ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Крила Крајине  - ЧСК Пивара 1:1 (1:1)

Домаћи фудбалери су први дошли у вођство. У 11. минуту након добро убачене лопте у шеснаестерац гостију, Лончаревић је шутем по земљи, погодио доњи десни угао гола голмана Танкосића за вођство Бачкопаланчана

БАЧКА ПАЛАНКА:  Стадион УСР „Тиквара“, гледалаца око 200, судија: , Милосављевић (Србобран). Стрелци, Лончаревић у 11. за Крила Крајине, а Ивковић у 27. минуту за ЧСК Пивару. Жути картони, Лончаревић, Дражић, Марковић (Крила Крајине), Балиновић (ЧСК Пивара).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 7, Вигњевић 7, Дукић 7 (Карановић -), Дувњак 7, Пилиповић 7,5, Зелинчевић 7, Чешљевић 7 (Кнежевић -), Марковић 7, Тома – (Медан 7), Лончаревић 7,5, Марко Гајдобрански 6,5.

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Томовић 7, Дејан Зирић 6,5 (Плавански -), Мршић 7, Балиновић 7, Јефтић 6,5, Плавшић 7, Јелић 6,5, Тасић 6,5, Поткозарац 7, Ивковић 7,5 (Илеш -).

Домаћи фудбалери су први дошли у вођство. У 11. минуту након добро убачене лопте у шеснаестерац гостију, Лончаревић је шутем по земљи, погодио доњи десни угао гола голмана Танкосића за вођство Бачкопаланчана. У 27. минуту Ивковић је шутем са 23 – 24 метра, сместио лопту у леви угао голмана Дражића. Гости су највећим делом утакмице, имали лакшу теренску иницијативу, али су домаћи фудбалери успешно решавале све ситуације пред својим голом. Кад се све сабере, нерешен резултат је и најправеднији исход ове утакмице, која није одушевила, али ни разочарала присутне гледаоце.

М. Ђ. Кременовић

Таванкут - Бачка (П)  0:1 (0:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелац: Момчилов у 70. минуту. Жути картони: Н. Скендеревић, Спремо, Габрић (Таванкут), Вукелић, Лебовић, Момчилов (Бачка).

ТАВАНКУТ: Габрић 7, Б. Кујунyић 7 (Пејић), И. Скендеровић 7, А. Кујунyић 7 (Спремо 7), Кухтин 6, Облаков 6, Шимић 7, Гњатовић 6, Годар 7 (Пауновић), Н. Скендеровић 6, Војнић 7.

БАЧКА: Станчић 7, Кујунyић 6 (Јелин), Лебовић 6 (Бабић 6), Ковач 7, Вукелић 8, Павичевић 7, Момчилов 8, Шотра 7, Милановић 7, ДОслов 6, Глоговац 7.

У комшијском дербију одиграна је борбена утакмица са много шанси. Таванкућани су били бољи, али су се гости сјајно бранили и у 70. минуту успели да поведу голом Момчилова после центаршута. Последњих минута меча расположен је био голман Бачке Стантић.

С. Ст.

Стари град  -  Младост (А) 4:0 (3:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца 150, судија Репчек (Врбас). Стрелци, Ковачевић у 16, Крајновић у 24, 45 и 93. минуту. Жути картони, Б. Глувић, Крајновић, Новевски (Стари Град), С. Рапаић (Младост).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 7, М. Глувић 7 (Новевски), Батаиница 6, Кнежевић 6, Зељко 7,5 (Радаковић -), Влајић 7, Крајновић 8, Ђекић 6, Радић 7, Б.Глувић 6,5 (Гостовић -), Ковачевић 7,5.

МЛАДОСТ: Јеличић 5,5, Јововић 5,5, Басарић 6, Видовић 5,5, Ожеговић 6, С. Рапаић 6, Златковић 6, Вујин 6 (М.Рапаић 6), Митровић 6, Бачић 6, Мишковић 6.

Ковачевић је у 16. минуту шутирао по средини гола са 16 – 17 метара, а лопта је завршила у мрежи голмана Јеличића. Након тога на сцену је ступио најбољи играч утакмице - Душан Крајновић, који је у 24. минуту повисио резултат. Крајновић је упутио ударац ка голу Апатинаца са 5 – 6 метара у десну страну гола голмана гостију, а лопта је одсела у мрежи. Исти играч је у 45.минуту шутем по земљи са 11 метара, сместио лопту у леву страну гола гостију за вођство од 3:0.

Коначан резултат 4:0, поставио је Крајновић у судијској надолнади времена. Наиме, он је шутирао ка голу Апатинаца са 5 – 6 метара, а лопта је завршила у левом углу гола голмана Јеличића. Догодило се то у судијској надокнади времена.

