Војвођанска лига – север: Празне мреже у Врбари

После нерешеног резултата без голова дало би се закључити да је на пролећној премијери у Врбари виђен слаб фудбал.
Играч Радничког Вукелић (15) блокирао покушај фудбалера Младости Сердара

Младост (БП) – Раднички (Б)  0:0

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 300. Судија: Ћерановић (Ловћенац). Жути картони: Лаћарак, Брајковић, Шпрох (Младост), Д. Тосенбергер, Колак, Стојановић (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Фабри), Штефек, Шпрох, Брајковић, Лаћарак, Грковић (Пожарев), Кања, Јакуш, Страцински (Божовић), Сердар.

РАДНИЧКИ: Глишић, З. Маравић (Митић), Д. Тосенбергер, Колак, Стојановић (С. Бабић), Лебовић, Милетић, Шимић, Вукелић, Вујић (Милић), Орчић (Д. Бабић).

Напротив, две врло добре екипе одиграле су утакмицу пуну темпа, борбености, срчаности и великом жељом за победом. Изостали су само голови.

Гости из Бајмока напали су од првог минута, били опаснији пред голом Лење. Половином првог дела њихов најбољи играч З. Маравић извео је четири корнера узастопце који нису донели резултат. Највећу шансу Бајмочани су имали у 35. минуту, али је штопер Младости Шпрох избацио лопту из празног гола.

На другој страни домаћи су били потпуно безопасни. Једини шут у оквир гола упутио је Лаћарак, но Глишић је из другог покушаја укротио лопту испред Сердара.

Друго полувреме домаћи су се тргли, опасније нападали, створили неколико шанси. Потребну живост у тим Младости унели су резервисти Пожарев и Божовић. Управо ова двојица нападача могли су обрадовати навијаче, јер су у 88. минуту пропустили велике прилике да савладају врло доброг голмана Глишића. Пожарев је најпре погодио десну стативу, а одбијену лопту Божовић је са пет метара послао поред празног гола.

Ј. Пуцовски

Слога (Ч) - Врбас 4:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Јурић (Сента), стрелци: Милошевић у 52. и 60, Вукас у 75. и Павић у 87. минуту (из пенала). Црвени картон: Јовановић (Врбас).

СЛОГА: Зорић 7,5, Кемењ 7,5, Милошевић 8, Шевић 7,5, Рајчањи 7,5 (Лакић 7), Вукас 7,5 (Сапожњиченко 7), Кнежевић 7,5 (Павић 7,5), Митровић 7,5 (Крмар 7), Пурић 7,5, Видаковић 7,5 (Нинковић 7), Коњовић 7,5.

ВРБАС: Бобин 6, Љушковић 5,5, Арбучин 6, Јовановић 5,5, Калуђеровић 6, Јелић 6, Плавшић 5,5 (Мићуновић), Ћивковић 6 (Ковачевић), Бичкеи 6, Срдановић 6, Крајиновић 6 (Кијавић 6).

На отварању сезоне Слога је убедљиво победила Врбас. Свих 90 минута домаћин су имали иницијативу, а сјајне акције у голове је претворио Милошевић. Слога јет рећи гол постигла у 75. минуту, а стрелац је био Вукас. Коначан резултат поставио је Павић у 87. минуту из једанаестерца.

С. Ст.

Бајша - Обилић (З) 0:3 (0:1)

БАЈША: Игралиште Бајше, гледалаца 200, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Узелац у 40. и Марковић у 68. и Живојинов у 71. минуту.

БАЈША: Дамњановић 6, Тресиглавић 6,5, Моровић 6, Лекаи 6, Дуганџија 6 (Варга), Кривокапић 6, Батори 6, Одаловић 6 (Н. Ракић), Врањеш 6 (Шарић), Марјановић 6,5, Д. Ракић 6 (Акош).

ОБИЛИЋ: Суботић 7,5, Кнежевић 7, Родић 7, Кобиларов 7, Ћетковић 7, Марковић 7 (Узелац 8, М. Шмит), Поповић 7 (А. Шмит), Попин 7 (Перуновић 6), Пековић 7, Симић 7 (Живојинов 7,5).

Изненађење у Бајши, боље припремељена екипа Обилића је у наставку игре стигла до вредних бодова.

С. Ст.

Бачка - Херцеговац 2:0 (1:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 100, судија: Мрђеновић, стрелци: Пелхе у 27. и Глишовић у 54. минуту.

БАЧКА: Вуковић 7, Ђуровић 7 (Маленчић 7), Киш 7, Рајковача 7,5, Мезеи 7, Шијачић 7 (Ненадовић 7), Пелхе 8 (Живина 7), Милијашевић 7, Пантелић 7 (Темуновић 7), Анђић 7 (Врана 7), Глишовић 8.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Дражић 6, Јанић 6 (Лакић 6), Бајић 6, Бајат 6, Андесилић 6, Адамовић 6, Рачић 6 (Новчић), Срданов 6, Катанић 6, Хрњез 6, Радовић 6.

