ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Јелић за минималац

Војводина (БГ) – Бачка (П) 1:0 (1:0)
2

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 150. Судија: Дражић (Бачка Паланка). Стрелац: Братислав Јелић у 14. минуту. Жути картони: Јанковић, Радојковић, Хасичић (Војводина), а С. Кркајић, Д. Кркајић, Плавшић (Бачка).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7,Хасичић 6, Радојковић 6,Рондовић 6 (од 82. Петровић -), Малић – (од 17. Миловановић 5, од 70. Пеленгић -), Јанковић 7, Д. Јелић 7, Солдат 6,5, Проданов 7, Б. Јелић 7, М. Јелић 6,5.

БАЧКА: Славнић 6,5, Бакић 6, Колунџић 7, С. Кркајић 7, Гаврић 6,5, Кокљевци 6,5, Шијачић 7, Лазаревић 6,5 (од 74.Д. Кркајлић -), Милијашевић 6, Шицар 6, Плавшић 7.

Градиштанци су тешком муком дошли до друге победе у наставку првенства и то, поново, минималцем. Пресудио је Братислав Јелић у 14. минуту, после успешне асистенције Проданова. После тога гости су пеузели иницијативу, али су били безопасни.

Слична слика и у наставку. Пачирци су имали више лопту у поседу, али сам шута Плавшића у 57. минуту, када је Бабин интервенисао и лопта се одбила од пречке, нису ништа озбиљније урадили у нападу. Домаћин се определио да полуконтре, а најближи поготку био је повратник на терен Пеленгић, који је из повољне прилике шутирао крај гола.

В. Јанков

Слога - ЧСК Пивара 2:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: С. Јурић (Сента), стрелци: Рајчањи у 56. и Вукас у 70. минуту.

СЛОГА: Зорић, Чивчић 7 (Фуштал 6), Кнежевић 7, Стевановић 7, Ребић 7, Рајчањи 8 (Лилић 7), Вукас 8, Олујић 7, Петровић 7, Матић 7, Крмар 7 (Лебенштај 7), Секулић 7.

ЧСК ПИВАРА: Дражић 8, Радаковић 6, Недић 6, Панић 6, Ранђеловћ 6, Сарчевић 6, Милојевић 6 (Кончаревић 6), Поповић 6 (Тодорић 6), Ерар 6, Шовен 7, Ћулибрк 7 (Новаковић 6). Слога је више је нападала, док су гости покушавали из контра - напада. Што није било више голова треба захвалити младом и перспективном голману ЧСК Пиваре Милошу Дражићу.

С. Ст.

Станишић - Младост (Т) 1:0 (0:0)

СТАНИШИЋ: Стадион Станишића, гледалаца 200, судија: Р. Крнета (Бачка Паланка), стрелац: Пљошта у 67. минуту (из пенала).

СТАНИШИЋ: Везмар 7, Басарић 7, Кнежевић 7, Богуновић 7,5, Матијаш 7,5 (Плавшић 6,5), Пљошта 8, Павић 7 (Врањеш 6,5), Митровић 7, Ђукић 7 (Лазић 6), Ердеи 7, Вујин 7.

МЛАДОСТ: Смит 7, Млађеновић 7, Петровић 6,5, Ефендић 6,5, Савин 7, Курјачки 7, Си. Гашић 7 (С. Гашић 7), Губаш 6, Бубоња 7, Јовић 6 (Вукадинов 6), Бајић 6,5 (Зељковић 6,5).

Станишић је наставио тријумфалну серију минималном победом против квалитетне екипе Младости из Турије. Играло се борбено и отворено од самог почетка. Домаћи су у 67. минуту дошли у вођство из пенала који је сигурно извео Пљошта. Претходнио је Ђурић био фаулиран у шеснаестерцу гостију. До краја сусрета било је шанси на обе стране али резултат се није мењао.

С. Ст.