Слога (Ч) - Војводина (БГ) 2:0 (1:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија: Крушић (Кажиња), стрелци: Ђоровић у 4. Стојшић у 73. минуту. Жути картони: Човин, Стојшић, Бајчев (Слога), Н. Јанковић, Н. Кудрић, Бубањ (Војводина).

СЛОГА: Буловић, Грбић 7 (Веселиновић 6), Бајчев 7, Кемењ 7, Човин 7, Нинковић 7, Вемић 7 (Рајчанин), Коњевић 7, Стојшић 8, Ђоровић 8 (Пурић 7), Бојић 7.

ВОЈВОДИНА: Миланов 6, Вејин 6, Д. Кудрић 7 (Марковић 6), Билбија 6, Јелић 6, Н. Кундрић 7, Н. Јанковић 6, Стефанов 6, С. Јанковић 7 (Пеленгић 6), Пећановић 7, Бубањ 7.

Фудбалери Слоге настављају да ређају победе, савладали су добру екипу Војводине. После слободног ударца Ђоровић је постигао погодак. У наставку домаћини су били бољи, имали више од игре и у 73. минуту Вемић је повео напад, добро центрирао до Стојшића који је погодио мрежу.  Било је на крају шанси на обе стране али резултат се није променио.

С. Ст.

Текстилац - Тиса 0:1 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 100,с удија: Крнета (Бачка Паланка), стрелац: Јововић у 60. минуту. Жути картони: Дакић, Божичић, Илић, Прелић (Текстилац), Нађ, Шијачки (Тиса). Црвени картон: Прелић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Гостовић 7, Јовановић 6,5 (Р. Миленковић 6), Стевановић 6, Ђокић 6,5, Дакић 6, Божичић 7, Прелић 6,5, Н. Миленковић 7,5, Дивљак 6, Агбаба 6 (Илић 6).

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 6, Бјелобрк 7, Панић 7,5, Шицар 7,5, Жмукић 7,5, Арежина 7, Боршош (Јововић 8), Ђурановић 7,5, Нађ 7, Шијачић 7,5.

У дуелу са екипом из Адорјана тим Текстилца није имао среће. Већ на почетку утакмице у 6. минуту идеална шанса за нападача домаћих Агбабу одлази у неповрат. У 32. минуту бележимо лепу прилику за младог Дакића који је из повољне позиције слабо шутирао. Гости су се представили као чврста и борбена екипа и у 60. минуту Тиса је дошла до предности. У листу стрелаца уписао се резервиста Радивој Јововић који је са десетак метара погодио стативу, лопта се одбила од оквира гола и завршила у мрежи.

Домаћин је пред крај утакмице остао са десеторицом играча на терену јер је искључен борбени Владимир Прелић. Домаћи су пропустили шансу преко Младена Гостовића који је са неколико метара шутирао право у голмана Тасића.

С. Јовин

Бајша - Младост (Т) 1:0 (1:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академија фудбала, гледалаца 100, судија: Тановић (Суботица), стрелац: Маријановић у 16. минуту. Жути картони: Кривокапић (Бајша), С. Гашић, Живанов (Младост).

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 7, Дер 7, Борош 7, Лаћак 7, Маријановић 8 (Боговац 6), Рачић 7 (Пинтер 6), Мајкић 7, Кривокапић 7, Михалец 7 (Јерковић 6), Лекај 8.

МЛАДОСТ: Ађански 7, Живанов 6, Икрашев 6, С. Гашић 6, Мрђан 6 (Ср. Гашић 6), Цигановић 6, Комљеновић 7, Адамовић 7, Тривић 6, Срђан 7, Лаушев 6 (Дукић 6).

Бајша је дошла до победе против Младости из Турије. На гол се није дуго чекало. У 16 минуту после центаршута Дера, Марјановић је постигао погодак.

У другом делу играло се отворено, гости су покушавали да дођу до поготка, али нису успели. У финишу утакмице Бајша је имала три идеалне прилике.

С. Ст.

Таванкут - Бачка 0:1, Бајша - Младост (Т) 1:0, Крила Крајине - ЧСК Пивара 1:1, Текстилац - Тиса 0:1, Стари град - Младост АПА 4:0, Црвенка - Младост (БП) 0:5, Раднички - Врбас 0:1, Слога - Војводина 2:0.

1. Слога                    11     10     1      0      34:7        31

2. ЧСК Пивара         11      6      4      1      20:9         22

3. Младост (А)         11      6      3      2      24:11        21

4. Врбас                   11      6      2      3      18:10        20

5. Таванкут              11       6      1      4      11:10        19

6. Стари град           11       5      3      3      24:12        18

7. Бајша                   11       5      3      3      20:15        18

8. Војводина            11        4      5      2      17:7        17