Војвођанска лига - север: Празне мреже у дербију

Бајша - Текстилац 0:0
с

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Д. Николић (Ловћенац).

БАЈША: Дамјановић 7,5, Манојловић 7, Дер 7, Тресиглавић 8, Д. Рахић 7 (Борош), Калуђеровић 8, Рушак 7 (Д. Рахић), Марјановић 7 (Фенежал), Кривокапић 7,5, Батори 7, Вујошевић 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Брач 7,5, Симовић 7, Станковић 7, Павловић 7, Поткозарац 6,5, Галић 8, Ришчевић 7, Стакић 6,5 (Пешић 6,5), Јаблан 7, Стевановић 7, Симић 7.   После добре  игре дерби је завршен без одлуке  иако се играло добро мреже су остале нетакнуте. Гости су могли до поготка у 20. минуту, Галић је оштро шутирао, а голман Дамјановић лопту избацио у корнер.

У 70. минуту дубинску лопту упутио је Тресиглавић до Урошевића који је  шутирао са  16 метара, пшутира, али је искусни голман Брач лопту избацио у корнер. И у финишу меча је било прилика, али су голмани били  врло добри.

С. Ст.

Обилић - Србобран 1:3 (1:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Игралиште Обилића. Судија: Л. Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Дражић у 20. за Обилић, а Рајчањи у 10. и Марјанов у 78. и 86. минуту за Србобран. Жути картони: Касаш, Гвожђаров, Красин, Ранков, Шоћ (Обилић), Кењи, Адамовић, Рајчањи и Б. Живановић (Србобран). Црвени картон: Јанковић (Обилић) у 66.минуту.

ОБИЛИЋ: Лазић 6, Касаш 6,5, Гвожђаров 6, Красин 6, Дражић 7, Јанковић 6, Ранков 6 (Мракић -), Нађ 6,5, Стајки 6 (Ђурђев 6,5), Шоћ 6, Вуковић 6 (Станковић 6).

СРБОБРАН: Јоргић 7, Зељић 6,5, Кемењ 7, Кењи 6 (Тривић 6), Љ. Живановић 6,5 (Дукић -), Адамовић 7, Марјанов 7,5, Рајчањи 7 (Рељић -), Јовановић 6 (Петровић 6,5), Клипић 6,5, Б. Живановић 7 (Милосављевић -).

Гости из Србобрана су повели у 10.минуту , Ричард Рајчањи је са 30 метара погодио циљ. Изједначио је Александар Дражић из гужве на одбијену лопту. Чини се да је изјдначено надигравање ривала из доњег дела табеле преломила одлука судије Луке Латиновића у 66.минуту, када је дошло до кошкања и гужве. Судија је другу опомену и пут у свлачионицу показао Немањи Јанковићу из домаће екипе, али не и другом актеру Бојану Живановићу из екипе гостију.

Са два поготка Александар Марјанов је у финишу донео победу гостима из Србобрана.

М. Митровић

Његош - Младост (Т) 0:0

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: М. Нешић (Суботица), Жути картони: Варга, Шмит, С. Кочић, Марковић (Њеогш), Гајић, Ефендић, Васић, Икрашев (Младост7.

ЊЕГОШ: Међедовић 7,5, Варга 7,5, Савановић 8, И. Кочиш 7,5, Шмит 7,5, Тешановић 7, Бурсаћ 7, Бојовић 8 (Марковић), С. Кочиш 7, Мрваљевић 7, Бичкеји 7.

МЛАДОСТ: Јовичић 7, Гајић 7, Ефендић 7, Радуловић 8, Гашић 7, Губаш 7, Јовић 7 (Милановић 7), Срданов 7 (Бубоња), Васић 7, Икраш 7, Комљеновић 7 (Хађинац).

У једној жустреној и борбеној игри екипа Његош и Младост су поделили бодове. У првом полувремену домаћи су имали иницијативу, а у другом екипа Младости из Турије је преузео иницијативу и пропустио неколико идеалних прилика.

С. Ст.

Војводина (БГ) - Раднички 6:0 (3:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“,  судија: Берењи (Суботица). Стрелци: Б. Јелић у 5.и 70, Илић у 12, Проданов у 41. и 90. и Yигурски у 83. минуту. Жути картони: Пејовић (Војводина) и Ђукановић (Раднички).

ВОЈВОДИНА: Бабић – (од 72. Бошњак -), Илић 7 (од 81. Татић -), Н. Ћулум 6,5, Д. Јелић 6,5, Стефанов 6,5, Ђекић 7 (од 73. Хорват -), Пејовић 7, Пецарски 6,5 (од 62. Џигурски -), Б. Ћулум 6,5 (од 81. Томић -), Б. Јелић 7,5, Проданов 7,5.

РАДНИЧКИ: Везмар 5,5, Шомођварац 5, Вукадиновић 5, Лакић 5,5, Лукић 5,5, Мартиновић 5, Минић 5, (од 62. Зорица -), Вукелић 5, Ђукановић 5,5, Тешановић 5,5, Петковић 5.

Према очекивању, лидер није имао тежак посао у судару са десеткованим Сомборцима. Брзо и лако су Градиштанци дошли до вођства.   Бојан Ћулум је у петом минуту прошао по десној страни и оштро центрирао, а Братислав Јелић све пратио и у паду спровео лопту у мрежу. Већ у 12. минуту Илић се уписао у листу стрелаца, јер је одбијену лопту после шута Бојана Ћулума проследио крај голмана Везмара. Потом је уследила серија промашаја домаћина, а пар минута пре одласка на одмор Проданов се најбоље снашао у гужви пред голом гостију.

