Војвођанска лига – Север: Оџачани пред циљем

Младост (БП) – Текстилац 0:1 (0:0)
Promasaj Galica

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; судија Мрђеновић (Врбас). Стрелац: Галић у 61. минуту. Жути картони: Брајковић, Петеј, Мркаић, Терзић (Младост), Павловић, Симовић, Стокић (Текстилац).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Ђокић), Бероња, Шпрох, Брајковић (Стојисављевић), Плавшић, Петеј (Ђорђиевски), Лешков, Стаменковић, Мркаић, Терзић.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ, Свитић, Станковић (Јовановић), Павловић, Поткозарац, Пешић (Ђокић), Божичић, Лишчевић, Јаблан (Симовић), Галић, Мијатовић (Стевановић).

Играчима се не може замерити да се нису борили, играли жустро, са пуно дуела. Изостало је фудбалско мајсторство. Фудбалери лидера из Оџака имали су више иницијативе, дужи посед лопте у својим ногама, али не и много шанси. Домаћи су се опет више оријентисали на одбрану.

Најбољу прилику у првом полувремену пропустио је голгетер Текстилца Галић у 16. минуту, када после корнера није погодио циљ. На другој страни искусни голман Браћ лако је зауставио шут Петеја из  мртвог угла и прецизан, али прилично млак ударац капитена Ожвата из слободног ударца у 33. минуту.

Одлука о победнику је пала у 61. минуту, када је капитен Текстилца Божичић извео трећи и последњи корнер за свој тим, лопта упућена по земљи се „прошетала“ кроз казнени простор између ногу много играча, да би је са непосредне близине Галић упутио у мрежу Лење.

Судија Мрђеновић из Врбаса је својим одлукама често изазивао негодовање обе стране.

Ј. Пуцовски

Војводина - Црвенка 1:3 (0:2)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, судија:Б.Ћеранић (Ловћенац), стрелци: Убипарип у 50, за Војводину, а Бабић у 3. Керекеш у 35. и Кончар у 64. минуту за Црвенку. Жути картони: Милованов (Војводина), а Ивић (Црвенка).

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Д. Ранисављев (Фамилић), Цвијић, Тури, Танчић (Јованов), Милованов, Вулић, Убипарип, Кузмановић, Ненадић, Николић.

ЦРВЕНКА: Јокић, Пешић, Ивић, Поповић, Бабић, Божичић (Сакић), Керекеш (Кончар), Трифуновић, Максимовић, Бакић, Собек.

Фудбалери Војводине доживели су нови убедљив пораз. Овога пута,славили су Црвенчани ,који су недостижних два гола предности,у свој конто,уписали још у првом полувремену. Товаришани су успели само да,преко Луке Убипарипа ублаже свој нови лигашки неуспех.

Ђ. Шт.

Његош - ЧСК Пивара 2:0 (2:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Мрваљевић у 11. и С. Кочиш у 16. минуту.

ЊЕГОШ: Прибић 8, Варга 7, Савовић 8, Шмит 7, БУгарин 7, Тешановић 7, Бурсаћ 7 (Гленџа 7), Бојовић 8 (Савановић), Кочиш 8 (Кустић), Мрваљевић 7, Бичкеи 8.

ЧСК ПИВАРА: Ћулибрк 6, Вујић 7, Владишић 6, Шовец 6, Облаковић 7, Јованић 7, Миљанов 7, Радмановић 7, Тасић 7, Срнка 7 (Зорић), Николаш 7.

Фудбалери Његоша пружили су најбољу игру у пролећном делу  и заслужено победили.  Мрваљевић је у 11. минуту, после дуплог паса са С. Кочишем , погодио мрежу, а стрелац другог гола био је С. Кочиш.     С. Ст.

Бачка (П) - Раднички (С) 6:0 (4:0)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Шицар у 26. и 27. Милисављевић у 33. и 50. Кујунџић у 39. Шијачић у 60. минуту.

БАЧКА: Сабо, Чабрио 7 (Јекнић 6,5), Кујунџић 7, Панић 8, Колунџић 7 (Бакић 6,5), Њагри 7, Котараш 7 (Вуковић 6,5), Ђурановић 7,5, Шицар 8 (Лалић 6,5), Шијачић 7,5 (Кркљајић 6,5), Милијашевић.

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Вукадиновић 6, Везмар 6,5, Лукић 6, Стевановић 6, Микач 6, Жежељ 6,5, Јосић 6,5, Вукелић 6, Зорица 6, Додић 6. Фудбалери Бачке одиграли су а добру утакмицу и већ у првом делу решили питање победника.

С. Ст.

Крила Крајине  -  Младост (А)  3:2 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште УСР „Тиквара“, судија Јурић (Сента), стрелци, Загорчић у 19. Д. Гајдобрански у 35.  Вјештица (из пенала) у 87. за Крила Крајине, а Симић у 72. и Ђумић у 85. минуту за Младост. Жути картони, Д. Гајдобрански, Батиница, Лончаревић (Крила Крајине), а Јововић и Ђумић (Младост).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 7,5, Ступар 7,5, Будисављевић 7,5, Медан 7,5, Вјештица 8, Аћић 8, Д. Гајдобрански 8 (Лончаревић 7,5), Батиница 8 (Полић -), Пандуров 7,5, Вујановић 8, Загорчић 8,

МЛАДОСТ: Марковић 6, Дулић 6,5, Јововић 7, Мајсторовић 6,5, Симић 7,5, Ђумић 7,5, Вукадиновић 8, Крунић 7 (Шимунов 7), Десница 7, Мишковић 7,5, Вејновић 7.

