Војвођанска лига – север: Комшијски дерби домаћину

Нови српсколигаш Раднички дошо је до лаке победе и оправдао улогу фаворита у градском дербију.
Pavel Ozvat/J. Pucovski

Раднички (СТ) - Раднички (С) 3:0 (1:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 400, судија: Корко (Руски Крстур), стрелци: Кнежевић у 2. 51. и Фуртула у 54. минуту.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Чордашић 8, Славуљица 7, Кнежевић 8 (Антунић 7), Ђоровић 7, Радмановић 7), Шћепановић 7 (Радан 7), БОшковић 8, Цветковић 8, Фуртула 7, Гороњић 7, Богуновић 7.

РАДНИЧКИ (С): Зорић 6, Дулић 6 (Бубања ), Жежељ 6, Матијевић 6,5, (Рњак), Веселиновић 6 (Мартиновић 6), Вуковић 6,5, Стевановић 6, Грбић 6, Ердеји 6, Лакић 6, Ресановић 6,5.

Кнежевић се пробио појачану одбрану гостију и већ у 2. минуту постигао погодак. С тим резултатом се и отишло на одмор.

У наставку игре домаћи су за три минута постигли јоош два гола преко најбољег играћа Кнежевића и Фуртуле.  и “комшије” су имале неколико прилкика, али нису били прецизни.

С. Ст.

Младост (БП) – Младост (А) 3:0 (0:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: око 200; судија Милосављевић (Суботица). Стрелци: С. Адамек у 48, Ожват у 69. и Штефек у 74. минуту. Жути картони: Митровић и Мишковић, оба Младост (А).

МЛАДОСТ (БП): Лења, Ожват, Штефек, Шпрох, Бероња, Глувић, Северињи (Докић), Кања, М. Адамек (Бабиак), Берић (С. Адамек), Шкрбић.

МЛАДОСТ (А): Јеличић, Кнежевић (Родић), К. Јововић, Басарић, А. Јововић, Митровић, Рапаић (Солаћ), Тимар (Ђери), Вујин, Бачић, Мишковић.

Домаћи су највише претили са десне стране, али сјајни Милан Адамек је гађао поред гола, а два његова шута је зауставио врло добри голман Јеличић. Велику шансу није искористио Глувић у 30. минуту, а голман Апатинца се истакао два минута касније, када је одбио снажан шут Кање, а онда је Ожват шутирао поред гола.

Друго полувреме је било много квалитетније и ефикасније. Само минут пошто је заменио Берића, Стеван Адамек је искористио додавање са десне стране Милана Адамека и из близине савладао Јеличића. Онда су се за свега четири минута истакла оба голмана. Најпре је Апатинац одбранио снажан шут Ожвата из близине, а онда је Петровчан Лења испод пречке изабацио лопту у корнер.

У 69. минуту било је 2 : 0. Врло добри капитен Северињи је  између штопера супарника прогурао лопту до Ожвата, овај је заобишао голмана Јеличића и погодио празну мрежу. Коначан резултат поставио је Штефек после одличног соло продора са леве стране, када је погодио супротни угао мреже гостију. Апатинци су могли бар до почасног гола у 90. минуту, када је после шута главом А. Јововића лопта окрзнула горњи део пречке и завршила у гол ауту.

Ј. Пуцовски

Бачка - Црвенка 2:2 (1:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Јурић (Сента), стрелци: Недић у 25. Шотра у 51 за Бачку, Петрић у 33. и Костић у 55. минуту за Црвенку.

БАЧКА: Станичић 7, Станачев 7, Никша 6,5, Ковач 6,5, Недић 7, Шотра 8, Шабан 7,5, Бјелица 6,5 (Нађ 6), Милованвоић 7, Петковић 6, Сладојевић 6.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Петрић 7, Суботић 6, Радмановић 7, Костић 7, Јовић 6,5, Ђерегеш 6, Марић 6,5, Вујовић 6,5, Бабић 6,5, Тодоровић 6,5.

Домаћи су повели већ у 25. минуту поготком Недића, али су гости брзо изједначили у 33. минуту преко Петрића. До краја полувремена на обе стране је било шанси, али стрелци су били непрецизни. У другом делу домаћин је дошао у вођство преко најбољег играча Шотре, да би два минута касније Црвенчани изједначили преко Костића.

С. Ст.

