88. минуту.

РАДНИЧКИ: Везмар 7, Митровић 6, Коларић 5,5, Лакић 6,5, Јошић 6,5, Мартиновић 6, Ердеи 6, Мијовић 6 (Зорица), Ресановић 6, Петковић 6, Тевановић 6 (Ђукановић 6).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Јевић 6,5, Добринић 6,5, Балиновић 6,5, Јевтић 6,5, Плавшић 7, Јелић 6,5, Тасић 7,5, Н. Зирић 6,5, Илеш 6, Д. Зирић 6,5.

Гости су рано повели, а домаћи тим је покушавао да дође до изједначења али није створио конкретне прилике. У финишу меча тим из Челарева је потврдио победу погоцима Тасића у 84. и Илеша у 88. минуту.

С. Р.

Крила Крајине Бачка (П)  0:1 (0:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште УСР „Тиквара“, гледалаца 80, судија Врачар (Сомбор). Стрелац, Глоговац (из пенала)  у 65 минуту. Жути картони, Чешљевић, Дражић, Лончаревић (Крила Крајине). Црвени картон, Дејан Дукић (Крила Крајине).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 6, Вигњевић 6, Ступар 6 (Марковић 6), Медан 6 (Карановић -), Пилиповић 6, Зелинчевић 6, Чешљевић 6, Будисављевић 6, Дане Дукић 6(Поповић -), Лончаревић 6, Марко Гајдобрански 6.

БАЧКА: Станчић 8, Дошлов 6,5,  Лебовић 7, Кујунџић 8, Никшић 6,5, Павићевић 6, Момчилов 8,5, Бабић 6 (Миличић 6,5), Шотра 6,5 (Бијелић  -), Глоговац 8,5, Шабан 6.

Бачкопаланчани током првог полувремену нису успели да реализују неколико изгледних прилика пред голом Станчића. Казна за пропуштен шансе, стигла је у 65. минуту, када су гиости преко Глоговца са пенала постигли гол.

У шеснаестерцу домаћих,  срушен је Шотра, а судија Врачар је без размишљања показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Глоговац који је погодио десни угао голмана Дражића.

М. Ђ. Кременовић

ВојводинаМладост (А) 1:2 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 100. Судија: Ћерановић (Ловћенац). Стрелци: С. Јанковић у 85. за Војводину, а Ожеговић у 58. и Дулић у 74. минуту за Младост. Жути картони: Марковић, Бечановић, Илић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Милованов, Вејин, Марковић, Билбија, Бечановић, Јелић, Н. Јанковић, Стефанов, Илић (од 46. М. Михајловић), Бранков (од 46. В. Михајловић), С. Јанковић.

МЛАДОСТ: Јеличић, Басарић, Бурсаћ, Златковић (од 75. Ђери), Вујин, Мишковић, Кнежевић, Јововић, Ожеговић, Родић (од 65. Дулић), Пешић (од 80. Крунић).

Без четворице стандардних играча, Бачкоградиштанци су претрпели пораз минималном разликом од врло добрих Апатинаца. То је пети узастопни пораз Воше. Први део утакмице донео је изједначену игру, а мрже су се њихале само захваљујући снажном ветру. У наставку су виђени и голови. Гости се нису радовали само првом поготку, већ и победи на крају.

Играо се 58. минут, кад је Бурсаћ дубинском лоптом проиграо Стефана Ожеговића, који је материјализовао успешну акцију. Из два потеза су Апатинци повисили на 2:0. Кнежевић је шутирао са двадесетак метара, голман домаћих Милованов кратко одбио, а десетак минута после уласка у игру Дамир Дулић је снажним шутем лопту послао испод саме пречке. Пет минута пре краја своју добру игру крунисао је Симо Јанковић.

В. Јанков

Врбас - Младост (БП) 0:1 (0:0)

ВРБАС: Игралиште Врбаса, гледалаца 50, судија: С. Тановић (Суботица), стрелац: Лешков у 94. минуту. Црвени картони: Симић (Врбас), Малиџан (Младост).

ВРБАС: Кронић 6, Рогановић 6,5, Сакач 6,5, Авдаловић 6 (Јовичић), Новићевић 6,5, Симић 6, Фејса 6,5, Јакић 6,5, Којичић 6,5, Кулић 6,5, Тепавчевић 6,5 (Докнић).