Наставак није донео ништа ново. Домаћин је и даље нападао и, углавном, промашивао, али је постигао и три гола.

В. Јанков

Херцеговац – Младост (БП)  2:1 (1:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, судија Ракић (Апатин). Стрелци, Дмитровић у 24 и Андесилић у 68. за Херцеговац, а Иветић у 8. минуту за Младост (БП). Жути кратон, Владимир Хрњез (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 8, Дујаковић 8, С.Хрњез 7,5, Бајат 7,5 (Илеш 7,5), В. Хрњез 8, Бабић 7,5, Рачић 7, Андесилић 7,5, Бајић 7,5, Дмитровић 8 (Зеленак -), Тривуновић 8 (Ивеља 7,5).

МЛАДОСТ: Вучић 7, Ожват 6,5, Бероња 7, Штрох 7, Брајковић 6,5 (Плавшић 6,5), Станић 6,5 (Каракаш -), Ђаковић 7, Иветић 7,5, Мркаић 7, Стаменковић 7(Терзић 6,5), Јакуш 7,

Гости су дошли у вођство н акон центаршута са десне стране, Иветић је са свега два три метра убацио лопту у небрањени део мреже. На 1:1, изједначио је Дмитровић. Најбољи играч утакмице је са десетак метара, волеј ударцем у 24,минуту, погодио леви угао гола голмана Вучића. Коначан резултат поставио је Андесилић у 68.минуту. Нападач домаћих је са 16 метара сместио лопту по земљи у десни угао голмана гостију.

М. Ђ. Кременовић

Црвенка – ЧСК 2:1 (0:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, судија: Ћерановић (Ловћенац) . Стрелци: Шакић у 61.  Кончар у 72. за Црвенку а Радмановић (из једанаестерца) у 12  минуту за ЧСК. Жути картони: Керекеш, Кончар, Шакић, Божичић, Бешић (Црвенка), Вујић, Шовен, Андрић (ЧСК)

ЦРВЕНКА: Јокић 7, Ивић 8, Ј.Суботић 7, Керекеш 7 (од 90. Максимовић -), Кончар 8 (74. Трифуновић -), Шакић 8, Ми. Суботић 8,  Бабић 7, Божичић 7, Бешић 7, Бошковић 7

ЧСК: Крндија 7, Вујић 6, Ладишић 6, Шовен 6 (од 82. Мандић -), Облаковић 6, Јованић 6, Радмановић 7, Срнка 6 (од 72. Ћулибрк -), Андрић 7, Миланов 6, Темуновић 6 (од 87. Павлов -).

М. Јовичић

Бачка - Крила Крајине 2:1 (2:1)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Милијашевић у 1. минуту С. Караклајић у 22. за Бачку, а Јевтић у 3. минуту за Крила Крајине. Жути картони: Шицар (Бачка), Ступар (Крајина).

БАЧКА: Сабо 7, Бакић 6 (Дондур 6), Кујунyић 6, Милијашевић 8 (Јекнић 6), Чабрило 7,5, Њагрин 7,5, С. Караклајић 7,5 (Пенпал 6), Ђурановић 7,5, Шицар 7, Шијашки 7,5, Котарош 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Марковић 7, Вигњевићш 6,5, Ступар 7, Јевтић 8, Вештица 7, Зелучевић 6,5, Батиница 6,5, М. Гајдобрански 7, Чешљевић 6,5 (Загоревић 6), Вујановић 7, Д. Гајдобрански 7 (Лончаревић 6,5).

С. Ст.

Врбас – Таванкут 1:0 (0:0)

ВРБАС: Стадион Шлајз. судија: Стојчевић (Сомбор). Стрелац: Маројевић у 75. минуту (из једанаестерца). Жути картони: Мушикић (Врбас)

ВРБАС: Маринковић 7, Макји 7, Копривица 7, (од 82. Срдановић -), Варга 7, Којичић 7, Јовановић 8, Козомора 7, Поповић 7 (од 82. Фејса -), Маројевић 7, Мушикић 7 (од 60. Зековић 7 ), Васиљевић 7

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 6, Шафрањ 6, Вујић 6, Гњатовић 6, Шаулић 6 ( од 53. Б.Кујунyић -), М. Кујунџић 6, Богојевић 6, Бореновић 6, Шимић 6 (од 55. Милојевић -), Спремо 6 (од 60. Визин-), Скендеровић 6 (од 60. Војнић -),

Т. Ј.

Обилић - Србобран 1:3, Војводина (БГ) - Раднички (С) 6:0, Црвенка - ЧСК Пивара 2:1, Врбас - Таванкут 1:0, Војводина (Т) - Младост (А) 0:2, Бајша - Текстилац 0:0, Херцеговац - Младост (БП) 2:1, Бачка (П) - Крила Крајине 2:1, Његош - Младост (Т) 0:0.

1. Војводина (БГ)       20     14     2      4      49:13        44

2. Бајша    20     12     6      2                       39:13       42

3. Текстилац     20     12     6      2               38:14       42

4. Младост (Т)   20     12     3      5               47:21       39

5. Младост АПА 20     9      9      2               35:19       36

6. Младост (БП) 20     10     2      8               44:25       32

7. Таванкут       20     8      5      7               25:19       29

8. Херцеговац   20     8      5      7               30:27       29