ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Преокрет Тисе против Радничког

Домаћини су имали игру, али у првом делу нису успели да нађу пут до мреже гостију, па је тако у самом финишу пред одлазак на одмор након корнера са гол линије мрежу спасао Вељко Вукадиновић.
с

Оно што није пошло за руком домаћој екипи, одмах успело је Слободану Тевановићу, који је са 25 метара успео да погоди десни доњи угао поред истрчалог голмана Душана Тасића.

У 67.минуту гости су остали са играчем мање када је Владимир Рњак покосио Немању Лазића, у продору по десној страни, на ивици казненог простора. Преокрет у игри тренер Тисе Слободан Јокановић унео је увођењем искусног Ненада Тодоровића. Он је био прецизан из пенала, који је судија Горан Тешановић оправдано досудио због играња руком, а минут касније Тодоровић је ефектно завршио брзу акцију и довео Тису у вођство. У последњем минуту Драган Шицар је направио слалом по десној страни, заобишао и противничког голмана и ниском лоптом погодио циљ.

М. Митровић

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 80. Судија: Г. Тешановић (Србобран). Стрелци: Тодоровић у 86. (из једана-

естерца) и 87. и Шицар у 90. за Тису, а Тевановић у 45. минуту за Раднички. Жути картони: Тачи (Тиса), Веселиновић и Сапожниченко (Раднички). Црвени картон: Рањак (Раднички) у 67.минуту.

ТИСА: Тасић 7, Апро 6 (Тодоровић 8), Мандић 7, Шицар 8, Живковић 7, Арежина 7, Боршош 6 (Лазић 7), Чабрило 6, Ђурановић 7, Чанади 6 (Тачи 6), Шијачић 7.

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Дулић 6, Рњак 6, Вукадиновић 7, Јосић 7, Ердеи 7, Мартиновић 6 (Чуљак -), Вуковић 7, Веселиновић 6 (Мазињанин 7), Тевановић 8, Сапожниченко 7.

Бајша - Младост (Т) 2:0 (1:0)

Од самог почетка па до краја меча водила се лавовска борба на трену. Домаћи су повели у 30. минуту када је Мајорош прошао по левој страни и ударцем са 12 метара постигао леп погодак.

Гости су атаковали али без успеха, имали су неколико шанси преко Срданова и Јолића, али су били неуспешни.

Домаћи су све дилеме решили у финишу  када је резервиста Сакач постигао погодак.

С. Стојиљковић

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200,  судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Мајоош у 30. и Сакач у 90. минуту.

БАЈША: Дамјановић 8, Тресиглавић 7, Маријановић 7, Жембери 8, Мајкић 7, Кривокапић 7, Борош 8, Михалец 7, Хорват 7 (Ђукић), Мајорош 8 (Бедић), Кочић 7, Сакач 7.

МЛАДОСТ: Аџански 7, Стеванов 7, Савин 7 (Мудрински 7), Адамовић 7, Јелић 7, Берић 7, Комљенов 6 (Латиновић 6), Кашић 6 (Шијачић 6), Јолић 7, Срданов 7, Ловрић 7.

Полет - Црвенка 3:2 (0:1)

Први део лепе утакмице припао је гостима. У 32. минуту гостујући нападач Манојловић добио је црвени картон, што је бројчано јачи домаћин искористио и дошао до вредних бодова.

Превагу у резултату донео је резервиста Дивјак који је наместио два гола, а један и постигао.

Треба напоменути да је млади судија Ален Милосављевић са пуно ауторитета примењивао правила фудбалске игре.

А. Чичић

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца око 100, судија: Милосављевић (Суботица), стрелци: Јововић у 55. Ж. Станковић у 58. Дивјак у 85. за Полет, а Манојловић у 4. и Ковачевић у 65. минуту за Црвенку. Жути картони: С. Станковић (Полет), Манојловић, Ивић (Црвенка). Црвеникартон: Манојловић (Црвенка).

ПОЛЕТ: Ивановић 8, Милуновић 7, Станојковић 6 (Дивјак 8), Дорословац 7 (Алексић 7), С. Станковић 8, Ж. Станковић 7, Анђелковић 7, Цветковић 7, Јововић 8, Златковић 7, Стошић 6 (Богдановић 7).

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Илић 7, Ковачевић 7, Булатовић 8, Радмановић 7, Вујовић 7, М. Суботић 7, Шакић 8, Манојловић 6, Бошковић 6 (Ј. Суботић 7), Фаћол 6 (Кулић).

Младост (БП) – Слога 0:1 (0:0)

Прву велику шансу имао је Стојшић у 10. минуту, али је његов шут Јакуш из празног гола избацио у корнер. Следећи покушај капитена Нинковића у 13. минуту из слободног ударца завршио је изнад пречке.

Само два минута касније велику шансу пропустио је Ожват, када искоса са леве стране није погодио празну мрежу, лопта је окрзнула стативу. Исти играч је у 42. минуту истрчао сам пред голмана М. Милошевића, али је шутирао поред десне стативе.

У 55. минуту Кања је из слободног ударца гађао посред гола.  У 57. минуту је постигнут гол одлуке. Резервиста Пурић је протрчао десном страном, потом центрирао, а Лучић је поред Лење затресао мрежу.

Три минута касније Пурић је непрецизно шутирао главом поред десне стативе. Голман Миле Милошевић у 66. минуту  одбранио снажан шут Павлиса са осамнаест метара. Десет минута касније трећу велику шансу је пропустио Ожват.

Ј. Пуцовски

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200, судија Немања Кузмановић (Кула). Стрелац: Лучић у 57. минуту. Жути картони: Јакуш, Бабјак, Плавшић, Валентик, Кања (Младост), Стојшић, Лучић, Митровић, Рајчањи, Пурић (Слога).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Плавшић, Бабјак, Познановић, Адамек (Срдановић), Бероња (Павлис), Кања, Северињи (Ђокић), Валентик, Јакуш.

СЛОГА: М. Милошевић, Штрбац (Мијатовић), Кемењ, Н. Милошевић, Вукас (Пурић), Нинковић, Рајчањи, Митровић, Коњовић, Лучић (Хосциеславски), Стојшић.

Бајша - Младост (Т) 2:0, Раднички - Бачка 3:1, Врбас - Таванкут 3:1, Младост (БП) - Слога (Ч) 0:1, Полет (К) - Црвенка 3:2, Будућност - Текстилац 0:0, Тиса - Раднички (С) 3:1, Младост (А) - БСК 4:3.

1. Раднич.(Ст)    5      5      0      0      14:1  15

2. Тиса              5      4      1      0      12:5  13

3. Слога (Ч)       5      4      0      1      10:7  12

4. Младост (А)   5      3      2      0      11:8  11

5. Бајша            5      3      1      1      8:4    10

6. Текстилац      5      3      1      1      6:4    10

7. Раднич. (С)    5      3      0      2      9:7    9

8. Бачка            5      2      1      2      11:10        7