Прво пролећно коло остаће упамћено по добром за фудбалере Бачке који су, чини се, рутински стигли до победе против Херцеговца. Тим из Гајдобре био је ривал по мери на првом изазову после зимске паузе, а црвено-бели су успели да у оба полувремена постигну по погодак, а потом приведу мирно меч крају.

За први гол Бачке заслужан је Антонио Пелхе који је у 27. минуту крунисао добру акцију домаћих и до гола. Друго полувреме донео је јачи темпо домаћих на почетку, а у тимналетима стигао је и други погодак. Мезеи је прошао по страни у свом стилу, уследио је тачан пас до Ђорђа Глишовића који погодио мрежу.

С. Стојиљковић

ВојводинаМладост (Т) 0:1 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Спортски центар ”Ђорђе Тапавица – Џоја”, гледалаца: 300. Судија: Берењи (Суботица). Стрелац: Петровић у 56. минуту. Жути картони: Проданов, Ердељан, Ћирић, Ковачевић (Војводина), Марковић, Шијачић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Слијепчевић 7, Киш 7 (од 87. Новаковић – ), Ефендић 7,5, Радосављевић 7,5, Ковачевић 7, Дражић 7 (од 70. Сикимић – ), Пеленгић 7 (од 67. Ћирић – ), Бошњак 7, Проданов 7,5, Ердељан 7, Илић 7.

МЛАДОСТ: Миладинов 7, Петровић 8 (од 56. Савин 7), Јокић 7, Шијачић 7, Д. Тешановић 7,5, Марковић 7, Гашић 7,5, Папак 7 (од 90. Н. Тешановић – ), Васић 7,5, Курјачки 7,5, Икрашев 7,5.

УИз корена промењени тим домаћина, упркос израженој жељи и борбености, није успео да прекине серију пораза, па су бодови припали гостима из Турије, чије боје су бранила петорица некадашњих играча Војводине. Један од њих, Давид Петровић, одлучио је победника, пошто је био највиши у скоку, нациљавши горњи угао, после корнера Драгољуба Васића. Сви покушаји домаћина да до краја меча извуче позитиван резултат, били су безуспешни.

М. М.

БратствоСента 6:2 (4:1)

ПРИГРЕВИЦА:  Игралиште Братство, гледалаца: 200, судија: Шипош (Србобран). Стрелци: Тасић у 4, Вуковић у 13. и 48. (оба из пенала), Вемић у 23, Швељо у 37, Јапунџић у 63. за Братство, а Бајић у 18, Баук у 66. за Сенту. Жуги картони: Десница (Братство), Касаш (Сента).

БРАТСТВО: Пехиљ 6, Лазић 7, Тасић 7 (Стојаковић 7), Вуковић 8 (Макар), Вемић 7,5, Глувић 7,5 (од 63. Десница 6,5), Вукадиновић 7, Крстић 7, Влајић 7,5, Швељо 7,5 (Поповић), Дрвар 6,5 (Јапунџић 7).

СЕНТА: Томашев 5,5, Вулетић 5,5, Јелић 5,5 (Баук 6), Ђери 6, Нађпал 5,5 (Мијић), Савић 6, Живковић 6, Крмар 5,5, Касаш 5 (Матић 5,5), Жмукић 5, Бајић 6,5, (Сабо).

Пригревчани су без већих напора дошли до убедљиве победе која је могла бити и израженија. Тасић се изборио за лопту и са десет метара искоса погодио угао. Неопрезни Касаш је играо руком у свом казеном простору, а пенал је капитен Вуковић сигурним ударцем претворио у погодак. У наставку није било дилеме, па су Пригревичани стигли до сигурне победе.

М. Р.

Крила Крајине - Раднички (Р) 0:2 (0:2)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 300, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелац: Недељковић у 5.(из једанаестерца) и у 30. минуту, жути картони: Вујић, Ђекић(Крила Крајине),а Петковић, Божићић(Раднички).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Стојчевић, Вујић (Ступар), Будисављевић, Ђекић, Радић (Пушкар), Зелинчевић, Лаковић, Миланов, Ивковић, Станић (Радивојевић), Кљајић (Маринковић).

РАДНИЧКИ: Ј. Вучетић, М. Агбаба, Алексић, Гламочанин, Петковић, Гуглета (Дакић), Вук Ђокић (Новаковић), Прелић, Божичић (Стојановић), Недељковић, Радаковић.

Ђ. Шт.

Табела и резултати:

Слога - Врбас 4:0, Братство - Сента 6:2, Бајша - Обилић 0:3, Војводина - Младост (Т) 0:1, Бачка - Херцеговац 2:0, Младост (БП) - Раднички (Б) 0:0, Младост (А) - Препород 0:0, Крила Крајине - Раднички (Р) 0:2.