Војвођанска лига – север: Одлука с пенала

​​​​​​​Тиса - Младост (БП) 2:1 (1:1)
tisa

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: И. Чапко (Руски Крстур). Стрелци: Шицар у 20. и 64. (из једанаестерца) за Тису, а Фабри у 39. минуту за Младост. Жути картони: Боршош (Тиса), Валентик, Ђаковић и Чијеп (Младост).

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 7 (Јовић -), Бјелобрк 7, Киш 8, Шицар 8, Живковић 8, Арежина 7, Боршош 7,  Ђурановић 7, Тачи 7 (Жмукић -), Нађ 7 (Шијачић -).

МЛАДОСТ: Лења 7, Озвад 7, Шпрох 7 (Чијеп -), Бероња 7, Валентик 7, Загорчић 6, Ђаковић 7, Плавшић 7, Иветић 6, Фабри 8, Јакуш 7.

У 20. минуту  Драган Шицар је, после набачене лопте Тачија са леве стране, главом погодио мету. У 39. минуту пројектил који је под пречку упутио са 30 метара Павел Озвад голман домаћих Душан Тасић избио је у корнер. А после ударца с угла, Владимир Фабри је кизједначио резултат.

У 64.минуту Марк Боршош је оборен у казненом простору, а судија опрадано досудио пенал, који је у гол за победу претворио Шицар.

Десет минута касније Боршош је био у прилици, али му је у шут ушао Јарослав Јакуш, па је лопту приграбио голман Игор Лења.

М. Митровић

Младост (Т) - Војводина (БГ) 0:2 (0:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 250. Судија: Милош (Бач). Стрелци: Бубања  у 9.  и  Илић у 60. минуту. Жути картони: Мрђан, Козомара (Младост). Јанковић, Пеленгић, Илић (Војводина). Црвени картони: Вејин 80. (Војводина).

МЛАДОСТ: Ађански 6 , Икрашев 5,  Живановић 5 (Комленић 5), Гашић 5, Мрђан 6, Цигановић 5, Адамовић 5, Козомара 5 (Тривић), Филиповић 5, Срданов 5, Иван 5 (Лаушев 5).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Вејин 7, Стефанов 8, Марковић 7 (Јанковић ), Билбија 7.5 , Јелић 7, Бечановић 7, Јанковић 7, Бубања 7.5, Пеленгић 7.5 (М. Михајловић), В. Михајловић 7 (Илић 7).

Већ на почетку утакмице гости су наметнули висок ритам, а играли су и прецизно. То им се исплатило већ у 9. минуту када их вешти Бубања довео Градиштанце  у вођство. Тек средином полувремена домаћи су успели да е парирају разиграним гостима, али из две изгледне шансе Срданова нису успели да постигну погодак.

И у другом полувремену, гости су били ангажованији,  у 60. минуту севнула је зналачи изведена контра, коју је рутински у гол претворио Илић. Једину опипљиву прилику домаћини су имали у 80. минуту, али њу спречава грубим стартом Вејин, који је заслужено добио црвени картон. Да младосташи имају играча више до краја утакмице се није приметило, јер је екипа Војводине и у том период апсолутно доминирала.

Св. Срданов

Таванкут - Слога 2:4 (2:2)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 500, судија: Ћерановић (Ловћенац). Стрелци: Пејић у 26. и Визин у 28. (из пенала) за Таванкут, а Пољаковић у 30. минуту (аутогол), Вемић у 42. Ћовин уи 53. и Перуничић у 85. минуту за Слогу. Жути картони: Габрић, И. Скендеровић, Гњатовић (Таванкут), а Бајчев, Вемић и Бојић (Слога).

ТАВАНКУТ: Габрић 6, И. Скендеровић 6 (Н. Скендеровић 6), Куктин 6, Пољаковић 6, Облаковић 7, Пејић 7, Шимић 6, Визин 6 (Годар 6), Спремо 6  (Војнић 6), Гњатовић 7, Слобода 7.

СЛОГА: Буловић 7, Гргић 7 (Веселиновић 7), Бајчев 7, Видовић 7, Ћовин 8 (Стојшић), Вемић 7, Перуновић 8, Коњовић 7, Пурић 7 (Нинковић 7), Ђоровић 7, Бојић 7.

Таванкут је бољи старт наплатио поготком Пејића и Визина. После тога све ишло на руку гостима. Смањили су аутоголом Пољаковића, а онда је Вемић изједначио резултат.

У другом полувремену гости су дошли у вођство преко Ћовина, а у 85. минуту најбољи играч на терену Перуничић постигао је ефектан погодак.

Ст. Стојиљковић

Бајша - Раднички (С) 5:0 (2:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академије фудбала, гледалаца 100, судија: Нешић (Суботица). Стрелци: Лекај у 8. 67. и 80. Лаћак у 16. (из пенала) Рахић у 82. минуту. Црвени картони: Марјановић у 52. (Бајша), а Зорић у 15. минуту (Раднички).

БАЈША: Ерак, Тресиглавић 7 (Рахић 7), Борош 7, Лаћак 8, Кочиш 7, Боговац 7 (Јерковић 7), Лекај 9, Марјановић 6, Мајкић 7 (Пинтер 7), Кривокапић 7, Михалец 7.

РАДНИЧКИ: Зорић, Н. Стевановић 6, Мазињанин 6 (Везмар 6), Ердељи 6, С. Стевановић 6, Ђукановић 6 (Митровић 6), Ковач 6, Павин 6 (Добре 6), Лукић 6, Лакић 6.

Фудбалери Бајше су одиграли добру утакмиц. Већ у 8. минуту Лекај је постигао погодак, да би Лаћак у 16. минуту био сигуран с пенала. Од 15. минута Раднички је играо с 10 играча због искључења голмана Зорића.

У наставку игре и Бајша остаје са 10 играча, али без обзира на то домаћи фудбалери су и даље ефикасни.

С. Стојиљковић

Младост (А) - Бачка 1:0, Тиса - Младост (БП) 2:1, ЧСК Пивара - ОФК Врбас 1:1, Младост (Т) - Војводина 0:2, Таванкут - Слога 2:4, Бајша - Раднички 5:0, Крила Крајине - Црвенка 3:0, Текстилац -  Стари Град 1:3

1. Младост (А)   3      3      0      0      5:0    9

2. Бајша              3      2      1      0      9:3    7

3. Слога              3      2      1      0      9:4    7

4. Војводина      3      2      1      0      3:0    7

5. Тиса                3      2      1      0      3:1    7

6. Стари Град     3      2      0      1      8:4    6

7. Текстилац      3      2      0      1      5:3    6

8. Таванкут         3      2      0      1      5:5    6