Војвођанска лига – север: Полувреме за петицу

Другопласирана петровачка Младост није имала много муке са врло младом екипом Црвенке.
Трећи погодак Милоша Стојаковића на утакмици у Врбари

Младост (БП) – Црвенка 6:0 (5:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; судија Немања Стојчевић (Сомбор). Стрелци: Стојаковић у 7., 32., 44., Ђаковић у 34., 85. и Брајковић у 43. минуту. Картона није било.

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња, Шпрох, Брајковић, Станић (Зорић), Кања (Петеј), Иветић (Ђаковић), Стојаковић (Стојисављевић), Кавчић (Фабри), Јакуш.

ЦРВЕНКА: Јокић, Бешић, Ивић, Кончар (Булатовић), Н. Шакић, М. Суботић (М. Шакић), Трифуновић, Божичић (Божичић), Керекеш, Јавор (Максимовић), Бабић.

У тиму из „најслађег“ села укупно је наступило девет бонус играча. Утакмица је решена већ у првом делу. Протицао је само 7. минут, када је Стојаковић са десне стране савладао младог Јокића ударцем под пречку. Исти играч је у 32. минуту повисио резултат, а стрелац трећег гола само два минута касније био је резервиста Ђаковић, који је заменио повређеног Иветића.  Врло леп погодак шутем са 12 метара у десни горњи угао постигао је новајлија у дресу Младости Брајковић. Резултат првог полувремена поставио је својим трећим голом на утакмици голгетерски врло расположени Стојаковић.

У другом полувремену на терену се појавио скоро цео нови тим, рачунајући оба састава. Темпо је спласнуо, иако су домаћи имали иницијативу, неколико лепих прилика а судија Стојчевић је поништио два гола Ожвата због офсајда. Коначан резултат је поставио Ђаковић у 85. минуту после брзог продора.

Ј. Пуцовски

Сутјеска  – Јадран 2:0 (0:0)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ ,, судија: Симендић (Мол). Стрелци : Јакић  у  46.и 80. минуту. Жути картони: Шибалић ,Пејић и  Голубовић (Сутјеска),  Матковић (Искра).

СУТЈЕСКА: И. Бајић 7, Голубовић 7, Николић 7, Дринчић 8, Томчић 8 , Беркловић 8,  Лопушина 7, (Андрић), Мирковић  8, Јакић 9, Пејић 7 ( Врекић -), Шибалић 8.

ЈАДРАН: Милановић  6, Брезовац 6, Чеке  6 ( Мирановић -), Мудрински  6, Мајор 6, Сердар 7 , Балаћ 6, Станишић  7 (Алексијевић),  Чурколи  7 (Илић -), Малецки  6 (Маравић 6 ) Матковић 6 (Радуловић 7).

После поста који је трајао  пет недеља , коначно је Добропољци заиграли онако како се очекује. Прво полувреме је протекло у обостраном испитивању снага  Други део почиње силним налетом домаћих који у 46. минуту долазе до вођства. Центарфор Јакић је са наких двадесетак метара погодио горњи леви угао гола Милановића.

Гости су после примљеног гола кренули у напад, али нису успели да савладају Бајића.  А у 80. минунту Јакић је решио све дилеме. Сјајним лоб ударцем је пребацио Милановића и у стилу највећих мајстора решио питање победника.

И. Вуковић

Младост (Т) – Војводина (Т) 7:1 (6:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: С. Гашић у 9. Губаш у 13, Васић у 20. и 30, Срданов у 15. и 42, Тривић у 85. за Младост, а Ранисављев у 17.минуту за Војводину.

МЛАДОСТ: Ађански, Козомара, Адамовић, Радуловић, С. Гашић (Миловановић), Губаш, Јовић (Хађинац), Срданов (Тривић), Васић (Гајић), Икрашев, Комленић ( Ср. Гашић ).

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Николић (М. Јованов), Рамић, Д. Ранисављев , Тури, М. Ранисављев (Башић), Вулић (В. Јованов), Субић (Милованов), Вујановић, Цвијић (Станојев), Фамилић.

Домаћини су у старту осетили све слабости гостију из Товаришева, већ у 9. минуту одличну дубинску лопту Губаша  искористио је млади Синиша Гашић и перфектним ударцем у саме рашље смешта лопту у мрежу.  Већ у 13. минуту идеалан центаршут Срданова са десне стране Губаш је прецизним ударцем главом удвостручио вођство домаћих.

Потом гости после одличног продора Николића по десној страни гости преко Мите Ранисављева смањили резулта. И то је било све што се гостију тиче. Туринци су до краја првог дела постигли још четири поготка.  У наставку једини погодак у 85. минуту резервиста Тривић је ну одбијену лопту голмана  спровео у мрежу.

Св. Срданов

Текстилац - Војводина 2:1 (0:0)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица”, судија: Чапко (Сомбор). Стрелци: Симић у 47. (из пенала) и Пешић у 82. (из пенала) за Текстилац, а Б. Ћулум у 76. минуту за Војводину. Жути картони: Зелић, Митровић (Текстилац), а Бјелић, Месарошки, Билбија (Војводина).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7,5, Стокић 7,5, Гостовић 8, Зелић 8, Ђокић 7,5, Симић 8 (Прелић 7), Божичић 7,5 (Радојчић 7), Пешић 8,5, И. Јовановић 7,5 (Д. Јовановић 7,5), Митровић 7, Стевановић 7,5.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Прерадов 6,5 (Стефанов  6), Живановић 6,5 (Врањеш 6), Б. Јелић 7, Виновић 6 (Д. Јелић 6,5), Н. Ћулум 7, Б. Ћулум 7, Ђекић 6 (Проданов 6), Кудрић 6,5 (Месарошки 6), Дабижљевић 6,5, Билбија 6.