Бачкопаланчани су дошли у вођство преко брзоногог Загорчића, који је у 19. минуту успео да матира одбрану гостију и голмана Марковића. На 2;0, повисио је у 35, минуту Дино Гајдобрански, шутем по земљи са  12 метара.

У другом полувремену, постигнута су три гола.

М. Ђ. Кременовић

ВрбасОбилић 3:0 (1:0)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, судија: Радуловић (Врбас). Стрелци: Зековић у 45. Копривица у 48. и Варга у 72. минуту . Жути картони: Јовановић (Врбас), Шоћ (Обилић).

ВРБАС: Лугоња -, Копривица 7, (од 76. Мушикић -),  Варга 7, Којичић 7, Јовановић 7, Козомора 7, Маројевић 7 (од 56. Клисарић-), Зековић 7, (од 56. В.Поповић -), Правиловић 7, Срдановић 7, Авдаловић 7 (од 76. А. Поповић -).

ОБИЛИЋ: Лазић 6, Марковић 6, Шоћ 6, Савић 6, Дражић 6, Јанковић 6, Ранков 6. Пантелић 6, Станковић 6, Стајки 6, Чехак 6

У грчевитој борби за опстанак  фудбалери Врбаса нису имали тежак задатак против већ раније отписаних фудбалера Обилића. Врбашани су од првог минута доминирали али мрежа гостију је начета тек у 45. минуту.  Копривица са леве стране  упутио оштар центаршут на прву стативу и млађани Зековић је утрчао и лопту послао у мрежу гостију.

У трећем минуту другог дела домаћи су дуплирали вођство након изненадног ударца Копривице са 17 метара. Коначан резултат поставио је најбољи играч утакмице Варга пошто је ударцем главом матирао Лазића.

Т. Ј.

Младост (Т) - Таванкут 3:1 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости,судија: Ракић . Стрелци: Хађинац у 25, Васић у 81, Икрашев 93. за Младост, а Војнић 48. минуту за Таванкут.  Жути картони: Комленић, Јовић, Ефендић (Младост), Спремо, Бурсаћ, Кујунџић Матео (Таванкут).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Гајић 7, Ефендић 7, Синиша Гашић 7, Губаш 7, Хађинац 7.5 (Бубања), Срданов 7.5, Васић 8, Срђан Гашић 7 (Миловановић 7.5), Икрашев 7.5, Комленић 7.5.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7.5, Шафрањ 6 (Ален Вујић 6), Бојан Кујунџић 6, Бореновић 6, Игор Скендеровић 6.5, Бурсаћ 6.5, Спремо 6 (Пејић -  Тукаљац 6.5) Шимић 6, Војнић 7, Матео Кујунџић 6 (Никола Вујић 6), Небојша Скендеровић 6.

Гости су на самом почетку пропустили две изгледне прилике, али их је брзо смирио Хађинац голом након прекида игре. На самом старту другог дела утакмице екипа Таванкута је голом њиховог најбољег стрелца Војнића поравнала резултат. Испоставило се да је тај погодак раздрмао туријске фудбалере, у 81. минуту голом најбољег појединца утакмице Васића Младост је дошла до предности. У надокнади времена тачку на утакмицу ставио је Икрашев.

Св. Срданов

Бајша - Војводина (БГ) 2:0 (0:0)

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Врачар (Сомбор), стрелац: Шавија у 51. и Калуђеровић у 76. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 7, Дер 7, Тресиглавић 7 (Да. Рахић 6,5), Калуђеровић 8 (Рушак 6,5), Лекаји 7, Кривокапић 8, Шавија 8, Батори 7, Борош 7, Д. Рахић 6,5, Вујошевић.

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Марковић 6, Илић 6, (Стефанов 6), Б. Ћулум 7 (Проданов 6), Д. Јелић 7, Б. Јелић 7, Пеленгић 7 (Пецарски), Н. Ћулум 7, Ђекић 7, Дабижљевић 7, Кудрић 7 (Пејовић 7).

У првом полувремену је било доста прилика, али није било поготка.  На почетку другог дела Бајша је повела, а стрелац је био Шавија. СВе дилеме решио је Калуђеровић. До краја утакмице Бајша је ималајош неколико шанси.

С. Ст.

Врбас - Обилић 3:0, Војводина (Т) - Црвенка 1:3, Бајша - Војводина (БГ) 2:0, Херцеговац - Србобран 2:1, Бачка (П) - Раднички (С) 6:0, Његош - ЧСК Пивара 2:0, Младост (Т) - Таванкут 3:1, Крила Крајине - Младост (А) 3:2, Младост (БП) - Текстилац 0:1.

1. Текстилац      31     23     6      2      76:15        75

2. Бајша    31     20     7      4      78:20        67

3. Млад. (Т)       31     20     4      7      77:36        64

4. Млад. (А)       31     16     11     4      63:35        59

5. Војвод. (БГ)   31     17     2      12     63:32        53

6. Млад. (БП)     31     16     4      11     58:31        52

7. Његош  31     13     7      11     46:47        46

8. Бачка (П)       31     13     6      12     57:44        45