ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Одлучио пројектил Кање

Младост (БП) – Младост (Т) 1:0 (1:0)
lopta2

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 300; судија: Н. Васиљевић (Оџаци). Стрелац: Кања у 34. минуту (Младост БП). Жути картони: Шпрох (Младост БП), Петровић (Младост Т).

МЛАДОСТ (БП): Лења, Живанов (Куртиши), Штефек, Шпрох, Брајковић, Лаћарак, Кања (Коларов), Кулпинац, Фабри, Страцински (Глувић), Бајић (Стојисављевић).

МЛАДОСТ (Т): Мандић, Калуђеровић (Икрашев), Јојкић, Шијачић, Петровић, Берић (Плазачић), Пантелић, Бубања, Медић (Грабеж), Синиша Гашић, Срђан Гашић.

На старту нове сезоне Петровчани са доста измењеним тимом и новим тренером Драганом Кавчићем игром нису блистали, али су ипак забележили заслужену победу над гостима из Турије.

Утакмицу у Врбари одлучио је у 34. минуту прецизним шутем преко живог зида из слободног ударца са 18 метара капитен домаћих Игор Кања, пошто је управо он фаулиран пред казненим простором гостујуће Младости. Пре тога у 11. минуту голман Мандић одбио је снажан шут Брајковића.

Туринци су једини пут у првом полувремену опасно припретили у 28. минуту, када је лопту после шута Пантелића под пречку голман Лења избоксовао у корнер.

Ни вишеструке измене у оба тима у другом полувремену нису донеле бољи фудбал. Домаћи су додуше имали иницијативу, до 50. минута извели три узастопна корнера, али без резултата. У последњих петнаест минута видели смо  неуспешне покушаје главом Кање и Шпроха, као и непрецизан шут капитена гостију Синише Гашића.

Ј. Пуцовски

Врбас - Ђурђин 3:0 (2:0)

ВРБАС: Стадион Шлајз, гледалаца 250, судија: Малић (Бачка Паланка) 8. Стрелци: Краиновић у 15. и 90. и Ђурковић у 17. минуту. Жути картони: Вуковић (Ђурђин). Црвени картон: Шомођи у 90. (Ђурђин)

ВРБАС:  Дамјановић -, Миличковић 7, Савовић 7, Ђурковић 8, Шћепановић 7 (од 79. Муратовић -), Клисарић 7 (од 46. Васић 7), Јелић 7, Живкуцин 7, Бајић 7, Краиновић 8, Калуђеровић 7

ЂУРЂИН: Сарић 7, Хорватски 6 (од 84. Цвијанови -),  Савановић 6, Шомођи 6, А.Билбија 6, Вуковић 6 (од 66. Балаћ -), Панић 6 (од 75. И.Билбија -), Видаковић 6, Стантић 6, Мутић 6 (од 46.Величковић 6), Сарић 6

На старту нове сезоне Врбас је и игром и резултатом, против гостујућих играча Ђурђина, најавио високе циљеве у лигашком надметању војвођанског „севера“.

Могли су Врбашани и уверљивије да савладају госте али Братислав Јелић од сијасет прилика  није искоритио ни једну, па су његове промашаје исправљали Краиновић у два наврата и млађани Ђурковић.

Повели су домаћини у 15. минуту када је Јелић успешно асистирао Краиновићу коме није било тешко да савлада  Сарића. Само два минута касније извели су пулени тренера Тепавчевића корнер са десне стране, лопта се одбила из згуснуте одбране гостију на неких 17 метара од гола, и на њу је натрчао Ђурковић и сместио је неодбрањиво у противнички гол. У наставку утакмице Краиновић је имао једну повољну прилику да угрози гол Сарића, Јелић две и Клисарић једну, али је тачку на промашаје ставио Краиновић, голом са беле тачке у судијској надокнади времена.

М. Ј.

ВојводинаПрепород 4:1 (2:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Yоја, гледалаца: 100, судија: Репчак (Врбас). Стрелци: Ердељан у 27. и 95. Јанковић у 44. и В. Новаковићу 93. за Војводину, а Ђурђевац у 60. минуту за Препород. Жути картони: Дабижљљевић, Кораћ, Марковић, а Момчилов, Бабић, Облаковић (Препород). Црвени: Пеленгић (Војводина), а Момчилов (Препород).

ВОЈВОДИНА: Шмит, Дражић, Дабижљевић, Илић, Селић (од 56. Радосављевић), Пеленгић, Кораћ, Јанковић (од 68. Сикимић), В. Новаковић, Марковић, Ердељан.

ПРЕПОРОД: Бурсаћ, Чакић (од 68. Чабрило), Слобода (од 59. Шашић), Брзуловић, Момчилов, Станић, Фејеш,Бабић, Облаковић, Ђурђевац, Ковач.

Убедљива победа Градиштанаца на старту нове сезоне, а да су домаћи играчи, пре свега Илија Ердељан, били смиренији пред голом гостију, ривал би доживео и тежи пораз.

Илија Ердељан ј отворио и затворио серију голова, а према шансама могао је већ на стрту да најави трку за најбољег стрелца војвођанског „севера“.

Поред голова, утакмица је обиловала и картонима, шест жутих и два црвена. Градиштанци спремно дочекали нову сезону.