Крила Крајине - Младост (БП) 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА:  Стадион СРЦ Тиквара,  гледалаца: 300, судија: В: Ердељан (Бачко Градиште), Жути картони: Ђекић, Медан, Станић (Крила Крајине), а Шишљагић (Младост)

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија , Вигњевић, Ступар, Ђекић, Медан, Балиновић,  Буквић, Вујановић (Аћић), Ивковић, Станић, Кљајић.

МЛАДОСТ (БП): И. Лења,  Ожват, Бероња, В. Шпрох, Брајковић, Стоисављевић (П .Владисав), Шишљагић (Позарев), Грковић , Б. Тројановић, Јакуш, Икрашев.

Међуопштински дерби завршен је најнепопуларнијим могућим резултатом. Углавном, игра се одвијала између два шеснаестерца, а малобројне су биле повољне прилике.

Гости из Бачког Петровца , већ на почетку утакмице пропустили су изгледну шансу. С друге стране нападачи Крила Крајине упутили су два резантна шута са двадесетак метара, али противничка мрежа остала је нетакнута.

Ђ. Шт.

Препород - Херцеговац 3:0 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 150, судија: М. Мартиновић (Кљајићево), стрелац: Ковач у 53. 58. и 63. минуту.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Дошлов 6 (Терзија 6), Курушић 6 (Средник 6), Мијић 7, Богојевић 7 (Копања 6), Николаш 8, Шашић 7 (Дамјановић 7), Ковач 9, Чабрило 7, Вукелић 7 (Цакић 6), Бурсаћ 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукић 6, Јањић 6 (Новчић 6), Бабић 6, Бајат 6, Тривуновић 7, Добранић 6 (Миловић 6), Рачић 7, Срданов 7, Зељић 6 (Хорватић 6), Тешановић 6 (Сивчевић 6), Радовић 7.

Расположени Милош Ковач постигао је три лепа гола и био је најбољи  актер уткамице. У првих 45. минута није било голова.а у наставку  разиграли су се домаћИ фудбалери.

С. Ст.

Бајша - Бачка (С) 1:2 (1:1)

БАЈША: Игралиште  Бајше, гледалаца 100, судија: Ковач (Кула), стрелци: Митровић у 45. за Бајшу, Војнић у 15. Рајковаћа у 70. минуту за Бачку.

БАЈША: Дамјановић 7, Дуганђија 7, Дер 7, Жембери 7, Маријановић 6, Батори 6 (Д. Рахић 6), Варга 6, Шемић 6, Да. Рахић 6, Нађ 6,5, Митровић 7.

БАЧКА: Станчић 7, Кујунџић 7, Ђуровић 7, Бједов 7, Киш 7, Рајковача 8, Маленчић 7, Манојловић 7 (Ненадовић 6,5), Анђић 7 (Симић 8), Војнић 8, Глишовић 8.

У комшијском дербију боља је била Бачка из Суботице. Бајша је била ослабљена, а и поред тога у првом делу је пружила добру игру. Гости су преузели иницијативу и повели у 15. минуту. У 45. минуту Жембери је центрирао а Митровић је погодио за 1:1.

У другом делу у самом финишу добра акција Давора Рајковаће из другог плана на пас Војнића погодио мрежу за победу.

С. Стојиљковић

Његош - Сента 0:4 (0:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 100, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: Матић у 61. Симић у 69. 80. и 87. минуту. Црвени картон: Савовић (Његош).

ЊЕГОШ: Радовић 6, Теофиловић 7 (Микић 6), Савовић 7, Тешановић 6, Траиловић 6, Перуновић 6, Пејовић 6, Којчић 6, Дашић 6, Фејса 6, Миловановић 6.

СЕНТА: Томашев 7, Ђери 7, Варга 7, Дражић 7 (Кораћ- 7), Мандић 7, Рушак 6, 5 (Симић 8), Матић 7, Живковић 7, Батаји 6,5, Жмукић 7, Фодор 7, Савић 6,5.

Иако су фудбалери Његоша имали иницијативу, гости су лако стигли до високе победе.