Полет - Тиса 1:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Воркапић (Сомбор), стрелац: Станојковић у 37. минуту. Жути картони: Милуновић (Полет), Нађ (Тиса).

ПОЛЕТ: Ивановић 7,5, Милуновић 7, Алескић 7, Стојшић 7, С. Станковић 7,5, Ж. Станковић 7, Ристић 7,5, Златковић 7,5, Зец 7 (Стојковић), Богдановић 7, Станојковић 8.

ТИСА: Тасић 7,5, Панић 7, Мандић 6,5 (Тандари 7), Шицар 7, Жмукић 7,5, Живковић 7, Боршош 7,5, Шијачић 6,5, Ђурановић 6,5, Тачи 6,5 (Тодоровић 6), Нађ 7.

Ривали су приказали лепу и борбену игру. Домаћин је био за нијансу бољи и голом младог Станојковића освојио је бодове. Млади нападач дуго се борио за практично изгубљену лопту, одузео ју је од свога чувара и постигао погодак који је практично оставио Полета у Лиги.

У самом финишу сусрета домаћин је могао да повећа резултат, али је одлични голман гостију Тасић одбранио пенал који је извео центарфор Немања Зец. Према оном што је виђено резултат ове утакмице је реалан.

А. Чичић

Младост (Т) - Будућност  2:0 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 300. Судија: Сабо (Кула). Стрелци: Срданов 34. Јовић 74. минуту.

МЛАДОСТ: Јоргић - , Цигановић 8,  Берић 8 (Комленић), Гашић 8, Мрђан 8, Адамовић 8, Јелић 8 (Тешановић), Козомара 8, Јовић 8.5, Срданов 8,5, Савин 8.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Медић 7, Радичић 7 (Малешевић), Копоња 6.5, Ђумић 6.5, Дујаковић 6.5, Ралевић 6.5, Јурчевић 6.5, Јосимовић 6.5, Субошић 6 (Мишковић), Секулић 7.

Прво полувреме протекло је у занимљивој игри, а у другом делу темпо утакмице је осетно пао, али гости се нису предавали. У 74. минуту агресивни Јовић постигао је други гол.

Св. Срданов

Таванкут - Слога 3:2 (1:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Д. Пољаковић у 40. Н. Скендеровић у 76. Тумбас у 84. минуту за Таванкут, Стојшић у 32. Нинковић у 79. минуту за Слогу. Жути картони: Годар (Таванкут), Кнежевић (Слога).

ТАВАНКУТ: Сабо 7, И. Скендеровић 7, Слобода 7, Д. Пољаковић 7, Облаковић 6 (Тумбас 8), Годар 8, Шимић 8, Н. Пољаковић 7 (Допуђ), Н. Скендеровић 8 (Плетикосић), Бедековић 7, Плавшић 7.

СЛОГА: Лебовић 7, Кемењ 7, Анчић 7 (Секулић), Вукас 7, Милошевић 7, Вемић 8, Пурић 7, Коњовић 7, Кнежевић 7 (Сазданић), Стојшић 7, Јајић 7 (Нинковић 7).

С. Ст.

Бајша - Текстилац 2:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалца 150, судија: Врачар (Сомбор), стрелци: С. Кочић у 25. Чагаљ у 85. минуту. Црвени картон: Дамјановић (Бајша).

БАЈША: Дамјановић 7 (Ерег 7), Тресиглавић 7, Маријановић 7, Педић 7, Кривокапић 7,5, Лаћак 7, И. Кочић 7,5, С. Кочић 7,5, Катарош 8, Хопрват 7, Чагаљ 7,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Крстић 7, Митровић 7, Стефановић 7, Гостовић 7, Латиновић 7, Јовановић 7, Дивљак 6,5, Спасић 6,5, Пиваро 7, Тапић 7 (Вукобрадовић ), Огњеновић 7, Варга 6.5.

У динамичној утакмици домаћи су повели у 25. минуту преко С. Кочића, а у 25. минуту искључен голман домаћих. У другом делу гости су имали прилике да изједначе. Екипа Бајша је  у финишу утакмице опостигла и други погодак и решила све диклеме.

С. Ст.

Младост (Т) - Будућност 2:0, Полет (К) - Тиса 1:0, Младост (БП) - Младост АПА 3:0, Врбас - БСК 3:0, Раднички - Раднички (С) 3:0, Бајша - Текстилац 2:0, Бачка - Црвенка 2:2, Таванкут - Слога (Ч) 3:2.