Војвођанска лига–север: Миликић одлучио победника

Препород - Тиса 0:1 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 150, судија: Кузмановић (Кула), стрелац: Миликић у 65. минуту. Жути картон: Ушумовић (Тиса).

ПРЕПОРОД: Секулић 7, П. Грбић 7 (Карајичић 6), Чабрило 7, Н. Гребић 7, Иванишевић 7, Недић 6 (Терзија 6), У. Ковач 7, Папди 7, Ждрња 7, Поповић 7, М. Ковач 7.

ТИСА: Тасић 7, Масловара 7, Миликић 8, Ушумовић 7, Панић 7, Мандић 7, Шицар 7, Дамјановић 7, Борош 7, Тодоровић 7, Вучковић 8.

Тешка и тврда утакмица од почетка до краја. Обе екипе су пружиле максимум а домаћини су први запретили преко Поповића у 18. минуту .  Пред крај полувремену Дамјановић је имао шансу,али је голман Секулић био сигуран. У 58. минуту У. Ковача, је срушио Ушумовић, а судија је показао на белу тачку. Пенал је извео У. Ковач али је погодио пречку.

Казна је стигла у 65. минуту преко Миликића, који је погодио мрежу Секулића.

С. Стојиљковић

Задругар - Будућност 2:2 (2:1)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, гледалаца 150, судија: Бећановић (Сомбор), стрелци: Симић у 8. и 13. за Задругар, а Адамек у 41. и Ренић у 65. минуту за Будућност. Жути картони: Пејић, Ранчић Пековић (Задругар), Виновић, Ковачевић, Грујић, Галоња (Будућност). Црвени картони: Ивић (Будућност)

ЗАДРУГАР: Марковић 7, Ранчић 7, Пејић 7 ,Павичевић 7, Вуковић 8, Пековић 7, Симић 8 (Вујовић), Бранковић 7, Маријанац 7, Кончаревић (Тасић 7), Стојановић 8.

БУДУЋНОСТ: Ивић 6, Гаћеша 7, О. Штефек 7, Грујић 7 (Дубовски 7), Галоња 8, Ралевић 7, Ковачевић 7, Виновић 7, Јосиповић 6 (Д. Штефек 7), Рељић 8, Адамек 7 (Стојаковић 7).

Домаћин је дошао до брзог вођства головима Симића у 8. и 13. минуту. У 19. минуту Симић је промашио идеалну прилику да постигне и  трећи погодак, јер је голман био на висини задатка. Гости су промашили две идеалне прилике, прво Рељић а затим и Адамек.

Почетком другог дела гостујући голман направио је прекршај због чега је добио црвени картон. Гости иако са десет играча наставили су да се боре и у 65. минуту одлични Ренић је поравнао резултат.

А. Чичић

Бачка (П) - Младост (А) 4:1 (1:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 300, судија: Ковач (Врбас), стрелци: Ћук у 20. Миличић у 70. Стојковић у 78. и 87. за Бачку. а П: Бурсаћ у 27. минуту за Младост. Жути картони: Бореновић, Миловановић, Милићић (Бачка), Ракић, П. Бурсаћ, Фабер, Кнежевић, Родић (Младост). Црвени картон: Петреш (Младост).

БАЧКА: Павасовић 7, Драгић 7 (Ђукановић 6), Никшић 7, БОреновић 7, Трбовић 8, Бабић 7, Милес 7 (Рахић 6), Иличић 7, Миловановић 6 (Стојковић 8), Ћук 8, Шотра 7.

МЛАДОСТ: Рашета 7, Петреш, П. Бурсаћ 7, Г. Бурсаћ 6, Родић 6, Фабер 6, Рапајић 6, Мацановић 6, Дивљак 6 (Узелац 6), Зорић 7 (Ђери), Ракић 6.

Фудбалери Бачке дошли су до заслужене победе. У 15. минуту гости су остали са десет играча, искључен је Петреш. Домаћи су дошли до вођства после центаршута Бабића. Ћук је погодио мрежу. Петар Бурсаћ шутем из трка је изједначио резултат.

У другом делу обе екипе су кренули агреисвно. Милићић је постигао погодак на асистенцију Ћука. Небојша Стојковић је постигао два погодка.

Бачка (П) - Младост 3:1, Задругар - Будућност (Г) 2:2, Младост (Т) - Полет (К) 1:5, Србобран - Текстилац 7:0, Слога (Ч) - Таванкут 3:3, Младост (БП) - Раднички (С) 5:0, Препород - Тиса 0:1. Слободан је тим: БСК.

1. Србобран              20     15     4      1      46:6  49

2. Тиса                       20     14     4      2      41:12        46

3. Млад. (БП)            20     12     5      3      44:16        41

4. Раднич. (С)           20     10     4      6      33:27        34

5. БСК                       20     9      3      8      45:41        30

6. Слога (Ч)              20     7      7      6      41:32        28

7. Полет (К)               21     7      6      8      31:28        27

8. Будућ.  (Г)              21     7      4      10     29:34        25