В. Јанков

Раванград- Раднички (Б) 0:2 (0:1)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Н. Јакић (Бач), стрелци: Шимић у 6. и Л. Лебовић у 70. минуту.

РАВАНГРАД: Пехељ 6,5, Андрић 7, Илишић 6,5, Павић 7, Мандић 6,5, Матијаш 7, Ђурђев 7 (Балаћ), Вулетић 6,5 (Матић 6,5), Басарић 7 (Лолић), Кнежевић 7 (Антонић), Кусовић 6,5 (Николић 6,5).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Маревић 7 (Војнић 6,5), Т. Тосенбергер 7,5 (Лукић 7), Колак 6,5 (Вукелић 7), Кујунyић 7,5, Ф. Тосенбергер 7,5, Стојановић 8, Л. Лебовић 8 (Бокић), Бабић 7,5, Шимић 7,5 (Орчић), Маринковић 8.

На отварању сезоне новајлија у лиги екипа Раванграда поражена од доброг Радничког из Бајмока. Играло се отворено са много шанси на обе стране, али гости су заслужено дошли до три бода.

Већ у 6. минуту Бајмочани су повели,  Пехељ је асистирао, а Дарио Шимић је са 25 метара лобовао голмана. Лука Лебовић је на додавање Маринковића постигао погодак у 70. минуту.

С. Ст.

Бајша - Солунац 3:1 (2:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 500, судија: Филиповић (Суботица), стрелци: Моровић у 22. (из пенала), Врањеш у 38. Батори у 75. за Бајшу, а М. Божовић у 83. минуту за Солунац.

БАЈША: Дамјановић 7, Нађтамаш 7 (Уташи), Варга 7, Моровић 8, Врањеш 8, Дуганyија 7, Кривокапић 7, Савин 7, Батори 8 (Итеај), Авдаловић 7 (Маријановић 7), Нађоливер 7.

СОЛУНАЦ: У. Сљепчевић 7,5, Париповић 6 (Шафран 6), Ареженаин 6, Д. Слијепчевић 7, Кангарга 6, Кочиш 6 (Кулунyија 6), Богуновић 6, Миликић 6, Косовац 6,5 (М. Божовић 7,5), У. Божовић 6, Ђурановић 6 (Радовић 5).

Добро су почели првенство фудбалери Бајше, пред својим навијачима лако су победили комшије из Карађорђева.  Повели су домаћи после пенала, Врањеш је у продору срушен, а са беле тачке прецизан је био Моровић, да би Врањеш је у 38. минуту постигао леп годорак.

Гости су покушавали да смање резултат, али нису успели а Бајшани су у међувремену постигли и трећи погодак. Гости су смањили резултат преко М. Божовић у финишу сусрета.

С. Ст.

Младост (А) - Хајдук (С) 2:0 (1:0)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Б. Вукановић (Суботица), стрелци: Рапајић у 39. (из пенала) и Ј. Бачић у 90. минуту.

МЛАДОСТ: Јеличић 8, Десница 7, К. Јововић 8, Арсовић 7 (Штрбац 7), Веиновић 7, Мајсторовић 7, Ожеговић 7 (Ј. Бачић 8), Ђукић 7, А. Јововић 8, Рапајић 8, Узелац 8 (Ђумић).

ХАЈДУК: Рашета 7 (Матић), Дујаковић 7, Агбаба 7, Стојшић 6,5, Н. Ковачев 6,5, Лукић 6,5, Вујин 7, Терзић 7 (Пекез 6,5), Херцељ 7 (Сандић 6,5), Ф. Ковачев 6,5, Бајчетић 6,5 (Манчић 6,5).

Фудбалери Младости на отварање сезоне на свом стадиону обрадовао је своје навијаче. Победа је плод великог залагања свих играча. У финишу првог дела прецазан са беле тачке био је Рапајић. Гости су покушавали да изједначе, али нису успели. У самом финишу млади Јовин Бачић, после одличне акције по десној страни А. Јовићевић, ставио је тачку.

С. Стојиљковић

Бачка - Слога (Ч) 3:6 (3:1)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Вујошевић у 15. Матијашевић у 31. и Живина у 37. за Бачку, Вукас у 33. 61. и 92. Рајчањи у 70. и 85. Вемић у 70. минуту за Слогу. Црвени картон: Ђузрђевац (Бачка).

БАЧКА: Ђурђевац 5,5, Балажевић 6, Живина 6, Врана 6, Војнић 6, Шијачић 6, Делић 6 (Сабо), Вујошевић 6, Мезеи 6, Матијашевић 6, Бурсаћ 6.

СЛОГА: Зорић 7, Рашковић 7 (Кемењ 6,5), Ердељ 7,Милошевић 7, Јапуџић 7 (Швељо 8), Вукас 9, Ремић 8 (Продановић), Сапужиченко 7 (Рајчањи 8), Карталија 7, Пурић 7, Коњовић 7 (Видаковић 7). Водили су Суботичани са 3:1, имали игру, али су на крају изгубили.  Почело је сјајно за домаће који су повели у 15. минуту голом Вујошевића. Бачка је у 31. минуту преко Матијашевића повисио вођство, а у 37. минуту Живина исто постигао погодак. Међутим у наставку Чонопљни су се разиграли, у 61.минуту су изједначили,а у финишу дошли до победе.  У финишу Суботичани су остали без идеје и снаге.