Војвођанска лига, север: Преокрет после одмора

Угљеша Ковач се у 21.минуту на асистенцију Неђе Недића убацио по левој страни у шеснаестерац и искоса са леве стране са 12 метара за вођство гостију ниском лоптом погодио ближи угао, поред немоћног голмана Игора Сабоа.
Potisje Preporod

Минут касније волеј ударац Николе Ромића завршава изнад пречке.

После одмора полетнија игра Кањижана донела је преокрет и победу. За изједначење у 51.минуту изванредним шутом са 25 метара Бојан Бјелобрк је погодио десни горњи угао. У 59.минуту искусни Никола Ромић је успео да надмудри одбрану Препорода и донесе победу Потисју. Гости су узалуд покушавали да изједначе, у 74.минуту Сабо зауставља опасан шут Илије Јарића, а одбијена лопта је погодила пречку.

М. Митровић

Потисје – Препород  2:1 (0:1)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 100. Судија: С. Ковач (Врбас). Стрелци: Бјелобрк у 51. и Ромић у 59. за Потисје, а У. Ковач у 21.минуту за Препород. Жути катрони: Ристић, Бореновић (Потисје), У. Ковач, Дошлов и Јарић (Препород).

ПОТИСЈЕ: Сабо 7, Ристић 7, Г. Поповић 8, Бореновић 7, Францишковић 7, Потурица 7 (Бачић 7), Ромић 8, Давидоривћ 8, Козомора 7 (Домонкош -), Пауновић 7, Бјелобрк 8.

ПРЕПОРОД: Секулић 7, Ђорђевић 7, Н. Ждрња 7 (Н. Грбић -), Јарић 8, П. Грбић 7, Недић 7, У. Ковач 8, Дошлов 7, Терзија 7 (О. Ждрња -), Баук 7 (Ранков -), М. Ковач 7.

Гости су дошли  брзо у вођство из прекида. Слободан ударац је извео Матијевић, а Немања Сазданић је главом лопту послао у мрежу. Само што је почело друго полувреме Сомборци су  имали лепу прилику. Матијевић је извео слободан ударац, а голман Марко Пауновић је лопту избацио у корнер. Најбољу шансу за изједначење имао је Војнић у 70. минуту када је шутирао поред стативе. Гости су у 80. минуту повисили резултат. Матијевић је извео корнер, у гужви најбоље се снашао Ресановић и главом лопту послао у мрежу. Последњу шансу су имали домаћини преко Војнића али је погодио пречку.

С. Стојиљковић

Таванкут - Раднички (С) 0:2 (0:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија Тешановић (Србобран), стрелци: Сазданић у 5. Ресановић у 80. минуту. Жути картони: Ћук, Бедековић, Војнић (Таванкут), Милетић, Матијевић, Буловић, Сазданић (Раднички).

ТАВАНКУТ: Пауновић 6, Сили 7, Слобода 7, Пољаковић 6, Балажић 7, Бедековић 7, Иванишевић 6 (Г. Скендеровић 6), Шимић 6 (Војнић 6), Н. Скендеровић 6, Ћук 6 (Годар), Визин 7.

РАДНИЧКИ: Буловић 7, Сазданић 7, Шимун 6, Јосић 7, Видовић 7, Петреш 6, Милетић 8 (Ћуљак), Матијевић 8 (Јовановић), Лучић 7 (Ковачевић), Ресановић 8, Карас 7.

Задругар - БСК 5:2, Младост (А) - Србобран 0:0, Будућност (Г) - Слога (Ч) 2:2, Полет (К) - Младост (БП) 0:0, Потисје - Препород 2:1, Текстилац - Тиса 0:4, Таванкут - Раднички (С) 0:2.