Војвођанска лига – Север: Оџачани славили у Таванкуту

Таванкут - Текстилац 0:3 (0:1)
tekstilac odzaci

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Радуловић (Врбас), стрелци: Галић у 25. Божичић у 46. Павловић у 48. минуту.

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 6,5, Шафран 6,5 (Нинчевић), Кујунџић 6,5, Гњатовић 6,5, Савовић 6,5, Бурсаћ 7, Визин 6,5, Бореновић 6,5 (Бенчек), М. Кујунџић 6,5 (Вујић), И. Скендеровић 6,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ, Јовановић 7 (Мијатовић 6), Савић 7,5 (Стокић 6,5), Павловић 8, Поткозарац 7, Пешић 7,5 (Анђелковић 6,5), Божичић 7,5, Лишчевић 7,5, Јаблан 7,5, Стевановић 7 (Дакић 6), Галић 8.

Фудбалери Таванкута су забележили други узастопни пораз. Текстилац је боље почео, имао више шансе и повео голом Младена Галића.

Таванкућани су у наставак  меча ушли амбициозно, кренули су фронтално у напоад и то им се осветило. Оџачани су за два минута постигли два гола преко Божичића и Павловића и решили све дилеме.       С. Ст.

ЦрвенкаБачка (П) 1:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“. судија: Шипош (Врбас). Стрелац: Шакић у 17. минуту .

ЦРВЕНКА: Јокић 7, Бешић 7, Ми. Керекеш 7 (од 62. Ј.Суботић -),  Шакић 7(од 80. Максимовић -),  М. Суботић 7, Бабић 7, Божичић 7 (од 62. Трифуновић -), Ма. Керекеш 7, Бошковић 7, Кончар 7, Зелић 7.

БАЧКА: Сабо 7, Бакић 6, Кујунџић 6, Панић 6 (од 46. Лалић 6), Чабрило 7, Њагрин – (од 20. Бачић 6 ), Котараш 6, Ђурановић 7, Шицар 6 (од 46. Јекнић 6), Шијачић 6, Вуковић 6.

Након победе над гостима из Пачира фудбалери Црвенке остају и даље у трци за опстанак у лиги. Никола Шакић је пресудио јединим голом у 17. минуту сусрета. До водећег, испоставиће се и одлучујућег гола, Црвенчани су дошли након пропуштених прилика М.Суботића у 4. па три минута касније Бабића, а потом и у 15. минуту Божичића.

Почетна иницијатива домаћих ипак је крунисана у 17. минуту када је Марко Керекеш упослио Шакића у казненом простору гостију који се вешто ослободио Панића и искоса са леве стране послао лопту ка голу и од стативе се одбила у мрежу голмана гостију Сабоа. Од тог тренутка Црвенчани су тежили ка одбрани свог гола и резултата.

Т. Јововић

Војводина (Т) - Бајша 0:4 (0:2)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, судија: М. Нешић (Суботица), стрелци: Тресиглавић у 2. и Шавија у 3, у 58. и у 77. минуту, жути картон: Г. Станојев (Војводина).

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Рамић, Мустафовић, Тури, Танчић, Г. Станојев (М.Станојев), Вулић (М. Ранисављев), Цвијић, Ненадић (Фамилић), Николић (Милованов), Кузмановић.

БАЈША: Дамјановић, Манојловић (Фењсаруши), Дер, Тресиглавић (Дарко Рахић), Дејан Рахић (Борош), Калуђеровиц (Русак), Лекај (Мајкић), Кривокапић, Шавија, Батори, Вујошевић.

После две узастопне победе, фудбалери товаришке Војводине доживели су нови убедљив пораз. Декласирали су их првотимци Бајше, која први пут гостовала је у Товаришеву.

Ђ. Штрбац

ВрбасХерецеговац 4:0 (2:0)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, судија: Дудок  (Гложан). Стрелци: Козомора у 41. Копривица  у 44. Зековић  у 47. и Варга у 79. минуту.

ВРБАС: Димић -, Поповић 7, Копривица 7, Варга 7, Козомора 7, Поповић 7 (од 89. Милачић -), Маројевић 7, Зековић 7 (од 75. Клисарић -), Правиловић 7, Срдановић 7 , Авдаловић 7 (од 81. Пековић -).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 6, Дујаковић 6, Бајић 6, Вукосав 6,( Од 46. Добранић 6), Бајат 6, Андесилић 6, Илеш 6, Дмитровић 6, С.Хрњез 6, Тривуновић 6, Хорватић 6 (од 55. М. Хрњез -)

Практично пет минута је требало Врбашанима да савладају госте из Гајдобре.  Мрежу је начео Козомора у 41. а минут пре краја првог дела вођство је дуплирао Копривица.

Већ у другом минуту наставка утакмице млађани Зековић је разрешио све дилеме око коначног исхода а потврда тријумфа домаћина стигла је у 79. минуту голом Варге.

Т. Ј.

Раднички (С) - Крила Крајине 0:3 (0:2)

ОЏАЦИ: Стадион Текстилца, судија: М. Ракић (Апатин), стрелци: Будисављевић у 27. Загорчић у 35. и Батиница у 55. минуту.

РАДНИЧКИ:  Везмар, Н. Тевановић, Додић, Јосић, Мартиновић, Вукадиновић, Микаћ, Жежељ, Ђукановић (Зорица), Вукелић, С. Тевановић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић (Ступар), Будисављевић (Полић), Јевтић (Д. Гајдобрански), Вјештица, Зелинчевић, Батиница (Париповић), М. Гајдобрански, Аћић, Загорчић (Медан), Лончаревић.

Подмлађени састав сомборског Радничког био је само солидан спаринг партнер гостима из Бачке Паланке. Високу победу Крила Крајине наговестио је млађани Вељко Будисављевић, који постигао је свој првенац у текућој сезони. Чувара мреже Сомбораца Стефана Везмара савладали су још и Небојша Загорчић и Никола Батиница, који дали су свој пуни допринос овом тријумфу Бачкопаланчана.

Ђ. Штрбац

Обилић - Младост (А) 2:5, Таванкут - Текстилац 0:3, ЧСК Пивара - Младост (БП) 1:1, Раднички (С) - Крила Крајине 0:3, Србобран - Младост (Т) 4:2, Војводина (БГ) - Његош 0:2, Црвенка - Бачка (П) 1:0, Врбас - Херцеговац 4:0, Војводина (Т) - Бајша 0:4.

1. Текстилац      28     20     6      2      63:15        66

2. Бајша    28     17     7      4      69:19        58

3. Младост (Т)    28     18     3      7      67:35        57

4. Млад. (А)       28     15     11     2      60:29        56

5. Војв. (БГ)       28     16     2      10     57:27        50

6. Млад. (БП)     28     15     4      9      57:29        49

7. Таванкут       28     11     7      10     38:31        40

8. Бачка (П)       28     11     6      11     47:40        39