У првих 45 минута гостујући фудбалери су два пута погодили стативу. Прво је Јелић у 17. минуту уздрмао оквир гола Текстилца, да би то исто учинио и Бојан Ћулум у 25. минуту након интервенције голмана Игњатовића.

С. Јовин

ЧСК Пивара  -  Обилић  4:3 (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија  Ковач (Врбас). Стрелци Јаковљевић у 57. Крстановић у 60. и 75. и Митровић у 94. за ЧСК Пивару, а Красин у 8. и 90. и Ранков у 75. минуту за Обилић.

ЧСК ПИВАРА:  Влајић 8,5, Ладишић 7 (од 46. минута Митровић 7), Плавшић 6,5, Радаковић 6, Јаковљевић 7, Котараш 7, Н. Зирић 6,5, Ракић 6, Поткозарац 6 (од 80. минута Андрић -), Крстановић 8 (од 90. минута Тони -).

ОБИЛИЋ: Чанади 7, Сади 6,5, Никшић 6,5, Терзин 6,5, Ђукић 7, Красин 7, Дражић 6,5, Глоговац 6,5, Пантелин 6,5, Бореновић 6,5, Мијић – (од 26.минута Ранков 7).

Већ у 8. минуту гости из Новог Кнежевца су повели са 1:0. Радаковић је „поклонио“ лопту Красину, коме није било тешко да своју екипу доведе у вођство. У другом полувремену тренер домаћих Рачић увео је у игру искусног Митровића, који има великих заслуга, што су бодови остали у Челареву.

М. Ђ. Кременовић

Таванкут - Раднички (С) 1:2 (1:1)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, судија: Дудак (Гложан), стрелци: Бурсаћ у 7. за Таванкут. С. Тевановић у 43. и Жежеља у 69. минуту за Раднички. Жути картони: И. Скендеровић, Темуновић, Н. Скендеровић (Таванкут), Ожеговић, Ђукановић, Жежељ (Раднички).

ТАВАНКУТ: Лебовић 6, И. Скендеровић 6 (Слобода), Кујунџић 6, Масалушић 7, Гњатовић 6, Визин 6,5 (Тумбас), Бурсаћ 7, Темуновић 6,5, Вујић 6 (Војнић 6), Шимић 6,5, Н. Скендеровић 6 (Облаковић 6,5).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Н. Тевановић 7, Мазињанин 6,5 (Радека), Кнежевић 7, Јосић 6,5 (Коларић 6,5), Ожеговић 7,5, Ђукановић 6,5 (Мартиновић), Лучић 7, Крунић 7, Жежељ 8, С. Тевановић 7,5.

С. Ст.

Бачка (П) - Херцеговина 3:2 (2:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, судија: С. Јурић (Сента), стрелци: Панић у 5. и 72. С. Крклајић у 40. за Бачку, Ивеља у 60. и Рачић у 69. минуту за Херцеговину. Жути картони: Шијачић, Чабрило, Панић, Милијашевић (Бачка), Ивељ, Димитровић, С. Хрњез, Бајат, Рачић (Херцеговина).

БАЧАК: Сабо 7, Драшковић 7 (Иванишевић 7), Кујунџић 7, Панић 8, Чабрило 7 (Д. Крклајић 6), Кујунџић 7, Мајлас 7 (Предпарк 6,5), Ђуровић 7, С. Крклајић 7,5, Шијачки 7, Милијашевић 7 (Кондур 6,5).

ХЕРЦЕГОВИНА: Лукић 7, Дујаковић 6,5 (Вујовић 6,5), Бајић 6,5 (С. Хрњез 6,5), В. Хрњез 6,5 (Миловић 6,5), Вукасовић 7, Бајат 7, Анђелић 6,5, Ивеља 7,5, Рачић 7,5, Новчић 6,5, Митровић 7.

С. Ст.

Његош - Бајша 1:1 (1:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Г. Тешановић (Србобран), стрелци: Тешановић у 30. (из пенала) за Његош, а Дер у 10. минуту за Бајшу.

ЊЕГОШ: Маровић 7, Никић 7, Вујошевић 6,5, Ковачевић 7,5, Савовић 7,5, Тешановић 7,5, Боговац 6,5 (Буганик), Варга 7, Мрваљевић 8, Бојовић 6,5 (Дабановић), Буквић 7,5 (Коцић).

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7,5 Тресиглавић 7,5, Калуђеровић 7, Ршак 6 (Др. Рахић 7), Лекаји 6, Маријановић 6,5, Кривокапић 7,5, Стојановић 6 (Жембери 7), Батори 6,5, Д. Рахић 6,5, Иванов 6,5.

С. Ст.

Резултати:

ЧСК Пивара - Обилић 4:3, Таванкут - Раднички (С) 1:2, Младост АПА - Србобран 1:0, Текстилац - Војводина (БГ) 2:1, Младост (БП) - Црвенка 6:0, Крила Крајине - Врбас 1:1, Младост (Т) - Војводина (Т) 7:1, Његош - Бајша 1:1, Бачка (П) - Херцеговац 3:2.