МЛАДОСТ: Лења 7, Лешков 7,5, Шпрох 7, Јакуш 7, Плавшић 7, Ђаковић 7 (Валентик), Малиџан 7, Кања 7, Иветић 7, Загорчић 7 (Загорчић), Станић.

Из једног од ретких контранапада кад су Врбашани стали мислећи да је офсајд, Лешков је казнио промашаје домаћина и донео Младости три вредна бода.

С. Р.

Стари град  -  Таванкут 9:1 (4:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца 120, судија Допуђа (Бачки Соколац), Стрелци, Батиница у 16, Крајновић у 19, 53, 57, 75, Влајић у 27. и 37, Ковачевић у 58. и 80. за Стари град, а Визин у 61.минуту (из пенала) за Таванкут. Жути катртони, М. Глувић (Стари град), а Кујубнџић, Визин и Габрић (Таванкут).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 8, Радаковић 8, М. Глувић 8 (Живић 8), Батиница 8 (Валентик), Зељко 8, Влајић 8, Крајновић 8,5, Новевски 8, Радић 8, Б. Глувић 8 (Гостовић -), Ковачевић 8.

ТАВАНКУТ: Габрић 5,5, Скендеровић 5, Куктин 5 (Годар 5), Гњатовић 5, Облаковић 5, Пољаковић 5, Шимић 5, Визин 5,5, Б. Кујунџић 5 (Пејић Тркуљац 5), Спремо 5,5 (Бурсаћ 5,5), А. Кујунџић 5.

Катастрофалан пораз доживели су гости из Таванкута, на гостовању у Бачкој Паланци. Након много боље игре током целе утакмице, Бачкопаланчани су стигли до убедљиве победе, која је кад се све сабере, могла бити још уверљивија. Душан Крајновић је чак четири пута погодио мрежу, иначе једног од колико – толико солидних појединац у редовима гостију Габрића. Фудбалери Таванкута су почасни гол постигли са беле тачке, Сигуран извођач најстроже казне био је Визин.

Текстилац - Бајша 1:0 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 80, судија: Крушић (Кањижа), стрелац: Божичић у 22. минуту. Жути картони: Митровић, Дакић, Р. Миленковић (Текстилац), Боршош, Тресиглавић (Бајша).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7,5 Илић 7,5, Р. Миленковић 7,5, Дивљак 7, Дакић 7, Ђокић 6,5 Агбаба 6,5, Божичић 8, Прелић 8, Митровић 7, Н. Миленковић 7 (Поповић), Огњеновић 7.

БАЈША: Дајмановић 7,5, Манојловић (Рахић 6,5), Тресиглавић 6,5, Боршош 7, Лаћак 7,5, Богавац 7, Лекаји 6, Маријановић 6 (Пинтер 6,5), Мајкић 6, Кривокапић 6,5, Михалец 6,5.

Тренер Оџачана Драган Дакић је могао да рачуна на све расположиве снаге, тако да су Оџачани већ од првог минута кренули офанзивно.  У 22. минуту капитен домаћих Дарио Божичић након соло акције са десетак метара постигао је први и једини погодак на утакмици. Могли су домаћи постићи још који погодак да су стрелци били сконцентрисанији у одлучујућим моментима.

С друге стране и гостујући тим је имао своје прилике у неколико наврата током меча. До краја утакмице домаћини су се грчевито борили и успели да сачувају минималну победу која има даје шансе за опстанак у овом рангу такмичења.

С. Јовин

Крила Крајине - Бачка 0:1, Текстилац - Бајша 1:0, Стари град - Таванкут 9:1, Црвенка - Младост (Т) 2:4, Раднички - ЧСК Пивара 0:3, Слога - Тиса 0:2, Војводина - Младост(А) 1:2, Врбас - Младост (БП) 0:1.  1. Слога      15     13     1      1      41:9  40

2. ЧСК Пивара    15     9      4      2      32:13        31

3. Младост (А)    15     9      3      3      31:13        30

4. Стари град     15     8      4      3      41:15        28

5. Тиса                15     7      6      2      19:11        27

6. Врбас              15     8      2      5      23:17        26

7. Таванкут          15     8      2      5      21:22        26

8. Младост (БП) 15     8      1      6      26:18        25

9. Бајша              15     6      3      6      28:23        21