ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Лидер заустављен

Лидер је доживео први пораз у пролећној сезони, рецизан за екипу из Карађорђева био је Урош Божовић у 73. минуту.
Л. Киш/ Моменат с утакмице у Змајеву

Солунац  - Слога 1:0 (0:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Солунца, гледалаца 100, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелац: У. Божовић у 73. минуту.

СОЛУНАЦ: У. Слепчевић 7, Маринковић 7, Кулунџија 8, Самарџија 7, Кангрга 7,5, Богићевић 7,5, Миличић 7,5, Д. Слепчевић 7 (Кустудић), Косовац 7,5, У. Божовић 7,5 (Беговић), Будимчевић 7.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 7,5, Андрић 7 (Нинковић 7), Радосављевић 6,5 (Антонић 6,5), Милошевић 7 (Рашковић 7), Вукас 7, Вемић 7, Митровић 7, Пурић 7,5, Продановић 6,5 (Кнежевић 6,5), Рајчањи 6,5.

У мечу са много прилика, пресудила је акција Миликић који је оштро шутирао са 18 метара, лопта се одбила до Уроша Божовића који је са 15 метара погодио мрежу.

С. Стојиљковић

Раднички (Б) - Бајша 1:1 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: Н. Јакић (Бач), стрелац: Петровић у 23. за Раднички, а Нађ у 82. минуту за Бајшу.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Маринковић 7, Маревић 7, Кујунџић 7 (Шимић 6), Петровић 6 (Тосенбергер 6), Л. Лабовић 8, Бабић 7 (Милић 6), Љубојчић 7, Вукелић 7, Стојановић 7 (Колак 6), Милетић 7.

БАЈША: Шмит 7,5 Д. Рахић 7, Варга 7,5, Крмар 7, Т. Нађ 8, Итаји 7, Стевановић 7 (Д. Рахић 6,5), Павићевић 7, Вучковић 7, Маринковић 7 (Дуганџија 6), Моровић 7.

У 23. минуту мајсторија Здравка Маревића, прошао је по левој страни и центрирао, а млади Младен Петровић је из трка послао лопту у мрежу. Мало касније ударац Стојановића с беле тачке одбранио је голман Шмит.

Гости су изједначили у 82. минуту, одбрана Бајмочана је погрешила, а најбоље се снашао Нађ и са десетак метара погодио мрежу.

С. Ст.

Обилић- Војводина 1:0  (0:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 200, судија Тривуновић (Сомбор). Стрелац: Копривица у 66. минуту.  Жути картони: Вујошевић, Копривица, Авдаловић (Обилић), Ћирић, Дабижљевић, Јовић, Копре (Војводина ).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Вујошевић, Лазић (Пековић), Јушковић, Симић (Шмит), Крстић, Кобиларов, Копривица, Марковић, Узелац (Кнежевић), Авдаловић.

ВОЈВОДИНА: Шовљански, Илић, Ћирић (Копре), Радосављевић, Дабижљевић, Лојовић (Ердељан), Кораћ, Бркић, Божичић, Ђекић, Јовић (Новаковић).

Обострано динамична игра, нарочито у првом полувремену у којем су гости из Бачког Градишта били равноправан ривал.

Играло се брзо маштовито али недовољно ефикасно. У другом полувремену Змајевчани појачавају темпо, преузели инцијативу, али је голман Шовљански ефектним интервенцијама спасавао своју мрежу.

У 66. минуту створила се гужва на петерцу гостију најсналажљивији је био Копривица, спровео лопту у мрежу и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Препород - Ђурђин 2:2 (2:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 200, судија: Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Ђурановић у 9. Копуновић у 36. за Препород, а Скендеровић у 66. и Кујунџић у 90. минуту за Ђурђин. Црвени картони: Капетановић, Ђурановић (Препород).

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Новаковић 7, Докић 7, Бабић 7 (В. Ковач 6), Тодоровић 7 (Јухик), Тачи 7, Капетановић 6, Ђураковић 7, Ковач 7, Чабрило 7, Копуновић 7, Копоња 7.

ЂУРЂИН:  Кручик 7, Хорвацки 6,5, Кујунџић 7, Шомођи 7 (А. Билбија), Половина 7, И. Билбија 7, Скендеровић 8, Вуковић 7, Панић 7, Михајловић, Видаковић 7, Стантић 7,5, Балаћ 7 (Костић), Сарић 7.

Домаћи су повели у првом делу голом Ђурановића и Копуновића. Ђурђин је у другом полувремену играо боље и успео да изједначи резултат.

С. Ст.

Хајдук (С) - Бачка(С) 1: 0 (1: 0)

СТАПАР:  Игралиште Хајдука, гледалаца: 300, судија: У. Жутић (Ловћенац), стрелац: Ј. Лазић у 10. минуту, жути картони: Стојшић, Агбаба(Хајдук), а Темуновић, Ненадовић (Бачка).

ХАЈДУК (С): Д.Рашета, Дујаковић, Ј.Лазић, Агбаба, Ђустебек(Манчић), Стојшић, Н.Лукић, Куцурски(Жежељ), Јанчић, Ердеи, Ф.Ковачев(Пекез).

БАЧКА: И.Сабо, Гњатовић, Матијашевић,

Ивковић, Маленчић(Ненадовић), Арежина(Кујунџић), Ј.Радмановић, Башић-Палковић(Темуновић), Милијашевић, Мезеи, Бурсаћ.

Трећу узастопну победу забележили су Стапарци. Овога пута, пред изабраницима тренера Изађета Јусуфија цех платили фудбалери суботичке Бачке. Гол одлуке постигао је сналажљиви Јован Лазић, после сјајног центаршута.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Младост (А) 2:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: В. Филиповић(Суботица), стрелац: Н. Петковић у 3. и у 23. минуту, жути картони: Ђорђевић (Херцеговац), а Бачић, Рапајић(Младост), црвени картон: К. Јововић(Младост) у 71.минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, Зорић, Ђорђевић, Бајат, С. Адамовић, Суџум, С. Рачић(Рауковић), Сакач (В. Бајин), Јањић, Н. Петковић (Тадић), Р. Тривуновић(Д. Бајин).

МЛАДОСТ: А. Цветојевић, М. Десница, К. Јововић, Арсовић, Ђери, Бачић(Ожеговић), Родић, Ђукић(Поповић), А.Јововић, Рапаић(Солаћ), Вујин.

Ђ. Шт.

Резултати и табела:

Раванград - Младост (БП) 1:4, Солунац - Слога 1:0, Херцеговац - Младост (А) 2:0, Обилић - Војводина 1:0, Раднички (Б)  - Бајша 1:1, Хајдук - Бачка 1:0, Младост (Т) - ОФК Врбас 2:0, Препород - Ђурђин 1:2.